Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Tomm

Czy to Rolex

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

 

Zostałem posiadaczem zegarka Rolex. Cechuje go, jak dla mnie niepowtarzalne szlifowane szkiełko. (zdjęcia tego nie potrafią dobrze pokazać)

 

Czy jest to oryginał?

 

Ile jest on warty?

 

 

Pozdrawiam!

post-36256-0-26819200-1299412550_thumb.jpg

post-36256-0-22287400-1299412583_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

 

Zostałem posiadaczem zegarka Rolex. Cechuje go, jak dla mnie niepowtarzalne szlifowane szkiełko. (zdjęcia tego nie potrafią dobrze pokazać)

 

Czy jest to oryginał?

 

Ile jest on warty?

 

 

Pozdrawiam!

 

 

Nie jest to Rolex, a warty jest tyle ile w skupie złomu dostaniesz za metal z którego jest wykonany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to Rolex, a warty jest tyle ile w skupie złomu dostaniesz za metal z którego jest wykonany.

 

 

Dzięki, za info, ale po czym to zostało rozpoznane?

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to i niegrzeczne i kolega jest nowy na forum,ale Mój Boże....przyjrzyj się temu coś.Zegarek z Kaczorem Donaldem mojego synka był lepiej wykonany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale po czym to rozpoznać, na co zwrócić uwagę?

 

Osobiście bym też tak uznał. Ale ma ciekawie wyprofilowane szkiełko (ścięte krawędzie)

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomm - czytaj dużo to forum, potem wklejaj.

Poznać po wszystkim.

 

Wyrzuć to, bo to po prostu na nazwę podróba nie zasługuje - śmieć!

 

Pozdrawiam

Iko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz choćby napis "day date". Widzisz tu gdzieś datę i dzień tygodnia ?


Pozdrawiam

TomeK (Teston)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale po czym to rozpoznać, na co zwrócić uwagę?

Ja rozpoznaję to po tym, że pytający posiada zegarek przed zakupem i koniecznie chce wiedzieć ile on kosztuje, jest to jego pierwszy post i nie chciało mu się najpierw rozejrzeć po forum, na dodatek nie używa google... To wszystko razem daje prawie 100% pewności że prezentowany zegarek to podróba.

Gdybyś przejrzał forum, to wiedziałbyś, że zegarków nie wyceniamy i że pytań o podobne Rolniksy było już tu tysiące. A gdybyś zaś użył Google, to wiedziałbyś, że żadnego oryginalnego Rolexa nie charakteryzuje takie niepowtarzalne szlifowane szkiełko.

 

Przede wszystkim oryginalne Rolexy są bardzo drogie i nie znajduje sie ich w parku, nie kupuje od żula przed marketem i nie dostaje od dalekiego wujka w prezencie...


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba chyba stworzyć specjalny dział p.t."Mój roleks",a pierwszemu,który zamieści tam własny oryginał Rolex szczerze pogratulować ;)


Pozdrawiam,
Zbyszek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w ogóle Rolex miał jakikolwiek model z takim szkiełkiem fazowanym albo podobnym. Bo zastanawiam się skąd pomysł na takie szkło w podróbce??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jak z Rolexem, ale zasłużyłeś na złotą łopatę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pełni zasłużona :)9f6f87b44ff0b8b00cf901324e3a7f4c.jpg

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w ogóle Rolex miał jakikolwiek model z takim szkiełkiem fazowanym albo podobnym. Bo zastanawiam się skąd pomysł na takie szkło w podróbce??

A bo proszę szanownego pana,podróby możemy podzielić z grubsza na dwie grupy. Pierwsza to taka, gdzie chodzi o jak najwierniejsze skopiowanie oryginału i pytania o nie nie zawierają, zazwyczaj, elementów typu ciocia, wujek etc. Druga grupa, która niewątpliwie dodaje smaku i koloru niniejszemu forum, to wariacje na temat znanych marek, jak w tym wypadku, gdzie ciocia, strych etc. są istotnymi elementami oryginalności rzeczonych egzemplarzy.

I oczywiście gratulacje za zdobycie tak cennej nagrody. Na kolegów z forum zawsze można liczyć i dlatego tu jesteśmy jak rodzina :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Dzięki, za info, ale po czym to zostało rozpoznane?

 

Pozdrawiam!

Kolego, abstrahując od prześmiewczych odpowiedzi parę podstawowych konkretów:

- ROLEX ma inne logo, diabeł tkwi w szczegółach, ale popatrz i znajdź kilka różnic

- ROLEX nigdy nie produkował modelu, który wygląda tak jak na Twoim zdjęciu

- ROLEX nie ma modelu w kopercie o kształcie przedstawionym na zdjęciu

- ROLEX nie produkuje bransolet o pokazanym wzorze

- jakikolwiek zegarek "day-date", niezależnie od firmy, posiada na tarczy wskazanie daty oraz dnia tygodnia

 

Myślę, że na dzień dobry to powinno wystarczyć.

 

Podsumowując - to nawet nie jest podróba bo nawet nie próbuje naśladować oryginalny istniejący wyrób, tylko jakiś beznadziejnie wykonany czasomierz z bezprawnie nadrukowanym logo podobnym do Rolexa.


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.