Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

ch24.pl

chronos24.pl Basel 2012: OMEGA Seamaster Aqua Terra GMT

Rekomendowane odpowiedzi

OMEGA dała nam właśnie przedsmak tego, co zobaczymy na tegorocznych targach w Bazylei tj. model Aqua Terra GMT. Zegarek bazuje na werku 8605/8615 - pierwszym własnym mechanizmie z wychwytem współosiowym, wyposażonym w komplikację GMT.

 

Wyświetl pełny artykuł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo udane wkomponowanie GMT...podoba mi się...pierwsza "nowość" Omegi na +

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mieszane uczucia. O ile podoba mi się wskazówka GMT o tyle oznacznienie godzin GMT już mniej. Przy pierwszym spojrzeniu na tarczę to właśnie one "wiodą prym", a wg mnie to powinno być nieco bardziej dyskretne oznaczenie.

 

Z kalibru bazowego pozostał jeszcze do pokazania Big Date oraz Day Date. Bardzo ciekaw jestem tych wskazań.


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna, jestem na tak. Szkoda tylko, że wciąż z tą "niepełnosprawną" wskazówką.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie fajna Aqua Terra Teak z GMT , którą to komolikację bardzo lubię. Ładna, jesli by coś zmieniać to "kulawą " wskazowkę.

Ale z tym kompasem to trochę naciagane ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo bardziej podoba mi się wersja z 3 wskazówkami i chrono.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O żesz w morde!!! Wreszcie Omesia dla mnie...padam na kolana. Jestem fanem GMT. Ta Omega wchodzi na pierwsze miejsce podium obok Rolka w zawodach o moje marzenie zegarkowe z komplikacją GMT. Rozmiar i transparentność dupki-czaaaad!Piękna :):D:) Boję się,że tylko cena bedzie poza moim zasięgiem i pozostanie tylko marzeniem....:)


"Billy: -I'm scared Poncho.

Poncho: -Bullshit. You ain't afraid of no man.

Billy: -There's something out there waiting for us, and it ain't no man. We're all gonna die..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Najbrzydsza AT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna, jestem na tak. Szkoda tylko, że wciąż z tą "niepełnosprawną" wskazówką.

 

"Niepełnosprawna" wskazówka to już znak rozpoznawczy AT. Byłoby błędem po pięciu latach rezygnować z tego rozpozawalnego znaku :)


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cudo!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładna, jesli by coś zmieniać to "kulawą " wskazowkę.

 

Spójrzcie na tę wskazówkę jako na element o charakterze już mocno historycznym. Przecież na przykład Speedmaster "Broad Arrow" Ref. CK 2915 z 1957 roku, też nie ma wskazówki minutowej zakończonej grotem (i po tylu latach nadal prezentuje się wyśmienicie) :

 

speedmasterbroadarrow3.jpg

 

Aqua Terra GMT całkiem fajna, ale zegarki z GMT mnie nie interesują, bo nie jest to komplikacja której bym używał.


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko, że wciąż z tą "niepełnosprawną" wskazówką.

Wskazówka jest fajna, proszę nie wytykać inwalidztwa :)

Natomiast dodatkowa skala GMT, jak już ktoś wspomniał, nie podoba mi się, niepotrzebnie robi bałagan. Generalnie zwykła AT bardziej mnie przekonuje.

P.s.

Pasek mógłby być z czerwonym przeszyciem.


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wskazówka jest fajna, proszę nie wytykać inwalidztwa :)

 

Jak się zamknie oczy to można tego "upośledzenia" nie widzieć. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na plus rozmiar koperty :)

Wskazanie drugiej strefy mi się nie podoba, może na żywo wygląda lepiej.

Wciąż niezmiennie za najładniejszą AT uważam model z rocznym kalendarzem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Równie dobrze mogła by to być Certina. Te Omegi nowe są takie nijakie, mdłe. Dodatkowo wkurza mnie fakt, że robią je w kiepskiej jakości ostatnio...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo wkurza mnie fakt, że robią je w kiepskiej jakości ostatnio...

 

A mnie już (jak przystało na miłośnika Omegi :P) zaczyna wkurzać coraz częstsze powtarzanie na forum nieprawdziwej opinii o kiepskiej jakości zegarków tej firmy. Warto chyba przestać rozpowszechniać na forum tego rodzaju enuncjacje. Są to bowiem doskonale wykonane czasomierze. A naprawdę nieliczne wpadki w skali całej produkcji zdarzają się każdej manufakturze, nawet takiej jak F. P. Journe.


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

A mnie już (jak przystało na miłośnika Omegi ;)) zaczyna wkurzać coraz częstsze powtarzanie na forum nieprawdziwej opinii o kiepskiej jakości zegarków tej firmy. Warto chyba przestać rozpowszechniać na forum tego rodzaju enuncjacje. Są to bowiem doskonale wykonane czasomierze. A naprawdę nieliczne wpadki w skali całej produkcji zdarzają się każdej manufakturze, nawet takiej jak F. P. Journe.

 

A mnie (jak przystało na antyfana Omegi :P) wkurza jak nikt niepopartymi tezami próbuje udowodnić, że to nieprawda. Poprośmy kolegę ENZO, aby wrzucił fotki Omegi PO jaką ostatnio zamówił. Przyszły dwie pod rząd prosto od krowy i obie skopane. Jak w takim zegarku można krzywo założyć bezel, nie wspominając o krzywo nałożonych indeksach. Nie wspomnę o Speedmasterach. To jest na prawdę lekki wstyd dla tak zacnej marki. To nie są wymysły, tylko fakty!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałem Jash, że się szybko odezwiesz w ramach swojej obsesyjnej już krucjaty przeciwko Omedze. Szkoda tylko, że wprowadzasz czytelników w błąd swoimi uogólnieniami.


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Równie dobrze mogła by to być Certina. Te Omegi nowe są takie nijakie, mdłe. Dodatkowo wkurza mnie fakt, że robią je w kiepskiej jakości ostatnio...

 

Z renderu to może być podobne do wszystkiego. Może miałeś pecha.


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega ENZO wrzucał tu na forum takowe zdjęcia tych zegarków?


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z fana Omegi stałem się antyfanem po pomacaniu kilkunastu już sztuk i powiem szczerze, że w każdej coś znalazłem co było nie tak jak trzeba! Krzywo bezel, nie schodzące się indeksy, krzywe szlify, data obwieszona, koronka dokręcająca się pod kątem, paski z papieru... WSTYD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Wiedziałem Jash, że się szybko odezwiesz w ramach swojej obsesyjnej już krucjaty przeciwko Omedze. Szkoda tylko, że wprowadzasz czytelników w błąd swoimi uogólnieniami.

Skończ już proszę i przeczytaj co inni mają do powiedzenie...

 

Ja z fana Omegi stałem się antyfanem po pomacaniu kilkunastu już sztuk i powiem szczerze, że w każdej coś znalazłem co było nie tak jak trzeba! Krzywo bezel, nie schodzące się indeksy, krzywe szlify, data obwieszona, koronka dokręcająca się pod kątem, paski z papieru... WSTYD

Nie prowadzę mylof krucjaty po prostu śmieszą mnie teksty jak to Omega goni Rolexa jakością - jaką jakością? Nie jestem jednym człowiekiem na ziemi który widział niedoróbki. Zdarzają się wszędzie, ale Omedze ostatnimi czasy za często i w zbyt dużej liczbie egzemplarzy. To, że Ty masz jeden czy dwa egzemplarze nie jest wyznacznikiem niczego!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Kolega ENZO wrzucał tu na forum takowe zdjęcia tych zegarków?

 

Nie i mam nadzieje, że wrzuci.

Edyta;

Zdjęcie będzie wieczorem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skończ już proszę i przeczytaj co inni mają do powiedzenie...

 

 

Nie prowadzę mylof krucjaty po prostu śmieszą mnie teksty jak to Omega goni Rolexa jakością - jaką jakością? Nie jestem jednym człowiekiem na ziemi który widział niedoróbki. Zdarzają się wszędzie, ale Omedze ostatnimi czasy za często i w zbyt dużej liczbie egzemplarzy. To, że Ty masz jeden czy dwa egzemplarze nie jest wyznacznikiem niczego!

Tak samo, jak twoje 3 czy 4 macane....widzę w ogóle, że ty masz Noworoczne Postanowienie - "krytykować wszystko co się, da". To może w jego ramach napiszesz coś o swoim fenomenalnym dziele zegarmistrzowskiej sztuki z logo ŁORISA ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba nie ma co tak tonu podnosić...

Jash nie napisał, że na podstawie 4 macanych Omeg uważa, że wszystkie są kiepsko wykonane, a jedynie że za często się do zdarza, a nie powinno zwłaszcza tak pozycjonowanej i "prestiżowej" marce, za którą płaci się niemałe pieniądze...

Zgadzam się z tym w 100%, a co do Orisa, to sam mam zastrzeżenia do mojego modelu - krzywo naklejone indeksy, słabiutka i nietrwała luma, odchyłka rzędu 8-10sek. na dobę... Jash napisze, że to w normie, ja uważam, że za 6tys katalogowo powinno się wymagać lepszej jakości (zwłaszcza dot. tych "rozjazdów" na tarczy), nie mówiąc już o Omedze za 2-3x tyle, gdzie jakiekolwiek niedoróbki nie powinny w ogóle mieć miejsca. Kieeeeedyś, jak zaczynałem interesować się zegarkami, to czytałem, że Omegi przechodzą dokładne "testy" i oględziny przez wykwalifikowany personel i nie ma mowy o jakiekolwiek niedoróbce, rysce, czy paprochu na tarczy. Zegarki miały być doskonałe pod każdym względem. Chyba dzisiaj jest zupełnie inna polityka - robi się dla mas, a więc i masowo, tnie się koszty i zwiększa produkcję... jak wszędzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.