Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

dagmarcia2709

ORYGINAŁ CZY PODRÓBA? POMÓŻCIE

Rekomendowane odpowiedzi

Witam was wszystkich jestem tu nowa , więc jeśli źle wkęciłam się w ten temat to przepraszam. chciałabym się dowiedzieć czy mój zegarek, który znalazłam jest oryginałem czy podróbką. Mam zamiar iść do zegarmistrza, bo kompletnie się na tym nie znam , ale boję się , że wyjde na idiotkę jak to faktycznie tania podróbka. Załańczam zdjęcia może wy mi podpowiecie coś chociaz ;) Z przodu na tarczy pisze ROLEX pod spodem QUARTZ, na odwrotnej stronie pisze dookola kola stainless steel back water resistant a w środku: Rolex Swiss Movt 23K 30M kurcze cos nie chce mi tu dodac zdjec prosze pomozce moge wam wyslac zdjecia na @

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Załańczam zdjęcia może wy mi podpowiecie coś chociaz ;) Z przodu na tarczy pisze ROLEX pod spodem QUARTZ, na odwrotnej stronie pisze dookola kola stainless steel back water resistant a w środku: Rolex Swiss Movt 23K 30M kurcze cos nie chce mi tu dodac zdjec prosze pomozce moge wam wyslac zdjecia na @

Nie załańczaj. Nie ma potrzeby. Wyrzuć toto. A zanim to zrobisz to dla spokojności ducha wejdź sobie na stronę Rolex.com i sprawdź, czy mają tak coś choć trochę podobnego do Twojego zegarka. Podpowiem - nie znajdziesz, choćby dlatego, że Rolex nie robi kwarcowych zegarków...

Pozdrawiam,


Wasyl
Mam różne zegarki

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...choćby dlatego, że Rolex nie robi kwarcowych zegarków...

 

ale kiedyś robił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rolex nie robi kwarcowych zegarków...

 

A to ciekawe ...

"Rolex participated in the development of the original quartz watch movements. Although Rolex has made very few quartz models for its Oyster line, the company's engineers were instrumental in design and implementation of the technology during the late 1960s and early 1970s. In 1968, Rolex collaborated with a consortium of 16 Swiss watch manufacturers to develop the Beta 21 quartz movement used in their Rolex Quartz Date 5100. Within about five years of research, design, and development, Rolex created the "clean-slate" 5035/5055 movement that would eventually power the Rolex Oysterquartz."

 

"For 25 years Rolex produced the Oysterquartz in Datejust models (17000 stainless steel, 17013 steel/YG, 17014 steel/WG), and Day-Date models in all gold (19018 YG, 19019 WG). Special models of the Oysterquartz were also produced with jeweled dials, bezels, and bracelets."

 

 

polecam stronę: http://oysterquartz.net/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robił, ale tylko tą jedną linię opisaną przez kolegę. Pod marketem dostaniesz jeszcze od cygana GMT Mastera, czy Submarinera na kwarcu, ale to już raczej nie jest produkcja Rolexa, bardziej podwykonawców ;)

A na serio, daj to zdjęcie faktycznie, byś może posiadany przez Ciebie Rolek to Rolek. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to ciekawe ...

 

polecam stronę: http://oysterquartz.net/

 

Poleciałem skrótem myślowym. O Oysterquartzach wiem. Ale opis:

"ROLEX pod spodem QUARTZ... a w środku: Rolex Swiss Movt"

nie wygladał akutar na Oysterquartz.

Swoją drogą dzięki za link!

pozdrawiam,


Wasyl
Mam różne zegarki

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio na tablicy widzialem podobnego, ale tamten byl wyceniony na 3500 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyrzuć go do kosza i nie żałuj ani przez chwilę.

To nie wstyd nabyć podróbkę, gdy ktoś się niezbyt orientuje. Nie Tobie pierwszej się to zdarzyło. Wstydem byłoby nosić to wiedząc, że jest podróbką.

 

P.s.

Chyba że jeszcze nie zapłaciłaś.


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ooo- ładny okaz do kolekcji "super podrób" Taktica ;)

Ładniutki jest. Trzy diamenty ma i pozłotko jeszcze nie do końca starte, no i super zapięcie do bransoletki.

Niech będzie do kolekcji -> http://zegarkiclub.pl/forum/topic/65087-rolnix-show/


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.