Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Przymierzałem dzisiaj/ostatnio...

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć koledzy, proponuję żebyśmy w tym temacie się podzielili naszymi wrażeniami z ostatnich przymiarek zegarkowych. Sporo przecież tych zegarków przymierzamy, może warto się tymi wrażeniami podzielić z innymi klubowiczami? Ja bardzo chętnie bym poczytał, a i sam coś napewno wniose do tematu. Napewno taki temat będzie miły dla oka, no i przedewszystkim pomocny przy ewentualnych rozterkach.

 

Jeżeli temat się przyjmie, to fajnie, jeżeli natomiast uznacie, że jest bez sensu, to najzwyczajniej umrze śmiercią naturalną.

 

Zapraszam do krótkich recenzji :P


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat fajny, choć mocno zblizony do "Spaceru po sklepach" czy jakoś tak. No nie wiem - może się przyjmie.

Ja zaczynam :P

 

Jako, że bardzo przywiązałem się do mojej Certinki DS First, długo wyczekiwałem na moment pojawienia się w sprzedaży nowego modelu, który by mnie zainteresował. A zainteresował mnie DS Diver. Zegarek budzi trochę kontrowersji, bo wg niektórych za dużo w nim Roleksa. Z czym się nie mogę absolutnie zgodzić!

Na tygodniu udało mi się przymierzyć ten zegarek u p. Dolińskiego we Wrocławiu (ma go w bardzo atrakcyjnej cenie, właściwie nie warto kupować w sieci).

Zegarek naprawdę sprawia wrażenie cholernie solidnego kawałka stali, ciężki, ale bez przesady. Ma słuszny rozmiar i na żywo robi świetne wrażenie. Dobrze leży na nadgarstku (mierzyłem wersję na bransolecie, nadgarstek 17,5cm), bezel ładnie chodzi, bardzo wygodny w chwycie, ładnie wykonana koronka. Na żywo nic a nic nie przywodzi na myśl Roleksa, ma zupełnie inną kopertę, jest dużo większy. Ok - indeksy rżnięte, ale bez przesady, to nie grzech, a czerpanie z najlepszych wzorców :)

Zegarek występuje w dwóch wersjach - stal i tytan (obie mają jeszcze wariant na bransolecie lub na gumie). Wersja tytanowa zdecydowania do mnie "nie gada" pod względem wagi, po prostu jest zbyt lekka. Za to tarcza ma piękny, antracytowy kolor :D

No i pora na "lanie" - kto do cholery zadecydował o wstawieniu tak beznadziejnego dekla ja się pytam?! Bieda, aż piszczy. Płaski grawer bezpłciowych rysów żółwia :/ Kiedyś to WYGLĄDAŁO. Teraz nie chce się nawet odwracać zegarka i spoglądać na ten dekiel... Mogli pójść w jakiś prosty motyw, nazwę producenta wrzucić, ale nie w tej technologii.

Generalnie fajny, nowy model za normalne pieniądze. A pewnie będzie jeszcze taniej i za jakiś czas będzie do wyrwania poniżej 2k. Aha - zegarek spełnia normy ISO dla zegarków nurkowych - zawsze jakiś dodatkowy smaczek :)

 

 

certinadsactiondiveraut.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dzisiaj mierzyłem taki oto wynalazek

fc1b.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

fc2o.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

niewiele wiem na temat marki, jednak cena i wykonanie bardzo mnie zachęciły.

Co Wy na to?? może ktoś z Was podpowie mi czy warto interesować sie zegarkami marki FC, bo słyszałem najróżniejsze opinie :P


kupię doxę sub...zawsze i każdą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat fajny, choć mocno zblizony do "Spaceru po sklepach" czy jakoś tak. No nie wiem - może się przyjmie.

Ja zaczynam :P

 

Temten temat jest o spacerach po sklepach w Warszawie, a drugi taki sam, o spacerach po sklepach w Krakowie. Również z tego co pamiętam troszke inna była idea tamtych tematów :D


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karol - zjaw się u nas na podstoliku jak będzie Jacek (Jash), jak wypije parę browarków to całą prawdę o FC Ci powie, i plusy i minusy :P

 

Michale - jak widać temat się przyjął i może powoli się rozkręci więc niepotrzebnie "gdakałem" :D Racja- tamte mają inną formułę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Karol - model, który pokazałeś to, że tak powiem stary, dobry i moim zdaniem najładniejszy Healey. Szczególnie lubię wskazówki, te które dziś są w tych modelach nie przypadły mi do gustu. Jak chcesz coś więcej wiedzieć, wiesz gdzie mnie odwiedzić :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkoda lechu ze fotki nadgarstkowej nie strzeliles jak przymierzales. ja tytanu o ile nie jest matowy sie nie boje a antracytowe tarcze bardzo lubie wiec bardziej bym celowal w ten model :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marco - bujnij się jutro na przymiarkę, daleko nie masz :P

Sam żałuję, że fotki nie zrobiłem :/

Co do wariantu tarczy to jest opcja zamontowania w stalowej wersji tarczy i ringu z tytanowej. Nie wnikałem jednak w koszty operacji :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja dorzucę swoje przeżycia z przymierzaniem zegarków marki Certina. :)

 

Jako że zakup zegarka chodzi za mną od dłuższego czasu (od ostatniego minęły już prawie 2 lata) a ostatnio jeszcze bardziej (postanowiłem zrobić sobie prezent z okazji obrony pracy magisterskiej), wybrałem się do sklepu SWISS w C.H. Reduta w Wawie. Wcześniej upatrzyłem w internecie model DS1 Limited Edition i koniecznie chciałem go obejrzeć. Pierwsze odczucia miałem bardzo pozytywne. Piękny antracytowy cyferblat, satynowana koperta, ładny wiśniowo - czekoladowy skórzany pasek z zapięciem motylkowym i oczywiście przeszklony dekielek. Do tego dochodzi limitacja 5000 sztuk (wiem, jakie na forum są opinie na jej temat) :P Niestety, po założeniu na mój chudy 16 - sto centymetrowy nadgarstek, zegarek nie leżał idealnie. Najprawdopodobniej było to spowodowane nietypowym paskiem na wygiętych teleskopach. Wielce zawiedziony oddałem zegarek sprzedawcy. Postanowiłem sprawdzić zwykły model DS1 na bransolecie, i... marzenie. Leżała jak ulał, mimo że była za długa. Zegarek prezentował się świetnie! Wcale nie wydawał się zbyt duży. Odstraszyła mnie niestety cena (ok. 2300). Doszedłem do wniosku, że to jednak trochę za drogo jak na zegarek tej klasy Z ETĄ wewnątrz. Po pewnym czasie chcąc zrekompensować swój zegarkowy zawód, upatrzyłem Certinkę DS Caimano - spokojny, klasyczny zegarek. Nie podobała mi się jednak bransoleta a z paskiem byłaby ta sama historia, co wcześniej. Przy kolejnej wizycie w salonie doszedłem do wniosku, że szkoda wydawać pieniądze na pośredni zegarek, gdy cały czas będzie mi chodził po głowie Ten wymarzony. Postanowiłem zacząć zbierać kaskę i szukać korzystnych ofert (ostatnio z powodu szalejącego kursu franka niestety ceny trochę wzrosły). Myślę też nad egzemplarzem lekko używanym (oczywiście w korzystnej cenie i dobrym stanie) :D

Może i nie jest to super zegarek (w tej cenie takiego się nie uświadczy) i powiecie, że jest oklepany, ale urzekł mnie swoim klasycznym stylem z niewielką ale jakże subtelną domieszką stylu sportowego.

 

Jeżeli zacząłem przynudzać, to przepraszam. Myślę, że nie tylko ja mam takie zegarkowe dylematy. :)

 

Pozdrawiam!

 

Edit: Zapomniałem o zdjęciu- niestety zapożyczyłem je z neta :)

post-35535-0-09326000-1317243957_thumb.jpg

Edytowane przez Walter_87

LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Myślę, że nie tylko ja mam takie zegarkowe dylematy. :)

 

Nie tylko Ty :P

Chyba wszyscy chcielibyśmy mieć wszystkie zegarki jakie tylko są warte uwagi :)

Ja to już sam ze sobą nie mogę dojść do porozumienia, codziennie coś nowego wynajduję :D

Niebawem skończę jak Brad Pitt w "Fight Club" z rozdwojeniem jaźni i walką z samym sobą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem temat świetny, a mogę się pochwalić, że ostatnio przymierzałem (co niestety nie zdarza mi się często) Bulove Precisionist:

 

Website-image-Bulova-Precisionist.jpg

 

Duża ale dobrze leży na ręku, moje kolory, wygodny materiałowy pasek, nawet żonka powiedziała że świetny :P Zdziwiłem się jednak, bo zupełnie nie skumałem ideii Precisionista - kwarc, a wskazówka płynie jak w najlepszych automatach, o ile nie płynniej. Byłem pewien, że to jakiś "kinetic". Fajny zegar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te bulove widzialem na zywo, choc nie przymierzalem. Zdziwilem sie, ze ten zegarek jest taki zgrabny, bo ze zdjec wydawal mi sie kanciaty i jakis taki "nieposkladany".

 

Ostatnio przymierzalem tez Samuraja - nie wiem co ludzie w nim widza. Mize zaraz rozpetam burze, ale wydal mi sie mala popierdulka, bez wyrazu, ze swiecaca jak psu... bransoleta.

 

Drugi byl Speedmaster pro moonwatch. Tez swieci jak "bling bling". Tu troche lepiej, ale bez szalu. Przeszlo mi po przymiarce. Nie odczulem ani prestizu, ani super wykonania, ktorego mozna by sie spodziewac za te oiebiadze.


just can't get enough

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No za tego Samuraia powinno Ci się nieźle oberwać :) To jeden z moich ulubionych modeli, które miałem przyjemność nosić dłuższy czas. Świetne wykonanie, kupę przykuwających uwagę szczegółów, świetny, niepowtarzalny styl, solidność. W takiej kasie trudno o fajniej wykonany zegarek typu diver :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Lechu - ja mam tak ja kolega zer0 - też nie wiem co ludzi w nim widzą. Jest brzydki i tyle :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacek, nie grab sobie, bo do Mongoła blisko mam :) Ale wiadomo- kwestia gustu, dla mnie zegarek legenda :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzałem dzisiaj nową Omegę PO. Fajna - szkoda, że to tylko Omega :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę zgodzić się z kolegami Zer0 i Jash. Może i sobie nagrabię, ale są ładniejsze zegarki typu diver. :) To samo dotyczy Monstera. Kurczę, chyba mam przechlapane...

P.S. Kolego Pionier - cóż za uderzające podobieństwo naszych avatarów :)


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Oj Monster to akurat ładniusi jest :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Cyrhla

Nie dzisiaj ale ostatnio mierzyłem wymienioną już wyżej Certinę DS Action Diver. W sumie to już chyba czwrate podejście było bo lubie pomacać zanim się zdecyduje :) :) To będzie mój następny zegarek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również mam zgryz - świetny zegarek, ale ten dekiel trochę mnie nie przekonuje... Albo poczekam na spadek cen kilka miesięcy, albo zagryzę zęby i przełknę tego "płaskiego żółwia" :) Gdybyś kupił to proszę o fotki i recenzję koniecznie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Cyrhla

Myślę, że pierwszy wrzucisz coś do galerii, ja na pewno będę musiał poczekać kilka miesięcy bo puki co niestety dużo innych wydatków. Niemniej jednak gdyby sie udało, w przeciągu tyg zanurkuje w namiocie :)

 

Pozdrawiam!

Edytowane przez Konrad Wróblewski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mamy podobną sytuację, bo do końca roku już dwa "priorytetowe" zegarki są do realizacji. Ale oczywiście jeśli uda mi się kupić to od razu będzie recka i zdjęcia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupę przykuwających uwagę szczegółów, świetny, niepowtarzalny styl, solidność. W takiej kasie trudno o fajniej wykonany zegarek typu diver :)

No nie zauwazylem jakos :) moze swiatlo nie to czy co...

To jeszcze powiem ze i sumo i moster tez wizualnie srednio, ale tych w reku nie mialem wiec nie mam nic konkretnego do powiedzenia


just can't get enough

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.