Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Z moich obserwacji wynika, że te z bolcem są w automatach, lub w przeróbkach z automatu na zwykły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ile trzeba dać za 1 lub 2 czasowyj zawd na chodzie w średnim stanie?


Kupię: ---.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy nie zawsze przeskakująca data w werku Poljota 29J automat, czy to może być coś poważnego (drogiego), czy może kwestia czyszczenia? Nie mam jeszcze zegarka, wiec nie mam zdjęć.


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy nie zawsze przeskakująca data w werku Poljota 29J automat, czy to może być coś poważnego (drogiego), czy może kwestia czyszczenia? Nie mam jeszcze zegarka, wiec nie mam zdjęć.

Albo czyszczenie albo coś nie tak z zapadkami/ząbkami od datownika

hmmm czyżby Poljot z allegro? :D

Edytowane przez Qba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm tak jakby :D


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

@Stolipl

Ze zdjęcia wynika, że masz albo uszkodzoną sprężynkę systemu przeciwwstrząsowego dociskającą łożysko balansu albo jest ona źle założona. Skutkiem jest przekoszenie łożyska i zatrzymywanie mechanizmu cyferblatem do góry. Jeżeli wiesz jak to zdejmij półmostek balansu oddziel od niego balans i popraw sposób osadzenia łożyska balansu.

Edytowane przez Ritter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie mogę sam znaleźć, może ktoś wie; Werki petrodworca 2603, te z najstarszych, że szlifem w pasy, na mostku naciągu miały bitą datę, czy to raczej tylko pobiedy/ zimy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam żaden mój PCzZ nie ma daty. Pobiedy PCzZ też nie mają.

Ale czy nie było takich z datami to nie Wiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie nie było datowanych werków z petrodworca, znalazłem taki, ale po bliższym przyjrzeniu się balansowi i metodzie zwalniania wałka z tiretu, stwierdziłem, że do werku 2603 z pierwszej moskiewskiej przy kręcono mostek chodu od prtrodworcowego 2603 :$

Edytowane przez Enkil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym lekko wyczyścić tarczę w Poljocie 55G. Pomóżcie proszę i powiedzcie, czy jest jakiś problem (myk) przy wyjmowaniu i wkładaniu wałka z koronką do mechanizmu, czy wszystko powinno się obejść bezproblemowo?

Rozumiem, że mechanizm z tarczą wyjmę od strony dekla?


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjmiesz od strony dekla oczywiście  ale ring minutowy zostanie z kopertą  :)

 

Myk jest taki żeby wałek wyjąć delikatnie i z wyczuciem  :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Romku chodzi mi właśnie o samą tarczę, ring jest OK.


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie :)

 

Mam problem :( proszę o pomoc rozbierając Wostoka mechanizm 2414a z przedniej części mechanizmu coś mi wypadło jak na zdjęciu? nie mam pojęcia gdzie to powinno być? teraz po nakręceniu wszystkie koła zębate obracają się jak szalone :D wcześniej mechanizm chodził dobrze, chciałem tylko tarczę podmienić ;(

Najlepiej gdyby ktoś podesłał zdjęcie jak to powinno wyglądać dokładnie z opisem :)

Z góry dzięki za pomoc, może się uda uratować go.

post-67339-0-84588100-1448307299_thumb.jpg

post-67339-0-70145300-1448307305_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety złamałeś (albo już była złamana dźwigienka do "przerzucania" kalendarza. Tą część którą trzymasz pincetą jest przedłużeniem tej części na zdjęciu pod (ta przykręcona wkrętem na obrzeżu mechanizmu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety złamałeś (albo już była złamana dźwigienka do "przerzucania" kalendarza. Tą część którą trzymasz pincetą jest przedłużeniem tej części na zdjęciu pod (ta przykręcona wkrętem na obrzeżu mechanizmu).

 

Dzięki za odpowiedź i zdjęcie :)

To widocznie jak piszesz musiała być złamana, bo po przechyleniu samo wypadło, chodź kalendarz zmieniał się lecz w pełni dopiero o 4 godzinie. 

A powiesz mi co jest przyczyną? jak teraz nakręcam mechanizm, to wszystkie koła zębate szybko się obracają? :(

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź na początek okolice kotwicy i koła wychwytowego. Wygląda jakby tam zegarek stracił punkt zaczepienia.


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak w poprzedniej odpowiedzi kolega doradził - sprawdź kotwicę, a szczególnie jej palety. Być może też jest złamany któryś z jej czopów. Ta część którą trzymasz pincetą (i moja odpowiedź) nie ma nic wspólnego z szybkim obracaniem się kół. Najlepiej daj foto odwrotnej strony mechanizmu z wyjętym kompletem balansowym (wraz z półmostkiem balansu) i zrób makro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź na początek okolice kotwicy i koła wychwytowego. Wygląda jakby tam zegarek stracił punkt zaczepienia.

 

 

Tak jak w poprzedniej odpowiedzi kolega doradził - sprawdź kotwicę, a szczególnie jej palety. Być może też jest złamany któryś z jej czopów. Ta część którą trzymasz pincetą (i moja odpowiedź) nie ma nic wspólnego z szybkim obracaniem się kół. Najlepiej daj foto odwrotnej strony mechanizmu z wyjętym kompletem balansowym (wraz z półmostkiem balansu) i zrób makro.

 

Dokładnie jest tak jak mówicie Panowie :) po nakręceniu koło wychwytowe obraca się swobodnie, jest takie wrażenie jakby kotwica lub koło było zbyt daleko siebie, paleta wejściowa i wyjściowa wydaje się być ok, ale czemu ze sobą nie współgrają?

Zresztą zrobię zdjęcie to ocenicie swoim fachowym okiem, mam nadzieję że będzie coś widać na tyle by ocenić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwróć szczególną uwagę na kotwicę. Przyjrzyj się dlaczego nie zazębia się z kołem wychwytowym.


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwróć szczególną uwagę na kotwicę. Przyjrzyj się dlaczego nie zazębia się z kołem wychwytowym.

 

Wieczorem jeszcze przy nim posiedzę będę się starał bacznie obserwować co tam się dzieje.

Wysyłam zdjęcia jak to wygląda, nie wiem czy coś tam się uda zaobserwować.

post-67339-0-32938900-1448455696_thumb.jpg

post-67339-0-84760100-1448455696_thumb.jpg

post-67339-0-33701300-1448455697_thumb.jpg

post-67339-0-83868900-1448455697_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wieczorem jeszcze przy nim posiedzę będę się starał bacznie obserwować co tam się dzieje.

Wysyłam zdjęcia jak to wygląda, nie wiem czy coś tam się uda zaobserwować.

Kurdę. Nic nie widać <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.