Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

jest jeszcze jedna teoria co do zakupów takich zegarków - nie moja, choć również ją wyznaję, a zaprezentował ją w jakimś wątku, i tu pamięć zawodzi, xylog lub też sneer - jeśli czegoś usilnie poszukuję i uda mi się to znaleźć to to kupuję, a jeśli stan nie jest do końca zadowalający to szukam dalej aż znajdę lepszy - Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkiem możliwe, że moja ocena jest błędna, dlatego zaznaczyłem iż IMHO. Prawdą zapewne jest to, iż przeważająca większość Recordmasterów, ma wskazówki zgodne z tymi na zdjęciach z tego wątku, Być może pozostałe modele z innymi zestawami wskazówek to albo radosna twórczość kolekcjonerów, jak sugerujesz, albo swoboda produkcyjna samej firmy Delbana (patrząc na różnorodność wskazówek w tych samych partiach zegarków wydaje mi sie, że wszystko jest możliwe). Pamiętajmy, że w czasach produkcji tych egzemplarzy razem z Atlanticami stanowiły one bazowe modele szwajcarskich zegarków, bardzo poszukiwane przez wygłodzonych zachodu naszych rodaków, kupowane w pierwszym, drugim i nie wiadomo jeszcze którym obiegu, i schodziły jak ciepłe bułeczki. Niekoniecznie wszystkie kanały dystrybucji oferowały taki sam poziom jakości Delban. (Przykładowo rynek skandynawski atlanticów charakteryzował się "złotymi" werkami, nasz nie). Nasuwa mi się tu porównanie z pierwszymi latami sprzedaży zachodnich samochodów w kraju i porównanie tych samochodów do modeli sprowadzanych bezpośrednio z zachodu. Samochody sprzedawane przez naszych oficjalnych dystrybutorów były najczęściej w wersji podstawowej z najsłabszymi ( najgorszym silnikiem) bez klimatyzacji i dodatków. Te same samochody w wersji dla odbiorców zachodnich produkowane były z pełnym "wypasem". W ten sam sposób (być może błędnie być może nie) interpretuję umieszczenie mechanizmu nie "złotego" w tym Recordmasterze. Problem polega na tym, iż w odróżnieniu na przykład od Atlanticów, nie spotkałem żadnego opracowania na temat modeli, stosowanych werków czy tarcz w Delbanach. Dotychczasową wiedzę czerpię z własnych obserwacji, no i oczywiści postów bardziej doświadczonych kolegów kolekcjonerów.

Mam cichą nadzieję, że Artur znajdzie chwilę czasu i coś wrzuci na temat Recordmasterów , a jego wiedza jest nieporównywalnie większa, można by rzec przygniatajaca.

Tak może trochę z innej beczki, ale może jakiś Guru delbanowy popełniłby jakieś opracowanie o tych zegarkach. O Atlanticach jest dość ciekawe, niebawem ukaże się o zegarkach z Błonia, to dlaczego by nie o Delbanach.

A tak już na koniec, to nie należę do grona ludzi którzy muszą mieć rację :) wręcz przeciwnie, nie ważne, kto ma tę rację, ważne byśmy poznali prawdę.

Jak na razie udało nam się ożywić wątek, a to już duży sukces :) :) :)

Edytowane przez zasadas

"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A widzieliście tą, której aukcja kończy się dzisiaj? "srebrna linia". Jest bardzo ciekawa ale nigdzie wcześniej tego modelu nie widziałam.

 

Znalazłam drugą-trochę w innym stanie ;)

Edytowane przez booggie77

It's a question of time...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz wrzucić link?


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dorzucę moją. Od nowości w rodzinie, nigdy nie poddawana żadnym zabiegom, przestała chodzić jak w połowie lat 90-tych ślizgnąłem się na motocyklu. Na tarczy "Shock Absorber" a na deklu nr 46, wspominam o tym bo ktoś tu pisał, że te oznaczenia są niezbyt często. Możecie mi powiedzieć jaki mechanizm w niej siedzi i czy wszystko z nią o.k., ta złota koronka mnie zastanawia....

 

dscf2461t.jpg

dscf2462x.jpg

dscf2463h.jpg

dscf2466.jpg


(00)[][](00)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanizm to Felsa 465 N bardzo popularny, ale również przez wielu uważany jako przyzwoity mechanizm wkładany do Delban. Koronka jest nieoryginalna i to nie z powodu koloru lecz kształtu.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście bardzo ładny zegarek :).

 

Sprzedająca zna się na kreowaniu potrzeb u klientów ;):

 

"DELBANA z tą tarczą to RZADKI kąsek na Allegro ( i nie tylko ! ) i każdy kolekcjoner czy też pasjonat powinien posiadać go w swojej kolekcji! "

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To są tylko moje przypuszczenia i subiektywne spostrzeżenia:

- opis przesadzony, nie jest to wcale rzadki okaz;

- wskazówki wypełniane chałupniczo ( mało profesjonalnie odnowione wskazówki godz. i min.)

- źle przygotowana koperta do chromowania lub źle wypolerowana po chromowaniu. (wgłębienia "dziury" )

- dekiel, choć to najmniejszy problem, nadaje się tylko do polerowania.

- patrząc na śruby w mechanizmie, to z pewnością był rozbierany, ale bardzo mało profesjonalnie. Prawie wszystkie śruby mają pozrywane bruzdy. Co prawda nie oznacza to, że mechanizm jest w złym stanie.

- jedynie na temat tarczy ( na podstawie tych zdjęć) nic złego bym nie powiedział.

ale to tylko moim zdaniem :) :) :)


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, kolega ma nie lada oko, tylko pozazdrościć spostrzegawczości... :)

 

 

Z czystej ciekawości obserwowałem taką oto aukcję na znanym serwisie aukcyjnym:

 

http://www.ebay.pl/itm/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=140909223384&ssPageName=ADME:B:WNA:PL:1123#ht_3625wt_1111

 

Kiedyś się na coś takiego skuszę. :)

Edytowane przez Krees

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie z zasadas - wskazówki to koszmar, prawdopodobnie srebrne bo szlifowane, a wypełnienie to katastrofa; koperta powinna być wystawiona za wzór jak tego nie należy robić; bardzo zwracają uwagę uszkodzenia na mechanizmie, ale to najmniejszy kłopot bo mechanizm aby właściwie pracować piękny być nie musi; co do tarczy to jest bardzo brudna a po powiększeniu zdjęcia w miejscach przy indeksach godzinowych gdzie powinno znajdować się wypełnienie fluorescencyjne tego wypełnienia brak za to prawdopodobnie są poprawki białą farbą - ta tarcza jakoś nigdy mnie nie zachwycała, ale to moja subiektywna ocena, widziałem ten model już w lepszej kondycji, choć i ten ma potencjał - umyć tarczę, zmienić kopertę, renowacja wskazówek i wówczas do szkatuły niech cieszy jak sie podoba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musze Wam powiedzieć, że ja zwróciłam uwagę na dziwnie wypełnione wskazówki i mocno kręcone śrubki w mechaniźmie :)

Już się czegoś od Was nauczyłam.

Zamówiłam recordmastera (tego z zakończonej kilka dni temu aukcji). Jak przyjedzie to się pochwalę :)


It's a question of time...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi złotymi skandynawami to byłbym ostrożny - oczywiście większość AS-ów była złota , ale trafiały sie też srebrne, nie mówiąc o innych werkach - ja mam np przepięknego Var'a na srebrnym Unitasie

 

Recordmaster to zaledwie dwie tarcze, przepiękne , ale jednak dwie i jeden rodzaj mechanizmu - jakoś nie chce mi się wierzyć, że firma zaczęła żonglowanie wskazówkami, ale jeśli nie zaangażowanie twórcze użytkownika to może najnormalniej w świecie konieczność rekonstrukcji po uszkodzeniu mechanicznym - to się przytrafić może - i dotyczy to ogromnej liczby zegarków - zdecydowanie stawiam na te dwie opcje

 

przyłączam się (zresztą już po raz kolejny) do wołania o opracowanie na temat Delban, fajnie byłoby rónież gdyby ktoś jeszcze przyłaczył sie do dyskusji o Recordmasterach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

również chętnie przygarnęłabym takie opracowanie - Panowie do roboty! Ja się za mało jeszcze znam żeby swój wkład w to włożyć - ale jeśli się do czegoś przydam w tym temacie to jestem do dyspozycji :)

Edytowane przez booggie77

It's a question of time...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co wiem ja, wiedzą wszyscy - potrzebny ktoś, kto wie to, czego nie wiedzą inni i tu zaczynają się schody.

Śledzę wpisy Artura i ross74 gdyby zechcieli podzielić się swoja wiedzą.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale numer :blink:. teraz doliczyć ktoś musi kosz ponownej renowacji koperty, wymiany lub naprawy wskazówek i wyjdzie mu kwota która powala, zakładając że mechanizm nie będzie potrzebował przeglądu a tarcza czyszczenia. Ale to wolny kraj - każdy decyduje sam :)


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, że to "rzadka srebrna odmiana" - a z drugiej strony jesli zbieracz czegoś pragnie i go to uszczęśliwi to .. no właśnie, to wolny kraj, a przynajmniej miejmy nadzieję.

Nie zastanawia Was, że gdy czegoś szukamy, pragniemy to osiąga to dla nas ogromną wartość, krórą często traci, gdy już to osiągniemy? - mam nadzieję, iż nabywca tego cuda nie dozna zbyt dużego rozczarowania, ale tak wybrał.

Edytowane przez John Time

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda.. I jest to strasznie niebezpieczne bo można się nieźle wkręcić.. na przykład w aukcję "rzadkiej srebrnej odmiany".

Jak ja zaczynam coś licytować to często nie potrafię przestać w odpowiednim momencie.. Podbicia przeciwników tylko mnie nakręcają - masakra!


It's a question of time...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na alle pojawiła się czarna delbana, bardzo podobna do mojej, której fotkę niedawno wrzuciłem.

 

http://allegro.pl/de...2994091618.html

 

Różnią się indeksami i wskazówką sekundową, reszta wygląda jak bliźniacza siostra.

 

Zerkniecie na nią? Wskazówka sekundnika jest chyba nieoryginalna. Była niedawno licytowana taka z jasną tarczą-podoba mi się..

 

2994091618.jpg

Edytowane przez booggie77

It's a question of time...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zasadas - bardzo dziękuję za miłe słowa, ale zdecydowanie przeceniasz moją wiedzę na temat różnych modeli delban. Owszem - darzę te zegarki sympatią i chętnie kupuję, ale jedyne, co w delbanach jest pewne, to że nic nie jest pewne :-) To chyba Jacek o atlantikach tak powiedział, ale do delban stosuje się idealnie.

Cóż - firma była płodna i twórcza a zegarki na tyle popularne, że nikt jakoś specjalnie nie ewidencjonował. Do tego doszły nieuniknione "kombinacje" zegarmistrzów, majsterkowiczów, odnawiaczy... Naprawdę trudno nieraz zweryfikować dany egzemplarz.

Ale wróćmy do modelu Recordmaster. W tym omawianym wskazówki były z innego modelu - np takiego:

 

post-23302-0-66135300-1359668228_thumb.jpg

 

We wszystkich Recordmasterach, które widziałem i nie budziły mojej wątpliwości wskazówki były takie:

 

post-23302-0-25063200-1359668480_thumb.jpg

 

post-23302-0-32933900-1359668511.jpg

 

Jeśli chodzi o cykającą w srodku ETĘ 1100 to też zawsze w Recordmasterach widywałem miedziane, ale czy była to żelazna zasada to nie wiem.


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, zaglądaj tu częściej, by trochę nas hamować w nowych teoriach o starych zegarkach. :) :) :)


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zerkniecie na nią? Wskazówka sekundnika jest chyba nieoryginalna. Była niedawno licytowana taka z jasną tarczą-podoba mi się..

 

 

zdjęcia są kiepskiej jakości (może nawet celowo) - sądzę, że to malowanka a tarcza początkowo mogłabyć jasna; kropki fluorescencyjne przy indeksach godzinowych i wypełnienie wskazówek nowe i w wyjątkowo rażącym odcieniu zieleni; sekundnik niewłaściwy, wskazówki godzinowa i minutowa - nie wypowiadam się; raczej brak zapisów poniżej osi na tarczy o ilości kamieni i systemie antywstrząsowym - to może być porażka, ale mogę się też mylić - kluczowe byłyby dobrej jakości fotografie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zerkniecie na nią? Wskazówka sekundnika jest chyba nieoryginalna. Była niedawno licytowana taka z jasną tarczą-podoba mi się..

Przyjrzałem się jej dokładniej i zauważyłem, że jednak ma inne wskazówki od mojej. Takie same są w innej mojej delbanie, zresztą kupionej na naszym bazarku od kolegi marcinaeke (jej fotki są w ostatnim poście na trzeciej stronie tego wątku). Co do wskazówki sekundowej, to nie przesądzałbym o jej nieoryginalności - zdjęcia są bardzo słabe, ale wygląda na podobną do tych z delban rossa74 (dwie pierwsze strony tego wątku).

Booggie, jeśli podoba Ci się czarna delbana, to rzuć okiem na tę:

http://allegro.pl/ze...2962280649.html

Ta ma wskazówki raczej na pewno "delbanie" ;). Nie jestem pewien co do koronki. No i brakuje zdjęcia werku, ale można zapytać sprzedawcę.

Edytowane przez Krees

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.