Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Dąba

Elegancki zegarek na codzień

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie! jestem nowy na forum ale przeglądam je od jakiegoś czasu, bo dojrzałem w końcu do zegarka mechanicznego, jakoś zaraziły mnie sobą. Już mi się wydaje że wybrałem to co mnie interesuje i wchodzę w galerię albo w jakiś kolejny temat i kurde... nowa choroba mnie bierze:) Ciężka sprawa, wiem że rozwiązaniem jest kupić sobie kilka zegarków ale od czegoś trzeba zacząć..

 

Poszukuję czegoś co będzie eleganckie, nadaje się do założenia do koszuli i garnituru ale również pasować będzie do codziennego użytku. Aktualnie jestem na etapie jak poniżej, najbardziej mi się podobają zegarki w takim stylu ( Jednak pierwowzór jest poza zasęgiem cenowym :D )

 

IWC Portuguese Ref. 5449

iwcsihh2010_2.jpg

 

w podobnym stylu ale już w zasięgu finansowym są modele Marine, podobne do pierwowzoru powyżej...

 

Stowa Marine Original

Stowa%20marine%20original-24.JPG

 

Steinhart Marine

steinhart-marine-chronometer-ii-premium-05.jpg

 

 

Są naprawdę ładne, tylko jakoś te niebieskie wskzówki jeszcze do mnie nie przemawiają :D Co Wy byście wybrali w podobnym guście??

 

Może macie zupełnie inną propozycję, która pasuje do opisanego powyżej zapotrzebowania czyli elengacki zegarek na codzień nadający się do założenia do garnituru i koszuli ??

 

Będę wdzięczny za propozycje bo już trochę zgłupiałem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj..

 

Zacznę przekornie... :)

Nie powiedziałeś nic o budżecie :)

A skoro mamy strzelać w ciemno...

 

To ja kupowałbym Parnisa :)

Pan Chińczyk pełną gębą, na bardzo przyzwoitym mechanizmie, a kombinacji a'la portuguese (oczywiście sztuka w sztukę to ostre "inspiracje" :) ) do koloru do wyboru :)

 

p08nz.jpg

 

A na nieco poważniej - to wcale nie jest żart.

To nie moja stylistyka, więc zdecydowanie wolałbym wydać 300pln ze świadomością kupna "zapożyczenia" w sensownym wykonaniu, niż markowego garniturowca. Ale to zupełne IMO.

 

Napisz do jakiej kwoty jesteś w stanie się "poświęcić" (z góry pamiętając, że połowa klubowiczów zaproponuje zegarki o 50% droższe :))?

 

Pozdrawiam

Przemek

 

edit:

Raczysz żartować ? To qpa na kółkach :P a wskazówki chronografu są pewnie przyklejone

 

Nie tylko pewnie, ale nawet na pewno :D

Ale kolega keczup89 tym samym spalił moje radosne zachwalanie produkcji zza Wielkiego Muru :(

Teraz wszyscy będą porównywać Parnisa do tego jargarcośmutam :D


" Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem że na świecie jest tylu idiotów " - S.Lem

" Naród wspaniały, tylko ludzie k_rwy " - Marszałek J.Piłsudski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja jeszcze bardziej przekornie powiem, że jednak podał budżet :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hhhhaaa..

:D

 

No tak.

Nigdy nie zauważam kwot w tytule :P


" Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem że na świecie jest tylu idiotów " - S.Lem

" Naród wspaniały, tylko ludzie k_rwy " - Marszałek J.Piłsudski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pedeka

Ja planuję kupić właśnie, albo i nie Parnisa i zbierać na IWC, to są za duże kwoty, by przechodzić w takie połśrodki po 4-8 tysięcy :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja planuję kupić właśnie, albo i nie Parnisa i zbierać na IWC, to są za duże kwoty, by przechodzić w takie połśrodki po 4-8 tysięcy :(

 

Czyli uważasz że 4-8k to półśrodki i nie warto inwestować w zegarki w takim przedziale cenowym? Jest to dość ciekawe podejście, nie myślałem w ten sposób, mógłbym kupić kilka tańszych ale solidnych i zbierać na jakieś cudeńko.. :D Przy jakich kwotach wg Ciebie kończą się półśrodki i można już coś fajnego znaleźć?

 

 

To ja kupowałbym Parnisa :)

Pan Chińczyk pełną gębą, na bardzo przyzwoitym mechanizmie, a kombinacji a'la portuguese (oczywiście sztuka w sztukę to ostre "inspiracje" :D ) do koloru do wyboru :P

 

p08nz.jpg

 

A na nieco poważniej - to wcale nie jest żart.

To nie moja stylistyka, więc zdecydowanie wolałbym wydać 300pln ze świadomością kupna "zapożyczenia" w sensownym wykonaniu, niż markowego garniturowca. Ale to zupełne IMO.

 

 

Muszę powiedzieć że na zdjęciu wygląda ładnie, jednak kompletnie nie znam tej marki i "chińszczyzna" nie brzmi zachęcająco, nie rozpadnie się to po roku? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moim zdaniem kwota 4-8 tys. to absolutnie nie są półśrodki. W tym przedziale cenowym można trafić wiele ciekawych zegarków - np. Eterna KonTiki.


Nie kłóć się z idiotami - sprowadzą Cię do swojego poziomu i pokonają doświadczeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pedeka

Półśrodki, bo marzenie jest inne i każda inna rzecz nie będzie tą wymarzoną. Jeden woli być kolekcjonerem, inny posiadać jedną, a jeszcze inny zegarki za tyle pieniędzy nazwie marnotrastwem, każdy ma inne podejście, ważne, aby samemu znać swoje i je próbować realizować :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten iwc jest bardzo klasyczny ; pomyśl nad jakimś ?starociem? za ok. 6 tys. W tej kwocie można kupić bardzo fajny zegarek vintage (który z czasem będzie nabierał wartości) za pozostałe 2 tys kupić np. divera/pilota/....


Kupię Omega Geneve Automatic 166.0197

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym przedziale cenowym można trafić wiele ciekawych zegarków - np. Eterna KonTiki.

 

"Wszystkimi ręcoma jestem za"

:(

A ostatnio poszła na bazarku za bodajże 2,5 tys..

 

Dąba - poczytaj trochę o Parnisach, bo warto. Na tym forum będzie mało, ale wujek google podeśle ci nieco 'żółtsze' forum. Jakością wykonania nie ustępuję średniej półce europejskiej (słyszałem już opinię że "azjatycka ETA" jest lepiej wykonana od oryginału :P) ,a kosztują 1/4 tego :D

 

Ale skoro stać cię na Kon-Tiki, bierz Eternę! :)

I to nawiązanie do Heyerdhala na nadgarstku...

:D


" Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem że na świecie jest tylu idiotów " - S.Lem

" Naród wspaniały, tylko ludzie k_rwy " - Marszałek J.Piłsudski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Jedną z najciekawszych alternatyw dla Portuguese Ref. 5449 będzie D.Dornblüth & Sohn. Zakup będzie się jednak wiązał z naciągnięciem budżetu, jednakże w efekcie może nie być jedynie substytutem IWC a docelowym zakupem :P

 

Nie ma niebieskich wskazówek, jest tworzyny z pasją przez rodzinną firmę a więcej znajdziesz w wątku Klaudiusza. (zdjęcia zapożyczone również od Niego)

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/38413-nowe-tarcze-dornbluth-a/page__hl__dornbluth

 

 

rva9n.jpg

 

xrma5.jpg

 

kfjdb.jpg


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup na alledrogo ml pontosa,fajny w miare uniwersalny zegarek, o duzej rozpoznawalnosci wsrod laikow. Za 3-4 kilo dostaniesz ladny zegarek ktory milo sie nosi. Do tego za jakis czas dokup parnisa, kalke iwc z Twojego postu, ponosisz troche i zdecydujesz czy warto zbierac na iwc... Jednak jak troche jeszcze poogladasz forum, dojdziesz i tak do jedynego slusznego wniosku, ze chcesz Pama:) wtedy zeby sie upewnic kupisz mm... Zaleta chinczykow jest taka ze eksperymentujesz na malych kwotach. Jak juz znajdziesz to co jest idealem... Pozostaje zbierac fundusze. P.s. Jezeli ml nie miesci sie w budzecie ktorego nie widze bo pisze ze smartf to przejdz od razu do parnisa:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za odpowiedzi, myślałem trochę nad testowym Parnisem, ale stwierdziłem że raczej i tak w nim bym nie chodził bo nie przepadam za chińskimi produktami imitującymi i podrabiającymi znane i cenione marki :)

 

Po wielu kolejnych meandrach i poszukiwaniach, dotarłem do kolejnego przystanku i w tej chili na pierwszy plan wysuwa się taki oto zegarek

 

Hamilton Jazzmaster Automatic Chronograph H32606855

1299616194_large_Americanclassic_jazzmaster_JazzmastChronoAuto_H32606855.jpg

 

oraz filmkik ;)

 

http://www.youtube.com/watch?v=l2YQVyXQc8k

 

 

Wygląda bardzo fajnie, proszę o krytykę i opinię :) co sądzicie o mechaniźmie oraz jakości wykonania? Niby amerykanin/swiss trochę dziwne combo ale opinie są dość pochlebne..

 

muszę przyznać że trochę na niego zachorowałem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hamiltony to fajne zegarki są :D

A tak na poważnie to zegarki dobrze wykonane i potrafią urzec swą urodą. Caliber H31 w nim siedzący to jest modyfikowany Valjoux 7753 więc myślę, że o jakość mechanizmu nie masz co się martwić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedlugo pojawi sie tez ciekawy limitowany zegarek Hamiltona prawdopodobnie w przedziale cenowym ktory podales - tylko niestety strasznie duzy:

 

hamnavypio1.jpg

 

hamnavypio2.jpg

 

As the brand embarks on its 120th year, Hamilton revives its naval past with the Khaki Navy Pioneer.

 

A contemporary interpretation of the brand's 1940s marine chronometers, this model transforms from wristwatch to table clock at will, housed in a Hevea wood presentation box.

 

The stainless steel case measures 46.5mm. It has an AR-coated sapphire crystal and is water resistant to 100 meters.

 

Movement is the Swiss manual-wind ETA caliber UNITAS 6498. The dial is silver with velvet finish, blued hands and it comes in a top-stitched brown leather strap with buckle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koniec końców udało się sfinalizować zakup i nie jest to żaden z powyższych!

Szczęśliwcem został Maurice Lacroix Pontos small second, ręcznie nakręcany na Unitasie :)

 

Tutaj link, gdzie znalazłem jego fotki na forum:

http://zegarkiclub.p...s-small-second/i:

 

 

gratuluję, pochwal się gdzie i za ile finalnie kupiłeś

 

zegarek bardzo ładny, choć na moją rękę po przymiarce był sporo za duży jak na zegarek pod mankiet, a na casual za elegancki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Mauryce - poza dwoma wyjątkami - mam alergię absolutną. Większą chyba tylko na Breitlinga :(

(de gustibus non est disputandum)

 

A Ty..

Kupiłeś jeden z tych chlubnych wyjątków :D

 

GRATULACJE! :D

 

Fajny zegar, i bardzo sensowny rozmiar. W moim przypadku 43mm to "w sam raz"


" Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem że na świecie jest tylu idiotów " - S.Lem

" Naród wspaniały, tylko ludzie k_rwy " - Marszałek J.Piłsudski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gratuluję, pochwal się gdzie i za ile finalnie kupiłeś

 

zegarek bardzo ładny, choć na moją rękę po przymiarce był sporo za duży jak na zegarek pod mankiet, a na casual za elegancki

 

 

Kupiłem na allegro od użytkownia Atena, czytałem na forum, że to solidna firma i faktycznie nie było żadnych problemów.

W porównaniu z Apartem duża oszczędność - cena była duuuużo niższa zapłaciłem 3,6k więc poniżej zakładanego budżetu ;)

 

Na Mauryce - poza dwoma wyjątkami - mam alergię absolutną. Większą chyba tylko na Breitlinga :P

(de gustibus non est disputandum)

 

A Ty..

Kupiłeś jeden z tych chlubnych wyjątków :)

 

GRATULACJE! ;)

 

Fajny zegar, i bardzo sensowny rozmiar. W moim przypadku 43mm to "w sam raz"

 

Też nie sądziłem że skończę z Maurycym, ale ten model faktycznie jest inny niż reszta ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.