Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość Julian

Wybór pióra.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Piotrrr

Panowie, pozwólcie że troszkę odświeżę temat. Powoli zaczynam się przymierzać do zakupu pióra dla siebie. I... stanąłem przed dylematem. Moje dwa (i tylko dwa) typy:

 

1. Montegrappa Miya Argenta (około 608 USD)

 

post-0-0-77616700-1330704752.jpg

 

czy też...

 

2. Aurora 85th Anniversary (około 995 USD)

 

post-0-0-94958400-1330704753.jpg

 

 

Sercem jestem z Montegrappą (zawsze podobała mi się ta marka, pomimo czasem monstrualnej wielkości piór "biurkowych") ale wzornictwo Aurory w tym konkretnym przypadku jest... piękne aż kolana się uginają.

 

Co powiecie w kontekście historii, jakości, stosunku cena/jakość - na wszelki wypadek podałem ceny. Obydwa niestety podobają mi się jak diabli.... :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macałem tą Montegrappe w niedzielę. Przy tej klasie nie ma znaczenia - oba są ekstra ale....wziąłbym Montegrappe bo zawsze chciałem ją mieć :oops:


nie spiesz się ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja chce jakies niedrogie pioro do pisania notatek.Doceniam piekno wiecznych pior.Potrzebuje jednak jakies zwyczjniejsze do notatek.Troche tak dziwnie blyskac piorem ze zloceniami na wykladzie.Cos trwalego i niezawodnego.Podalem wczesniej cene do 300 zl.Wlasciwie to cena obojetna.Chodzi o to zeby jego wyglad nie klul w oczy i nie zwracal szczegolnie uwagi.Nie chce jednak rezygnowac z jakosci.Prosze o jakies konkretne propozycje i uwagi.Pozdrawiam.R

 

witam

nie wiem czy juz nabyles (troche czassu minelo) ale polecam Lamy Studio

swietne piora, na ebay w okolicach 130-150 pln..prosty,nowoczesny design.

jedyny minus - niestandardowe naboje. ale juz chyba bez problemu mozna je dostac u nas (przynajmniej w 3 miescie). Rozwiazaniem jest tloczek (pare Euro,mozna zamowic razem z piorem) i butla atramentu

powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja kupiłem ostatnio sobie pióro Louis Vuitton model Doc Plume M noir,jeśli to kogoś interesuje(jest na sprzedaż)zdjęcia na priv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak w MelPens ale parokrotnie kupowalem piora w stanach i z Malezji i nie mialem doliczanego zadnego VAT'u ani cla (paczki z Malezji byly otwierane u nas, pieczatki urzedu celnego i folia poczty polskiej..na poczatku zastanawialem sie skad w Malezji wzieli taka folie!! heh).

Na fakturach wewnatrz paczki podawana byla rzeczywista wartosc piora (ok 100$) mimo to nic nie doliczono.. czyzby piora byly zwolnione z cla i vat?

 

ciekawostka.. tracking paczek "malezyjskich" wykazal ze z malezji do Wawy paczka szla 1,5 dnia.. a z Wawy do Gdanska - 1,5 ..tygodnia...

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja również chciałbym kupić pióro Grafa FC Guilloche rhodium i na Melpens jest za 234USD i wydaje mi się że to dobra cena, ale jeśli doliczą cło to...Jak to jest z tym cłem i czy to dobra cena na to pióro czy w Polsce kupie je w podobnej?


Jestem tym co myślę...

Norbert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Piotrrr
Panowie, pozwólcie że troszkę odświeżę temat. Powoli zaczynam się przymierzać do zakupu pióra dla siebie. I... stanąłem przed dylematem. Moje dwa (i tylko dwa) typy:

 

1. Montegrappa Miya Argenta (około 608 USD)

 

post-0-0-88482800-1330707466.jpg

 

czy też...

 

2. Aurora 85th Anniversary (około 995 USD)

 

post-0-0-44772600-1330707467.jpg

 

 

Sercem jestem z Montegrappą (zawsze podobała mi się ta marka, pomimo czasem monstrualnej wielkości piór "biurkowych") ale wzornictwo Aurory w tym konkretnym przypadku jest... piękne aż kolana się uginają.

 

Co powiecie w kontekście historii, jakości, stosunku cena/jakość - na wszelki wypadek podałem ceny. Obydwa niestety podobają mi się jak diabli.... :?

 

He, he, no i z "dwojga złego" wybrałem rozwiązanie trzecie ;) Kupiłem Montegrappę Extra 1930 bamboo black ze stalówką F. Jak kurier zapuka do drzwi (spodziewam się, że nadejdzie po 25.XI) wrzucę kilka zdjęć. Doczekać się nie mogę....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie, pozwólcie że troszkę odświeżę temat. Powoli zaczynam się przymierzać do zakupu pióra dla siebie. I... stanąłem przed dylematem. Moje dwa (i tylko dwa) typy:

 

1. Montegrappa Miya Argenta (około 608 USD)

 

post-7700-0-71976900-1330707591.jpg

 

czy też...

 

2. Aurora 85th Anniversary (około 995 USD)

 

post-7700-0-26017300-1330707592.jpg

 

 

Sercem jestem z Montegrappą (zawsze podobała mi się ta marka, pomimo czasem monstrualnej wielkości piór "biurkowych") ale wzornictwo Aurory w tym konkretnym przypadku jest... piękne aż kolana się uginają.

 

Co powiecie w kontekście historii, jakości, stosunku cena/jakość - na wszelki wypadek podałem ceny. Obydwa niestety podobają mi się jak diabli.... :?

 

He, he, no i z "dwojga złego" wybrałem rozwiązanie trzecie ;) Kupiłem Montegrappę Extra 1930 bamboo black ze stalówką F. Jak kurier zapuka do drzwi (spodziewam się, że nadejdzie po 25.XI) wrzucę kilka zdjęć. Doczekać się nie mogę....

 

A gdzie kupowałeś i za ile jeżeli można się zapytać bo na ten model też miałem chrapkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie rodukty marki Waterman są godne uwagi. Używałem produktów kilku marek, Waterman najlepiej się sprawdził. Piękne pióra - wyśmienicie wyważone.


Ticking away the moments that make up a dull day.

To już ostatni zegarek, więcej nie kupuję. O! Zegarek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Piotrrr

He, he, no i z "dwojga złego" wybrałem rozwiązanie trzecie ;) Kupiłem Montegrappę Extra 1930 bamboo black ze stalówką F. Jak kurier zapuka do drzwi (spodziewam się, że nadejdzie po 25.XI) wrzucę kilka zdjęć. Doczekać się nie mogę....

 

A gdzie kupowałeś i za ile jeżeli można się zapytać bo na ten model też miałem chrapkę.

 

Pióro jeszcze nie doszło (tak jak pisałem, powinno być najwcześniej w przyszłym tygodniu), kupowałem na www.pensinasia.com w Singapurze. Patrząc po dokonaniach właściciela strony na eBay'u oraz po przychylnych komentarzach kupujących na forach "piórowych" mam nadzieję, że nie poniosłem jakiegoś olbrzymiego ryzyka :-)

Jak już dojdzie to opiszę wszystko włącznie z obsługą, czasem oczekiwania itp. itd.

 

Zapłaciłem razem z transportem trochę ponad 800 USD - czyli bardzo przyzwoicie :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co sadzicie o ROTRING 600 NEWTON:

 

http://cgi.ebay.com/ROTRING-600-NEWTON-Fou...1QQcmdZViewItem

 

Chodzi mi o pióro cienko/ bardzo cienko piszące, do codziennego uzywania( wygodne), na naboje lub tloczek.

Posiadam Parkera F, ale to raczej pisze jak M'ka

 

Ja też libię cieniutko piszące do notatek - z moich doświadczeń empirycznych najlepiej poszykaj jakiegoś pelikana ze stalówką EF - nie będziesz zawiedziony.

 

Newton ma to do siebie, że jest ciężki i niezbyt wygodny do dłuższego pisania.


_________
Klaudiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzuciłem w googla "wymiana stalówki" (bez większych nadziei zresztą) i oto co znalazłem.

 

http://qlu.blox.pl/html/1310721,262146,14,15.html?2,2005

 

Przyznam, że czuję się trochę takim Zenonem- piszę piórem a nie jednorazowym długopisem (chyba że podsuwają mi faktury na ohydnym samokopiującym papierze), noszę zegarek który mam nadzieję że ktoś będzie potrafił i chciał naprawić... :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MichaelD
Co sadzicie o ROTRING 600 NEWTON:

 

http://cgi.ebay.com/ROTRING-600-NEWTON-Fou...1QQcmdZViewItem

 

Chodzi mi o pióro cienko/ bardzo cienko piszące, do codziennego uzywania( wygodne), na naboje lub tloczek.

Posiadam Parkera F, ale to raczej pisze jak M'ka

 

Ja też libię cieniutko piszące do notatek - z moich doświadczeń empirycznych najlepiej poszykaj jakiegoś pelikana ze stalówką EF - nie będziesz zawiedziony.

 

Newton ma to do siebie, że jest ciężki i niezbyt wygodny do dłuższego pisania.

 

Pelikany XF niezbyt dobra opinia sie cieszą. 1 na 7 pisze tak jak jest to w specyfikacji. Ludzie bardzo polecają by wcześniej oddać pióro do osoby która je umiejętnie zeszlifuje, np: http://www.richardspens.com/?page=othertxt.htm

 

 

 

Ponizej jest link do forum " The Fountain Pen Network" gdzie pięknie rozpisane jest FAQ:

http://www.fountainpennetwork.com/forum/in...showtopic=11808

 

A tutaj recenzje piór:

http://www.fountainpennetwork.com/forum/in...?showtopic=8177

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja widac mam szczęście do Pelikana, mam dwa pióra (M600 i 1931 WG ) i jestem bardzo zadowolony. Inna sprawa, że do piór tej formy można bez problemu, za bardzo rozsądne pieniądze zamówić stalówkę custom, niestety w USA.

 

http://www.pendemonium.com/pens_italic.htm#groundnibs

 

Polecam również Namiki Falcon, moim zdaniem pióro o najlepszym stosunku cena-jakość. Miękka i niesamowicie elastyczna stalówka pozwala na pisanie od bardzo cienkiego do całkiem grubego. Niestety dosyć trudno je kupić.

 

cytując Pendemonium.com:

 

A note about the Falcon's flexible nib. As a long time aficionado of vintage flexible nibs, I was most skeptical when Namiki introduced this pen claiming the nib to be flexible. I was pleasantly surprised that this nib truly is flexible. This is the only modern nib that I have found that qualifies for the term flexible. Try one and you'll see what I mean!

_________
Klaudiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie macie tak, że pióra z cienkimi stalówkami F a już szczególnie te EF nie piszą za gładko? Że jednak zdecydowanie przyjemniej się pisze np. M?

 

Osobiście posiadam Namiki Falcon z modyfikowaną stalówką na EF and super flex przez jednego z guru od stalówek Johna Mottishow'a (www.nibs.com) Pisze naprawdę cieniutko i dodatkowo jest tak miękka (ponoć jeszcze dużo bardziej niż w standardzie, chociaż ja mam tylko modyfikowaną), że spektrum grubości linii jest naprawdę bardzo szerokie. Nie jest to jednak tak gładkie i szybkie pisanie jak moim GvFC ze stalówką M, który po prostu płynie. Stalówka Falcon'a trochę jednak "skrobie" nawet w moim niby przeznaczonym do pisania piórem notatniku Moleskine (chociaż na forum www.fountainpennetwork.com żalą się, że jakość papieru w Moleskine nie jest najlepsza)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, Panowie.

Nowy miesiąc, nowa praca! (tak myślę... jutro zaczynam :D )

Kiedyś, bardzo bardzo dawno temu pisałem piórem... potem zostałem zepchnięty w otchłań ciemności paskudnego długopisu...

i lata mijały, a ja opętany bezdusznym smarem sączącym się z wkładu zatracałem się coraz mocniej i skazywałem na niebyt mój charakter pisma...

 

:D

 

no dosyć tego marudzenia!

przejrzałem wątek i wychodzi, że do codziennego pisania, notatek, planowania dnia, etc... to tylko pióro ze stalówką F i jakiś Pelikan lub Waterman, żeby nie udziwniać i kochaną żonę do sklepu wysłać :D

 

Tak do 300 - 350 pln coś znajdę ? 8)

 

pozdrawiam,

 

P.

 

edit:

znowu będzie, że mam drogie hobby :twisted:


Panerai Luminor PAM 112---Maurice Lacroix Pontos Day&Date---G-Shock's

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja polecę (po raz kolejny zresztą) pióra japońskie. W Europie trudno je dostać a są bardzo dobre i w rozsądnych cenach

 

 

Tu jest http://ujuku.jpn.ph/Kaimono/penframe.htm ciekawy sklep

sprzedający pióra marek Pilot, Sailor i Platinum.

 

Kupowałem tam i wszystko było OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A nie macie tak, że pióra z cienkimi stalówkami F a już szczególnie te EF nie piszą za gładko? Że jednak zdecydowanie przyjemniej się pisze np. M?

 

 

Osobiscie praktycznie od zawsze pisałem piórem ze stalówką o grubości F ale ostatnio przesiadłem sie na Grafa ze stalówką M i musze przyznać że pisze mi sie teraz o niebo lepiej.

 

Pozdrawiam


Patryk
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem, dotykałem, i ... Pelikany ok. Z tym, że nie ma możliwości wsadzenia naboi do M215.

Waterman Charlston - świetne, ale trochę zbyt ... kłujące :(

 

ale pióro, które mnie urzekło swoim designem - Waterman Carene :shock:

 

Cena 700,00. Na allegro - 480, ale tutaj nigdy nic nie wiadomo :(

 

Babka w sklepie twierdzi, że Pelikan - ok, ale Waterman ze swoją złoconą stalówką jest o wiele przyjemniejsze wpisaniu (bo jest bardziej miękkie).

 

Jest w tym coś, czy wymyśla? :lol:

 

pozdrawiam,

 

Peacemaker.

 

edit:

no i czy zakręcana skuwka naprawdę ma takie znaczenie? w sensie czego? bezpieczeństwa?


Panerai Luminor PAM 112---Maurice Lacroix Pontos Day&Date---G-Shock's

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam posiadam pióro Carene i musze przyznać ze jest to naprawde przyjemny przyrząd do pisania. z czystym sumieniem mogę go polecić .Stalówka ze złota, wpływa na miekkośc pisania.

 

 

A co do zakręcanej skuwki to nie wpływa ona znacząco na bezpieczeństwo, producenci podkreślają że zapobiega to wysychaniu atramentu przez co zaraz po otwarciu pióra jest ono od razu gotowe do pisania( nie trzeba go rozpisywać). Z drugiej strony pióra z zakrecanymi skuwkami są jakby bardziej prestiżowe.

 

Subiektywnie rzecz biorąc zakręcane skuwki górą.Bardzo lubie proceder odkręcania :(


Patryk
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MichaelD

Ja mam właśnie pytanie odnośnie wyżej wspomnianych zakręcanych skuwek . Jak jest z żywotnością, czy nie wyrobi sie po np po roku normalnego/ codziennego używania :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim Pelikanie ze skuwką nic się nie dzieje, ale na samym piórze w miejscu gdzie kończy się skuwka po zakręceniu na pióro mam przetarcie :?


Time is meaningless, and yet it is all that exists.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.