Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

tbn

Użytkownik
 • Content Count

  465
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by tbn

 1. Wiem i uważam, że wszystkie twoje speedmastery były bardzo fajne. Moon to coś innego, ciekawy jestem czy się przyjmie. Jeden z niewielu zegarków który moim zdaniem był na miejscu w latach 60, dzisiaj i będzie za kolejne kilkadziesiąt lat jeśli ludzie jeszcze będą nosili zegarki. Ikona jak Sub czy Tank, kupisz i równie dobrze możesz zapomnieć o innych zegarkach. Ale ja jestem fanbojem.
 2. Bo do Moona trzeba dojrzeć. Zegarek dla tych co nic nie muszą udowadniać.
 3. Biedamas i BP świetne, ale te tagi to jak z odpustu zawsze były. Ciagle jednak klasyczny Sub pod względem wzornictwa w ścisłej czołówce, tylko nie ten paskudny zielony.
 4. Po serwisie w SG, na szczęście obeszło się bez przygód. Odpadł przycisk chronografu, ale wymienili oba, koronkę, szkiełko, uszczelki i oczywiście testy wodoszczelności.
 5. Mnie przestało nosić, jak człowiek ma idealne zegarki to już nie ma nic dalej.
 6. O elitarności Patka świadczy, że na forum miłośników tylko zdjęcia z przymiarki w foliach.
 7. @beniowskiNie bardzo wiem o co walczysz, chcesz budować definicje w zależności od przedziału? Są znacznie nowsze dane niż to co przytoczyłeś, Rolex z produkcją około 850 tysięcy sztuk rocznie wyprzedzany jest chyba przez trzy inne szwajcarskie firmy np. Tissot. I nie robią tego elfy przy świetle księżyca tylko nowoczesne linie produkcyjne w dużej mierze na pewno zautomatyzowane. Jeśli to nie wpada dla ciebie w kategorię masowej produkcji to nie wiem co więcej mogę napisać. Lange to kompletne przeciwieństwo, nikt go nie kupuje bo piłkarz miał na nadgarstku czy w reklamie mówili , że trzeba bo to świadczy o sukcesie w życiu.
 8. Co was zatem dzisiaj powstrzymuje, kupujcie Nautilusy na wtórnym, będzie tylko drożej. @beniowski Porównaj roczną produkcję Patka i Roleksa, zapewne sam sobie odpowiesz na własne pytanie.
 9. Ja tak nie uważam, ale masz prawo do swojego zdania.
 10. A jego cena też jest z d*py, tak bym to dokończył. Tym co dzisiaj kupują Nautilusy gratuluję finansowej odwagi. Poza tym nie porównujmy jednak Patka, do Roleksa dla mas.
 11. Cykl koniunkturalny jest na wszystkim praktycznie, wiec prawidłowe pytanie byłoby dlaczego tym razem miałby być inaczej ? Na wszystkie dobra luksusowe jest boom teraz, niektóre marki mają wzięcie większe niż inne. Jak pisałem jest moda, celebryci rożnej maści, social media, owczy pęd do najbardziej popularnych modeli. Dobra luksusowe to nie jest coś co jest potrzebne na co dzień i rynek tez ma swoją pojemność. Oczywiście takie firmy jak Rolex mogą ograniczać produkcje, ale im zależy na tym żeby sprzedawać jak najwiecej przecież. Ile razy w historii już było przekonanie ze taniej nie będzie, ale ludzie dalej w to wierzą. Wycofane modele pewnie będą trzymać wartość, ale zwykły sub stalowy? Dajmy spokój, cena dzisiaj jest w dużej mierze spekulacyjna.
 12. Część ludzi jak w życiu, chciałaby się zamknąć we własnej bańce. Jak się komuś pisze, że mechanizm w jego zegarku jest jak w takich za kilka stów, a cała historia to marketingowa bzdura to pojawia się dysonans poznawczy. Żeby nie było, zawsze zostaje design i początki marki, a PAMy wyglądają kapitalnie. Każdy sam wyceni tego wartość wedle uznania. W wątku Roleksa jest podobnie, weź skrytykuj brak AR, albo że w końcu AR dodali.
 13. Smpc41 była super wygodna, zgadzam się. Była też lżejsza niż ta nowa.
 14. Ja patrzę na Seamastera jak na narzędzie pracy agenta 007. Ma być utylitarnie. Ramki czy nakładane logo to zbędne ozdobniki. Poprzednia ceramika była za elegancka, dla mnie najmniej udana referencja. W obecnej jedynie rozmiar mi nie leży do końca, jak większość wolałbym mniejszą.
 15. Pieciocyfrowe to referencja wygody noszenia i proporcji zegarka.
 16. No i fale powinny być. Nie wiem po co ramka daty, jak dla mnie idealnie ja zrobili.
 17. To, że jest bańka to tylko wiadomo gdy pęknie, więc to tylko moja opinia. Ale Nie wiem dlaczego miałaby wiecznie trwać moda na Roleksa, też chętnie posłucham argumentów. Wszystkie mody przemijają, celebryci pójdą wrzucać na insta zdjęcia czegoś innego. Do tego w końcu tak czy inaczej skończy się podaż taniego pieniądza. Kto miał rację czas pokaże.
 18. Tak czytałem, ale mimo wszystko ciagle fotki z Łomża.
 19. Mierzyłem ją dzisiaj i na gumie czarnej jest kapitalnie. Miałem starą smpc i nie przeszkadzała mi ta bransoleta, ale po paru latach noszenia Oyster uważam , że bransa w seamaster jest ciężka i paskudna. Plus taki, że łatwiej pewnie sprzedać jął komuś się znudzi.
 20. Bez wątpienia, rozmiarowo też jest świetna. Nowe wyglądają jak zrobione przez roboty dla NASA, co mi się nie ukrywam podoba. Wygląda prawie jak obiekt ze świata techno gadżetów. Do Moona, który zatrzymał się w latach 60' chyba dobra para by była.
 21. Czyli Porsche jest na ecie VAG, więc w sumie inhouse.
 22. Nie wiem co to samochód składak, poza tym luksus mnie nie interesuje ani mnie na niego nie stać. Moje niemieckie auto nie było reklamowane jako inhouse, a na pewnie nie kupiłbym od VAGa bo tu już wiadomo, że oszukują. 😂
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.