Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość Julian

Wybór pióra.

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie w takim razie zapytam czy ktoś pisze Grafem i jak wrażenia, oraz czy warto również kupić jakiegoś zwyklego faber castella - jakiś czas temu kupilem dziewczynie ambition i nie jest zadowolona (podobno strasznie się leje) - i nie wiem czy iść w Grafa (bardzo mi się podobają) czy w zwyklego fabera (ten który kupilem kobiecie jest fajnie wykonany i też w sumie ladny design).

 

Druga alternatywa - coś z Caran d'Ache może (świetny design) ? Użytkowal ktoś?


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość andree

Mam pytanie czy ma ktos chinskie Hero?Takie ogropmne ze stalówka 14 k i tłoczkiem? W szkole sredniej miałem takie ale mi ukradziono.Moedel koniec lat siedemdziesiatych poczatek osiemdziesiatych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie w takim razie zapytam czy ktoś pisze Grafem i jak wrażenia, oraz czy warto również kupić jakiegoś zwyklego faber castella

 

graf to graf - moim zdaniem nie ma porównania do innych faberów.

Trochę pisałem w tym wątku o mich GvFC (str.5,6,10 i jeszcze w paru innych miejscach)

- generalnie z wszystkich 3 piór (pernambuk, heban, grenadin) jestem bardzo zadowolony, na codzeń używam dwóch pierwszych - jeszcze z posrebrzanymi okuciami - genialnie się starzeją - w nowszych wersjach graf zrezygnował z nich na rzecz elementów platynowanych i rodowanych - są bez wątpienia bardziej bezobsługowe, ale brakuje im IMHO tego trudnego do opisania uroku nieco przymatowionego i szlachetnie spatynowanego srebra.

stalówki uchodzą za dość twarde , ale ja nie narzekam.... no i jeszcze nigdy nie yadrzyło im się zaschnąć. (np omasowi 360 przytrafia się to nieustnnie)

 

piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja zadam teraz trochę "lamerskie" pytanie. Jakie można kupić tanie pióro z laki i żeby nie był to Parker? Zgaduję, że pióra japońskie to wyższa liga poza zasięgiem zwykłego zjadacza chleba?


Time is meaningless, and yet it is all that exists.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DuPont też się laką zajmował/zajmuje ale pióra tej firmy są dosyć dziwne bo są modele bardzo tanie i bardzo drogie :wink: generalnie ja piór tej firmy jakoś specjalnie nie lubię ale każdy lubi co innego :wink: z najtańszej solidnej w sumie laki to chyba faktycznie najlepszym wyjściem jest Sonnet... :roll: (bo jest dużo piór z "laki" :lol: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał michalop: "graf to graf". Sam używam GvFC Genadin z stalówką M i niczym innym mi się tak dobrze nie pisze jak tym piórem a wygląd mówi sam za siebie.

 

Mam jeszcze zachwalane Namiki Falcon (ze zmodyfikowaną stalówką na EF i extra flex - do sprzedania jak by był chętny: http://www.zegarkiclub.pl/forum/viewtopic....7&start=195) ale osobiście, pewnie wbrew większości wolę twardsze i grubiej piszące stalówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Falcona kupiłbym (zresztą zamierzam kupić tak czy inaczej), ale bez modyfikacji i taniej. Czy stalówka rzeczywiście jest giętka? A jak z jakością wykonania i ciężarem (podobno pióro jest lekkie)?


Omega-Hamilton-Delbana-Seiko-Citizen-Łucz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z opiniii które czytalem to falcon to top wykonanie (szczególnie mówi się tak o stalówce).

 

Samurai - w normalnym falkonie z M jakie jest spektrum grubości linii, masz jakiśskan albo coś?


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę go mieć.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak to znam, tyko się odbiję ode dna :lol: i kupuję.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z opiniii które czytalem to falcon to top wykonanie (szczególnie mówi się tak o stalówce).

 

Samurai - w normalnym falkonie z M jakie jest spektrum grubości linii, masz jakiśskan albo coś?

 

 

Niestety nie wiem jakie jest spektrum grubości w Falconie ze stalówką M bo posiadam tylko ze stalówkę zmodyfikowaną z F do EF i extra flex. W mojej stalówce spektrum jest ogromne od bardzo cienkiej lini do naprawdę grubej. Stalówka jest bardzo ale to bardzo miękka. Pisze się tym trochę jak pędzelkiem. Jednakże aby pisać stylem Spencerian tak jak na linku wcześniej trzeba mieć chyba dużo wprawy no i przy stalówce EF, pióro nie płynie po papierze gładko jak przy np. M w moim GvFC. Ja nie mogłem się przyzwyczaić do pisania tym piórem i ze względu na miękkość stalówki i ze względu na grubość EF. Timeless, napisałeś, że chcesz kupić Falcona bez modyfikacji ale bez modyfikacji nie uzyskasz efektu z linku, który podesłałeś ...(ten list został napisany właśnie Falconem z EF i extra flex) Z tego co wiem bez modyfikacji stalówka jest tylko odrobinę bardziej miękka od innych. Jeżeli chodzi o wagę to Namiki Falcon jest lekkie a nawet powiedział bym bardzo bardzo lekkie.

 

Jak napisałem jak ktoś by był chętny to mój modyfikowany Falcon jest na sprzedaż.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś chce ciężkie pióro to polecam Visconti - mają stalowe korpusy - trzymając je w ręku czuć że to kawał pióra a nie gęsie :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po za tym trzeba dodać że kupowanie serii mini i midi Van Gogh mija się z celem bo to "prawie" Visconti :wink: - takim samym przeciwnikiem jestem serii "Peryklesowej" która totalnie nie pasuje do "imidżu" Visconti :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dorzucę do dyskusji kilka słów.

Faktycznie podobno stalówki znanych producentów zaczeły szwankować - zastanawiałem się ostatnio nad nowym Sheafferem ale na forach specjalistycznych dużo się pisze że stalówki tej firmy to czysta loteria i bez dodatkowego "apgrejdu" można się zniechęcić do pisania tymi produktami - podobno jest zasługa właściciela marki czyli koncenru "BIC" który robi też golarki jednorazowe jakby się kto pytał:D może zatem z tymi żyletkami to prawda.

Jednak Waterman Expert który ostatnio przeszedł mi przez ręcę pisał pięknie, żadnej blokady przepływu atramentu, zero konieczności rozpisywania ( a to już świadczy o klasie pióra).

 

W temacie stalówek Iridium point - muszę przyznać że rozczarowują w większości przypadków, lecz jakiś czas temu wpadło mi w ręce tanie pióro podrabiane na celuloid z taką stalówką w bikolorze która pisze wręcz niesamowicie - zamierzam pokombinować i wymienić ten tandetny korpus na jakiś przyzwoity bo ta stalówka jest naprawdę tego warta.

 

Ponieważ jestem leworęczny i od dawna poszukuję pióra które w końcu będzie mi pasować zwróciłem wzrok na azjatyckie produkty, które w Polsce są praktycznie nieznane.

Ktoś tu ostatnio pytał o dostępne dla normalnego zjadacza chleba pióro pokrytę laką urushi

- jest takowe - robi je chińskie Hero, pióro jest podobno rewelacyjne, pięknie pisze i jeszcze niedawno kosztowało 15USD!!! u dość renomowanego sprzedawcy z CHRLD - niestety amerykanie odkryli to źródełki i obecnie pióro kosztuje ponad 100$ ale nadal jest

to cena atrakcyjna choć w zasadzie za 50 $ więcej można mieć już japoński produkt do którego mimo wszystko miałbym większe zaufanie niż do HERO.

Ja z kolei uderzyłem na rynek japoński w średnią półkę czyli tańsze piloty i sailor -

przeszło mi ostatnio kilka przez ręcę, część puściłem w obieg :D, 2 zatrzymałem.

Pióra te mają swoją specyfikę - bardzo starannie i pięknie wykonane, ceny w miarę dostępne nawet dla "budżetowca" no i stalówki.

Azjaci to maniacy kaligrafii i to widać. Stalówki Sailora podobno są najlepsze pośród japońskich i przyznaję to istne cuda.

Wypór rozmiarów, typów jest porażający w porównaniu do Europy i USA (z wyjątkiem Pelikana który też ma się czym pochwalić w fabrycznej ofercie stalówek)

I należy koniecznie pamiętać

o innej gradacji - rozmiar F w wersji japońskiej odpowiada europejskiemu XF (EF) a czasem nawet cieniej. A przecież są dostępne japońskie XF! Nie wspominam o stalówkach typu music czy zoom które były dla mnie kompletną nowością, bo z caligraphy czy italic to raczej zetknął się każdy kto interesuje się tym tematem

 

http://www.nibs.com/SailorNibPage.htm

http://www.nibs.com/Tipping%20Sizes%20page.htm

 

Pilot nadal produkuje stalówki miekkie oznaczane dodatkowym symbolem S np. SF, a dodatkow zetknąłem się z modelem który ma regulowaną twardość stalówki (ciekawy patent swoją drogą twardość stalówki reguluje się wysuwanym z korpusu metalowym elementem). Ceny tych piór są jeszcze do przełknięcia, można też dostać sporo klasyków z lat 70 i 80 w stanie "mint".

 

A oto fotka mojego ostatniego nabytku, pisanie tym piórem to poezja choć musiałem się

przywyczaić do aż tak cienkiej linii (0,3mm), genialny przepływ atramentu, żadnego rozpisywania pióra nawet po tygodniu "leżakowania"

Ma tylko jedną wadę - dość krótki korpus - to pióro jest idealne z założoną obsadką

- wtedy staje się idealnie wyważone i ma doskonałą długość.

Niestety ja nie lubię zakładać obsadki na korpus pióra, ale i tak uważam że jest to

pióro prawie doskonałe w tej klasie cenowej.

 

post-1249-0-67182700-1330809727.jpg


Gorz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Gorz

 

Gdzie i za jaką orientacyjnie kwotę można nabyć to piórko co widać na załączonej fotce ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem że ktoś proponował zamówienie zbiorowe Namiki Falcon, czy dobrze zrozumiałem? Jesli tak to pisze sie na to jak najbardziej.

 

Pozdrawiam


Patryk
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zauważyłem że ktoś proponował zamówienie zbiorowe Namiki Falcon, czy dobrze zrozumiałem? Jesli tak to pisze sie na to jak najbardziej.

 

Jak by takowe powstać miało to chętnie bym się dołaczył

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KrisJr

Ten model to jeden z tańszych sailorów - Sapporo się zwie :D

polecam ebay, cena zależy od wprawy w licytowaniu i szczęścia :)jak dobrze pójdzie to

za 100 $ z "ogonkiem" wyjmiesz wliczając przesyłkę.

Dostępne też w sklepach internetowych ale tam musisz liczyć się z wydatkiem ok

150 $ z wysyłką.

Kupując w sklepie, szczególnie w USA musisz liczyć się że dopadnie Cię Urząd celny i cena wzrośnie o niewielkie cło no i spory VAT.

 

Z powyższych względów sprowadzanie piór w zbiorczych przesyłkach nie zawsze się

opłaca, pojedyńczą sztukę Urząd Celny dość często przepuszcza bez clenia oczywiście

jeżeli jej wartość nie jest naprawdę rażąco ponad limit szcególnie jeżeli sprzedawca nie doliczy do wartości kosztów wysyłki (ten przepis to już czysty rozbój brukseli -celowo z małej litery :D). Przy większej ilości VAT i cło jak

w banku a to czasami wychodzi drożej niż jednostkowe koszty wysyłki.

 

Jeżeli któryś z kolegów się skusi polecam coś takiego

sam ostrzę na to zęby ale interesuje mnie stalówka M a tych ze świecą szukać

była ostatnio dostępna ale na razie muszę przyhamować z zakupami

Chętnie bym usłyszał opinię jak się tym pisze - elastyczna stalówka

bardzo cienka ( u Pilota/Namiki F daje linię 0,35mm - ale tylko w modelach robionych

na azjatycki rynek bamboo i vanishing point mają już rozmiarówkę europejską ).

 

PILOT Custom 74 soft fine nib - bardziej klasyczne niż falcon, cena zbliżona

post-1249-0-34331400-1330809796.jpg


Gorz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to z USA moge sobie samemu przywieźć, bo i tak niebawem będe leciał tam na delegacje :wink: Nigdy nie zwracałem uwagi na azjatyckie pióra, a prezentują się całkiem ciekawie, warto sprowadzić pare okazow do kolekcji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zauważyłem że ktoś proponował zamówienie zbiorowe Namiki Falcon, czy dobrze zrozumiałem? Jesli tak to pisze sie na to jak najbardziej.

 

Jak by takowe powstać miało to chętnie bym się dołaczył

 

To byłaby nas już czwórka, my z eye_lip jesteśmy praktycznie zdecydowani, na etapie wybierania sklepu i szukania dofinansowania :mrgreen: Faktycznie, kwestia cła trochę martwi. KrisJR, kiedy jedziesz? Może byłaby jakaś możliwość przywiezienia zamiast wysyłki? 4 pióra to nadal mały bagaż:D


Omega-Hamilton-Delbana-Seiko-Citizen-Łucz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.