Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

tbn

Użytkownik
 • Content Count

  1,399
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by tbn

 1. Mnie też się koperta podoba, prosta, toolwatchowa, na ecie nie jest gruba. Trochę mniej snowflake, niepasujacy element do okrągłych indeksów. Mam wrażenie, że stworzony na siłe, żeby odróżnić go od Roleksa, z którego spadów kiedyś powstawał. Fajnie wyglądają w Pelagosie.
 2. Nie przesadzaj, są nudniejsze. Ceramiczny sub na żywo akurat trochę wrażenia robi.
 3. Superklony za 200 euro idealnie zrobione w Tajlandii, nie do obejrzenia w social media, tajny dostęp tylko dla ludzi co siedzą w produkcji. Moze wróćmy do wątku Omegi i ich innowacji
 4. Inwestycja w mechanizmy jest krytykowana, dla mnie to tez kuriozalne. Ale z drugiej strony sporo ludzi tutaj to bardziej zakupoholicy czy szukający prestiżu, niż miłośnicy.
 5. Dewaluacji ? Dla mnie to ewidentne pozycjonowanie się w górę. Mniejsza sprzedaż ale z większa marżą. Wszyscy mówią o Omedze, która procentowo może podniosła więcej ale też dużo zainwestowała w rozwój. Wszystkie inne marki też podnoszą. Kilka lat temu BB na ecie w Kruku oglądałem za około 12k. Dzisiaj ten zegarek kosztuje 20k. Sub z data 50k. Czemu diver Omegi ma nie kosztować 30k. Towar luksusowy, kompletnie zbyteczny.
 6. Każdy kto kupuje luksusowy zegarek i chciałby, żeby był dokładny? Czy dokładność to nie jest podstawowa cecha zegarka? Omega jest partnerem Igrzysk Olimpijskich na przykład, precyzja jest tak głównym aspektem marketingowym. Skoro Omega rozwija się w tę stronę to znaczy, że zna oczekiwania swoich klientów.
 7. Między 4s, a 1s jest dokładnie 400% różnicy. Przeciętny klient Omegi kupi zegarek i będzie nosił miesiącami, precyzja ma tu duże znaczenie. Dla części miłośników jak ja również.
 8. Ile znasz firm gwarantujących taką precyzję chodu? Nie liczę pseudokwarcow od GS.
 9. Ja ogólnie też, ale jak zegarek jest starszy czy ma jakieś znane problemy to wolę po oficjalnym serwisie. Zakładając, że nie spolerowali koperty.
 10. Moim zdaniem dla przeciętnego nadgarstka, czyli powiedzmy 17-18cm to okolice 40mm są idealne jeśli chodzi o sportowy zegarek. Ja nie lubię ani maluszków jak nowy Ex ani za dużych jak ExII, który mi się akurat wizualnie bardzo podoba. Oczywiście średnica to nie wszystko, przykładowo Moon ze swoim 40mm bezelem nosi się jak mniejszy zegarek pomimo, że koperta na papierze ma 42mm. Z drugiej strony Ex 39 wydaje sie większy niż sugeruje rozmiar, ale leży świetnie.
 11. No i do tego 50m wystarcza. Serwis oznacza, że problem został naprawiony, to akurat moim zdaniem zaleta. A co do rotacji to siedząc na forum ładnych parę lat, nie widzę, żeby rotował częściej. Roleksy równie często tutaj zmieniały właścicieli, zanim okazało się, że to inwestycja. Przeciętny nabywca raczej nie rotuje zegarkami jak miłosnicy.
 12. Skoro wiesz, że nie diver to po co ci większa ? ;) Jakiez można mieć powody, żeby nie pisać o problemie? Raczej odwrotnie, na zagranicznych forach było sporo wpisów po premierze Moona. Potem już praktycznie nie widywałem. Problem z tuleja w domniemaniu został rozwiązany, według informacji na omegaforums produkcja po lipcu 2021.
 13. Podbijają stawkę. Ja bym sobie życzył, żeby popracowali na rozmiarami mechanizmów/kopert teraz. Mechanizm robi wrażenie, ale zegarek jest klockiem niestety. Pewnie, będą aktualizowali kolejne mechanizmy o tę technologię.
 14. To u mnie na 17cm była porażka na gumie, odstawały uszy. Na bransie uszło, ale za długi. Nie ma podejścia do 41mm dla mnie jeśli chodzi o wygodę.
 15. Świetny jest, żałuje mocno, że to koperta 42mm. O ile średnica ok, to ten l2l już za duży. Do tego grubość doszła od wypukłego szafiru.
 16. W sztucznym świetle mało który zegarek dobrze wygląda, zwłaszcza w białym. W ciepłym zółtym juz jest całkiem dobrze.
 17. Nie mam wątpliwości, że się da, komentowałem odpowiedz butiku. Edit: w komentarzach ludzie wspominają, że w ich lokalnych butikach również twierdzą, że te endlinki są już niedostępne i trzeba zamówić całą bransoletę. Pewnie Omega rozwiąże ten problem, ale trochę słabo na razie to wyglada, dla ludzi co kupili zegarek wcześniej. Dokładnie, wybór wersji to już indywidualne preferencje.
 18. Rozmawiałem z Butikiem a propos klamry z mikroregulacją. Powiedziano mi, że się nie da zamonotować do starszej bransolety od 3861, bo zmieniono endlinki a nie można ich oddzielnie zamówić. Można zamówić całą nową bransoletę za nie całe 4K.🤣 Nie chce mi się wierzyć, że się nie da, może butik chce dorobić na bransoletach, ogólnie trochę żenada.
 19. Zawsze mnie zastanawiało, że lubisz Exa a Moona nie. Dla mnie to dwa najładniejsze edc zegarki, obok starszych subow. Ta sama kategoria w sumie.
 20. Skończyła się przebitka na tym modelu, to i skończyły się kolejki. Jak masz nadgarstek to super zegarek.
 21. @sanik Moon nawet w żółtym fajnie leży. Mnie cieszy już prawie siedem lat.
 22. Fratello oficjalnie potwierdza wzrost cen 5-7%, w zależności od rynku. Hesalitowy Moon +400 euro do góry. https://www.fratellowatches.com/life-is-getting-more-expensive-and-watches-are-too-price-increases-from-omega-rolex-and-tudor/ Pytał ktoś może w butiku o dostępność tej nowej klamry do Moona?
 23. Nie wiedziałem nawet, że było jakieś okno potem. Mnie też oszukali, banda złodziei polskich decydentów. 🤣
 24. Prawdziwa rewolucja proletariatu, szkoda, że to brednie i niektórzy odbierają nowe modele jeden za drugim, a innych wyrzucają z kolejki bez podania powodu. A co do salonu to chyba jakiś gruby sarkazm, tam się dowiesz w jednym, że poczekasz pół roku, a w drugim , że pięć lat, w kolejnym jeszcze coś innego.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.