Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Od I do XVII były w dwóch rodzajach kopert i raczej nie dowolnie tylko dwa rodzaje kopert przypisane do konkretnych modeli. Niektóre były wyłącznie w kopertach gdzie dekiel był na wcisk, a inne tylko w nieszczęsnych zakręcanych na pół obrotu.

U mnie I, III, IV, V, na wcisk

II, VI, VII, VIII, IX, X, XI, XII, XIII, XIV, XV, XVI zakręcane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Dwie wersje kopert i dekli bagnetowym. Dekle nie są zamienne. Widać różnice ?

Edytowane przez Yakovlev

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Jeszcze co do kopert.

W tej z lewej gniazdo dla bagnetu dekla jest wytoczone / wyfrezowane i jak widać uszczelka znajduje się na obwodzie dekla, w tej z prawej zatrzaski bagnetu wykonane są z drutu, który umieszczony jest w rowku wewnątrz koperty, uszczelka również wciśnięta jest w wytoczony rowek w kopercie, na bagnecie jej nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam kupilem okazyjnie takiego szturmana i nie bardzo pasuje mi tarcza w  zwiazku z tym ze mam juz pare szturmanskich chcialbym do tego wsadzic tarcze od okeana stad moje pytanie czy jest to mozliwe czy okeany czyms sie roznia i czy nie bedzie to zbytnia profanacja.z gory dzieki za odpowiedzi i sugestie

post-46659-0-64000000-1489923798_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam kupilem okazyjnie takiego szturmana i nie bardzo pasuje mi tarcza w  zwiazku z tym ze mam juz pare szturmanskich chcialbym do tego wsadzic tarcze od okeana stad moje pytanie czy jest to mozliwe czy okeany czyms sie roznia i czy nie bedzie to zbytnia profanacja.z gory dzieki za odpowiedzi i sugestie

Nie będzie. Ta tarcza jest straszna :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie. Ta tarcza jest straszna :o

ze straszna to ja wiem ale czy od okeana bedzie pasowac i bedzie to w miare poprawne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ze straszna to ja wiem ale czy od okeana bedzie pasowac i bedzie to w miare poprawne

będzie pasować i będzie poprawne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

będzie pasować i będzie poprawne

a tak na marginesie jakie sa roznice miedzy szturmanskimi a okeanami wiem jedynie ze okeany byly z zalozenia dla oficerow marynarki ale to tylko kwestia przeznaczenia a chodzi mi o technike czy sa roznice?

bo patrzac na ceny to okeany sa zdecydowanie drozsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie rakiety z fazami tj. Z jaką szybkością powinna obracać się tarczka z fazami ? Np. Przy przekręceniu wskazówkami o 24 godziny ona powinna obrócić się o 360 stopni bo u mnie kręci się bardzo wolno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Mam pytanie odnośnie rakiety z fazami tj. Z jaką szybkością powinna obracać się tarczka z fazami ? Np. Przy przekręceniu wskazówkami o 24 godziny ona powinna obrócić się o 360 stopni bo u mnie kręci się bardzo wolno

Może zgodnie z fazami ?

Księżyca ubywa 14 i 3/4 doby, księżyca przybywa 14 i 3/4 doby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, chodzi mi o to że u mnie po przekręceniu wskazówkami o 24 godziny tarczka ruszy sie o pół milimetra i czy tak powinno być bo chyba raczej nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Chcesz mieć pełnię co tydzień ?

Fazy księżyca to nie doba.

Od pełni do pełni mija 29-31 dni.

W marcu była 12, w kwietniu pełnia będzie 11. w maju 10, w czerwcu 9, w lipcu 9, w sierpniu 7, itd.

 

Więc jeśli ten kalendarz jest naprawdę księżycowy, to nie będzie zasuwał jak sekundnik ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde dzięki za sprostowanie byłem cały czas przekonany że to pokazuje kiedy jest dzień kiedy noc☺☺

Więc niebawem pochwale się już całkiem dobrą fazą☺☺

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie co do mojego świeżego nabytku. Poljot chronograf. Górna cześć koperty jest szczotkowana, jednak przyciski wyglądają na chromowane i ubytki teZ wyglądają na ubytki w chromie. Czy Poljoty były w chromowanych czy stalowych kopertach? Czy tez różnie z tym bywało?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez zdjęcia to wróżenie z fusów, były chromowane i były w stali (szturmany)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez zdjęcia to wróżenie z fusów, były chromowane i były w stali (szturmany)

c5b009cb53835dc9a4c657e3927321c7.jpg6bfc0e30d4520af6066e40ca551e234c.jpgc9c22a9a90f28912ddf2a65ab4a333d5.jpgf2710117606dcf532c1ab41a914646fc.jpg727049aa9de82a73faff91831f92ccaa.jpg59e2e2b70efce7d401595fe4541730d3.jpgd2e812264e5b3110eca4e3fbc5a822e0.jpgi przy okazji zapytam czy da się odświeżyć taka tarcze. Ma kilka irytujących rysek. Do tego luma wogóle nie swieci. Ile kosztuje taka renowacja allinclusive ?;)

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez cupik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taniej ci wyjdzie nowa ukraińska tarcza, i przy okazji oryginał się zachowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taniej ci wyjdzie nowa ukraińska tarcza, i przy okazji oryginał się zachowa.

a luma na wskazówkach i zewnętrznym obrotowym ringu? Masz jakieś bezpiecznie źródło jakościowych tarcz z Ukrainy? Poza tym mam żenujące pytanie. Wiem do czego służy tachymetr w zegarku. Jednak tu tarcza zewnętrzna jest obrotowa i nie mam pojęcia co można z nią zrobić/obliczyć?;)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

.... Wiem do czego służy tachymetr w zegarku. Jednak tu tarcza zewnętrzna jest obrotowa i nie mam pojęcia co można z nią zrobić/obliczyć? ;)

To jest Шкала  поясного времени czyli World Time Scale, czyli znając różnicę czasową ustawiasz sobie taki dual timer dla dwóch miejsc na świecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno temu obiecałem, ale w końcu wrzucam filmik z demagnetyzacją lutownicą transformatorową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny sposób! Dzięki.

Czy zrobiłeś 2 obwody czy jeden z pętlą bo nie widać dokładnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny sposób! Dzięki.

Czy zrobiłeś 2 obwody czy jeden z pętlą bo nie widać dokładnie?

 

 

To są dwa zwoje drutu 1,5mm².

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem. A próbowałeś z inną ilością zwoi?Coś w rodzaju cewki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.