Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość kb24

Rolex

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kb24

Witam Klubowiczów. Mam do was pytanie. Nie będę się tu wygłupiał z darowizną od dziadka, wujka itd w postaci Rolexa Oyster Perpetual Date Explorer II, ale zegarek rzeczywiście jest i pytanie jest takie... Czy to oryginał? I jeśli już go określicie to ile to jest warte? Zegarek był u zegarmistrzów w Staszowie i w Warszawie. Jeden ze staszowskich zegarmistrzów "wycenił" go na ok 14 tys. zł, natomiast wszyscy, u których zegarek był w Warszawie nie chcą dokonać wyceny ani dokonać analizy tego zegarka. Więc prośba do wszystkich o pomoc. I proszę ograniczyć uśmieszki, że to i tak podróba itp. Zegarek nie jest mój więc mnie to nie rusza:) Pozdro (zdjęcia tylko takiej jakości)

2011_07_15_08_43_44.jpg2011_07_15_08_44_36.jpg2011_07_15_08_44_45.jpg2011_07_15_08_45_06.jpg2011_07_15_08_45_31.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podróba i to podła.


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Natychmiast sprzedaj ten zegarek temu ze Staszowa... Będzie + 200 do lansu na dzielni.

Pszepieńkny jest . Orgilans Tif Fany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matko Boska, skąd się biorą tacy zegarmistrze? To jest przerażające...


pozdrawiam, Dominik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj przestańcie!

 

Przecież to dowodzi tylko tego, że jest jeszcze poczucie humoru w narodzie & zawodzie.. :)

 

edit:

PS - a jakby poszedł w sensie dosłownym pod młotek, to z chęcią kupię sekundnik. Urzekł mnie...


" Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem że na świecie jest tylu idiotów " - S.Lem

" Naród wspaniały, tylko ludzie k_rwy " - Marszałek J.Piłsudski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ten zegarmistrz podał Ci cenę przed denominacją złotego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Zaczynam kolekcjonować linki do tych Rolnixów.

Są tak badziewne, że aż przesłodkie... trochę tak jakby go dziecko namalowało :)

Mam już pięć linków w kolekcji:

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/56183-czy-to-rolex/

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/47711-rolex-oryginal/

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/47133-rolex-podrobka/

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/59933-rolex-oyester-perpetual-date-explorer-ii/

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/62648-rolex/

 

 

W modelu z tego tematu fajniusi jest to że ma napisane "perpetual date", chociaż nie ma ci on żadnego date :)

.


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słynne Rolexowe szkło ciosane w kryształ :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Zaczynam kolekcjonować linki do tych Rolnixów.

Są tak badziewne, że aż przesłodkie... trochę tak jakby go dziecko namalowało :)

(...)

 

Świetny pomysł, uśmiałem się...

...I taki obrazek mi się przypomniał :) :

 

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek nie jest mój więc mnie to nie rusza:)

 

A powinno...:)


"Billy: -I'm scared Poncho.

Poncho: -Bullshit. You ain't afraid of no man.

Billy: -There's something out there waiting for us, and it ain't no man. We're all gonna die..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kb24

A powinno...:)

Że co???

Tak jak mówiłem, zegarek nie jest mój, więc o co ci kaman?

Koleżanka mnie poprosiła więc was zapytałem, koniec kropka!

BTW Dzięki wszystkim za odpowiedzi:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo słaba podróbka .

To nawet nie jest podrobka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytajac rozne mejle z zapytaniem o oryginalnosc np. Rolexow nie moge sie nadziwic ..

a wrecz jestem w total szoku:(

nie jestem znawca zegarkow jak koledzy ale nie trzeba byc znawca zeby spojrzec na te tarcze i ujrzec ich brzydote...

czy wykonanie wskazowek, czy te wszystkie indeksy wygladaja jak naklejone klejem Glut!

obejrzalam linki jakie zalaczyl tutaj Taktic i widze za kazdym razem brzydactwa tarczowe.

przeciez wystarczy wejsc na strone Rolexa: http://www.rolex.com/en#/rolex-watches/datejust/introduction

i zobaczyc co to za zegarki! jaka precyzja w wykonaniu samej tarczy. az sie oczy smieja..

szlif, barwa , szkło, napisy.. a tutaj na jednym ze zdjec pytajacych - 'korona' Rolexa przekrzywiona:/

 

widzialam u siebie na bazarku takie rolexy po 15 zl i wolalabym dac 30zl za Perfecta bo przynajmniej nikogo nie udaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeciez wystarczy wejsc na strone Rolexa: http://www.rolex.com/en#/rolex-watches/datejust/introduction

i zobaczyc co to za zegarki!

 

Święte słowa :)

 

A już najbardziej rozczulający są tacy, którzy dostali się nawet do mechanizmu:

 

post-33522-0-62335200-1331856297.jpg

 

a i tak z nadzieją godną lepszej sprawy, dalej szukają potwierdzenia że to oryginał :)


" Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem że na świecie jest tylu idiotów " - S.Lem

" Naród wspaniały, tylko ludzie k_rwy " - Marszałek J.Piłsudski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny pomysł, uśmiałem się...

...I taki obrazek mi się przypomniał :) :

Otóż to. Bo czasami następuje takie przegięcie, że pozostaje z tego tylko akcent humorystyczny.

To tak jakby ktoś próbował Ci sprzedać Trabanta z naklejonym znaczkiem Mercedesa.

Gdyby ktoś wykonał kopię Mercedesa z kiepskiej blachy, ale bardzo podobną do oryginału, to mógłbyś być zły, że Cię próbują oszukać, wyrolować itd... Ale z Trabanta to się tylko uśmiejesz po pachy i tyle :)


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taktic, Dokładnie tak, jak piszesz...

Co potrafią zrobić chińskie rączki za miskę ryżu, wydać dokładnie tu

Na szczególną uwagę zasługuje ostatnie zdanie z artykułu:

(...)A na zakończenie mała ciekawostka na temat reakcji Chińczyków na protesty producentów oryginalnych modeli.

Ostatnio zrobiło się głośno właśnie o podróbce Fiata Panda i o tym, że Chińczycy chcą go sprzedawać nawet we Włoszech. Na protest Włochów Chińczycy odpowiedzieli tak samo jak odpowiedzieli producentowi Smarta, że wcale nie skopiowali ich autka tylko stworzyli od podstaw własne, a zainspirował ich samochód - zabawka kupiony przez internet.

 

:rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję założyć wątek ze zdjęciami koszmarnych podrób w galerii. Poza niezła zabawą uaktywnimy również wymiar edukacyjny :rolleyes:


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.