Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

BRABUS

Wysyłka Pama 312

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę bezpiecznie wysłać koledze Pama 312. Proszę o poradę, którą firmę kurierską wybrać i jaki rodzaj wysyłki. Kolega z forum chwalił Pocztex:)

Dzięki

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz kogoś kto ma podpisaną umowę z DPD to jest to jedyna bezpieczna alternatywa dla Pocztexu przy wysyłce zegarka o wartości powyżej 500usd.

Inne firmy kurierskie go po prostu nie przyjmą.

W razie wysyłki Pocztexem koniecznie zaznacz opcję "traktowanie przesyłki jako chronionej" no i oczywiście odpowiednią kwotę ubezpieczenia :)

Pocztex jest ok, tylko że jest drogi. Przy tych kwotach zapłacisz pewnie około 120-150zł, a DPD pewnie z 40 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz gdzie ma być wysłany Pam ?

Adresat ,jest w Polsce czy za granicą?

Ja ostatnio wysyłałem DHL-em, ubezpieczyłem na 9,5tys.zł.za 39.99zł.Przesyłka na terenie PL.

Jak zamówisz kuriera DHL,to musi zobaczyć co jest w środku,dlatego przyszykuj praczkę tak aby kurier ,zobaczył zegarek i przy nim zapakuj bezpiecznie.

Jak Ci powiedzą na infolinii,że nie przyjmują zleceń na takie kwoty, to zadzwoń jeszcze raz,albo zapytaj o artykuł lub przepis ,który im tego zabrania. Mnie trzy osoby udzielały innej informacji.

Ale generalnie muszą przyjąć.


Za wszystkie niezrozumiałe wpisy.Wszystkich przepraszam.

Uśmiechnijmy się :-))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zlecenia na takie kwoty przyjmują, ale nie zegarki :)

Tylko DPD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zlecenia na takie kwoty przyjmują, ale nie zegarki :)

Tylko DPD.

Krystek,abyś uwierzył ,mam wkleić skan dokumentu? :)

Z opisem ,że wysłałem Omegą co sprzedałem na bazarku, DHL-em ubezpieczoną na 9,5tys.zł za kwotę 39,99zł.

Piszemy to co wiemy :)


Za wszystkie niezrozumiałe wpisy.Wszystkich przepraszam.

Uśmiechnijmy się :-))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysyłka krajowa. Jak kiedyś dzwoniłem do DHL to pani odmówila ubezpieczenia zegarka oraz była zaskoczona, że zegarek ze stali kosztuje 8000zł :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest zrzut ekranu "śledzenie przesyłek"

Naturalnie wyciąłem niektóre dane.

cg7823_DHL.jpg

Dlatego napisałem ,trzeba dzwonić kilka razy,aż się trafi na kogoś "odpowiedniego" :)

 

Na 100% Pocztex przyjmie ,cena będzie wyższa.


Za wszystkie niezrozumiałe wpisy.Wszystkich przepraszam.

Uśmiechnijmy się :-))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tej cenie zegarka to niekiedy warto rozważyć odbiór osobisty nawet jeśli jest się z innego miasta :)

Pocztex jest Ok! Nigdy mnie nie zawiódł...chodź oczywiście drogi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można ,się umówić na odbiór osobisty,ale....

Weźmy mój przypadek.

Warszawa-Częstochowa-Warszawa około 500km w dwie strony.

Paliwo m/w 130zł.

Do tego dodać trzeba czas około 7-8 godz. i amortyzację samochodu.

Warto?

Mnie się wydaje ,że nie :)


Za wszystkie niezrozumiałe wpisy.Wszystkich przepraszam.

Uśmiechnijmy się :-))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wysyłałem kilkakrotnie UPS'em zegarki o znacznie większej wartości. Za granicę. Nie było żadnego kłopotu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszemy to co wiemy :)

 

Nie chce mi się z Tobą dyskutować bo już pisałem w wątku, o którego usunięcie poprosiłeś co o Tobie myślę, ale odpowiem Ci ostatni raz.

Piszę co wiem.

Dzwoniłem kilkukrotnie do UPS i odmawiali mi ubezpieczenia ZEGARKA na kwotę większą niż 500usd.

Miały to być wysyłki w obrębie kraju.

Twoje pieprzenie o trafieniu na "odpowiedniego" człowieka jest nienormalne.

Nie dziwi Cię to, że większość odmawia Ci przyjęcia takiej przesyłki, a tylko czasami trafisz na kogoś kto ją przyjmie?

Po prostu, albo trafiasz na kogoś kto się pomylił (wtedy to błąd pracownika firmy kurierskiej i może pełne odszkodowanie otrzymasz w razie zagubienia paczki), lub wprowadzasz ich w błąd i podajesz, że wysyłasz coś innego, a wtedy w przypadku uszkodzenia zegarka jak dobrze pójdzie otrzymasz te 500$ i ani grosza więcej, chociaż bardziej bym obstawiał opcję, że nic nie dostaniesz.

Koniec mojej dyskusji z Tobą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się z Tobą dyskutować bo już pisałem w wątku, o którego usunięcie poprosiłeś co o Tobie myślę, ale odpowiem Ci ostatni raz.

Piszę co wiem.

Dzwoniłem kilkukrotnie do UPS i odmawiali mi ubezpieczenia ZEGARKA na kwotę większą niż 500usd.

Miały to być wysyłki w obrębie kraju.

Twoje pieprzenie o trafieniu na "odpowiedniego" człowieka jest nienormalne.

Nie dziwi Cię to, że większość odmawia Ci przyjęcia takiej przesyłki, a tylko czasami trafisz na kogoś kto ją przyjmie?

Po prostu, albo trafiasz na kogoś kto się pomylił (wtedy to błąd pracownika firmy kurierskiej i może pełne odszkodowanie otrzymasz w razie zagubienia paczki), lub wprowadzasz ich w błąd i podajesz, że wysyłasz coś innego, a wtedy w przypadku uszkodzenia zegarka jak dobrze pójdzie otrzymasz te 500$ i ani grosza więcej, chociaż bardziej bym obstawiał opcję, że nic nie dostaniesz.

Koniec mojej dyskusji z Tobą :)

 

Ja o zupie ,Ty o du...ie

Ja o DHL ,TY o UPS.

Jakieś problemy ? :)

Kurier widzi co przyjmuje,dlatego pisałem ,że ma być otworzona paczka.

To jak mogę go wprowadzać w błąd?

Ty takie rzeczy robisz? :)

Jest wyszczególniona zawartość paczki:Nazwa i model zegarka,karty,instrukcja obsługi.

I jak coś się stanie maja oddać kwotę ,jak była zadeklarowana.

Ty padłeś ofiarą firmy kurierskiej?

Lepiej już nie odpowiadaj :)


Za wszystkie niezrozumiałe wpisy.Wszystkich przepraszam.

Uśmiechnijmy się :-))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W DHL też nie chcieli mi przyjąć, ale tam dzwoniłem tylko raz, dlatego nie podałem jako konkretnego przykładu.

Sam o tym piszesz, że nie chcieli Ci przyjąć kilka razy :)

Dlaczego? Bo taki ktoś miał humor?

Ja przykrych przygód z firmami kurierskimi nie miałem poza tym, że nie mogłem wysłać nimi paczki ubezpieczonej z zegarkiem na kwotę wyższą niż 500$ na terenie Polski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na infolinii w DHL pracują nieodpowiednie ,nie znające regulaminu,przepisów osoby.

Dlatego trzeba dzwonić kilka razy.

Kurier mi powiedział ,że to błąd operatora telefonicznego.

Oczywiście przyjmują do wysyłki paczki ubezpieczone na kwotę wyższą niż 2,5 tys.zł.

Kto się mylił ,nie mój problem :) .

Ja paczkę wysłałem ubezpieczoną na 9,5tys.zł za 39.99zł.

I to tylko chciałem napisać koledze BRABUS'owi :)


Za wszystkie niezrozumiałe wpisy.Wszystkich przepraszam.

Uśmiechnijmy się :-))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie Brabus spróbuj. Jak przyjmą z pełnym ubezpieczeniem to jesteś 80 zł do przodu względem Pocztexu.

Z drugiej strony DHL i UPS to muszą być na prawdę amatorskie firmy, że na infoliniach mają osoby znające regulamin gorzej niż osoby zatrudnione do rozwożenia paczek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysyłałem kilkakrotnie zegarki o wartości powyżej 500 USD. Zawsze w Polsce. Zawsze DHL'em. Zawsze jechalem do punktu obslugi klienta gdzie zgodnie z prawdą podawałem zawartość przesyłki i jej wartość. Zawsze prosiłem o ubezpieczenie, zawsze je otrzymywałem. Za każdym razem pracownik sprawdzał czy zegarek faktycznie jest w paczce. I to była jedyna niedogodność. Nigdy nie odmówiono przyjęcia przesyłki. Zawsze dostarczono ją na następny dzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysyłałem kilkakrotnie zegarki o wartości powyżej 500 USD. Zawsze w Polsce. Zawsze DHL'em. Zawsze jechalem do punktu obslugi klienta gdzie zgodnie z prawdą podawałem zawartość przesyłki i jej wartość. Zawsze prosiłem o ubezpieczenie, zawsze je otrzymywałem. Za każdym razem pracownik sprawdzał czy zegarek faktycznie jest w paczce. I to była jedyna niedogodność. Nigdy nie odmówiono przyjęcia przesyłki. Zawsze dostarczono ją na następny dzień.

 

również.

korzystałem jeszcze z tba express - zegarek z ubezpieczeniem na 5000 - koszt ok 22zł, mam tam jakąś zniżkę ale na 100% warto sprawdzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DHL ostatnio daje d*py, radzę unikać.

 

Jednak prawdopodobieństwo, że zegarek zginie lub coś się z nim stanie oceniam na 1%, więc pewnie jakbyś zegarek owinął papierem toaletowym, wrzucił w kopertę bąbelkową i wysłał listem poleconym to szczęśliwie dotrze do adresata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie zupełnie ich nie rozumiem.

Wygląda na to, że wszystko zależy od ich "widzi mi się", a nie od regulaminów.

Jak mają dobry dzień to przyjmą paczkę, a jak zły to nie.

Widocznie trafiałem na ich złe dni :)

 

W takim razie odszczekuję to:

Twoje pieprzenie o trafieniu na "odpowiedniego" człowieka jest nienormalne.

bo jak widać w tym kraju decyduje o wszystkim samowolka, a nie regulaminy.

 

Zacytuję klasyka:

"Ja tu widzę niezły burdel"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proponuję Siódemkę

ubezpieczenie na dowolną kwotę, zawartość dowolna , wpisuje się kwotę ubezpieczenia i rodzaj zawartości na liście ,

przykładowo :przesyłka ok 2 kg , zawartość dokumenty, kwota ubezpieczenia 20 000 (tak!)

koszt ok 38 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja jest dość ciekawa. I DHL i w UPS odmawiali przyjęcia zegarków. Natomiast dwa razy otrzymałem przesyłkę z DHL z opisem, że jest tam zegarek ubezpieczony na 10k :) . Zawsze z mniejszych miast, bo np. Kolega z Wrocławia też musiał wciskać farmazon co do zawartości. Ja zawszę wysyłam UPS-em. Podaję, że w paczce jest bardzo delikatna elektronika i nie ma problemu z ubezpieczeniem. Problem jest rozwiązany w przypadku zginięcia przesyłki, ale co w przypadku uszkodzenia? (wiem co :) )

Co do odbioru osobistego to ostatnio nie mogłem spotkać się z Chłopem z mojego miasta :)

 

Najgorsze jest to, że naprawdę nie ma jasnych kryteriów. Potwierdzam to co mówi Krystek (faktycznie odmawiają) i to co mówi Darek (otrzymałem przesyłkę z opisaną zawartością).

P.S. Z tego co pamiętam z pocztexem nie ma problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze jest to, że naprawdę nie ma jasnych kryteriów. Potwierdzam to co mówi Krystek (faktycznie odmawiają) i to co mówi Darek (otrzymałem przesyłkę z opisaną zawartością).

P.S. Z tego co pamiętam z pocztexem nie ma problemu.

 

Jak to nie ma jasnych kryteriów? Jest regulamin, w DPD można ubezpieczyć do 500 000,00zł w DHL do 100 000,00 - TUTAJ JEST LINK. Wychodzi, że na infolinii pracują, jak to się często zdarza, ludzie z przypadku.

 

Ludzie, tak ciężko w internecie poszukać? Mi to zajęło 5 minut, a kilku godzin bijecie pianę o d*pie Maryni...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ,i Misza zakończył bicie piany :)

A wracając do tematu ,to tragiczne ,abym dzwonił kilka razy po to abym trafił na kogoś kto zna regulamin :)

Ale przez słuchawkę ,tak jak i przez internet nie wytłumaczysz komuś z zaburzeniami.

Żałosne jest to,że ci ludzie myślą iż są Alfą i Omegą :)

Nie docierają do nich argumenty innych.

Pani/Pan z drugiej strony słuchawki,kabla jest lepszy,mądrzejszy :)

Tak samo w rozmowach do operatorów telefonicznych i gdy się dzwoni do baku.

 

Edyt: mnie kurier wprawdzie nie mówił o kwocie 100tys.zł.

Tylko do 40 lub 50 tys.zł. nie pamiętam :)


Za wszystkie niezrozumiałe wpisy.Wszystkich przepraszam.

Uśmiechnijmy się :-))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to nie ma jasnych kryteriów? Jest regulamin, w DPD można ubezpieczyć do 500 000,00zł w DHL do 100 000,00 - TUTAJ JEST LINK. Wychodzi, że na infolinii pracują, jak to się często zdarza, ludzie z przypadku.

 

Ludzie, tak ciężko w internecie poszukać? Mi to zajęło 5 minut, a kilku godzin bijecie pianę o d*pie Maryni...

 

W internecie radzisz sobie świetnie :)

Pamiętaj, że istnieje jeszcze świat realny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W internecie radzisz sobie świetnie :)

Pamiętaj, że istnieje jeszcze świat realny

 

Nie wiem w czym masz problem - w wyegzekwowaniu tego co ustaliła sama firma? Oni mogą wyegzekwować to co jest u nich w regulaminie a klient nie może? Dziwne masz podejście do tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.