Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Angelo- ale cie wzięło o 4:24.

wiesz, że takie posty tylko pobudzaja spory.

Patrzac na to od innej strony, dzieki temu "konfliktowi" powstała

kolejna strona o zegarkach, więc w sumie, przyczyniło sie do do rozwoju i szerszego propagowania tematu zegarków w naszym kraju.

Kto by pomyślał, a w zasadzie czy ten chińczyk by pomyślał, że jego MM czy jakiś Parnis tak wstrząsną

światem zegarkowym w Polsce ;).

Ja tam nie wiem gdzie leży prawda, wiem za to, że wina zawsze leży po stronie teściowej :).

 

Dzień dobry :)


Jedyne czego nie można zrobić, to nie można myśleć, że czegoś nie można zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Angelo

A tam wzielo mnie..spac nie moge... ;) 

 

Lukaszu, niechce wywolywac sporow, bo juz starczy tego ,,dobrego,,.

 

Nie mam nic do Czwartego Wymiaru... bo niby czemu mam miec... niemam w tym ZADNEGO interesu.

 

Tylko zarzucanie nam pewnych kwesti jest niezauwazlana na naszym forum...

 

z czego wiekszosc widac wlasnie na CW.

Niewiem dlaczego Oni palaja taka nienawiescia do nas...

czyzby ,,wladcy,, tamtego forum, mieli by w tym interes?

 

Jesli napisalem cos, co moglo wywolac niepotrzebny rozruch w temacie... oddaje sie do dyspozycji Mederatorow.

Edytowane przez Angelo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Angelo, bez zagłębiania się w początki, nic nie zrozumiesz, KMZiZ zostało założone z miłości do zegarków z pominięciem (wtedy) zegarków produkcji chińskiej, a China Watches powstało z nienawiści do KMZiZ, a miłość do zegarków produkcji chińskiej to była sprawa drugorzędna i to w zasadzie tyle, reszta to tylko pochodne tych faktów.

W jednym i drugim forum w tle przewija się komercja i marketing, no a tło to jest to, na co zazwyczaj mało zwraca się uwagi, ale bez wzięcia i tego pod uwagę trudno zrozumieć całość. 

 

Jak dla mnie sprawa już dawno zamknięta, ale jakoś trudno o niej zapomnieć, bo stale się jakoś przypomina "sama". ;)

Edytowane przez Piotr Ratyński

Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj mój kolega odebrał Orła. Tego z ciemną powłoką. No robi wrażenie. Powoli w naszej pracy rodzi się moda na zegarki polskich firm. Będę namawiał innych by kupowali made in Polandy.

Edytowane przez albiNOS 01

Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymon.

Będę namawiał innych by kupowali made in Polandy.

 

No i słuszna koncepcja.

U mnie pierwszym od polskiego producenta ma szansę zostać Junak od Xicorr-a. Zobaczymy jak się projekt rozwinie, ale póki co bardzo obiecujacy!.

 

Od Gerlalchów to przychylnie patrzę na Kosmonautę - miałem okazję już pomacać prototyp i jest super. Czekam aż się bransoleta zrobi.

 

A co do samego sporu, to nigdy nie rozumiałem do końca aż takiego poziomu najeżdżania na siebie jaki niejednokrotnie miał miejsce. i jedna i druga strona miała okazję kilkukrotnie przesadzić (aż mi witki opadały).

Edytowane przez Szymon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Angelo

Mi najbardziej podoba sie Navigator.

 

Co do sporu... faktycznie obie strony czasami przesadzaly... niechce robic z kogokolwek swietego...

Edytowane przez Angelo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymon.

Mi najbardziej podoba sie Navigator.

 

Co do sporu... faktycznie obie strony czasami przesadzaly... niechce robic z kogokolwek swietego...

 

Nawigator jest piękny. Czekam aż dojdzie do mnie kolejka ze sztafetą Nawigatora. Ponoszę, popatrzę... kto wie.. może kupię?

Edytowane przez Szymon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawigator jest piękny.

 

Ano świetny jest... :)

 

1rdz7t.jpg


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

A co do samego sporu, to nigdy nie rozumiałem do końca aż takiego poziomu najeżdżania na siebie jaki niejednokrotnie miał miejsce. i jedna i druga strona miała okazję kilkukrotnie przesadzić (aż mi witki opadały).

Jako, że jestem tu chcąc nie chcąc stroną, chciałbym się dowiedzieć na czym polegała ta przesada z mojej strony, żeby uniknąć jej w przyszłości. :D 

 

Każdy kto zna oba fora i porównuje "najeżdżanie" jakie występuje na jednym i na drugim, powinien zauważyć, ze to jest tak samo jakby porównywać zachowanie gości restauracji, do zachowania się gości podrzędnego baru z piwem i że takie porównanie większego sensu nie ma, chociaż i jedni i drudzy potrafią narozrabiać. Dlatego też czytając coś takiego w powyższym cytacie witki mi opadły i jakoś nie mogę nad tym przejść obojętnie chociaż staram się jak mogę.

 

Prosiłem wielokrotnie, żeby każde forum zajęło się sobą, ale to jest widocznie coś co przechodzi możliwości. Moim zdaniem powodu do tych najeżdżań już dawno nie ma, ale co jakiś czas czytam, że na CW  pod względem tychże najeżdżań nic się nie zmieniło (i nie chodzi mi tu już bynajmniej o epitety, tylko o sam fakt, że są), no chyba, że to chodzi o zupełnie coś innego niż by się mogło wydawać.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieśmiertelny spór pieczołowicie odświerzany co jakiś czas...po co ?

 

wymęczone z fona....


ALAMO napisał - każdy ma prywatne, wrodzone prawo do bycia idiotą...może o to prawo walczyć, do swej idiociej śmierci...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Angelo

Nieśmiertelny spór pieczołowicie odświerzany co jakiś czas...po co ?

 

wymęczone z fona....

Ja nieczytalem sasiednigo forum wczesniej...

zdazylo mi sie to podczas czytania o Gerlachu.

Niechcialem podgrzewac zimnego ,,schabowego,,... poprostu napislem ,ze niektore zachowania na CW wywoluja u mnie ,,opadanie witek,,

 

Niemam zadnego sporu z CW i wiekszosc ludzi tam szanuje, ale sa tez tam tacy, ktorych nie lubie za ich ton i poziom wypowiedzi.

 

Tu chcialem napisac cos glupiego... .ale jednak potrafie sie powstrzymac i dac na luz... zycze wszystkim tego samego.

 

pozdrawiam a. 

Edytowane przez Angelo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymon.

1. Jako, że jestem tu chcąc nie chcąc stroną, chciałbym się dowiedzieć na czym polegała ta przesada z mojej strony, żeby uniknąć jej w przyszłości. :D

 

Każdy kto zna oba fora i porównuje "najeżdżanie" jakie występuje na jednym i na drugim, powinien zauważyć, ze to jest tak samo jakby porównywać zachowanie gości restauracji, do zachowania się gości podrzędnego baru z piwem i że takie porównanie większego sensu nie ma, chociaż i jedni i drudzy potrafią narozrabiać. Dlatego też czytając coś takiego w powyższym cytacie witki mi opadły i jakoś nie mogę nad tym przejść obojętnie chociaż staram się jak mogę.

 

Prosiłem wielokrotnie, żeby każde forum zajęło się sobą, ale to jest widocznie coś co przechodzi możliwości. 2. Moim zdaniem powodu do tych najeżdżań już dawno nie ma, ale co jakiś czas czytam, że na CW  pod względem tychże najeżdżań nic się nie zmieniło (i nie chodzi mi tu już bynajmniej o epitety, tylko o sam fakt, że są), no chyba, że to chodzi o zupełnie coś innego niż by się mogło wydawać.

 

 

Piotrze. Odniosę się krótko.:

 

1. Gdzie w moim wpisie napisałem: "Piotr Ratyński przesadził" ? (jakbyś mógł zacytować i pogrubić, bo nie widzę)

Mówiłem o forach jako całości i to też w czasie przeszłym.

 

2. Spór od początku uważałem za bezsensowny i nigdy nie stawałem po żadnej ze stron - bo nie widzę powodu bycia stroną w czymś co uważam za bezsensowne.

 

Z mojej strony EOT.

Edytowane przez Szymon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrze. Odniosę się krótko.:

 

1. Gdzie w moim wpisie napisałem: "Piotr Ratyński przesadził" ? (jakbyś mógł zacytować i pogrubić, bo nie widzę)

Pogrubić to ja mogę tylko moje smile, następnym razem wstawię większe.

 

Mówiłem o forach jako całości i to też w czasie przeszłym.

2. Spór od początku uważałem za bezsensowny i nigdy nie stawałem po żadnej ze stron - bo nie widzę powodu bycia stroną w czymś co uważam za bezsensowne.

Ja byłem niestety stroną (dosłownie) w tym... hmm... sporze i dlatego jestem stronniczy, wkurza mnie zwyczajnie porównywanie tego co pisano na naszym forum, do tego co pisano i nadal się pisze na forum CW . A Ty stroną nie jesteś, ale się odezwałeś i to na dodatek stronniczo moim zdaniem, to tyle co do powodu napisania tego mojego cytowanego przez Ciebie postu. 


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na kiedy planowany jest Kosmonauta?

wiadomo jaka będzie cena?


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówiłem, kolega z pracy nabił Orła. Napisałem nabił? przepraszam, miałem na myśli nabył :-)

 

Fotka strzelona na szybkiego, marny zemnie fotograf. Ale radocha kumpla i moja wielka. Teraz możemy się chwalić zegarkami rodzimej produkcji. Ten Circle po lewej to mój.

post-70090-0-16640300-1437164050_thumb.jpg


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tym brązowym pasku z navi tez by dobrze wyglądał

 

3af4dc4eee2db6172849c4f2c383c301.jpg


 

Omega Speedmaster Reduced

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba jasne, że producent dba o marketing na popularnych zagranicznych forach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem i ja ;) Głównie z sentymentu, bo w końcu Gerlach jest Made in Poland :) Tak, tak.. trochę czytałem i nie chcę rozpoczynać kolejnego sporo o to na ile polski jest ten polski Gerlach.
Jedzie do mnie grafitowy Gerlach Ontago z branzoletą mesh. Trochę żałuję, że nie wziąłem Ontago z żółtą tarczą. Byłby fajny zegarek wakacyjny, ale cóż. To mój pierwszy zegarek od trzech lat więc tymbardziej nie mogę się doczekać ;) Ze starej kolecji ostały się dwa, które raczej mają u mnie dożywocie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tymczasem dobiegają końca prace nad Kosmonautą, jeszcze drobne poprawki przy bransolecie (likwidacja szpary przy kopercie) i projekt będzie na ukończeniu.

 

Trwają już nieformalne zapisy. Są podobno szanse na odbiory już w październiku.

post-69167-0-05440300-1440101045_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo jaka będzie cena?


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, wygłupiłem się :D


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena nie jest ostatecznie ustalona, mówi się o okolicach połowy ceny ich zegarków mechanicznych, czyli 600-700 zł by wychodziło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

A gdzie niby są te zapisy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.