Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość argos72

JAK PRZECHOWUJECIE ZEGARKI ?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Wojciech1500

Witajcie! Jakie pudełko na zegarki byście mi polecili?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie! Jakie pudełko na zegarki byście mi polecili?

Powiedz co to za pytanie bo nie rozumie?

Przeglądasz wątek regularnie, na każdej z ostatnich kilku stron jest Twój post.

Co chcesz żeby Ci doradzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie! Jakie pudełko na zegarki byście mi polecili?

 

najlepsze drewniane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie przybyła środkowa największa szafka. I już prawie połowa kolekcji wisi na ścianie.

f68r.jpg


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piękne gablotki i kolekcja...u mnie niestety tak by nie przeszło, moja żona nie jest aż tak tolerancyjna :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gregch - Ciekawa i oryginalna ekspozycja. Gratuluję przy okazji kolekcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piękne gablotki i kolekcja...u mnie niestety tak by nie przeszło, moja żona nie jest aż tak tolerancyjna :D

Moja też nie była, ale jak zacząłem zastawiać półki pudełkami z zegarkami i doszedłem do 15 pudełek to pozwoliła. Kochana żona.

I dzięki za pozytywne opinie. Jutro będę polował na następną gablotkę...

Edytowane przez gregch

Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wojciech1500

Skrzynia juz gotowa :)

3224c2a400531a4amed.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wojciech1500, gratuluję samozaparcia, toż to skrzynia wyszła, a nie skrzyneczka ;)  Jeśli dobrze liczę to wejdzie tam 90 do 100 szt. :D Myślę, że Ciech ma rację, byłoby zdecydowanie lepiej gdyby ta skrzynia była przeszklona. Wtedy można podziwiać swoje zbiory nie sięgając po nie. Skrzynia jest głęboka, więc ze dwie warstwy będziesz tam mógł włożyć. Inna sprawa to czy nie boisz się, że te rurki będą się przsuwać, a zegarki będą się o siebie obijać? Dobrze by było jakoś to zabezpieczyć. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wojciech1500

Zegarki bardzo ciasno siedzą na otulinie, więc nie grozi im obicie :) A szybę planuję wstawić pod wiekiem (na wieku musie stać wazonik itp.... bo nie jestemem jedynym domownikiem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

środek można by jeszcze wyłożyć jakimś materiałem, fajny efekt powinno to dać

graty za robotę, wygląda naprawdę konkretnie

zastanawiam się tylko, czy nie lepiej by było zrezygnować z dwóch/trzech rzędów tych rolek i zamiast tego porobić przegródki, wtedy zegarki tak ciasno siebie nie będą leżeć, ale to taka moja wizja  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, ładna robota. Ale taki sposób przechowywania ma jedną zasadniczą wadę - nie da się wyjąć pojedynczo zegarka (sam mam zrobione w podobny sposóB). Trzeba najpierw wyciągnąć cały rząd z rurą, a następnie odpiąć zegarek. Przy czym inne w tym momencie potrafią się przekręcić z racji odkształcenia w elastycznej rurze (izolacji). Jeszcze gorzej jest gdy zegarek ma bransoletę i trzeba go przekładać przez pozostałe lub wyjmować po kolei wszystkie żeby go wyciągnąć.

 

Wg mnie to sposób dość prosty do wykonania i mało kosztowny i sprawdzi się gdy zegarki wyciąga się raz na jakiś czas, ale na pewno nie codziennie do noszenia, a już na pewno jak niektórzy mają w zwyczaju - do codziennego nakręcania wszystkich. Przynajmniej mi to przeszkadza jak wyciągam rurę i zegarki zaczynają się po niej przewalać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, ładna robota. Ale taki sposób przechowywania ma jedną zasadniczą wadę - nie da się wyjąć pojedynczo zegarka (sam mam zrobione w podobny sposó B). Trzeba najpierw wyciągnąć cały rząd z rurą, a następnie odpiąć zegarek. Przy czym inne w tym momencie potrafią się przekręcić z racji odkształcenia w elastycznej rurze (izolacji). Jeszcze gorzej jest gdy zegarek ma bransoletę i trzeba go przekładać przez pozostałe lub wyjmować po kolei wszystkie żeby go wyciągnąć.

a jak by tą rurę pociąć na pojedyncze zegarki ? Wtedy wyciągasz to co chcesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wojciech1500

tak jest dobrze, nie wyciągam często zegarków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

a jak by tą rurę pociąć na pojedyncze zegarki ? Wtedy wyciągasz to co chcesz

 

Tak planuję zrobić, tylko jeszcze wstawić przegródki, ale to już sporo zabawy... Może zimą ;)

Edytowane przez biedronsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wojciech1500

Kozystając z wolnego popołudnia obszyłem swoje pudełeczko, ozdobna, czerwoną materią. Pudełko mieć ponad 200 zegarków, ma 2 poziomy, na razie jednak mieszka w nim skromna cześć kolekcji, ponieważ reszta okazów czeka na paski lub pomoc specjalisty.

 

ab85ae357c800bd3med.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio w empiku kupiłem pudełko na zegarki (drewniane) na 6 szt. za 70 zeta, jakość nawet przyzwoita tylko te poduszki mogłyby być jednak lepsze.


Kupię wszystko, rozsądek zachowując, co ma związek z marką ENICAR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać że moja kolekcja znacznie sie rozrasta i będę musiał to w pewien sposób usystematyzować, zaczyna zbierać egzemplaże ładne ,po jednym z rodzaju. to już moja trzecia skrzynka. W ostanią niedzielę ( jak co niedzielę :) ) wybrałem sie w poszukiwaniu nowych zdobyczy na pobliski bazar. Po godzinie przeszukiwania różnych skrzynek ,skrzyneczek ,pudeł, natknąłem sie na ciekawą przeszkloną skrzynkę ( nie mogą dojść jaką rolę pełniła wcześniej). Kupiłem ja za całe 30 zł .Już wracając do domu usilnie  myślałem  jak ją  przerobię ,aby pełniła rolę czegoś, w czym będę przechowywał swoją kolekcje. Oto ona. Góra przeszklona poniżęj szuflada.

 

1dxw.jpg

 

 

Dorobiłem z kupionych w pewnym markecie budowlanym listewek przegrody na na zegarki z paskiem .

 

tz9l.jpg

 

Postanowłem je zabarwić olejem do drewna  w kolorze skrzyneczki ( ostał się z wiosennej konserwacji mebli ogrodowych 

 

Dolną część skrzyneczki (szuflada )postanowiłem zagospodarować w inny sposób, chcę ja podzielić na dwa poziomy po 48 podziałek 

Mysle ze spokojnie w dolnej części wejdzie 96 zegarków dolna część (szuflada jest na tyle wysoka , że wejdą dwa poziomy ,(może trzy :)  ),,ewntualnie jedna przegroda na paski i przyrząd do ich zmiany  .W górnej częsci 24 miejsca na zegarki z paskami.

 

Planuje wykonać to w ten sposób.

 

44bn.jpg

 

 

Kiedy dokończę projekt pochwalę się wynikiem .

Właśnie skończyłem  to zacząłem kilka tygodni temu . Trochę mi to zajęło ze względu na inne zajęcia ale udało się Co prawda potrzebuję jeszcze takie 4 szt żeby kolekcja ładnie wyglądała , ale jak to się mówi '' króliczka trzeba gonić " nie wszystko naraz .

Koncepcja trochę zmieniona ze względu na estetykę .

Przegródki wykonane z drzewa pokryte olejem do drzewa , Poduszeczki szyte na wymiar ( najgorsze co mogło mnie spotkać: ) )Prosze o ocenę i ewentualne uwagi. Całkowity koszt to 80 zł wraz z skrzynką .

 

j8qy.jpg

 

oe8m.jpg

Edytowane przez MWATCH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Bardzo zacne.

Jedyne, co mnie powstrzymuje przed taką robotą, to właśnie poduszeczki. Drugu do szycia nie mam. :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MWATCH - :D  Gratulacje, efekt twych starań jest wspaniały. Skrzyneczka wygląda tak jakby od razu była przeznaczona na zegareczki. Warto było się troszkę pomęczyć :D 

Jeśli chodzi o poduszeczki to ktoś na forum chwalił się, że takowe szyje. Nie pamiętam teraz gdzie i kiedy to czytałem. Na A........o też takowe poduszeczki widziałem kiedyś do zanabycia.  Ten problem można też rozwiązać w bardzo prosty sposób za pomocą  pianki izolacyjnej do rur, odrobiny materiału, kleju polimerowego, kawałka drucika lub dratwy (do spłaszczenia lurki ;) ) Zero szycia, a efekt całkiem zadowalający. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.