Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Przymierzałem dzisiaj/ostatnio...

Rekomendowane odpowiedzi

w Brukseli ... ;)


Że tak wprawdzie jest obecnie, jak jest, ale nikt nie powiedział, że tak koniecznie być musiało ani że tak zawsze być musi, ten wyścig opętańczy, w którym człowiek, który sobie siądzie i się zagapi, stał się przestępcą wobec epoki swojej, bo nie powinien ani posiedzieć na przyzbie, ani się zagapiać, ani herbatkę wypić spokojnie, tylko zaraz lecieć i coś rozwijać.

Mrożek do Lema AD 1963 (sic)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przymierzałem dwa zegarki:

1) Maurice Lacroix masterpiece roue carrée seconde

maurice-lacroix-masterpiece-roue-carree-seconde-manual-wind-watch-rhodiumed-front-view.jpg

Świetie wykonany i robiący duże wrażenie, niestety też dużo kosztuje.

 

2) Maurice Lacroix pontos day date

250.jpg

Solidnie wykonany. Wpadł mi w oko i zaczynam o nim myśleć bardzo poważnie.

Edytowane przez PustyRZE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ML-a mierzyłem ostatnio tego

maurice-lacroix-les-clas_967.jpg

 

 

W sumie piękny zegar i ładnie wykonany, bardziej podobał mi się biały, na czarnych ginie dokładność wykonania detalu, która jest dużym atutem tego zegarka. Nie podobała mi się tylko ta mała tarcza sekundnika (przecudowana i wadząca się z ascetyzmem tego chrono), brak przeszklenia dekla i spora grubość jak to w chrono mnie od zakupu powstrzymały, taki sobie pasek ale za to świetna koronka i te dodatkowe świetne "grzybki". Bardzo ciekawy zegar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przymierzałem dwa zegarki:

1) Maurice Lacroix masterpiece roue carrée seconde

maurice-lacroix-masterpiece-roue-carree-seconde-manual-wind-watch-rhodiumed-front-view.jpg

Świetie wykonany i robiący duże wrażenie, niestety też dużo kosztuje.

Dokładnie to samo mógłbym napisać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

3/

Marka Raidillon:

Nikt tu jeszcze o niej nie wspominał. Nie dziwię się. Marka BELGIJSKA :D

Nawiązuje do toru wyścigów samochodowych w belgijskim Spa i słynnego wirażu o nazwie Radillon właśnie, na którym idzie się pełną parą pod górę po łuku i nie widać, co jest za zakrętem.

Ponieważ w wyścigach na tym torze startować może tylko 55 samochodów, każda seria zegarków limitowana jest do 55 sztuk, a indeks na godz. 11 ma wartość 55 (a czasami LV :)) tak jak w rajdach, nie ma też numeru 13 - jest za to numer 0/55 :)

Bardzo fajnie wykończone zegarki o ciekawym designie (o sportowym zacięciu rzecz jasna), absolutnie genialne paski! Mechanizmy eta, reszta robiona we Włoszech, paski belgijskie.

Ceny nie zwalają z nóg, jak za bardzo oryginalny wytwór, limitowany, specyficzny... w okolicach 1500 - 2500 ?

Bardzo podobały, maja charakter, a po właścicielu widać, że robi to, co kocha :P

 

Oblukajcie sobie całą stronę:

http://www.raidillon-watches.com/

Bardzo ładne zegarki szczególnie te:

http://www.raidillon-watches.com/content/automatic

http://www.raidillon-watches.com/content/automatic-date-display-8

http://www.raidillon-watches.com/content/automatic-date-display-9

i cały górny rząd

http://www.raidillon-watches.com/watches/18

dla mojego niewyrobionego oka oczywiście (przepraszam za ot)


J.G

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej,

 

ja wczoraj mierzyłem:

 

http://www.iwc.com/en-us/collection/vintage/IW5445/#

 

1/IWC vintage portuguese (stal) - piękny, cudownie leży na nadgarstku. Niestety za duży dla mnie...wygląda jak patelnia na moim 16,5 cm nadgarstku ;(

dekiel przeszklony,fajny mechanizm

 

http://www.iwc.com/en-us/collection/aquatimer/IW3767/

 

2/W376708 IWC aquatimer, mechanizm mniej fajny :P w przeciwieństwie do portuguese jakoś słabo się układa na ręce...ciężki

 

PS widzę, że ktoś kupił Royal Oak'a w Aparcie (Zlote Tarasy), jeśli to ktoś z Forum to gratuluje :D

 

Pozdrawiam

Dominik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

na wstepie napisze ze bardzo fajny temat.

 

a teraz do rzeczy, niedawno wrocilem z wysp kanaryjskich a konkretnie z gran canarii, oczywiscie zaszedlem do kilku sklepow z zegarkami obejrzec to i owo.

 

Wreszcie trafilem do sklepu gdzie mieli PATKI (PATEKI) :)

 

Przymierzylem dwa modele , a mianowicie nautilus 5711/1a, oraz calatrava 5127 g,

 

no i.... sie troche rozczarowalem, ze tak powiem czar prysl , a to za sprawa CZCIONKI w dacie , jakas taka niedorobiona.

 

na poczatku myslalem ze podroba ale sprawdzilem sklep na stronie patka i faktycznie widnieje, ceny tez byly odpowiednie 20.000 euro.

 

drodzy koledzy, posiadacze patkow, ta czcionka daty naprawde jest taka dziwna ?

 

oczywiscie o gustach sie nie dyskutuje ale musicie na zywo sami zobaczyc.

 

A propos odczuc co do zegarkow, niesamowicie plaskie i lekkie, mialem tez mozliwosc wyjscia z zegarkiem na reku przed sklep zeby zobaczyc w swietle slonecznym refleksy, nautilus prezentuje sie swietnie, branzoleta uklada sie idealnie na reku.ale znowu ta czcionka...

 

zapytalem jaki rabat sa w stanie udzielic , ale powiedzieli ze 5 % max bo taka polityka firmy i wiecej nie ma mowy.

 

Obsluga z najwyzszej polki, mozna bylo naprawde porozmawiac o zegarkach, na poczatku rozmowy zapytal mnie sprzedawca z jakiego kraju pochodze, jak powiedzialem ze z Polski to od razu sie usmiechnal i powiedzial ze teraz juz wie dlaczego wlasnie Patek.

 

Posmialismy sie tez z tego, ze w Polsce nie ma zadnego oficjalnego dystrybutora, o czym tez wiedzial sprzedawca i byl takze bardzo zdziwiony tym faktem.

 

pozdrawiam

Edytowane przez dr daniels

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po dzisiejszej przymiarce.

 

Uważacie że za mały? Wszak na tych zdjeciach te zegarki wygladają na dość duże ;)

 

img0705la.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

img0706e.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

img0707y.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

img0712ic.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

img0713jl.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

img0714qf.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już pisałem, choćby na blogu Submariner gigantem nie jest, bo ma tylko 40 mm, ale wygląda na dużo większy ;)

Jak dla mnie jest to rozmiar idealny i w sumie to chcę go coraz bardziej :D

Edytowane przez Hendrix89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michal , widze ze ten Rolek nie daje Ci spokoju .

Na zdjeciu wyglada ok , ale najwazniejsze zebys sie dobrze w nim czul . Wczoraj rozmawialem tez z znajomym( dealerem ) na temat nowego explorera 42mm , jednym zdaniem wg niego to rozczarowanie , podobno proporcje zegarka sa zaklucone . Bardzo mnie to interesuje


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No kurcze chodzi za mną ten zegarek, ale nie jestem w 100% przekonany co do jego rozmiaru. Na zdjęciach wygląda ok, to fakt, natomiast na żywo niestety juź nie jest tak kolorowo. Albo ja jestem już przewrażliwiony. Co do nowego Explorera, to na żywo mnie nie powalił.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Carlito co do twojego pytania odnośnie Rolexa to pozwole sobie zacytować twoją wypowiedź z innego tematu :D

 

Jak to pewien mądry członek tego klubu kiedyś powiedział - nie ma zegarków za małych, są tylko za duże ;)

 

Wg mnie wygląda bardzo dobrze na twoim nadgarstku - oczywiście moją wypowiedz opieram na zdjęciach które załączyłeś a wiem że czasem zdjęcia potrafią przekłamać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda bardzo dobrze! Po co ci kolejna cebula... Moda na duże zegarki w koncu minie a rolex pozostanie ciągle modny i klasyczny!


“There are far, far better things ahead than any we leave behind.” C.S. Lewis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem okazje spedezic troche czasu z tym zegarkiem , ale jednak po krotkim namysle zdecydowalem ze niebede go kupowal ;):D

 

 

 

harrywinstone.jpg


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał - oba Rolki leżą na Twojej łapie świetnie. Co by nie mówić to Rolex jest tym naszym graalem. Rolex to po prostu Rolex. Sam zachorowałem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po dzisiejszej przymiarce.

 

Uważacie że za mały? Wszak na tych zdjeciach te zegarki wygladają na dość duże ;)

 

Uploaded with ImageShack.us

img0713jl.jpg

 

 

 

Frog jak dla mnie ladniejszy :D


" tylko Seiko " Damian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za pomoc. Przespałem się raz jeszcze z tym rozmiarem i stwierdzam, że jest ok. Jeszcze raz dzięki ;)


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj miałem okazję po raz pierwszy dotknąć, przymierzyć, obejrzeć PAMa 270. Jest to brat 233 na automacie. Wygląda prawie tak samo. Prawdopodobnie opierają się na tym samym mechanizmie tylko 270 jest to automat z rezerwą chodu wydłużona o dwa dni czyli do dziesięciu . Moje odczucia są takie, że "3dniowce" na P.9000 i pochodnych przy tym zegarku wyglądają jak ubogi krewny. Jak można się domyślić odniosłem wrażenie, że na tarczy zbyt dużo się dzieje, ale linowa rezerwa chodu (podobnie jak blokada koronki opatentowana przez Panerai) sprawiła, że "gąbka" cały czas mi się śmiała :) . Nakręcanie ma w sobie urok i myślałem, że 233 będzie moim celem, ale po tym (przypadkowym) kontakcie celownik kieruję na 270. Zegarek jest tym co w Panerai lubię czyli rozmiar, charakter, a do tego funkcje dodatkowe i nikt mi nie wmówi że "czarne jest czarne, a białe jest białe" :)

Chciałem teraz kupić PAMA suba 024,025,243 lub 305, ale przecież można od tych zegarków oszaleć i trafić do Hiuston* :P

 

 

*-pieszczotliwa nazwa szpitala psychiatrycznego w Kobierzynie (kiedyś miejscowość dziś dzielnica Krakowa)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał nie bądź ofiara mani gigantycznych zegarków.

Nie masz chyba kompleksu małego penisa więc spokojnie możesz kupić coś mniejszego : )

Widać, że ne daje Ci spokoju więc daj się skusić : )


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie tak Piotrek, że mam jakiś kompleks wielkich zegarków (tym bardziej nie mam kompleksu przyrodzenia :P ) Poprostu mam dość spory nadgarstek, a i sam jestem dość duży chłopak i pewnie dlatego bardziej podobają mi się zegarki w granicach 42-45mm. Ale to też nie jest żadną regułą, ważne żeby zegarek był wygodny i dobrze leżał. Co do rolka, to pewnie go sobie prędzej czy pózniej kupię, narazie jednak czekam na paczuszke z czymś innym :)


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no, tak jak pisałem i tak jak uważam, mimo, że ten zegarek jest o 5,5 mm mniejszy niż Planet Ocean wcale na moim nadgarstku nie wyglądał na mniejszy, także ja uważam, że będziesz zadowolony z tego Rolka :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rolek bardzo ładny i wcale nie jest za mały. Mam jedynie zastrzeżenie co do kolorystyki... Zielony zegarek i to za nie małe pieniądze? No nie wiem...


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby sie dalo obciac kilka zer z ceny tegop zegarka co polazywalem wyzej to bylby w sam raz dla duzych chlopcow . 48 mm I jak cegla wysoki


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przymierzałem dwa zegarki. Pierwszy to Oris Col Moschin. Zegarek solidnie wykonany i robiący wrażenie. Pomimo swoich 49mm dobrze układał się na moim 17cm nadgarstku. Gdybym miał 11tyś bez zastanowienia bym go kupił(chyba czas zacząć odkładać na niego). Zegarek jest ciężki przy tytanowej kopercie i gumowym pasku.

zdjcie0079g.jpg

Sory za jakość zdjęcie robione komórką.

 

Drugim zegarkiem był Chronoris Grand Prix '70. Również dobrze wykoany, chodź nie do końca mi odpowiadał.

Edytowane przez PustyRZE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.