Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

@FrancJozef

Na drugim zdjęciu po prawej od blansu na krawędzi mechanizmu poniżej wałka jest otwór a w nim sztyft albo śrubka do zwalniania wałka. Najpierw wciskasz sztyft a potem lekko obracając koronką w obie strony wyciągasz wałek.

dziękuję, za rady :-) już wałek wyjęty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaniedlugo będę zmieniał sprezyne w poljocie budziku bo zatrzymuje się jakiś czas po nakreceniu. Na co zwrócić uwagę podczas demontażu? Nigdy wcześniej nie robiłem tego zegarka . Czy jakims cudem sprezyna główna tam umieszczona pasuje od innego werku poljota??

 

b88ed9b0b3a587c37ae23dbc30121b34.jpg

 

wypassportowane z tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, czy do Mołnii na werku 3602 pasują wskazówki od jeszcze jakiegoś mechanizmu?

Chciałem złożyć sobie pasówkę, ale te oryginalne nijak mi nie pasują do nowej tarczy (kształtem i kolorystycznie).

W ostateczności "pociągnę" te oryginalne jakąś farbką modelarską lub dam do nałożenia lumy u zegarmistrza.


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość liscak

Do zwykłej na pewno, co do ministry to nie mam pewności, ale na stronie www.meranom.com masz wzór koperty z wymiarami i chyba idzie porównać szerokość.

 

 

Właśnie zmierzyłem średnice bezeli w swoich Amfibiach - nowa Ministry (koperta typu 710) ma bezel o zewnętrznej średnicy 38,4, z tym, że jest to wersja SE (bezel stalowy). Stare Amfibie w dowolnych kopertach mają bezele o zewnętrznych średnicach 38,9 - 39,0 mm (różnica w wynikach pomiarów wynika z obecności różnych "ząbków" na obwodzie). Nowy bezel (identyczny jak z tej aukcji ma następujące wymiary: średnica zewnętrzna: 38,9 mm, średnica wewnętrzna (w miejscu mocowania) 33,8 mm, średnica wewnętrzna (w okolicach szkiełka): 31,4 mm.

Wewnętrzne średnice w starych i nowych Amfibiach są chyba jednakowe, ale zewnętrzna średnica też ma znaczenie, bo ktoś tu ostatnio pisał o tym, że nowy bezel wadził o koronkę.

 

Przypomniało mi się, że mam bezel chromowany z Ministry z kopertą 710 według nazewnictwa ze strony Meranom "Classic". Zmierzyłem go plastikową suwmiarką, więc pomiar obarczony jest na pewno jakimś minimalnym błędem. Zweryfikowane jeszcze linijką : ) Wewnętrzna średnica podobna jak w starych Amfach, ale zewnętrzna 40,0 mm. Wydaje się zatem, że bezel z aukcji powinien pasować. Dziękuję za podpowiedzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wszystkie. Mam automat 21 kamieniowy ze stopniowanym bezelem (60 przeskoczen) i jest w chromie. Skladak nie wchodzi w gre, bo komandiry w automatach nie wychodzily, ponadto werk automatu nie pasuje do koperty dedykowanej nieautomatowi.... fotki wieczorem.

 

troszke pozniej wsyzlo niz wieczorem ;)

 

Zalaczam fotki amfibii w CHROMOWANEJ KOPERCIE w zestawieniu z komandirskim dla porownania (amfa jest wyraznie wieksza).

 

Kolejna ciekawostka to bezel, nie dosc ze bez luminescencyjnej kropy, to ktory ma stopnioany obrot (60 klikniec), niestety w obie strony ;)

po zdjeciu idac przynitowana do koperty blaszke z zabkiem, ktory blokuje sie na zabkach bezela.

 

 

 

 

Koperta amfy jest wieksza.

post-52629-0-48154600-1455561753_thumb.jpg

post-52629-0-15797000-1455561764_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

...

 

Kolejna ciekawostka to bezel, nie dosc ze bez luminescencyjnej kropy, to ktory ma stopnioany obrot (60 klikniec), niestety w obie strony ;)

po zdjeciu idac przynitowana do koperty blaszke z zabkiem, ktory blokuje sie na zabkach bezela.

 Na którym zdjęciu ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz taką widzę amfę w takiej kopercie.  :blink:  Kojarzę, że były amfibie z osłonką na koronkę, ale z taką minimalną a tu jest jak w normalnym komandirze.

 

ed.

 

Chodzi mi o taką 

 

gallery_40106_1307_3234.jpg

 

zdjęcie kol. Daniel*Komandir

 

 

To taka koperta jak Ty masz?

Edytowane przez Mike S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o widzisz na cos takiego nie trafilem jeszcze. 

Trzeba by wymiary porownac i zobaczyc czy bezel stopniowany.

Moze ja mam jakiegos protoplaste z zalaczonego przez Ciebie zdjecia. 

 

To jest noworus?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to wychodzi za ja dorzucam kolejny kontrowersyjny kamyczek ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie

może wiecie gdzie mógłbym nabyć zestaw lub pojedyńcze sztuki grotów do śrubokrętów. Moje są już dosyć zjechane a na popularnym serwisie nie namierzyłem żadnego zestawiku.

dzięki za pomoc


KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm jest to jakiś pomysł :) a ktoś używa takiego ustrojstwa ?? jak to się sprawuje ??

 

o w mordę czas realizacji 60 dni :) dwa miechy no piknie :D

Edytowane przez Goral35

KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Groty, wkrętaki i osełkę możesz kupić od ręki lub z szybką wysyłką w Timepolu w Warszawie. Tylko dzwon do nich, bo nie wszystko mają wystawione na stronie.


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uzywam czegos takiego, dostalem kiedys w pudelku pelnym roznych szpargalow.  

Ostrzy sie tym swietnie, ale jak powazniej dziabne srubokrecik to na szlifierke.

 

Inna sprawa, ze np ten srubokret ze zdjecia ma chyba z 50 lat i nie byl jeszcze ostrzony, a inne zakupione wspolczesnie sa po prostu zalosnie miekkie.

post-52629-0-39190400-1455614084_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że temat był już poruszany, ale zapytam - przekładaliście kiedyś szkiełko z jednej amfibii do drugiej? Da się to zrobić czy jest ono zintegrowane z kopertą (bo tak mi się kojarzy). Sam tego nie będę robił, jeżeli już to poproszę o to majstra, ale czy jest się za co zabierać? Z góry dzięki za pomoc :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mike S -> szkiełko w amfibiach jest wklejane, na jakiś klej. Światłoutwardzalny, termoutwardzalny?

 

A ja mam pytanie czy da się jakoś pozbyć powietrza z rogu tej elektroniki? Chyba podczas wymiany baterii i zaciskania dekla nabrało powietrza :/ A taka piękna była :( Myślałem, że napisy to jakaś nalepka od wew. strony szkiełka ale są malowane bardzo cienką warstwą. To powietrze w takim razie znajduje się chyba między szkiełkiem a kopertą. Naciskanie nie wchodzi w grę bo napompuje jeszcze więcej powietrza :unsure: Więcej już nie biorę się nawet za wymianę baterii...

eJt4seY.jpg

Edytowane przez mhu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moi drodzy, czy ktos posiada schemat datownika do poljota z podwojna data i pompka do szybkiej zmiany daty? Ni cholery nie przerzuca mi pompka daty, do polowy dnia tylko i dalej nic. Takze jakby ktos mial pogladowy obrazek to bardzo prosze:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a normanie z koronki leci do konca?

 

moze ci uciekla sprezynka na blokadzie datownika.

 

Edit: moze tez byc skrzywiona lapka, co dotyka guzika. Proba prostowania zakonczy sie zlamaniem (przetestowane).

Edytowane przez antyp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Zakupiłem ostatnio Wostoka Komandirskiego 17 kamieni, ale nie wiem jak się ustawia w nim godzinę, zauważyłem że koronki nie można wyciągnąć i przekręcić jak w standardowych mechanizmach (a nie chcę robić tego na siłę). Mogę jedynie po odkręceniu koronki i delikatnym jej wyciągnięciu nakręcić zegarek.

 

Prośba o pomoc, z góry przepraszam jeżeli pytanie jest trywialne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po odkręceniu koronki, odciągnij ją delikatnie mocniej. Mechanizm przełączy się na ustawianie godziny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.