Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co wyczytałem na WUSie jest problem z dostępnością mechanizmów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to moze na bazie koperty Batorego stworza podobny zegarek z innym lepszym mechanizmem:-D


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem na CW i Krzysiek z GG napisał, że niedostępny ale:

 

 

 

Będzie nowy model w tej samej kopercie, ze zmodyfikowanym mechanizmem. Sea Gull zrobił reorganizację i wycofał z oferty część produkowanych werków. Nie ma w ofercie żadnego który spełniałby nasze potrzeby, więc mamy powtórkę z 303 - trzeba zmodyfikować mechanizm z biezącej produkcji.

Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to moze na bazie koperty Batorego stworza podobny zegarek z innym lepszym mechanizmem:-D

Hmm... Jakim na przykład?

 

pozdrawiam

Narfas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz padnie Eta2824 :P

 

No i to byłaby chyba najgorsza decyzja z możliwych...


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz padnie Eta2824 :P

Ecie-pecie w padaniu jest najlepsze... Może czas zacząć zarabiać na serwisie?

 

pozdrawiam

Narfas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Jakim na przykład?

 

pozdrawiam

Narfas

 

Zaraz padnie Eta2824 :P

 

No i to byłaby chyba najgorsza decyzja z możliwych...

 

dlaczego tak uważacie?

 

dla mnie pójście w szwajcarskie mechanizmy to jest właściwa droga dla Gerlacha :]


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlaczego tak uważacie?

 

dla mnie pójście w szwajcarskie mechanizmy to jest właściwa droga dla Gerlacha :]

 

Nie wszyscy są tego zdania. No i biedny Svedos nie wyrobiłby ze serwisem.

Popularne szwajcarskie werki są całkiem dokładne, ale wrażliwe i zaskakująco szybko się zużywają, przez co wymagają bardzo regularnego serwisu i przy tej okazji czasem również wymiany części. No i jest poważny problem z ich dostępnością. I w dodatku tak naprawdę mówimy tu o etach 28xx i unitasach 64xx, co daje niewiele możliwości, a w dodatku Chińczycy też robią te werki jakby co. Tak więc Szwajcaria w segmencie popularnym nie oferuje niczego szczególnie ekscytującego, a dochodzą problemy z dostępnością i serwisem.

Decyzja żeby pójść w kierunku Seagulla i Seiko wydaje mi się zupełnie naturalna. Co do zapowiadanej chyba gdzieś Miyoty 9100: mam mieszane uczucia, ale w sumie też OK.

 

pozdrawiam

Narfas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlaczego tak uważacie?

 

dla mnie pójście w szwajcarskie mechanizmy to jest właściwa droga dla Gerlacha :]

Dlaczego właściwa droga?  W czym ETA jest lepsza od Seiko albo ST? no chyba tylko tym że można ją bez problemu zastąpić  ST21 :D


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wszyscy są tego zdania. No i biedny Svedos nie wyrobiłby ze serwisem.

Popularne szwajcarskie werki są całkiem dokładne, ale wrażliwe i zaskakująco szybko się zużywają, przez co wymagają bardzo regularnego serwisu i przy tej okazji czasem również wymiany części. No i jest poważny problem z ich dostępnością. I w dodatku tak naprawdę mówimy tu o etach 28xx i unitasach 64xx, co daje niewiele możliwości, a w dodatku Chińczycy też robią te werki jakby co. Tak więc Szwajcaria w segmencie popularnym nie oferuje niczego szczególnie ekscytującego, a dochodzą problemy z dostępnością i serwisem.

Decyzja żeby pójść w kierunku Seagulla i Seiko wydaje mi się zupełnie naturalna. Co do zapowiadanej chyba gdzieś Miyoty 9100: mam mieszane uczucia, ale w sumie też OK.

 

pozdrawiam

Narfas

 

Dlaczego właściwa droga?  W czym ETA jest lepsza od Seiko albo ST? no chyba tylko tym że można ją bez problemu zastąpić  ST21 :D

 

wg mnie szwajcarskie mechanizmy dałyby Gerlachowi troche prestiżu. mogłaby wowczas manufaktura porownać się z innymi. W czym niby ma być wowczas gorsza od... Stowy, Archimede, etc.


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg mnie właściwa i jedyna słuszna droga dla gerlacha to polski mechanizm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg mnie właściwa i jedyna słuszna droga dla gerlacha to polski mechanizm.

 

hehehe w rzeczy samej - pełna zgoda!!! ale to chyba póki co utopia. może początkowo przerobka innego mechanizmu na właśne potrzeby ;) np. ETY :]


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest to pewien krok w tym kierunku. No bo budowanie zegarków, a nie budowanie mechanizmów trochę takie banalne i więcej ma dizajnem wspólnego niż z mechanika precyzyjną. Ja wierzę, że Gerlach ma takie ambicje, bo jak nie to przykro..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego poza ambicjami trzeba mieć sprzęt, wiedzę i niemałe środki na badania. Poza zasięgiem większych firm z doskonałymi fachowcami.

W firmie Gerlach projektują design zegarka i montują zamówione podzespoły. Chyba też demontowali sami moduł. Własny werk dziś to zbytek nawet dla np Taga. Lepiej było im kupić u Japończyków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymon.

jest to pewien krok w tym kierunku. No bo budowanie zegarków, a nie budowanie mechanizmów trochę takie banalne i więcej ma dizajnem wspólnego niż z mechanika precyzyjną. Ja wierzę, że Gerlach ma takie ambicje, bo jak nie to przykro..

 

 

Do tego poza ambicjami trzeba mieć sprzęt, wiedzę i niemałe środki na badania. Poza zasięgiem większych firm z doskonałymi fachowcami.

W firmie Gerlach projektują design zegarka i montują zamówione podzespoły. Chyba też demontowali sami moduł. Własny werk dziś to zbytek nawet dla np Taga. Lepiej było im kupić u Japończyków.

 

Dokładnie tak jak napisał Adi - niestety ambicje ambicjami, a życie życiem. Do stworzenia werku trzeba mieć olbrzymie zaplecze, na które trzeba mieć olbrzymie środki. Moim zdaniem mechanizmy Seiko to jest póki co słuszna droga - stały poziom jakości jednak jest bardzo dobrą rzeczą.

 

ETA jest bardzo złym pomysłem bo nie wniesie nic oprócz wzrostu ceny.

Edytowane przez Szymon_K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) ETA jest bardzo złym pomysłem bo nie wniesie nic oprócz wzrostu ceny.

 tu się z Kolegą nie zgadzam... będzie prestiż szwajcarskich mechanizmów!!! :]


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymon.

 tu się z Kolegą nie zgadzam... będzie prestiż szwajcarskich mechanizmów!!! :]

 

Już kiedyś o prestiżu było. Ba jest cały wątek. Z prestiżem jest jak z d*pą - każdy ma swój. Dla mnie na przykład szwajcarski mechanizm nie jest prestiżem. Dla mnie prestiżem jest jakość, a zwykła - najzwyklejsza Ecia, którą pakuje się do zegarków w tym budżecie niestety tej jakości nie ma na takim poziomie jakby można było oczekiwać na podstawie jej ceny. O mechanizmach takich jak Powermatic 80 nie wspomnę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już kiedyś o prestiżu było. Ba jest cały wątek. Z prestiżem jest jak z d*pą - każdy ma swój. Dla mnie na przykład szwajcarski mechanizm nie jest prestiżem. Dla mnie prestiżem jest jakość, a zwykła - najzwyklejsza Ecia, którą pakuje się do zegarków w tym budżecie niestety tej jakości nie ma na takim poziomie jakby można było oczekiwać na podstawie jej ceny. O mechanizmach takich jak Powermatic 80 nie wspomnę.

 

hm... ja nie miałem na myśli mechanizmów za tysiaka! wiem, że za zmianą mechanizmow musiałby pójść zmiana ceny -jej wzrost. Coś jednak za coś :]


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to wiązałoby się ze stratą części klientów dla których te zegarki byłyby za drogie. Prestiż, prestiżem ale pieniądze też są ważne ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 tu się z Kolegą nie zgadzam... będzie prestiż szwajcarskich mechanizmów!!! :]

 

O prestiżu szwajcarskiego mechanizmu można było mówić jeszcze w latach 70-tych no może w 80-tych, teraz też moim zdaniem ewentualnie można mówić ale w przypadku zegarków w których grawer producenta na mechanizmie zgadza się z tym co jest napisane na tarczy ;)  Choć ja tam wolę mieć solidnie wykonany, sprawny i niezawodny zegarek niż... inny ;)


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie nie ma znaczenia czy chińczyk japończyk czy szwajcar w tym przypadku oczywiście. Z FB:

 

"G. Gerlach Fundacja Rozwoju Polskiej Myśli Technicznej i Mechaniki Precyzyjnej."

 

i tego się trzymam w moim uwielbieniu dla Gerlacha. Nie twierdzę, że to tanie i proste, ale są uczelnie techniczne, pewnie znaleźli by się ludzie chętni do wsparcia pomysłu. Negowanie drogi do polskiego mechanizmu wg mnie jest złe. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie nie ma znaczenia czy chińczyk japończyk czy szwajcar w tym przypadku oczywiście. Z FB:

 

"G. Gerlach Fundacja Rozwoju Polskiej Myśli Technicznej i Mechaniki Precyzyjnej."

 

i tego się trzymam w moim uwielbieniu dla Gerlacha. Nie twierdzę, że to tanie i proste, ale są uczelnie techniczne, pewnie znaleźli by się ludzie chętni do wsparcia pomysłu. Negowanie drogi do polskiego mechanizmu wg mnie jest złe. 

 

nikt tu nie neguje polskiej myśli technicznej. Także jestem za polskim mechanizmem :)


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymon.

dla mnie nie ma znaczenia czy chińczyk japończyk czy szwajcar w tym przypadku oczywiście. Z FB:

 

"G. Gerlach Fundacja Rozwoju Polskiej Myśli Technicznej i Mechaniki Precyzyjnej."

 

i tego się trzymam w moim uwielbieniu dla Gerlacha. Nie twierdzę, że to tanie i proste, ale są uczelnie techniczne, pewnie znaleźli by się ludzie chętni do wsparcia pomysłu. Negowanie drogi do polskiego mechanizmu wg mnie jest złe. 

 

 

Ale kto neguje? Nikt nie neguje że byłby to wspaniały kierunek. Jednak trzeba spojrzeć prawdzie w oczy, że jest to kwestia do rozwazenia w przyszłosci, bo na chwilę obecną żadena z krajowych marek nie ma możliwości finansowych, żeby pozolić sobie na działania na tym polu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Negowanie rzeczywistości też jest złe. Żeby zbudować manufakturę od zera potrzeba dziesiąt milionów euro i 5 albo i więcej lat na cały proces. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.