Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, napisałem do niego. Problem w tym, że ma ale do amfibii. Czy podejdą do takiego czegoś jako poniżej?

 

5bd510049da9321f044cf955adc70c0f.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Weź chłopie kup od niego jakiegoś trupa i wymień sobie ten wałek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie zanim zabiorę się za rozbiórkę zegarka. Może banalne, ale pierwszy raz się z tym stykam.

Zegarek przepuszcza podczas nakręcania koronką. Ale bezproblemowo (bez przepuszczania) można go nakręcić śrubokrętem obracając bęben sprężyny.Gdzie szukać przyczyny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie zanim zabiorę się za rozbiórkę zegarka. Może banalne, ale pierwszy raz się z tym stykam.

Zegarek przepuszcza podczas nakręcania koronką. Ale bezproblemowo (bez przepuszczania) można go nakręcić śrubokrętem obracając bęben sprężyny.Gdzie szukać przyczyny?

Najczęściej przyczyną są wytarte ząbki łączące beczkę z półbeczką, a czasem też się zdarza, że po prostu mostek naciągu jest nie dokręcony i półbeczka przeskakuje na małym kole naciągu. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @Yakovlev i @Enkil

Faktycznie był drobny luz na wałku. Wyjąłem go, zamontowałem ponownie i dokręciłem śrubkę tiretu i nakręcił się bez problemu. Zobaczymy jak dalej będzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź chłopie kup od niego jakiegoś trupa i wymień sobie ten wałek.

Ok, napisałem do gościa, czy nie ma jakiegoś trupa na przeszczep. Zobaczymy co z tego wyjdzie, bo wolałbym się tu nie pchać w jakieś niepotrzebne koszta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, takie szybie pytanko. Komandirskije, jak na zdjęciu pożyczonym z sieci, automat. Jaki rozmiar paska do niego pasuje? 

post-66653-0-50706300-1488544141.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowni,

 

Chciałbym się poradzić odnośnie noworuskiej Amfibii jak na zdjęciu poniżej. Poprzedni właściciel mojego zgarka twierdzi, że tarcza zegarka obróciła się delikatnie pod wpływem upadku zegarka i teraz indeks "3" wychodzi trochę powyżej poziomu wałka. Jak sprawdziłem to kołki mocujące tarczy nie zostały zerwane i tarczy nie można nakręcić na właściwe miejsce, ale zastanawia mnie to, że tarcza jest przymocowana do mniejszego mosiężnego (?) dysku, który to podejrzewam ma właściwe kołki mocujące. Nie wiem w jaki sposób tarcza właściwa jest mocowana do tej mniejszej tarczy z kołkami, bo do tej pory w zegarkach które rozbierałem tarcza właściwa miała kołki mocujące ją do płyty głównej. Nie mam na razie sposobności by zdjąć wskazówki i sprawdzić, ale może koledzy mieli doczynienia ze zdecentrowanymi tarczami w noworuskach i są w stanie powiedzieć jak to jest skonstruowane. U mnie ta nieprawidłowość nie jest wielka, ale ogólnie chciałbym, żeby jednak indeksy pokrywały się z koronką, bo jednak widać, że ta tarcza jest "przekoszona". Jeśli będzie to grubsza sprawa to chyba zrezygnuję z naprawy.

 

Pozdrawiam.

 

vostok-amphibia-090-black-bay-mod-18.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mosiężnego dysku??? A może chodzi o pierścień dystansowy że do niego przymocowane są kołki tarczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Szanowni,

 

... że tarcza jest przymocowana do mniejszego mosiężnego (?) dysku, który to podejrzewam ma właściwe kołki mocujące. ...

 

 

Pierwsze słyszę o takiej tarczy w Wostoku. Jak zdemontujesz to daj fotki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wempiełqr, Yakovlev, dziękuję za zainteresowanie. Ja też się zdziwiłem, że tarcza może przesunąć się bez wyłamania kołków mocujących, no ale założyłem, że kolega sam nie ma zdecentrowanego spojrzenia mimo, że nosi okulary, i jak mówi, że było dobrze, to nie mam podstaw by mu nie ufać, druga rzecz to to, że sam za dużo doświadczenia nie mam i pomyślałem, że w noworuskiej Amfibii koszty mogą być cięte na tyle, że sama tarcza jest klejona do wspomnianego dysku, który to sam ma kołki montażowe, a nie tylko robi za dystans.

 

W tym wypadku jednak nie obejdzie się bez demontażu wskazówek czego sam nie będęraczej się podejmował. Amfa jaka jest to jest, ale w sumie sympatyczny zegarek, który został całkiem dobrze wyregulowany. Sprawdzę uz egarmistrza i dam znać.

 

Dziękuję panowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

... pomyślałem, że w noworuskiej Amfibii koszty mogą być cięte na tyle, że sama tarcza jest klejona do wspomnianego dysku, który to sam ma kołki montażowe, a nie tylko robi za dystans.

 

...

Przecież to technologicznie bardziej skomplikowane niż klepnięcie zwykłej tarczy. Wątpię, żeby aż tak sobie utrudniali montaż.

Uważam, że była za słabo przykręcona, a podczas upadku, o którym pisałeś, jedna z nóżek wyskoczyła z gniazda i być może troszkę się skrzywiła, a sama z siebie nie wróci na miejsce.

Chyba, że upuścisz ją jeszcze raz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być, że tarcze są klepane z jakiegoś plastiku i klejone do gołych tarcz z nóżkami. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładność chodu sprawdzam za pomocą aplikacji Watch check na smartphona. Zasada działania jest bardzo prosta. Ustawiamy w aplikacji czas jaki pokazuje zegarek i kiedy wskazówka sekundowa zegarka przekracza 12 klikamy na przycisk. Za jakiś czas ponownie ustawiamy czas i kiedy wskazówka przekroczy 12 ponownie zatrzymujemy "stoper" Aplikacja porównuje odstęp pomiędzy dwoma kliknięciami z czasem referencyjnym pobranym z internetu i pokazuje z jaką dokładnością chodzi zegarek w s/dobę. Swój refleks oceniam na około +/-0,5s, więc zakładam, że mierząc odchyłkę co godzinę jestem w stanie walnąć się o około 24s/dobę. Ostatnio po czyszczeniu sprawdzając tak co godzinę zegarek raz pokazywał około +10s/d a w następnej godzinie +120 s/d i takie rozbierzne wyniki były w kółko. Wymieniłem kotwicę i co godzinę uzyskuje stałe wyniki około +10sek na dobę. Poprzednia kotwica wydaje się na pierwszy rzut oka w porządku. Zdałem sobie jednak sprawę jak duży wpływ na dokładność chodu ma każdy element zegarka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wild Spectry używałem kilkukrotnie gdy musiałem regulować chód zegarka po grzebaniu w nim. Albo jest to kwestia telefonu z zestawem słuchawkowym albo zegarków, ale podczas wykonywania pomiarów odchyłka w przedziwny sposób zmienia się nawet gdy zegarek leży nieruchomo od jakiegoś czasu po którym dopiero zaczynam pomiar, tj. czekam aż chód zegarka się ustabilizuje po położeniu go na mikrofonie, a nie, że rzucam zegarek na pomiar, przykrywam słoikiem, żeby wytłumić otoczenie i od razu mierzę.

 

Niezależnie czy to stary poljot czy noworuska amfibia, która jak się okazuje się być całkiem punktualna, mierzone odchyłki potrawią zmieniać się w przeciągu kilku sekund od +45s/d do -30s/d, a czasami aplikacja gubi się na tyle, że nagle wykazuje i kilkugodzinne odchyłki mimo, że teoretycznie nic nie powinno zakłócać pracy balansu. Jeśli jestem zadowolony ze zmierzonej odchyłki tj. wszystkie 3 wartości są mniej więcej na podobnym poziomie, zostawiam regulację, a co ~24 godziny mierzę odchyłkę programem Watch Accuracy, który to działa w ten sposób, że po sfotografowaniu tarczy ustawiamy znaczniki godziny 12 oraz wskazówek według ich położenia. Zależnie od aparatu w telefone, trzeba się czasem namęczyć, ale mam do tej aplikacji większe zaufanie niż do tego klikania w dpowiednim czasie.

 

 

Może być, że tarcze są klepane z jakiegoś plastiku i klejone do gołych tarcz z nóżkami. :)

 

 

Przecież to technologicznie bardziej skomplikowane niż klepnięcie zwykłej tarczy. Wątpię, żeby aż tak sobie utrudniali montaż.

Uważam, że była za słabo przykręcona, a podczas upadku, o którym pisałeś, jedna z nóżek wyskoczyła z gniazda i być może troszkę się skrzywiła, a sama z siebie nie wróci na miejsce.

Chyba, że upuścisz ją jeszcze raz ;)

 

Co do problemu z tarczą, to oczywiście jak koledzy słusznie podejrzewali, tarcza jest normalna, z kołkami, które wchodzą tradycyjnie w otwory w płycie głownej i nie ma możliwości, żeby jakkolwiek to miało się samo zdecentrować pod wpływem uderzenia, no chyba, że sama emalia odlepiłaby się jak naleśnik od tarczy. Niemniej została najwyraźniej krzywo nadrukowana, więc o ile się dało podgiąłem kołki tarczy, żeby godz. 3 schodziła się jak najbardziej z otworem wałka naciągu. W tej chwili jest już elegancko.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką tuleje oraz kamień górnego czopa balansu użyć gdy zapodzieje się prawidłowy kamień podczas składania w takim zimie?? ano ze sportiwnego :) opcjonalnie rossija. Generalnie tam gdzie sprężyna ma kształt harfy ;)

post-84779-1488958715,7803_thumb.jpeg

post-84779-1488958726,6965_thumb.jpeg

 

wypassportowane z tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się wydaje, że ten balans jest z fabryki w petrodworcu - ПЧЗ :) a reszta werku z ЧЧЗ. :) Z zima to tylko tarcza i koperta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się wydaje, że ten balans jest z fabryki w petrodworcu - ПЧЗ :) a reszta werku z ЧЧЗ. :) Z zima to tylko tarcza i koperta.

 

taki przytargałem z rynku. Na pewno coś nie tak bo  werki zima wyglądają ciut inaczej :) ale od wymiany z rana koło 06.00 do tej pory trzyma czas :) wczoraj znalazłem pasujące chyba wskazówki oraz jako że się późnił to kąpiel balansu w benzynie i zaginiecie kamyka :)

Edytowane przez Sebolski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wild Spectry używałem kilkukrotnie gdy musiałem regulować chód zegarka po grzebaniu w nim. Albo jest to kwestia telefonu z zestawem słuchawkowym albo zegarków, ale podczas wykonywania pomiarów odchyłka w przedziwny sposób zmienia się nawet gdy zegarek leży nieruchomo od jakiegoś czasu po którym dopiero zaczynam pomiar, tj. czekam aż chód zegarka się ustabilizuje po położeniu go na mikrofonie, a nie, że rzucam zegarek na pomiar, przykrywam słoikiem, żeby wytłumić otoczenie i od razu mierzę.

 

Niezależnie czy to stary poljot czy noworuska amfibia, która jak się okazuje się być całkiem punktualna, mierzone odchyłki potrawią zmieniać się w przeciągu kilku sekund od +45s/d do -30s/d, a czasami aplikacja gubi się na tyle, że nagle wykazuje i kilkugodzinne odchyłki mimo, że teoretycznie nic nie powinno zakłócać pracy balansu. Jeśli jestem zadowolony ze zmierzonej odchyłki tj. wszystkie 3 wartości są mniej więcej na podobnym poziomie, zostawiam regulację, a co ~24 godziny mierzę odchyłkę programem Watch Accuracy, który to działa w ten sposób, że po sfotografowaniu tarczy ustawiamy znaczniki godziny 12 oraz wskazówek według ich położenia. Zależnie od aparatu w telefone, trzeba się czasem namęczyć, ale mam do tej aplikacji większe zaufanie niż do tego klikania w dpowiednim czasie.

 

 

Z WildSpectry mam również mieszane uczucia. Zwykle pokazywał głupoty. Watch Accuracy wczoraj zacząłem testować, bardzo ciekawa aplikacja. WatchCheck, czyli klikanie kiedy sekundnik mija "12" tez nie jest zbyt skomplikowana. A pokazuje bardzo rozsądnie wyniki. Tu przykład ostatnio czyszczonego przeze mnie Komandira.

 

Pomiar robiłem kilka razy na dobę i za każdym razem wynik wychodził zbliżony. Wiadomo, że na "zarobek" aplikacja się nie nadaje, ale dla cierpliwych nie jest to złe narzędzie. Ten model chyba już tak zostawię, bo pewnie jak pchnę przesuwkę to będzie znów chodził znacznie za wolno... :)

post-91672-0-81190600-1488979915_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, wczoraj serwis przeszła beczka. Ale jak to zawsze bywa w moim przypadku kolorowo nie może być ;) i nie inaczej sie stało. Jedna śruba trzymają pin od tarczy była ukręcona. Chwila zastanowienia i decyzja o przełożeniu bebechów do innej płyty. Ale jednak włos balansu stawał po dokreceniu śrubki mostka w nowej płycie. Mostek ma szlif plaski. Ale po zamontowaniu mostka ze skosem wszystko ruszyło i tak już w zostało. Ale ciekawym dlaczego tak jest, dla testu znalazłem werk 2209 z mostkiem płaskim i zamieniłem z innym 2209 całe osadzenie dolnego kamienia balansu. I się okazało, że wystarczyła podmiana dolnego kamienia i werk miałby mostek ten co powinien być.

 

wypassportowane z tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.