Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

black_omega

Omega PO White vs Red

Omega PO White vs Red  

35 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

2200500020.png vs 2200510020.png

Witajcie

Zakup Omegi PO Big Size mnie od jakiegoś czasu prześladuje, została tylko kwestia koloru cyferek dla tarczy.

Wersja z białymi cyframi jest bardziej kontrastowa i wydaje się pasować niemalże do wszystkiego, jednak mam możliwość kupna wersji z czerwonymi cyframi i powstaje dylemat...

PS. O sobie: Mam 23 lata studiuję, prowadzę aktywny tryb życia, chodzę najczęściej w jeansach i w miarę luźnych koszulach.

 

I jeszcze jedno pytanie: czy na każda Omega PO ma taki sam kolor tarczy, bo odnoszę wrażenie, że wersję z pomarańczowym bezelem (Orange) mają bardziej granatowy odblask na szkle, wersje z czarnym bezelem (White/Red) czarny/grafitowy.

Tutaj, dwie wersje White ale wydają się nieco inne:

58829858471a74d5f64d.jpg

Jedna PO ma bardziej czarny inna granatowy odcień na szkle?

Osobiście jestem fanem granatowych zegarków i jeśli miałbym wybierać chciałbym taki.

A wszystkich narzekających posiadaczy PO BS zapraszam na PW, na pewno się dogadamy :rolleyes:

 

Pozdrawiam Maciek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem wersję z białymi cyframi i jeśli miałbym znów kupować PO, to tylko taką. :rolleyes: Dla mnie z czerwonymi jest akceptowalna ale tylko na gumie, wtedy wygląda nieźle.

 

W sumie, to różnica jest dość subtelna i bierz tą, która do Ciebie bardziej przemawia.

 

Co do różnić w kolorze tarczy to chyba złudzenie, błękitny odblask na szkle jest częsty ale w podróbach (brak dwustronnego AR).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś wydawało mi się, że czerwony kolor indeksów wygląda lepiej, ale teraz odkąd sam mam PO z białymi indeksami, czerwonych nie trawię. Podobno ożywiają tarcze, a dla mnie wyglądają jak kwiatek do korzucha...

Poza tym zastanów się dobrze nad PO 45,5mm, do niej trzeba mieć naprawdę spory nadgarstek, 42mm jest dużo wygodniejsza i tylko w sklepie wygląda na za małą. Ja jak przymierzałem przed zakupem, to 45,5mm miałem ochotę zdjąć po dwóch minutach, bo była za ciężka, 42 mm jest za to super wygodna i generalnie ładniejsza. Chyba że chcesz kupić bez bransolety, wtedy 45,5mm obleci.


Omega PO, Seiko FFF, Atlantic Worldmaster, Casio GW-M5600-1ER, Casio GW-9200-1ER, Casio TS-100, Glycine Airman SST 06

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

are444:

Mam 2 metry wzrostu -> dlatego wybór na XL, przymierzałem w salonie rozmiar jak najbardziej OK.

A najbardziej podoba mi się wersja na kauczuku bez motylka :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie pomarańczowe indeksy. Mocno ożywiają ten zegarek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolor tarczy na zdjęciach i w realu to sprawa antyrefleksu na szafirze, kupuj tą z białymi - ja póżniej szukając czasem zegarka z drugiej ręki widzę same czerwone i nikt ich zbytnio nie chce natomiast białe są bardziej pożądane, tak dla wygody innych kupuj z białymi.

Najgorsze co można zrobić to kupić z pomarańczowym bezelem :rolleyes: , to nie Doxa choć i tam lepiej schodzą czarne i granatowe, nie wszyscy chcą dawać po oczach swoim zegarkiem, ale zdarzają się i tacy. Wszelkie uwagi mile widziane :(


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ASTRAL to kwestia gustu dla mnie np z białymi indeksami jest taka nijaka

zanim kupiłem swoja to obejrzałem wszystkie

na fotce z netu wygada gorzej na reku za to znacznie lepiej

tu moja na pasku

292r1oj.jpg

 

zima nosze na pasku latem na bransolecie

gume mam ale nie przepadam bo sie reka pod nią poci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kazdy bedzie Ci tu chwalil swoja, wg. przyslowia o sroczce. Jeden kolega mial kupic pomaranczowa Big Size, a trafila mu sie biala 42 mm. I teraz pisze ze to najpiekniejsza Omega pod sloncem, a inne to badziewie. Jak mozesz rowniez przeczytac w watku, z pomaranczowa bedziesz sie przy odsprzedazy bujal miesiacami, choc jak pojawia sie w dobrej cenie na bazarku to znika w godzine. Kupuj ta ktora podoba sie Tobie. Nigdy nie zalozylem i nie zaloze tematu "Jaki zegarek mam kupic" bo trudno mi sobie wyobrazic cos bardziej absurdalnego. Ale ja moze dziwny jestem, bo nawet zone sam sobie wybralem. Serio, nikt mi nie pomagal. Omegi PO mialem chyba ze cztery. Najpierw byla 45mm. na bransolecie z bialymi indeksami. Zalozylem ja rano, a w poludnie nie moglem na nia patrzec. Ciezka i niewygodna. Tak samo bylo z identyczna tylko rozmiar 42. Przeleciala kiedys tez przez moje rece Chrono 45 mm. ale tez nie zagrzala miejsca. Teraz mam pomaranczowa (bezel i indeksy) na pomaranczowej gumie. Nie mam do niej szczerze mowiac sentymentu, ale to najfajniejsza PO z dotychczasowych. Jakbym mial miec ja jako jedyny zegarek, to sie oczywiscie nie nadaje, ale jako ktorys kolejny, jak najbardziej. Nie rozumiem osobiscie glosow, ze PO to jeden z niewielu zegarkow nadajacych sie na kazda okazje, i ze jak byc jednozegarkowcem, to tylko z PO na reku. Wg. mnie ten zegarek sie do tego absolutnie nie nadaje. A jak widze udowadnianie wyzszosci PO nad np. Submarinerem, odbieram to jak kpine. To tylko moje zdanie i kazdy moze miec inne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem osobiscie glosow, ze PO to jeden z niewielu zegarkow nadajacych sie na kazda okazje, i ze jak byc jednozegarkowcem, to tylko z PO na reku. Wg. mnie ten zegarek sie do tego absolutnie nie nadaje. A jak widze udowadnianie wyzszosci PO nad np. Submarinerem, odbieram to jak kpine. To tylko moje zdanie i kazdy moze miec inne.

 

A ja to rozumiem doskonale i od kilku lat nic innego nie zagościło dłużej na moim nadgarstku. Aby kupić PO sprzedałem 2 zegarki, a w okresie 4 lat jak posiadam PO miałem 3 lub 4 inne divery, które sprzedałem bo generalnie lubię być jednozegarkowcem i one nie miały szans. Nawet gdybym miał Submarinera to bym go nie nosił częściej niż PO bo z różnych względów mi nie odpowiada. Na szczęście tak jak Ty wyborów dokonuję samodzielnie i wiem czego oczekuję po zegarku, dlatego też PO mi się nie znudziła, bo mam zegarek z prawie wszystkimi "featur'ami" jakie chciałem mieć.

 

@black_omega

Kup to co sam czujesz. Ew. jaka okazja Ci sie trafi, bo z obu kolorów będziesz zadowolony.

 

Jak byłem na studiach miałem ten sam dylemat - black/white czy black/orange?

Wybór padł na orange i nie żałowałem ani razu.

 

6220594030_593f356693_b.jpg

 

5135524485_f9e743fde6_b.jpg

 

Udanego polowania.


wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Jędrkiem każdy będzie zachwalał swoją Planetkę, ale nic w tym złego :rolleyes: Jeśli miałbym Ci doradzić (jako jedyny zegarek ) to na pewno nie 45,5 dla mnie jest to cebula niewygodna nie jesteś w stanie jej schować ani pod sweterkiem ani tym bardziej koszulą .

Ja wybrałbym wersję 42 z białymi indexami. Uniwersalny zegarek pasuje do wszystkiego ( może nawet i do garnituru kiedy założysz do niego pasek z aligatora czy cielęcej skórki z białą nicią :( )

W sieci jest mnóstwo zdjęć które ułatwią Ci wybór :)

 

 

Jak dla mnie ciekawą alternatywą ( nie wiem jaki masz budżet ) jest iwc aquatimer :)


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam PO z pomarańczowymi wstawkami i zdecydowanie polecam Ci wersje z jasnymi - jest poprostu ładniejsza.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@waza: masz podobny gust, Aquatimer jest rewelacyjny, ale na razie za wysoka półka cenowa :rolleyes:

 

Mam dwie możliwości kupna:

Red na kauczuku (wychodzi troszkę taniej, w planach mam dokupienie mesha) i White na bransolecie.

Tam gdzie będzie możliwość szybszego kupna tam biorę, bo nie mogę już wytrzymać bez zegarka... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam PO z pomarańczowymi wstawkami i zdecydowanie polecam Ci wersje z jasnymi - jest poprostu ładniejsza.

Nie ma co polecac :rolleyes: bo jak napisałem każdy ma inne preferencje i gust

jest wiele zegarków nad którymi tylko słychać ochy i achy np Eterna Kontiki dla mnie lipa i brzydactwo , tak jak 70% JWC

co do rozmiaru to tylko test nadgarstkowy ja mam 20cm nadgarstek i dla mnie 42mm jest deko za mała

tak samo z ciężarem ja lubie "czuć" zegarek na reku - dla tego nigdy nie kupie z tytanu

wyjatek stanowi casio PRG - bo nie załoze PO chodzac po górach itp.

Miałem wiele zegarków najbardziej lubiłem X-Winda i go sprzedałem /kasa na samochód była potrzebna/ teraz żałuje i czekam na okazje na bazarku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam zakup z bransoletką - później może to być dość spory wydatek :rolleyes:


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbym mial miec ja jako jedyny zegarek, to sie oczywiscie nie nadaje, ale jako ktorys kolejny, jak najbardziej. Nie rozumiem osobiscie glosow, ze PO to jeden z niewielu zegarkow nadajacych sie na kazda okazje, i ze jak byc jednozegarkowcem, to tylko z PO na reku. Wg. mnie ten zegarek sie do tego absolutnie nie nadaje. A jak widze udowadnianie wyzszosci PO nad np. Submarinerem, odbieram to jak kpine. To tylko moje zdanie i kazdy moze miec inne.

 

Częściowo zgodzę się z powyższą opinią. Uważam, że PO jest super zegarkiem do stroju typu casual/sportowy, ale do garnituru jednak nie do końca mi pasuje. O ile do układu marynarka + spodnie w innym kolorze jeszcze tak, to do klasycznego garnituru nie widzę jej. Z drugiej strony ludzie do garnituru noszą zegarki elektroniczne i nie widzą problemu.

Jeżeli ktoś nosi garnitur od wielkiego dzwonu to PO będzie całkiem ok jako jedyny zegarek, ale według mnie jednak w wersji białej, bo mniej się gryzie ze strojem oficjalnym. Co do rozmiaru to najlepiej test nadgarstkowy - w moim przypadku zdecydowanie rozmiar 42mm, ale ja mam małą rękę i zegarki 39-40 wyglądają na niej najlepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden kolega mial kupic pomaranczowa Big Size, a trafila mu sie biala 42 mm. I teraz pisze ze to najpiekniejsza Omega pod sloncem, a inne to badziewie.

 

:rolleyes: To nie do końca tak, piszę o swoich odczuciach, bo swoją PO kupowałem dosyć długo, najpierw nie mogłem się zdecydować na kolor, jak wybrałem biały to potem przyszła kolej na rozmiar. Jak się zdecydowałem na kolor i rozmiar to było już z górki, ale sam wiem ile mnie zajęło zanim wybrałem, stąd lepiej się podzielić własnymi spostrzeżeniami.


Omega PO, Seiko FFF, Atlantic Worldmaster, Casio GW-M5600-1ER, Casio GW-9200-1ER, Casio TS-100, Glycine Airman SST 06

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od paru miesięcy jestem posiadaczem PO XL black/white. Kiedyś ten zegarek do mnie nie przemawiał, wręcz mi się nie podobał, później (tak dzięki forum i zdjęciom :rolleyes: ) zacząłem się przekonywać aż w końcu kupiłem i jestem megazadowolony. Szybko mi się nudzą zegarki ale ten ma szanse zagościć na dłużej. Czemu wersja black/white? Bo mi się podoba najbardziej, bo świetnie wygląda na bransolecie, bo dobrze się komponuje również z czarnymi skórzanymi paskami, bo dobrze wygląda z kolorowymi gumowymi paskami. W przypadku pomarańczowych indeksów już by tak nie było imho.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem Big Size "białą" i gdybym wracał do Omegi to aktualnie wybrałbym 42mm "czerwoną". RIP wie co dobre ale Rolexa i tak nosiłby częściej :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukiwania zakończone:

Dzięki Wszystkim za rady, udało się odkupić Planetkę z czerwonymi cyferkami na bransolecie od forumowego kolegi i jestem przekonany, że jest to najlepszy wybór, oczywiście wg mnie i dla mnie, jaki mogłem dokonać. :)

Mimo sporego rozmiaru (wersja BS), po zdjęciu 2 ogniwek leży idealnie. ;)

Pozdrawiam Maciek

20120228174113.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję ,świetny wybór .Niech się nosi :)


Za wszystkie niezrozumiałe wpisy.Wszystkich przepraszam.

Uśmiechnijmy się :-))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi sie bardziej podoba z czerwonymi cyframi (i taka kupilem, tylko ze w wesji chrono)

Biala tez ladna ale taka (jak ktos juz napisal) "nijaka"

Kiedys mi sie tez podbala z pomaranczowym bezelem ale na szczescie sie na nia nie zdecydowalem :-)

Fakt, ze do wersji bialej pasuja wszystkie paski a do pomaranczowej w zasadzie tylko czarna guma z pomaranczowym przeszyciem i bransoleta (choc nosze tez na gumie czarnej z klamerka - szczegolne dobrze sie sprawdza w wodzie)

No i polecam zakup z bransoleta i dokupienie paska. Wychodzi duzo taniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, ze do wersji bialej pasuja wszystkie paski a do pomaranczowej w zasadzie tylko czarna guma z pomaranczowym przeszyciem i bransoleta (choc nosze tez na gumie czarnej z klamerka - szczegolne dobrze sie sprawdza w wodzie)

 

Moim zdaniem z racji koloru cyferek więcej pasków pasuje do wersji z czerwonym akcentem:

- wszystkie odcienie brązowego od pomarańczowego do ciemnego brązu,

- pomarańczowy gumowy,

- czarny Carbon z pomarańczowym/czerwonym przeszyciem,

- inne z tymi kolorami przeszyć.

Widziałem też zdjęcia na meshu i również jest to bardzo dobra opcja.

A do jasnej wersji tylko

- czarne z białymi przeszyciami,

- oryginalny kauczuk.

 

I polecam zakup z bransoletą, którą później trudno dokupić najczęściej ze względu na koszt.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.