Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

No, Booggie, trafiło Ci się.

Rzadko w delbanie widzi się Venus 220

Gratuluję ciekawego nabytku :)


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaak...Lwice to mają szczęście...i umieją walczyć !Gratuluję nam :ph34r:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) Specjalnie dla qwert'a78 - jeszcze koronka naszej delbanki :ph34r: - zachowana w oryginale.

 

img2270k.jpg


It's a question of time...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miedzy innymi, Delbany mają tę fantastyczną cechę, iż trudno przewidzieć jaki mechanizm skrywa dekiel koperty.

Tym bardziej gratuluję tak rzadkiego mechanizmu.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polowałem na murzynka w dużym rozmiarze i udało się. Koperta w fatalnym stanie, więc pójdzie do renowacji, ale środek całkiem całkiem.

post-57210-0-58912400-1359409401_thumb.jpg


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękna-jedna z moich następnych-właśnie z taką tarczą :)


It's a question of time...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wkleję kolejne zdjęcie po renowacji koperty, a następny cel to "plaster miodu"


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj lub przedwczoraj skończyła się aukcja na alle... Nikt nie licytował, a cena była 199 zł. Jak na recordmastera to nawet niedużo. Do mnie wczoraj dotarła czarna delbanka. Śliczna, jak tylko uda mi się ją obfocić, to wrzucę zdjęcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wieem, widziałam. Ale jest jeszcze jedna :)

 

recordfalse.jpg

Edytowane przez booggie77

It's a question of time...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chętnie, ale chyba nie wcześniej jak za tydzień - zegarmistrz na nartach a nie zdążyłem jej odebrać przed jego wyjazdem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam mój pierwszy obrazek na forum :). Oby się udało.

Wybaczcie jakość, nie mam porządnego aparatu, więc zdjęcie jest robione komórką. Ponieważ tarcza zadziałała jak lusterko, załapałem się i ja ;).

Jutro postaram się może zrobić lepsze zdjęcia (choć też komórką, niestety).

Ta delbanka to mój najnowszy nabytek. Bardzo mi się podoba, choć mam pewne wątpliwości co do oryginalności wskazówki sekundowej.

 

delbanablack.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :). Tak jak wspomniałem, postaram się zrobić jakieś fotki przy świetle dziennym. Mam jeszcze dwie delbanki poza tą, też może się pochwalę za jakiś czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy to ta?: http://allegro.pl/de...2974063795.html

 

nie jestem guru , ale ma chyba niewłaściwe wskazówki a i mechanizm powinien być chyba złoty - mówię na podstawie oględzin swojej, którą pokażę jak wróci od kardiologa, ale były już tu takie prezentowane

 

Też nie jestem specjalistą, ale z Delbanami bardzo trudno o określenie czy dany komplet wskazówek jest oryginalny czy może mieszany. Mam delbanę o takich samych wskazówkach godz, min, i innym sekundniku i raczej ta moja ma niewłaściwy sekundnik. Ten zestaw IMHO jest OK. Podobnie z mechanizmem Eta 1100 mam w "miedzi", a drugą taką jak na zdjęciu z alledrogo. Sądzę, że obie są oryginalne, Do Delban wkładano naprawdę różne mechanizmy, choć najczęściej w tym okresie Felsy, AS, rzadziej Ety i inne.... Nigdy nie jestem pewien co znajdę pod deklem koperty choć podobne tarcze czy numery partii na deklu. I to też jest ciekawe, intrygujące i naprawdę wciąga.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładna :) ale czy są brzydkie delbanki? ;)

 

Nie ma brzydkich Delban, mogą być tylko źle odnowione :)

 

Ja walczę o recordmaster'a ;)

 

też miałem na nią ochotę, ale odpuszczam :( , życzę powodzenia, bo wygląda całkiem przyzwoicie.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównałam do recordmasterów w tym wątku - wskazówki rzeczywiście inne. Trochę spanikowałam. Ale to fakt-różnorodność delban jest wielka i ciężko się odnieść do konkretnego modelu. I to w sumie jest fajne :) Zobaczę jak się aukcja będzie rozwijać ;)


It's a question of time...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasadas, nie sposób się nie zgodzić, iż Delbany, ale i Atlantic'i to ogromna różnorodność modeli i stosowanych w nich mechanizmów i wskazówek; nie sposób się również nie zgodzić, iż fascynujące jest odnajdywanie perełek pod deklami, ale warto zwrócić tu uwagę na fakt, iż różnorodność ta często jest zasługą poprzednich właścicieli co wielokrotnie demaskowałem - prosty przykład: jeśli dysponujesz tarczą delbany, która zamontowana była na felsie 456 to rozstaw pinów jest taki, iż zamontujesz do niej AS 1158 a wówczas tylko dobrać wskazówki i zyskujesz zegarek o wile atrakcyjniejszy bo rzadszy - nie pochwalam tego, ale mając świadomość takich praktyk stałem sie ostrożny i niepewność w ocenie nie zrzucam tylko na potencjalną różnorodność;

z drugiej strony czasem warto zakupić zegarek budzący wątpliwości choćby dla samych części, które nie będą się wiecznie pojawiać

faktem jest również, iż firmy takie jak Delbana i Atlantic szczególnie u kresu produkcji modeli pakowały do nich wszystko co na półkach w magazynie zostało, ale jakoś nie chce mi się wierzyć, że we flagowym modelu jakim jest Recordmaster zapakowano srebrny werk - co prawda w tym konkretnym egzemplarzu jest on bardzo ładny i czysty, ale moim zdaniem niewłaściwy ;

nie mówię również, że ta Delbanka jest nieoryginalna, bo wszystkie w niej elementy są "delbanowskie", ale nie od tego modelu - posiłkując się słowami W. Kutermankiewicza z opracowania co prawda o Atlanticach, jest oryginalna, ale niekompletna (niewłaściwie połączone elementy) - wskazówki godzinowa i minutowa zakończone powinny być trójkątnie a nie rąbem (takie wskazówki widziałem ostatnio na FEF 380, który negocjuję) a wskazówka sekundowa wyglądać powinna nieco jak sekundniki atlanticów z lat 50-tych z trójkątnym grotem i podłużną przeciwwagą - opiniuję tak na podstawie swoich dwóch recordmasterów oraz kilku wcześniej oglądanych przed zakupem własnych, a także pięciu innych będących we władaniu mojego dobrego kolegi oraz trzech pokazanych w tym temacie - w każdym znajdowała sie złota eta (z wyjątkiem jednego z prezentowanych tu, którego fotografii werku chyba brak - ale wszystkie trzy są przepiękne)

zatem decyzja booggie77 o wycofaniu się moim zdaniem właściwa - choć można zakupić i poszukać reszty brakujących elementów tym bardziej, że tarcza fajna - ale to indywidualna decyzja

 

bardzo chętnie czytam Twoje posty zasadas, ale obawiam się, że w tej opinii możesz się mylić - choć moja pewność to jakieś 99% zatem 1% poddaję pod dalszą dyskusję i wycofam się, jeśli rzeczowa krytyka będzie miażdżąca

Edytowane przez John Time

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta, która jest licytowana dzisiaj różni się od tego recordmastera, którego aukcja zakończyła się kilka dni temu. Ta właśnie z zakończonej aukcji jest taka sama jak tutaj prezentowane. Ponegocjuję cenę tej zakończonej. Tą dzisiejszą definitywnie odpuszczam.


It's a question of time...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.