Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Pisał ktoś już jakiś minitest Xicorra? Jakie wrażenia z użytkowania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noszę trzeci dzień, dokładności jeszcze nie badałem, ale zauważyłem że data na kolejną zmienia mi się już ok 22:30. Czy to akceptowalna odchyłka dla tego mechanizmu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam sea-gulla z podobnym mechanizmem i z datą jest podobnie

jutro zobaczę dokładnie o której data zaczyna się zmieniać to napiszę

ale wiem że sporo przed 23 :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mechanizm to st-21 (klon ety), to data powinna się zmieniać błyskawicznie,

Jeśli zmienia się o innej godzinie, to nie jest kwestia wadliwego mechanizmu, tylko kwestia niedbałości podczas montażu zegarka. Wskazówka godzinowa powinna być zakładana w momencie zmiany daty.

Inaczej jest w przypadku mechanizmów Seiko lub seikopodobnych. Tam data zmienia się płynnie i powoli przez około 2 godz, więc proces zmiany może się zaczynać wcześniej.


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy jaką zasadę zmiany daty ustalimy. Czy ma się zmieniać w okolicy 12, czy wtedy ma być już przestawiona. Wydaje mi się, że to można nawet określić przy zamówieniu. Poza tym to jest łatwe do przestawienia. Data jest przestawiana sprężystą zapadką, która najpierw przesuwa datę, a następnie zatrzaskuje do końca, podobnie jak w Seiko. Pozdrawiam

Edytowane przez Safinowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noszę trzeci dzień, dokładności jeszcze nie badałem, ale zauważyłem że data na kolejną zmienia mi się już ok 22:30. Czy to akceptowalna odchyłka dla tego mechanizmu?

 

To, czy jest to akceptowalne, zależy tylko od tego, czy Ty to akceptujesz. Tak, jak pisali Koledzy powyżej, jest to tylko kwestia ew. zdjęcia i ponownego założenia wskazówek. Kilka minut roboty, ale trzeba rozmontować fabrycznie nowy zegarek, co dla niektórych stanowi pewien "psychologiczny" problem. Niemniej dobry zakład nie zostawi zadnych widocznych bez mikroskopu śladów swojej działalności :)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że kupując nowy zegarek od producenta, należy się spodziewać, że wszystko jest wyregulowane i sprawdzone.

Jaki jest sens zapisywać się na zegarek, czekać dwa miesiące, żeby po jego odbiorze rozkręcać go i samemu lub przy pomocy zegarmistrza, regulować i wprowadzać poprawki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście masz rację. To nie powinno się zdarzyć, ale skoro już tak jest, to należy pomyśleć, czy tak to moze być, czy nie. bo to nie jest wada w jakikolwiek sposób groźna dla zegarka. Jak nie przeszkadza, może zostać...


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech zostanie. Co najwyżej przy pierwszym serwisie zegarka poprosić o skoordynowanie.

Przed chwilą z ciekawości sprawdziłem u siebie w Tissocie (eta2824), data się zmienia dwie minuty przed północą. I tak powinno być, maksimum kilka minut odchyłki, bo to nie jest mechanizm który zmienia datę przez długi czas, tylko przerzuca w ułamku sekundy.


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem dziś zdjęcia M20 zamieszczone w Galerii. Napisałem tam kilka słów ale tu też poruszę ten temat. Wydaje mi się że w egzemplarzu przedstawionym na zdjęciach, na minucie 56 jest jakiś paproch albo niedoróbka w wykonaniu tarczy. Jest to widoczne na kilku zdjęciach. Dla potwierdzenia mojej teorii proszę o kilka słów od właściciela.


Janusz

Longines cal. 18.86ZABC x 1932r, Atlantic Worldmaster 53754.41.93R, Xicorr FSO M20 nr 38, G.Gerlach Żubr nr 008, G.Gerlach Kosmonauta, Deep Blue Juggernaut II, Tribuna Omaggio,  Seagull 1963, Seiko 5 Sports SKZ229K1, Seiko 5 Sports 7S36-02B0, Seiko SNAA45P1, Jacques Lemans Monte Carlo F-5016C. Pattini x kilka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) :) :) Do wczoraj nie posiadałem żadnego (ale to żadnego) zegarka. Od dziś jestem właścicielem 2 zegarków.

Jeden to stary atlantic worldmastarur (podziękowania dla kolegi Xylog), a drugi - to warszawa M20 (podziękowania dla prezesa KMZiZ).

Cieszę się okrutnie i zapowiadam wszem i wobec, że na tym się nie skończy...

Zaraza zegarkowa i mnie również ogarnęła...

post-57193-0-83679500-1359052416.jpg

post-57193-0-51059400-1359052443_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super te Warszawy są, tylko tą oponę mogli darować :)

Edytowane przez PawełS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grono właścicieli M20 się powiększa.

Wczoraj dotarł mój egzemplarz - 33 sztuka, która opuściła manufakturę Xicorr - moja_prezentacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje. A tak z ciekawości kiedy był zamawiany? Też czekam na swój egzemplarz.:)


Janusz

Longines cal. 18.86ZABC x 1932r, Atlantic Worldmaster 53754.41.93R, Xicorr FSO M20 nr 38, G.Gerlach Żubr nr 008, G.Gerlach Kosmonauta, Deep Blue Juggernaut II, Tribuna Omaggio,  Seagull 1963, Seiko 5 Sports SKZ229K1, Seiko 5 Sports 7S36-02B0, Seiko SNAA45P1, Jacques Lemans Monte Carlo F-5016C. Pattini x kilka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje. A tak z ciekawości kiedy był zamawiany? Też czekam na swój egzemplarz. :)

 

Zamówienie złożyłem w pierwszej połowie grudnia 2012, a zegarek otrzymałem 29.01.2013r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli około 6 tygodni na realizację zamówienia. Dzięki.:)


Janusz

Longines cal. 18.86ZABC x 1932r, Atlantic Worldmaster 53754.41.93R, Xicorr FSO M20 nr 38, G.Gerlach Żubr nr 008, G.Gerlach Kosmonauta, Deep Blue Juggernaut II, Tribuna Omaggio,  Seagull 1963, Seiko 5 Sports SKZ229K1, Seiko 5 Sports 7S36-02B0, Seiko SNAA45P1, Jacques Lemans Monte Carlo F-5016C. Pattini x kilka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grono właścicieli M20 się powiększa.

Wczoraj dotarł mój egzemplarz - 33 sztuka, która opuściła manufakturę Xicorr - moja_prezentacja

Przyłączam się do gratulacji! :)

Ja swoim cieszę się o 6 dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja wciąż czekam na Gardę... ale powoli tracę cieliwość i rozglądam się za jakąś alternatywą...:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W piątek tarcze Gardy wróciły z wycieczki ze Szwajcarii, która trwała znacznie dłużej niż planowano. Jeszcze troszkę cierpliwości :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W piątek tarcze Gardy wróciły z wycieczki ze Szwajcarii, która trwała znacznie dłużej niż planowano. Jeszcze troszkę cierpliwości :-)

 

No to uzbrajam się w cierpliwość... a jakieś rabaty dla forumowiczów są przewidziane? :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.