Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
sapek

BUTY

Recommended Posts

Każdy ma swoją skalę porównawczą. Mam zamszowe Berwicki chukka i jestem z nich zadowolony. Tyle, że zapłaciłem za nie coś koło pięciu stówek i w tej półce cenowej je oceniam. Yanko są z zamszu dużo lepszej jakości ale kosztowały dwa razy tyle.

Mi ciężko ocenić bo w niedzielę zamówiłem dwie pary jeszcze żeby dobrać rozmiar dobrać . Mam dosyć wysokie podbicie i wziąłem 9. Na nogę wchodziło 8,5 ale niestety bardzo cisnęły wiem, że bym nie rozchodził bo mam jedne zamszowe buty to szewc rozbijał a tych bym się bał do szewca dać. Yanko 545 

H5rPVbY.jpg 

Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 

Adriatica, Boldr, Casio ,Citizen, Corgeut, Deep Blue, Hamilton, Nethuns, Oceanx, Phoibos, Zelos

Też nie do końca zgadzam się z tym podejściem do Berwick'ow. Mam 3 part tej marki i w przedziale cenowym do 600/700 PLN chyba nie ma lepszego wyboru. Myślę że pokutuje tu może gorsza przeszłość tej firmy?

Natomiast mam Yanko z Patine.pl i co mogę powiedzieć na pewno: w lewym bucie skóra w części (nie wiem jak się to fachowo nazywa) tuż za noskiem - cholewka jest wyraźnie innej struktury niż w prawym bucie. Jakby miała mniej zwarta strukturę. Skórzana wyściółka/podszewka już ma przedarcia na części za piętami mimo iż buty noszę raz na kilka dni, a że są to buty zimowe które posiadam od 2 lat to uważam że trwałość jest średnia jak za buty za dwukrotnie wyższa cenę w porównaniu do Berwick'ow które mam np 5 lat i noszę je co 3-4 dni i wszystko jest cacy...

Ale z drugiej strony traktuje to wszytko jako buty. Tylko buty. To nie jest. Nobilitacja do innej sfery/kasty itd. I w sumie chce mieć jak najlepsze jakościowo buty za jak najlepszą cenę.

Z pewnością spróbuję jeszcze Crownhill bo czytałem dużo dobrych opinii o nich.

Natomiast na pewno nie postrzegam Berwick'ow jako gorszych czy nie wartych polecenia. W każdej firmie może zdarzyć się gorsza partia. A wiadomo skóra też nie jest jednorodna.

Mam olejowane berwicki derby splitoe. Po okupie krwi na pięcie zaraz po zakupie, od kilku lat służą fantastycznie, choć nie każdemu będą pasować, bo są dosyć ciężkie i twarde. Twardsze i cięższe od loakeów i yanko, które mam/miałem.

Edited by szuwi

Ja mam pierwszy raz tak drogie buty więc sam jestem ciekawy jak to będzie wyglądało.  

Wybrałem yanko bo na Patine jest super kontakt i szybko się dogadałem ale zobaczymy może za jakieś czas znowu coś kupię. 

Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 

Adriatica, Boldr, Casio ,Citizen, Corgeut, Deep Blue, Hamilton, Nethuns, Oceanx, Phoibos, Zelos

1 godzinę temu, MieszkoMieszko napisał:

W każdej firmie może zdarzyć się gorsza partia. A wiadomo skóra też nie jest jednorodna.

To akurat nie jest prawda, jeśli spojrzymy pod kątem ceny retail;) W przeciwieństwie do marek zegarkowych w dobrej klasy butach jakość rośnie wykładniczo wraz z ceną (do pewnego budżetu).

Skóry na cholewki w markach wymienionych poniżej (i wielu innych tej klasy) są bardzo starannie selekcjonowane i nie ma możliwości aby na nosek czy inne sztywne elementy użyć skóry z pachwiny i tym podobne błędy (czy też świadome działanie odzwierciedlone ceną), nie używa się też skór korygowanych (z nielicznymi wyjątkami jak bookbinder w Churchs czy kilka modeli z polerowanej skóry w C&J czy Trickers), a podeszwy skórzane są z lepszych kruponów podeszwowych których nie uswiadczy się w tańszych butach. Kolejna sprawa, że to co fabryka CJ czy AS sprzedaje jako SUBS (seconds) w tanich markach jest traktowane jako normalny gatunek i trafia do sklepów (stąd też loteria z przywołanymi wcześniej modelami Berwicka). 

Generalnie nie ma sensu kupować droższych butów niż Crockett &Jones czy Alfred Sargent Exclusive pod kątem użytkowym i użycia materiałów, choć jak ktoś chce dopłacić za obuwie "handwelted" czy np ręcznie szyty nosek w split toe i inne bajery to jest to całkowicie zrozumiałe. Ma to sens jeśli mamy jakieś fanaberie lub nietypową budowę stopy. 

Edited by eye_lip

Na czym polega korekta lica? 

Zależy od skóry, może to być dwoina czyli skóra z której usunięto lico (bo poszło na dobre produkty) i nałożono nowe sztuczne (wg polskich norm nadal jest to 100proc skóra), a może to też być skóra licowa ale w X gatunku z bruzdami, wżerami i innymi uszkodzeniami którą również koryguje się warstwami sztucznymi. 

Np słynna scotch grain do butów typu country powstała z założenia jako skóra na której na gorąco stemplowano ten wzór aby ukryć niedoskonałości materiału wyjściowego. 

Skóry korygowane w markach wymienionych powyżej są korygowane nie dlatego że materiał wyjściowy jest słaby tylko dla efektu np świecącego lub innych w stylu fashion. 

Edited by eye_lip

Ok rozumiem. Obawiałem się gorszych rzeczy. Z pewnością masz ogromną wiedzę w porównaniu do mojej czysto hobbystycznej piaskowej.

Niemniej jednak no akurat ja chyba miałem dużo więcej szczęścia do Berwick'ow niż do Yanko.

W dniu 22.12.2020 o 22:34, eye_lip napisał:

Na czym polega korekta lica? 

Zależy od skóry, może to być dwoina czyli skóra z której usunięto lico (bo poszło na dobre produkty) i nałożono nowe sztuczne (wg polskich norm nadal jest to 100proc skóra), a może to też być skóra licowa ale w X gatunku z bruzdami, wżerami i innymi uszkodzeniami którą również koryguje się warstwami sztucznymi. 

Np słynna scotch grain do butów typu country powstała z założenia jako skóra na której na gorąco stemplowano ten wzór aby ukryć niedoskonałości materiału wyjściowego. 

Skóry korygowane w markach wymienionych powyżej są korygowane nie dlatego że materiał wyjściowy jest słaby tylko dla efektu np świecącego lub innych w stylu fashion. 

Toż to jawne nabijanie ludzi w butelkę, żeby nie powiedzieć oszustwo...ale jaja. Tego nie wiedziałem.

Jeżeli wg polskich norm plastik naklejony na skórę to 100 % skóra - to już wiem, dlaczego teczka z "naturalnej" skóry, którą kiesyś nieopatrznie zakupiłem, podobnie jak torebka córki wyglądały na dermę, chociaż pachniały skórą....☹️

Nie tylko wyglądały, bo wkrótce rozsypały się!

Edited by Kuklik

Ładne. A gdzie brałeś? 

Moje Yanko 545 dzisiaj pierwszy raz w pracy cały dzień i bardzo wygodne tylko przez skórzaną podeszwę bardzo śliskie na płytkach. 

Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 

6 minut temu, kornel91 napisał:

Ładne. A gdzie brałeś? 

Moje Yanko 545 dzisiaj pierwszy raz w pracy cały dzień i bardzo wygodne tylko przez skórzaną podeszwę bardzo śliskie na płytkach. 

Marcin to tanecznym krokiem w pracy się poruszę i będzie ok. 

Kupione na Zalando. Zamówiłem jeszcze czarne na gumowej podeszwie, ale średnio mi się widzi takie połączenie w oxfordach. 

4 godziny temu, revolta4 napisał:

Marcin to tanecznym krokiem w pracy się poruszę i będzie ok. 

Jacek może lepiej nie bo pomyślą że pijany 😀

Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 

Prison boots, najlepszy mój zakup tego typu obuwia 

20201228_121255.jpg

Beware the fury of a patient man.

Jedna parę kupiłem przez stronę producenta, druga jak się likwidował kiedys sklep internetowy. 

Ale wydaje mi się że ten kolor jest już niedostępny, chociaż mogę się mylić 

Beware the fury of a patient man.

Powitoł

Kumotrowie, a jak w światku butowym pisze się o red wing iron ranger?

Cena odpowiada jakości czy to raczej hipsterski hype? :)

Nie powiem, że choruję na nie (i jak coś ciekawszego w tym typie jest to chętnie przyjmę informację) ale od dawna przyglądam się tym butom i jak do tej pory przewracała mnie ich cena.

Aaaale, urodziny się zbliżają (w lipcu ;) ), jakąś nożową zabawkę się sprzeda i może lewej kasy mi wreszcie na nie styknie :D

Skórzane palladium co prawda trzymają się dzielnie, ale wskoczyłyby w teren, a red wingi byłyby na miasto.

porcelanowy: Nóż to Narzędzie => ntn.knives.pl

Z pamiętnika strapmakera amatora :)

18 minut temu, zielony.m napisał:
29 minut temu, zbyniu70 napisał:
To buty na bardzo sztywnej podeszwie.

Twardym cza być nie miętkim

Oddałem ten badziew tego samego dnia.