Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Patrząc subiektywnie przez pryzmat jastrzębia koperta nie jest gruba jak dla mnie. Nie ma co przesadzać pisząc, że koperty są grube. Bez przesady. Wygląda przez to dostojniej. Zgadzam się z kolegą Desaxe, że grube zegarki mają swój klimat oraz są świetnie wykonane.

Edytowane przez Sebolski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grube zegarki mają swój klimat, miałem kiedyś Tissota grubego na 17mm i nie był taki zły nawet do garniaka :) Gerlachy sprawiają wrażenie solidnego kawałka stali i chyba o to chodziło w grubości też...

To nie o wrażenie chodzi a o gruby mechanizm. Te cieńsze są chyba na Seiko, albo ze zdemontowanym autoamtem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc subiektywnie przez pryzmat jastrzębia koperta nie jest gruba jak dla mnie. Nie ma co przesadzać pisząc, że koperty są grube. Bez przesady. Wygląda przez to dostojniej. Zgadzam się z kolegą Desaxe, że grube zegarki mają swój klimat oraz są świetnie wykonane.

 

Odczucia co do grubości to kwestia subiektywna - komuś to odpowiada a komuś innemu nie... Miałem przyjemność oglądać Batorego i moim zdaniem to świetny zegar nawet pomimo grubości, jednak dla mnie za mały, jakby miał 42-43mm to byłoby mistrzostwo świata no i wtedy grubość też by nie przeszkadzała bo proporcje by się zmieniły.

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem trochę zegarków GG w Zgierzu a na testach miałem Otago, Batorego, Navigatora i Orła to dwa ostatnie IMO super natomiast Batory jest za gruby do 40 mm koperty. Idealny co do 40 mm jest 303 ale to limitka. 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i niestety. Nowy nabytek w postaci Gerlacha Jastrząb spieszy się około 3 minut w ciągu 4 godzin. Jedzie niedługo do producenta jednak chciałbym zapytać szanownych kolegów co powoduje takie nagłe przyspieszenie? Nie upadł mi w ciągu kilku dni użytkowania, żadnych gwałtownych wstrząsów, po prostu nic i nagle od wczoraj się zaczęło.

 

Po ponownym zsynchronizowaniu ze stroną http://24timezones.com/pl_czas/warsaw_czas_lokalny.phpco do sekundy tylko w pierwszych 6 minutach przyspieszył o 23 sekundy.

Edytowane przez Sebolski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W miłym towarzystwie czas szybciej płynie....

 

wymęczone z fona....


ALAMO napisał - każdy ma prywatne, wrodzone prawo do bycia idiotą...może o to prawo walczyć, do swej idiociej śmierci...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W miłym towarzystwie czas szybciej płynie....

 

wymęczone z fona....

Przepraszam za OT, ale muszę to napisać - Mistrz!


AT vs. PO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za OT, ale muszę to napisać - Mistrz!

Widzę, że pewnie macie używanie z nowicjusza ale ok, Niedawno odebrany z naprawy i konserwacji  Wostok Komandirski K-34 nie ma takiego przyspieszenia jak Gerlach.Sprawdziłem to dzisiaj rano bo były razem zsynchronizowane wczoraj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że pewnie macie używanie z nowicjusza ale ok, Niedawno odebrany z naprawy i konserwacji  Wostok Komandirski K-34 nie ma takiego przyspieszenia jak Gerlach.Sprawdziłem to dzisiaj rano bo były razem zsynchronizowane wczoraj.

 

Spokojnie. Chłopaki czasem lubią pożartować. Weekend w końcu jest ;). Odeślij na gwarancję do regulacji bo pewnie podczas transportu jakieś mocniejszy szok zegar przeszedł - stąd sklejony włos. Na forum też są rady jak sobie domowym sposobem z tym poradzić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Na forum też są rady jak sobie domowym sposobem z tym poradzić ;)

Z tym że raczej domowych sposobów przy nowych egzemplarzach (na gwarancji) bym nie polecał...  ;)


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napewno odeślę do producenta gdyż sam nie będe grzebał :) tutaj jest podobna przypadłość jak moja http://zegarkiclub.pl/forum/topic/54413-atlantic-automatic-przyspiesza-po-nakreceniu/.  Więc nie wiem z czego ta beka u szanownych kolegów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy u kogoś w zegarku rotor głośno wykonuje obroty? Czy to jest normalne w SeaGull ST2542 ?

tak, masz to nawet napisane w gwarancji, ten typ tak ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając dokument jaki otrzymałem wraz z zegarkiem nie ma wzmianki o głosnej pracy zegarka ale ok.

 

 

Przejrzyj jeszcze raz - na 99% masz taki zapis, no chyba że coś w tekście instrukcji ostatnio się zmieniło.


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napewno odeślę do producenta gdyż sam nie będe grzebał :) tutaj jest podobna przypadłość jak moja http://zegarkiclub.pl/forum/topic/54413-atlantic-automatic-przyspiesza-po-nakreceniu/.  Więc nie wiem z czego ta beka u szanownych kolegów.

Ja rozumiem że masz powód do zdenerwowania ale wyluzuj lekko :)

Zegarek odeślij , w ramach gwarancji i bez wielkiej interwencji zegarmistrz włos poprawi.

A kolega Cezar w sposób żartobliwy skomentował Twój problem ale nie j nie jest to forum sztywnych ludzi więc nie bierz tego do siebie. Jak zegarek wróci z serwisu to sam się będziesz z tego śmiał :)

Wachniki czasami wydają dziwne dźwięki -  nawet w japońskich mechanizmach, w szwajcarskich ponoć tez ale ja nie słyszałem :) Za to Miyota  - chyba 8215 -  w Udecie kręciła jak stara sieczkarnia.

Edytowane przez rk7000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam pytającego, jeśli uraziłem...ale masz gwarancję - masz spokój. Starszy Pan znaczy Sylwek popatrzy i naprawi, nie martw się, będzie dobrze.

 

wymęczone z fona....


ALAMO napisał - każdy ma prywatne, wrodzone prawo do bycia idiotą...może o to prawo walczyć, do swej idiociej śmierci...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem wyluzowany ale mam powody do lekkiego niepokoju gdy zegarek tej klasy po tygodniu użytkowania robi takie jaja. Zauważyłem ponad to ,że gdy mam go na ręku to spieszy się bardziej lecz gdy leży spokojnie to wolniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze raz.

 

"...Zegarek tej klasy...."  -  jakiej klasy to jest zegarek Twoim zdaniem? :)

 

Nawet szwajcarskie uznane marki mają odsetek reklamacji na poziomie 10-15% 

Tzw budżetowe oczywiście :)

 

Edycja

Sklejony włos powoduje nieregularne odchyłki - przez godzinę może zrobić + mnutę a przez następna  + 12 minut.

Nie ma znaczenia pozycja zegarka.

Edytowane przez rk7000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem wyluzowany ale mam powody do lekkiego niepokoju gdy zegarek tej klasy po tygodniu użytkowania robi takie jaja. Zauważyłem ponad to ,że gdy mam go na ręku to spieszy się bardziej lecz gdy leży spokojnie to wolniej.

Zegarek jak każde urządzenie ma prawo się zepsuć.

W Twoim przypadku to mała awaria.

Posłuchaj kolegów, bo Twoje 'podenerwowanie' wynika z braku wiedzy w temacie.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W porządku. Sądziłem , że od zegarka kosztującego kilka stówek można wymagać porządnego wykonania. Ale się przeliczyłem.Dzięki za pomoc.

Dla kwarcowego - oczywiście. Mechaniczny to przecież bardziej pasja/szpan/zabawka/biżuteria niż mierzenie czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.