Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Robson01

Miłośnicy whisky ("wody życia") - łączmy się.

Rekomendowane odpowiedzi

Ten singleton całkiem całkiem ale generalnie d... nie urywa.Taki single dla każdego-ani sherry jak MacCallan ani torfowy Laphroig czy Ardberg lub irlandzki Connemara ale generalnie może być.No i cena przystępna.W Biedrze chyba widziałem za 119 pln.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie urywa racja ale znam gorsze whisky.... [Edit Jednak polubiłem, sączę już trzeci dzień i uważam ,że to bardzo przyzwoity smak. Zdecydowanie w moim guście jako whisky "everyday"]
Dzisiaj mam coś nowego/ciekawego i zadam Wam pytanie przy tej okazji, jednak teraz lecę na troszkę....i później strzelę fotkę.

----Edit-----
Czy wiecie co oznaczają te symbole na zdjęciu poniżej ?

post-70572-0-64654700-1487973340_thumb.jpg

post-70572-0-99941800-1487973343_thumb.jpg

Edytowane przez 70soul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś wyzwanie, wersja mini jak na razie a jak posmakuje to będzie więcej <_<

post-33544-0-05288500-1488045951_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mini bardzo rzadko są zamykane na korek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nigdy nie spotkałem się z miniaturkami na korek. Zawsze były zakręcane.Miniaturkę podarował mi kolega. Dostał taki zestaw na urodziny 0,7L plus dwie mini.

Odnośnie whisky to mocno wędzony torfowy single malt. Zdecydowanie nie moje klimaty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to mini to ile ma pojemnosci? Czasem przydaby sie taki maly Ardbeg dla smaku :)

Edytowane przez K'mil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to mini to ile ma pojemnosci? Czasem przydaby sie taki maly Ardbeg dla smaku :)

 

Przeważnie miniaturki to 5 cl  czyli  50 ml. 

 

P.S.

 

W barku susza , więc trzeba było uzupełnić 

 

bjqw0c.jpg

Edytowane przez Drake

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy w moje ręce trafiło takie coś ;)

 

post-23300-0-89961900-1488568404_thumb.jpg

 

Do środka wleciał oryginalny korek i trzeba było zatkać je ponownie.

Czy ktoś wie co to dokładnie, jakieś szczegółowe informacje ?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heja ! Miałem wziąć Jure, Glenfidich Select Cask albo któregoś Auchentoschan Hearwood/Springwood. Dziś pojawilo się cos nowego, pomyślałem żeby może poszerzyć nieco horyzont. A może to będzie kolejna "ta dobra" ? Pił ktoś ? Chodzi mi czy bardziej lajtowa jak te wymienione, czy bardziej jak tygodniowy bandaż z rany poparzeniowej ? Chodzi mi o tą po prawej, z lewej oczywiście podstawka Jury.

 

(0).(0)

7314c86b418289416b8a67838e25dde5.jpg

 

(0).(0)

Edytowane przez Kosma

Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj napocząłem- hmm,nie polecam.Może do drinków.Solo nie nadaje się do picia,mimo,że nie jestem jakiś delikates.Taki zwykły śmierdziuch na poziomie czerwonego jaśka.

98512d8d3e6e.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heja ! Miałem wziąć Jure, Glenfidich Select Cask albo któregoś Auchentoschan Hearwood/Springwood. Dziś pojawilo się cos nowego, pomyślałem żeby może poszerzyć nieco horyzont. A może to będzie kolejna "ta dobra" ? Pił ktoś ? Chodzi mi czy bardziej lajtowa jak te wymienione, czy bardziej jak tygodniowy bandaż z rany poparzeniowej ? Chodzi mi o tą po prawej, z lewej oczywiście podstawka Jury.

 

(0).(0)

 

 

Smaczna whisky dla każdego , miodowo-owocowa , żadnych bandaży nie uświadczysz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, namówiłeś mnie, wierzę na słowo. Jest droższa od Jury i Auchentoszan obu o ok 40pln, w złotówkach wychodzi niespełna 180 zeta za 1L. Jutro kupię ale odpale dopiero za tydzień :( Jak coś, to wiem gdzie się reklamacją zgłaszać

 

(0).(0)


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aberfeldy 12,polecam jak najbardziej,smaczna whisky i w dodatku fajna butelka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1e24d7ba524e46f752612086ed0f8371.jpg

 

Butla przede wszystkim bardzo poręczna, idealna pod moje wielkie grabie. Pękata, spory obwód, będzie się wygodnie lało. Szkoda, że trzeba jeszcze poczekać

 

(0).(0)


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pełen sukces. Nie potrafię określić, czy wyczuwam to co jest deklarowane na tubie, natomiast wiem że mi smakuje. Delikatna, ale nie bez charakteru, lekko ostra, świetnie się to balansuje. Małżonka z lodem, mówi że ok (delikatne skrzywienie na twarzy, nie wykrzywienie, więc jest ok). To będzie zdecydowanie kolejna "ta dobra" :) Dla mnie chyba lepiej niż podstawka Jury, chociaż ta sól tez swoje robi. 652e22874d00705e33a62a35dcc2bbc6.jpg

 

(0).(0)


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamieszczony przeze mnie kilka postów wyżej Auchentoshan Three Wood rozkłada stojącego obok Aberloura 12 yo. na łopatki . To leżakowanie trunku w 3 różnych rodzajach beczek dało zadziwiający efekt smakowy . Dopisuję Three Wooda do mojej krótkiej  listy szkockich trunków  do których wrócę . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kosma, cieszę się że whisky smakuje.Jeszcze do niej wrócę w przyszłości, natomiast Auchentoshan nie miałem przyjemności. Nie jest pieprzna po tych 3 beczkach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kosma, cieszę się że whisky smakuje.Jeszcze do niej wrócę w przyszłości, natomiast Auchentoshan nie miałem przyjemności. Nie jest pieprzna po tych 3 beczkach?

 

Absolutnie ... jest delikatna , łagodna i daje się wyczuć tą różnorodność smaków .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kosma, cieszę się że whisky smakuje.Jeszcze do niej wrócę w przyszłości, natomiast Auchentoshan nie miałem przyjemności. Nie jest pieprzna po tych 3 beczkach?

Co Ty, ja nie lubie ostrych, zaraz bym wyczuł i odstawił. Z Auchentoschan piłem

 

Springwood

Select

Threewood 

Heartwood

12YO

 

Każda jedna jest warta grzechu. Kiedyś miałem trafiejke na statku, w bazie cen był błąd i kupiłem 3 czy 4 butelki Select'a 1L za ok 60pln sztuka :) Wracając do Aberfeldt, dzięki Chopy za opinie, jest naprawdę świetna. Ślinianki zapracowały ale trochę za wcześnie chyba :P 


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie pozostaje nic innego jak dopisać do listy zakupów

Na razie pierwsza na liscie do wypróbowania jest glenfarclas 10yo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje vademecum Aberfeldy ocenia również wysoko. Widzę,że służy do produkcji blendów Dewar's, których do palących zaliczyć zdecydowanie nie można. Wszystko jasne. Muszę ten podręcznik brać ze sobą w morze.

 

50fd325e351967c81e6c759f20714523.jpg

 

(0).(0)


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez docent
      Witam serdecznie !
      W trakcie wycieczek po Szkocji często mijam zegary słoneczne w różnych ciekawych miejscach.
      Niestety nie zawsze mam przy sobie aparat ale obiecuję poprawę.
      W miniony weekend zawitałem w Aberdeen i natrafiłem na taki oto bardzo ciekawy zegar słoneczny
      znajdujący się na budynku jednej z najstarszych w okolicy ... Loży Masońskiej .
      W budynku loży znajduje się również kamienna posadzka w kształcie gwiazdy ze znakami zodiaku,
      której niestety nie miałem sposobności zobaczyć. (Może następnym razem)
      Fotka posadki pochodzi z w/w strony.
       

       
       

       
       

       
       

       
       
      POZDRAWIAM CIEPLUTKO !
       
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.