Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
sapek

BUTY

Recommended Posts

Zastanawiam się nad uzupełnieniem gamy swoich butów, AKU są super, ale przydało by się coś z membraną (po doświadczeniach z brodzeniem). Miał ktoś w dłuższym użytkowaniu buty Garmont (np. MISURINA V), w stosunku do Scarpy, albo Zamberlana?

A to Goretex nie jest taka membraną?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

ORIS Divers 65 Movember Edition     ORIS Aquis Lake Baikal Limited Edition     DOXA Sub 300 Professional

Ja kiedyś dosyć długo użytkowałem Garmonty, ale to był jakiś model z lat 2002-2003, a wtedy jeszcze była inna jakość tego typu rzeczy. Pamietam, że były bardzo wygodne i trwałe.
Teraz - od kilku lat - używam Meindla i tez jestem zadowolony.
Obie marki polecam.

I'm not myself, but not dead and not for sale...

Mam AKU Tribute bez GTX.

O to chodzi, OK. Moje Bellamonty mają, wiec myślałem ze wszystkie Aku maja GTX

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

ORIS Divers 65 Movember Edition     ORIS Aquis Lake Baikal Limited Edition     DOXA Sub 300 Professional

W dniu 11.01.2021 o 19:25, petruss napisał:

Zastanawiam się nad uzupełnieniem gamy swoich butów, AKU są super, ale przydało by się coś z membraną (po doświadczeniach z brodzeniem). Miał ktoś w dłuższym użytkowaniu buty Garmont (np. MISURINA V), w stosunku do Scarpy, albo Zamberlana?

A sprawdzałeś ofertę Hanwag? Producent średnio znany w PL, a ma bardzo dobre jakościowo produkty.

Wojtek

Tak, fajne są. Trochę ponad budżet, ale...  czasem w TK Maxx są (tylko nie 43nr)

W dniu 15.01.2021 o 07:08, wojtech napisał:

A sprawdzałeś ofertę Hanwag? Producent średnio znany w PL, a ma bardzo dobre jakościowo produkty.

Jak średnio znany? Chyba każdy chodzący po górach zna te firmę , rewelacyjne buty 😀

Godzinę temu, proki1971 napisał:

Jak średnio znany? Chyba każdy chodzący po górach zna te firmę , rewelacyjne buty 😀

No właśnie nie każdy zna tego producenta. I jestem tego pewien. W dzisiejszych czasach w góry jeździ mnóstwo turystów, często przypadkowych. Zdecydowana większość zna THF, Salomona, Jack Wolfskin, Salewę itd, może co bardziej ambitni Scarpę, AKU, Garmonta. Hanwag nie ma dużej reklamy, stąd mniejsza popularność. Mozna to zauważyć na szlaku.

Hanwag produkuje rewelacyjne obuwie, bardzo wygodne, ale nie przykładają chyba większej uwagi do designu. Do tego nie są najtańsi. Stąd jw.

Wojtek

Hanwag jest marką specjalistyczną. Nie muszą się reklamować. Z tego co kojarzę TOPR biega w nich, albo biegał, a tak samo jak na Salewę mają fajne zniżki na Hanwag.

Powitoł

Hanwag nie są same w sobie specjalistyczne choć i takie mają w ofercie. Są stosunkowo mało znane, cena ponad średnią, wizualnie nie walczą o klienta (choć tu akurat dla mnie plus :) ). Gdy kończyłem przygodę z Kupczakami mierzyłem kilka ich modeli - ogólnie dosyć twarde (podeszwa i cholewa) jak na moje użytkowanie, albo sporo ponad mój budżet.

Polecam rzucić okiem na buty Prabos. Dosyć dobra obsługa przez polski sklep, sporo modeli, ceny tyłka nie urywają w stosunku do tego co oferują. Mierzyłem ich Tundry i mimo, że ostatecznie nie wziąłem (nie dopasowałem rozmiaru - różny rozmiar stóp :) )  to wykonania jak najbardziej na plus.

Do mnie dotarły AKU Slope - po szybkim i krótkim spacerze: fajne, zgrabne, niezbyt twarde, podeszwa fajnie amortyzuje.

Trochę denerwuje brak podcięcia z tyłu na "achillesa". Zobaczymy jak to będzie w dłuższym użytkowaniu.

AKU nie dodaje już dwóch par sznurówek? Te pomarańczowe fajne, ale coś bardziej stonowanego by się przydało :D

QyORmrM.jpg

edyta - coś nie chce osadzić fotki - trzeba kliknąć w linkę ;)

https://imgur.com/QyORmrM

Edited by porcelanowy

porcelanowy: Nóż to Narzędzie => ntn.knives.pl

Z pamiętnika strapmakera amatora :)

Ja do swoich ostatnio kupionych Aku Bellamont dostałem dwie pary sznurowadeł - żółte i brązowe.

Powitoł

"Były model w których były 2 pary sznurowadeł, ale obecnie nie mamy żadnych" - wiadomość z E-Horyzontu :D

IMO g...no prawda. Buty wyglądają na nieużywane, ale pudło obite jakby dekadę po magazynie latało i ze dwa razy wracało ze zwrotem :)

Pewnie się "zapodziały." Olewam, bo nie ma o co kopii kruszyć.

W weekend poszukam jakiego szuwaksu do impregnacji i postaram się przeciorać po krzakach.

Szkoda że śnieg znika w zastraszającym tempie :(

@Jash - które bellamonty masz? Fajne? Zastanawiam się, czy przed latem nie dokupić sobie półbutów.

porcelanowy: Nóż to Narzędzie => ntn.knives.pl

Z pamiętnika strapmakera amatora :)

Mam te:

Trekkingi AKU - Bellamont 3 Suede Gt GORE-TEX 504.3 Dark Brown/Yellow - Buty Trekkingowe i Trapery - Półbuty - Męskie | eobuwie.pl

Buty super, ale musiałem zmienić ich świetne wkładki bambusowe, na cieniutkie skórzane. Buty są meeega wąskie plus ja mam wysokie podbicie.

Tak, czy siak 3 dużo fajniejsze niż 2, które są odrobinę wyższe i ściągają skalp z kostek :D

Miał ktoś styczność z butami marki Pantofola d'Oro? Warto?

AJ1 University Gold zajefajne. Szkoda, że znalazłem je tylko w Sneaker Shop... nie lubię robić z nimi interesów  😠

Jaki rozmiar potrzebujesz?
Mam na miejscu kilka par w sklepie Adrenaline

Edit: już widzę, że to ten sam właściciel.
Czemu nie lubisz? Kupiłem tam sporo rzeczy. Głównie właśnie Jordany (3 pary). Ale fakt, że nic nie reklamowałem

Sprzedawali towar, którego nie mieli na stanie, a odzyskanie kasy to była droga przez mękę. Fakt, że było to dawno ale ja jestem pamiętliwy i uparty ;)

Rozmiar 43, znajdzie się w końcu. Tyle fajnych Jordanów wychodzi w ciągu roku, że człowiek i tak głupieje 🥰

Jak żeglarskie to sperry albo sebago.
Do kupienia na zalando za połowę ceny

9213edaace47f40f3b9767a7d363f9d8.jpg

I jeszcze kolejna para Loake Warminster export grade

0aa0a8cdc81ead052022ee3d2680b0fe.jpg

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edited by arturlep