Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Sign in to follow this  
Piotr Ratyński

Co chciałbym zmienić w treści regulaminu i dlaczego.

Recommended Posts

W związku z wysypem w tym dziale wątków na temat jacy to moderatorzy są źli, proponuję jednak zająć się czymś konkretnym. Nie dyskutujmy tutaj czy moderatorzy są potrzebni czy nie, tylko starajmy się tak poprawić regulamin, żeby spełniał swoje zadanie, ale żeby jak najmniej bolał, to może umilkną wreszcie głosy, że forum to już nie jest takie jak kiedyś i że trzeba zrobić tu porządek. Super liberalne podejście typu"rubta co chceta" - moderacja jest niepotrzebna, nie wchodzi tu w grę, bo niestety gdy ktoś robi co chce, to najczęściej wtedy przeszkadza innym robić to co chcą, czyli jest tu potrzebny jednak kompromis i na straży tego kompromisu muszą niestety stać paragrafy regulaminu, a moderator ma tylko i wyłącznie dopilnować ich przestrzegania nic więcej. Niedawne zmiany regulaminu nastąpiły po wielu głosach, że regulamin jest za liberalny, teraz znowu mamy głosy, że regulamin jest zbyt restrykcyjny, wiadomo trudno wszystkim dogodzić, ale nie możemy przecież zmieniać regulaminu co chwilę, na podstawie tego, że kilku userom nie podoba się to, że moderator usunął ich wątki czy posty. Dlatego posty typu: moderacja jest niepotrzebna bo Ratyński usunął mi wątek, pójdą do kosza. Prosiłbym zamieszczać tutaj konkretne propozycje w postaci: chciałbym zmienić ten to punkt regulaminu, na taki a taki, z krótkim wyjaśnieniem dlaczego uważam że tak będzie lepiej i pod takim postem dobrze by było, żeby znalazły się głosy poparcia (lub sprzeciwu), bo brane pod uwagę będą tylko zmiany poparte przez większą grupę userów, a pojedyncze propozycje niestety... Demokracja nie polega na tym, żeby dogodzić wszystkim (bo się nie da), a jedynie tylko większości.

Edited by Piotr Ratyński
poprawa błądów

Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest McIntosh

2. Administrator i Moderatorzy mają prawo do usuwania Postów niezwiązanych z tematyką Forum.

 

- Tematyką forum i celem powołania Stowarzyszenia jest promocja zegarków i zegarmistrzostwa. Zgodnie z tym punktem, każdy temat odbiegający o zegarków powinien być usunięty.

 

7. Decyzje Moderatorów nie podlegają dyskusji na Forum. Wszelkie wątpliwości można dyskutować jedynie na PW. Ewentualne skargi na działalność Moderatora należy kierować bezpośrednio do Administratora forum, którego głos jest decydujący i ostateczny.

 

- Bzdura. Osoby biorące udział w dyskusji mają prawo wiedzieć dlaczego ich posty zostały usunięte. I to przed usunięciem, a nie po. To pozwoli uniknąć podejrzeń o złą wolę moderatora.

 

11. Nie wytykać innym Użytkownikom niezgodności zamieszczanych przez nich treści z Regulaminem i nie prowadzić dyskusji na ten temat na Forum. Do zgłaszania treści niezgodnych z Regulaminem służy przycisk ?raportuj?.

 

- Punkt martwy. Wiele osób publicznie wali autorowi, że nie w tym miejscu założył wątek. Przydałaby się też jakaś forma komunikacji z klubowiczami. Po przeniesieniu wątku niech będzie informacja, gdzie temat został przeniesiony. Chociażby w formie jakiegoś komunikatu dostępnego z pozycji profilu usera.

 

Zabrania się:

 

3. Umieszczanie materiałów tekstowych, graficznych czy dźwiękowych, naruszających prawa lub prawem chronione dobra osób trzecich;

 

- Kolejny martwy punkt. Co z E-Książką roku ?. Mieliśmy do czynienia ze złamaniem prawa autorskiego. Czyli jak to jest ?. W przypadku jednych zapisów regulaminu dzielony jest włos na czworo, a w przypadku innych pełna zgoda na łamanie ?.

 

5. Prowadzenia dyskusji na tematy polityczne;

 

- Dlaczego nie ?. Temat jak każdy inny. Dodatkowo ogranicza, bo nie można pogadać np. o Powstaniu Warszawskim żeby nie zejść na politykę. Bez sensu.

 

Ponadto proponuję:

 

- przerzucenie "Po godzinach" na dół forum,

- danie możliwości moderowania własnych tematów użytkownikom, którzy mają więcej niż 1000 postów,

- umożliwienie wyboru podfor, które chce się oglądać, opcja ta mogłaby być umieszczona w profilu użytkownika,

- spłaszczenie struktury forum służącej promocji tematów zegarkowych, a przesuwaniu na dalszy plan wszystkich pozostałych wątków.

Share this post


Link to post
Share on other sites

mają to być propozycje zmian - czyli zapisów , nie na zasadzie "nie podoba mi się "

zaznaczam ,ze forum jest wlasnościa stowarzyszenia KMZiZ , i ostateczny ksztalt regulaminu ma być zatwierdzony przez stowarzyszenie

 

szkoda , ze przy ostatniej zmianie , jakoś nikt nie zgłaszał uwag ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o rozmowy o polityce ... to z jednej strony jestem ZA zezwoleniem, ale z 2 strony będąc świadkiem paru tematów o polityce jakie miały miejsce na forum w 99% kończą się one zwadami i podniesieniem ciśnienia. Wydaje mi się że niektórzy nie są w stanie ROZMAWIAĆ/ DYSKUTOWAĆ o polityce, bo zaraz zaczyna się : "Moja prawda jest mojsza niż twojsza" a tego nie jesteśmy w stanie weryfikować przy zakładaniu wątku. I zaczyna się taka mała wojenka .

 

Przepraszam za porównanie, ale to jak dać małpie do łapy brzytwę. Jest małpa, jest brzytwa, ale po co ich łączyć ze sobą ?

 

Zgadzam się, że dział Po Godzinach mógł by być na samym dole strony.

Zostawić te wszystkie mniej lub bardziej głupawe tematy typu : (kto to wymyślił ;) ?!?!?)

" Co wyciągnąłeś sobie dzisiaj z nosa" , ale niech będą w tle rozważań o zegarkach.

 

To że KMZiZ jest właścicielem forum to ok, ale wydaje mi się że forum tworzymy też my, zwykli userzy i nasze zdanie też powinno być brane pod uwagę. (Oczywiście mowa o tych wartościowych propozycjach)

 

Jak coś mi się nasunie na myśl... podzielę się z Wami co by można było zmienić by żyło się lepiej.

Edited by Jimi Jump

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zmiana techniczna, lepiej odzwierciedlająca stosowaną praktykę:

 

Jest:

§ 6 Moderacja

7. Decyzje Moderatorów nie podlegają dyskusji na Forum. Wszelkie wątpliwości można dyskutować jedynie na PW. Ewentualne skargi na działalność Moderatora należy kierować bezpośrednio do Administratora forum, którego głos jest decydujący i ostateczny.

 

Propozycja:

§ 6 Moderacja

7. Osoby Moderatorów i/lub ich działanie nie mogą być przedmiotem postów na Forum. O Moderatorach można publicznie pisać tylko w kontekście powszechnie odbieranym pozytywnie. Wszelkie negatywne uwagi i wątpliwości można pisać jedynie na PW. Ewentualne skargi na działalność Moderatora należy kierować bezpośrednio do Administratora forum, którego głos jest decydujący i ostateczny.

 

Proponuję nadal nie podawać w żadnym miejscu wyżej wspomnianego adresu Administratora forum.

 

Przyjecie poprawki spowoduje zniknięcie większości pobocznych wątków i część kłopotu będzie z głowy.

Edited by sergserg

  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tematy jakby nieco się dublują, więc dodam także tutaj moją wypowiedź z wersji "bis":

 

 

Od 2008 roku pisuję na forum NAWCC, a całkiem niedawno zostałem członkiem tego klubu. Nie jestem całkiem pewien, od kiedy działa (zarchiwizowane biuletyny zaczynają się od 1944 roku). Działa nader stabilnie. Na forum dyskusyjnym (message board) w ogóle nie ma działu poświęconego skargom, wnioskom, żalom. Wiele razy obserwowałem tam obecność różnych dziwnych osobników. Wszystko, co wyglądało na OT - po prostu znikało bez śladu. Pseudo demokracja w amerykańskim wydaniu powiedzą jedni. Pełen komfort pisania i czytania tylko o tym co najważniejsze - stwierdzą inni. Quod libet. Jeszcze jedno. Nie ma na forum działu sprzedam. Czasem aż żal, ale...prawdopodobnie jest to jeden z czynników uspokajających forum. O wycenie - nie ma mowy.

I na koniec - przytoczę główny punkt regulaminu:

 

The Number One Rule The most important rule all NAWCC message board members and forum visitors must remember is that the judgment of the NAWCC Internet Message Board Review Committee is final, and supersedes the word of any rule stated on this page. Committee members will make all attempts to be fair and will entertain all reasonable appeals regarding decisions they make. Ultimately, their decisions will stand, however. This effectively closes any loophole or shortsightedness within the forum rules.

 

Please note: forum rules may be modified and additional rules may be made at anytime as deemed appropriate by site administrators. New and modified rules are enforceable retroactively at the time of their posting.

 

Nie ma możliwość uprawiania demokracji bezpośredniej. To oczywiście moje zdanie, oparte na trzyletniej obserwacji NAWCC.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ehhh ... No nie jest to zły pomysł, ale chyba nie na warunki tego forum, aczkolwiek godne do pozazdroszczenia :)

 

Nie wiem czy to było ale warto wprowadzić Noob Zone. Coś takiego gdzie WSZYSTKO dokładnie będzie opisane dla świeżych userów.

 

W jednym miejscu zamieścić swojego rodzaju niezbędnik poruszania się po forum. Kto nie zatrybi, nie doczyta, jego wina.

 

Info że NIE WYCENIAMY do jasnej cholery zegarków i "replik".

 

Chyba że wprowadzić jakąś tabelę kursu skupu złomu ;)

Edited by Jimi Jump

Share this post


Link to post
Share on other sites

Żeby nie przepisywać powtórzę za Kolegami:

Przydałaby się też jakaś forma komunikacji z klubowiczami. Po przeniesieniu wątku niech będzie informacja, gdzie temat został przeniesiony. Chociażby w formie jakiegoś komunikatu dostępnego z pozycji profilu usera.

jeśli systemowo dałoby się to zrobić, to byłoby pożądane

 

- przerzucenie "Po godzinach" na dół forum,

tak- jako dział poboczny tam powinno być jego miejsce

 

- danie możliwości moderowania własnych tematów użytkownikom, którzy mają więcej niż 1000 postów,

nie jestem przekonany czy nie zaczną się sytuacje z "twórczym układaniem" własnych tematów- chyba nie o to chodzi,

a nie wiem czy wszyscy podejdą do tego tak jak powinno się czyli jednak w miarę obiektywnie

 

- umożliwienie wyboru podfor, które chce się oglądać, opcja ta mogłaby być umieszczona w profilu użytkownika,

absolutnie tak- tu podpisuję się wszystkim czym się da

 

- spłaszczenie struktury forum służącej promocji tematów zegarkowych, a przesuwaniu na dalszy plan wszystkich pozostałych wątków.

tak

 

 

i propozycja Krystka bardzo mi się podoba:

Nie znam się na możliwościach technicznych bo informatykiem nie jestem, ale proponuję następujące zmiany:

- Ponieważ 50 postów się nie sprawdziło proponuję wprowadzić subforum dla nowych użytkowników np. dla osób ze stażem krótszym niż 3 miesiące.

Osoba ze stażem do 3 miesięcy będzie mogła przeglądać całe forum, ale wypowiadać się tylko w tym jednym jedynym "śmieciowym" subforum.

Będzie to miejsce na zapytania, "czy Rolex od babci jest oryginalny" lub "jaki zegarek mam kupić byleby był szacun na dzielni" itp.

Tematy w tym subforum byłyby automatycznie usuwane np. po 2 tygodniach od założenia (nie widzę sensu ich przetrzymywania).

Plusy tego rozwiązania:

a ) nie będzie zaśmiecania całego forum

b ) śmieci po 2 tygodniach będą lądowały w koszu

c ) handlarze chcący na szybko sprzedać zegarek nie będą już mieli takiej możliwości, bo wątpię żeby ktoś chciał czekać 3 miesiące żeby dostać się na bazar

- Wprowadzić czas aktywności na forum w działach zegarkowych i dopiero po np. 10 godzinach aktywnego przeglądania tych działów odblokowuje się "Bazar" (połączyć to z pierwszym rozwiązaniem)

Plusy:

a ) Likwidujemy "Zapytania i sugestie przed zakupem" i wszystko przenosi się do ww. subforum

b ) dostęp do bazaru będą miały osoby, które interesują się zegarkami

- Możliwość wyłączenia poszczególnych subfor w nowej zawartości (np. jeżeli ktoś nie chce odpowiadać na pytania o Rolexach od babci, wyłączy subforum dla nowych i nie będzie z niego otrzymywał wiadomości.

W tym przypadku o plusach chyba nie trzeba wspominać ;)

proste i skuteczne- mi się bardzo podoba

Share this post


Link to post
Share on other sites

2. Administrator i Moderatorzy mają prawo do usuwania Postów niezwiązanych z tematyką Forum.

 

- Tematyką forum i celem powołania Stowarzyszenia jest promocja zegarków i zegarmistrzostwa. Zgodnie z tym punktem, każdy temat odbiegający o zegarków powinien być usunięty.

 

7. Decyzje Moderatorów nie podlegają dyskusji na Forum. Wszelkie wątpliwości można dyskutować jedynie na PW. Ewentualne skargi na działalność Moderatora należy kierować bezpośrednio do Administratora forum, którego głos jest decydujący i ostateczny.

- Bzdura. Osoby biorące udział w dyskusji mają prawo wiedzieć dlaczego ich posty zostały usunięte. I to przed usunięciem, a nie po. To pozwoli uniknąć podejrzeń o złą wolę moderatora.

 

11. Nie wytykać innym Użytkownikom niezgodności zamieszczanych przez nich treści z Regulaminem i nie prowadzić dyskusji na ten temat na Forum. Do zgłaszania treści niezgodnych z Regulaminem służy przycisk ?raportuj?.

 

- Punkt martwy. Wiele osób publicznie wali autorowi, że nie w tym miejscu założył wątek. Przydałaby się też jakaś forma komunikacji z klubowiczami. Po przeniesieniu wątku niech będzie informacja, gdzie temat został przeniesiony. Chociażby w formie jakiegoś komunikatu dostępnego z pozycji profilu usera.

 

Zabrania się:

 

3. Umieszczanie materiałów tekstowych, graficznych czy dźwiękowych, naruszających prawa lub prawem chronione dobra osób trzecich;

 

- Kolejny martwy punkt. Co z E-Książką roku ?. Mieliśmy do czynienia ze złamaniem prawa autorskiego. Czyli jak to jest ?. W przypadku jednych zapisów regulaminu dzielony jest włos na czworo, a w przypadku innych pełna zgoda na łamanie ?.

 

5. Prowadzenia dyskusji na tematy polityczne;

 

- Dlaczego nie ?. Temat jak każdy inny. Dodatkowo ogranicza, bo nie można pogadać np. o Powstaniu Warszawskim żeby nie zejść na politykę. Bez sensu.

 

Ponadto proponuję:

 

- przerzucenie "Po godzinach" na dół forum,

- danie możliwości moderowania własnych tematów użytkownikom, którzy mają więcej niż 1000 postów,

- umożliwienie wyboru podfor, które chce się oglądać, opcja ta mogłaby być umieszczona w profilu użytkownika,

- spłaszczenie struktury forum służącej promocji tematów zegarkowych, a przesuwaniu na dalszy plan wszystkich pozostałych wątków.

 

ad 2 Warto dopisać 'z wyjątkiem działu "po godzinach" czy "hyde park"' i wyrzucić go na dół forum.

 

ad 7 popieram żeby osoby których posty, tematy zostały edytowane, usunięte, moderowane otrzymywały informację i były pouczane (element edukacji który może sprawi że ktoś zrozumie dlaczego czegoś nie wolno) najlepiej z przytoczeniem złamanego paragrafu. Jeśli nie to chociaż jakieś automatyczne powiadomienie informujące u którego moderatora mozna zasięgnąć informacji o powodach np. usunięcia tematu. (tak żeby naturalna i bezpośrednią drogą było załatwienie sprawy na PW a nie na forum).

 

ad 11 zgadzam się, tutaj wiele razy widzimy lekceważenie tego punktu. Może np. temat załozony w złym miejscu niech zostanie zamknięty z dopisaną

informacja gdzie został przeniesiony i powiedzmy że po określonym czasie zostaje usunięty.

 

ad 5 może warto dopisać 'z wyjątkiem działu "po godzinach" ' chociaż te dyskusje nigdy nie kończą się dobrze.

Edited by Bartosz 86

Share this post


Link to post
Share on other sites

ad 3 może warto dopisać 'z wyjątkiem działu "po godzinach" ' chociaż te dyskusje nigdy nie kończą się dobrze.

Chyba chodziło Ci nie o 3 a 5? Ale to chyba nie jest najlepszy pomysł- jest tyle miejsc gdzie o polityce można pogadać,

że może wystarczy- szczególnie, że jak sam napisałeś te dyskusje często nie kończą się tak jak powinny ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chyba chodziło Ci nie o 3 a 5? Ale to chyba nie jest najlepszy pomysł- jest tyle miejsc gdzie o polityce można pogadać,

że może wystarczy- szczególnie, że jak sam napisałeś te dyskusje często nie kończą się tak jak powinny B)

 

Tak, chodziło o 5.

Zgadzam się, tematy polityczne są ryzykowne z wiadomych przyczyn. Jeśli już to w "hyde parku" czy "po godzinach".

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest McIntosh

Chyba chodziło Ci nie o 3 a 5? Ale to chyba nie jest najlepszy pomysł- jest tyle miejsc gdzie o polityce można pogadać,

że może wystarczy- szczególnie, że jak sam napisałeś te dyskusje często nie kończą się tak jak powinny B)

 

Punkt 3 jest nie mniej istotny. Ciekawe jak długo jeszcze Zarząd / Moderatorzy będą chowali głowy w piach. Jakbyście się czuli, gdyby KMZiZ wydał książkę, ktoś tę książkę zeskanował, nagrał na płytę i sprzedawał po kilka złotych sztuka. I jeszcze opowiadał brednie, że to wszystko po to, aby szerzyć wiedzę zegarkową. Zacznijcie wreszcie myśleć i nie aprobujecie piractwa na naszym Forum !.

Edited by McIntosh

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dla czego w dziale sprzedam trzeba mieć 50 postów aby dać ogłoszenie ?

Dlatego, że dział sprzedam, jest pomocą dla użytkowników forum, którzy chcą handlować między sobą, a nie dla dla "jednopostowców" którzy wpadli tu tylko po to żeby sprzedać zegarek. Dla tylko sprzedających są serwisy aukcyjne.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Piotr właśnie "dobiłeś" do 50 postów B) , więc możesz już przestać "narzekać" na ograniczenia giełdowe.


Nie kłóć się z idiotami - sprowadzą Cię do swojego poziomu i pokonają doświadczeniem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zamysl był taki , aby ograniczyć wejścia pseudoallegrowiczów , którzy zaraz po rejestracji bedą się pchali z ogłoszeniami sprzedaży , czesto podróbek .

Oczywiście w regulaminie jest rownież inne obostrzenie , pod ktore właśnie podpadł użytkownik nabijający sobie posty , które i tak nic nie dadzą w tym wypadku

 

 

DLATEGO ( pisane razem ) właśnie potrzebne są obostrzenia

Share this post


Link to post
Share on other sites

czyli sprzedawać mogą gaduły, a czytający nie:)

Użytkownik, to jest ktoś kto uczestniczy, a jak sprawdzić, że ktoś czyta, a nie że zapisał się tylko i czeka na możliwość sprzedaży?


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poprzez zastosowanie licznika aktywnego przebywania na forum (w działach zegarkowych) tak jak pisałem w propozycjach zmian.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zwiększające się natężenie nie związanej z zegarkami "prywaty" w Po Godzinach, która kwalifikuje się raczej do rubryki w "Przyjaciółce" przelało czarę mojej goryczy.

 

Uważam, że nawet dział "po godzinach" winien być powiązany z teamtyką klubową i pasją tu krzewioną. Jestem za zmianami, które będą skutkować zakazem, moderacją i usuwaniem postów wykraczających poza formułę forum i klubu.

 

Rozumiem, że internet i fora społecznościowe pozwalają szybko pozyskać i/lub skonfrontować posiadaną wiedzę na każdy temat, lecz forum KMZiZ nie jest miejscem do tego celu.

Edited by TeJot

"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Demokracja nie polega na tym, żeby dogodzić wszystkim (bo się nie da), a jedynie tylko większości.

:) Kpisz sobie? :) Obecnie w demokracji hołubi się właśnie mniejszości,różnej maści(etniczne,narodowe,seksualne itp. ,itd.).Ponadto forum nie jest własnością forumowiczów a Stowarzyszenia,więc nie pisz tu o demokracji a raczej o autokracji ... kolejny paradoks: Stowarzyszenie jest mniejszością,która chce dogodzic większości :) Czego Wy w sumie chcecie ???

Użytkownik, to jest ktoś kto uczestniczy, a jak sprawdzić, że ktoś czyta, a nie że zapisał się tylko i czeka na możliwość sprzedaży?

O! Taka wiedza to dopiero by się przydała!Bo to czekanie na możliwośc sprzedaży to okropna jest :) :) :) Na razie to wróżyc jedynie pozostaje: kto się zapisał,aby coś sprzedac? :D A w międzyczasie jeszcze cholernik normalnie se poczyta to i owo!

Rady dobrej Panowie Wam nie dam...ot jedynie chciałem trochę pouczestniczyc, bo poczytałem niechcący :D

Ps.Sorry,ale c z kreseczką to mój komp Wam nie zrobi,więc wybaczcie.

Edited by vpyr

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zwiększające się natężenie nie związanej z zegarkami "prywaty" w Po Godzinach, która kwalifikuje się raczej do rubryki w "Przyjaciółce" przelało czarę mojej goryczy.

 

Uważam, że nawet dział "po godzinach" winien być powiązany z teamtyką klubową i pasją tu krzewioną. Jestem za zmianami, które będą skutkować zakazem, moderacją i usuwaniem postów wykraczających poza formułę forum i klubu.

 

Rozumiem, że internet i fora społecznościowe pozwalają szybko pozyskać i/lub skonfrontować posiadaną wiedzę na każdy temat, lecz forum KMZiZ nie jest miejscem do tego celu.

Popieram!

 

Oczywiście można zawsze stosować się do zasady "nie interesuje Cię, to nie czytaj", ALE... tematy w stylu "w co się ubrać/jakie ciuchy nosicie?"; "jak usunąć zapach trupa z lodówki" to już wg mnie przegięcie. Czy chcemy, żeby na forum niedługo zaczęły się pojawiać się tematy w stylu "jaki kolor ścian w pokoju preferujecie", czy "postanowiłem zmienić fryzurę - co proponujecie?"

 

Oczywiście trochę żartobliwie to ująłem, ale wiecie z pewnością o co chodzi :D

 

Absolutnie nie atakuję autorów i osób piszących w tego typu tematach, po prostu podzielam cytowaną wypowiedź, aby ukrócić (obecnie obowiązującą) TOTALNĄ DOWOLNOŚĆ, co do wątków w ogóle nie związanych z zegarkami.

Share this post


Link to post
Share on other sites

;) Kpisz sobie? :) Obecnie w demokracji hołubi się właśnie mniejszości,różnej maści(etniczne,narodowe,seksualne itp. ,itd.).Ponadto forum nie jest własnością forumowiczów a Stowarzyszenia,więc nie pisz tu o demokracji a raczej o autokracji ... kolejny

A kto Tobie nagadał, że obecnie mamy demokrację? Moim zdaniem jest to totalitaryzm jedynie słusznych idei preferowanych przez szowinistyczne mniejszości społeczne. Ale to nie zmienia postaci rzeczy, że demokracja nie ma za zadanie dogodzić wszystkim.

 

paradoks: Stowarzyszenie jest mniejszością,która chce dogodzic większości biggrin.gif Czego Wy w sumie chcecie ???

Działać zgodnie ze statutem, a forum ma działać zgodnie z regulaminem i tyle... tylko tyle.

 

O! Taka wiedza to dopiero by się przydała!Bo to czekanie na możliwośc sprzedaży to okropna jest biggrin.gifbiggrin.gifbiggrin.gif Na razie to wróżyc jedynie pozostaje: kto się zapisał,aby coś sprzedac? blink.gif

Według mnie na forum w ogóle nie powinno być działu do handlowania. Albo handlujemy sobie prywatnie na PW, albo zakładamy aukcje internetową poza forum. Ale to jest tylko moje zdanie.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

I tudzież prwdziwy komunista się wypowiedział, niech żyje Włdimir.

A który za chwilę się dowiecie. Brawo Panie P.R

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.