Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanie, czy balans od 17 kamieniowego wostoka będzie pasował do 21 kamieniowego Wostoka automatu, bo wydaje mi się, że może pasować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinien, choć pewnie jak zwykle troszkę może zalezec od okresu produkcji :)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak mi się wydaje wg testów jakie przeprowadziłem na trupkach wróci mój majster z urlopu to się zobaczy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak mi się wydaje wg testów jakie przeprowadziłem na trupkach wróci mój majster z urlopu to się zobaczy!

a u kogo robisz ?


Do zdobycia : Rakieta wieczny kalendarz i  Rakieta 24h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja u Panów Baum na Waryńskiego a Ty?

Edytowane przez aronus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, że trzeba oliwić ten trzpień to ja wywnioskowałem po paru awariach spowodowanych "suchym" zaciśnięciem ćwiertnika; oczywiście mówię tu o swoich błędach :) Bywało niekiedy tak, że bezpośrednio po złożeniu wskazówki dało się normalnie przestawiać, ale po jakimś okresie czasu i kilku przestawieniach połączenie "ćwiertnik - trzpień" po prostu się zacierało, co objawiało się niemożnością przestawiania wskazówek. Później w każdym remontowanym mechanizmie zacząłem oliwić omawiane połączenie - i efekt zacierania nigdy się nie powtórzył ;) Nie ma też obaw o nadmierny poślizg powodowany obecną oliwy; to połączenie po prostu musi być smarowane.

Przy okazji kolejna porada dla samodzielnie naprawiających - nie polecam czyszczenia mechanizmu bez zdejmowania ćwiertnika z koła minutowego. Po takim czyszczeniu również może dojść do zatarcia sprzęgiełka.

Słuszna uwaga czyszczenie zegarka bez zdjecia ćwiertnika to nie czyszczenie... Należy też pamiętać zeby ćwiertnik nie miał zbyt dużych luzów(przy kręceniu przekładnią wskazań nie czuć żadnego oporu) Ps na tym portalu jestem nowy:) chciałem powitać wszystkich dość dawno temu dosyć prężnie zajmowałem sie zegarmistrzostwem jestem amatorem samoukiem:) po latach postanowilem wrócić do swojej starej pasji choć ręce już nie te same:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luz na ćwiertniku to chyba indywidualna kwestia dla konkretnego zegarka. Oczywiście, za duży jest zły, za mały - tez zły. Zegarki z datownikiem muszą miec znamiennie większe opory na ćwiertniku, zeby "pociągnąć" datownik, ale wtedy znów cwiertnik szybciej się zużywa. Zegarki bez daty mogą mieć te opory dużo mniejsze i działają idealnie :)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, że trzeba oliwić ten trzpień to ja wywnioskowałem po paru awariach spowodowanych "suchym" zaciśnięciem ćwiertnika; oczywiście mówię tu o swoich błędach :) Bywało niekiedy tak, że bezpośrednio po złożeniu wskazówki dało się normalnie przestawiać, ale po jakimś okresie czasu i kilku przestawieniach połączenie "ćwiertnik - trzpień" po prostu się zacierało, co objawiało się niemożnością przestawiania wskazówek. Później w każdym remontowanym mechanizmie zacząłem oliwić omawiane połączenie - i efekt zacierania nigdy się nie powtórzył ;) Nie ma też obaw o nadmierny poślizg powodowany obecną oliwy; to połączenie po prostu musi być smarowane.

Przy okazji kolejna porada dla samodzielnie naprawiających - nie polecam czyszczenia mechanizmu bez zdejmowania ćwiertnika z koła minutowego. Po takim czyszczeniu również może dojść do zatarcia sprzęgiełka.

 

 

 

 

To prawda. Tuleję ćwiertnika należy oliwić bezwzględnie, ale UWAGA! są od tej reguły wyjątki!

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu zabierałem się za wymianę uszkodzonego (pękniętego) wałka w zegarku Rakieta 2609A. Niestety ciągłe próby wyciągania "połamańca" kończyły się fiaskiem...:( Dzisiaj po raz kolejny zabrałem się za wyciąganie uszkodzonej części.I udało się ! Zdobyłem identyczny wałek do nakręcania jednak bez koronki. I zaczynają się problemy:

-Przy próbie zakładania koronki każda ma za wąską dziurkę do wkręcenia

-przy porównaniu wałków z Rakiety 2609A i 2609HA zauważyłem inny rozmiar "gwintu" do wkręcenia koronki

Na forum wyczytałem,że ten zegarek jest z wcześniejszych lat (Zegarek Rakieta 21 jewels MADE IN USSR, MECHANIZM 2609A)

http://img1.aukcjoner.pl/gallery/010018636/1_f.jpg

http://www.aukcjoner.pl/gallery/010018636-1.html#I1

Nie mam na razie możliwości wstawienia zdjęć mechanizmu i zegarka ale w linkach pokazuje identyczny jak mój (na dekielku od mojego nie ma żadnych napisów....)

I kończąc wreszcie historię mam pytanie do forumowiczów - JAKIEJ ŚREDNICY POWINNA BYĆ KORONKA DO TEGO ZEGARKA ABY WESZŁA DO ŚRODKA.....wiem,że łatwo jest sobie to zmierzyć, ale patrząc na wszystkie koronki do Rakiet,żadna nie pasuje.

Pozdrawiam forumowiczów i proszę o odpowiedź ile taka pozłacana koronka może kosztować.....:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie Drodzy forumowicze!

Chciałem się zapytać Was w jaki sposób należy się dostać do ćwiernika w Poljocie 2514.2.H.

Mój zegarek od jakiegoś czasu przestał ciągnąć wskazówki( sekundnik sie kreci, a wskazówki stoją w miejscu.I teraz zaczyna sie problem....za kazdym razem przy probie wymiany ćwiertnika przeze mnie psułem datownik.....I mam takie pytanie- czy jest możliwe dostanie się do ćwiertnika bez rozbierania mechanizmu datownika? Trochę się obawiam,że coś popsuje więc wole się tutaj spytać speców w tej dziedzinie :)

Posiadam sprawny ćwiertnik do tego modelu Poljota a za kazdym razem jak idę do zegarmistrza to chcą od kilkudziesieciu zł wzwyż ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowni,

mam do uratowania piękną Sekonde chronograf na werku 3017, potrzeba koronki, wałka i, o zgrozo, dekla. Za każdą pomoc będę dozgonnie wdzięczny ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mój pierwszy post na tym forum więc wszystkim mówię Witajcie.

Jestem w posiadaniu takiego zegarka: http://allegro.pl/zegarek-sputnik-kirowski-krab-kirovskije-i2599458408.html tyle, że w stalowej kopercie, która niestety uległa uszkodzeniu, pękła przy otworze na teleskop. Czy taka koperta jest do kupienia? Wiem, że mogę kupić jakiegoś kirowskiego kraba i zrobić przekładkę ale nie wiem czy bym miał sumienie niszczyć inny zegarek żeby uratować swój. A może ktoś miałby do sprzedania taką kopertę lub uszkodzonego kirowskiego na przekładkę z przyzwoitą kopertą ?

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chcialbym kupic szkielko do kieszonkowej Rakiety (zdjecie na poprzedniej stronie tego tematu). Na znanym portalu aukcyjnym jest aukcja ze szklami w dziale zegarkow kieszonkowych. Sprzdawca podaje ze "Posiadam ponad 150 różnych rozmiarów (dostępne rozmiary 127 - 471). Posiadają oryginalne nalepki z numeracją oraz kątem wypuklenia"

1) jaki numer mam zamowic jesli szkielko ma 36,80 mm (wyjete z zegarka) a 36,50 mm (zamonytowane) a wysokosc wynosi 4mm.

2) jaki ma byc kat wypuklenia (w zegarku wskazowka sekundowa jest bardzo blisko krawedzi szkielka)?

Edytowane przez Treevill

Do zdobycia : Rakieta wieczny kalendarz i  Rakieta 24h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, czy ktoś w Was wie może, jaki jest rozmiar szkiełka w Poljotach Chronografach 3133? Ja nie mam nawet bladego pojęcia, jak taki rozmiar się oznacza, a potencjalny sprzedawca, od którego może uda mi się kupić takie szkiełka, prosi o podanie rozmiaru.


Omega Seamaster 300 M, Certina DS-1 Limited Edition, Atlantic Seahunter 7035, Casio G-Shock GW-9400-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, czy ktoś w Was wie może, jaki jest rozmiar szkiełka w Poljotach Chronografach 3133? Ja nie mam nawet bladego pojęcia, jak taki rozmiar się oznacza, a potencjalny sprzedawca, od którego może uda mi się kupić takie szkiełka, prosi o podanie rozmiaru.

 

Zegarmistrz mi powiedział, że rozmiar to 336, gdyby ktoś był zainteresowany.


Omega Seamaster 300 M, Certina DS-1 Limited Edition, Atlantic Seahunter 7035, Casio G-Shock GW-9400-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie pytanie. Czy dałoby się troszkę wyczyścić ten cyferblat domowymi sposobami? Podobno zaszedł on patyną. Czy jest jakiś sposób na to i czy warto za to się brać w ogóle? Bardzo proszę o radę gdyż dopiero zaczynam moją przygodę z zegarkami.

post-53200-0-24355900-1346945466_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vanbuba, poszukaj odpowiedniego działu na forum: Kącik zegarmistrzowski. Tam znajdziesz dokłądne wskazówki. Jeżeli to patyna to nic nie zrobisz. Jeżeli warstwa brudu to zmyjesz, jednak trzeba uważać przy myciu bo mogą zejść malowane indeksy i napisy.


Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie zaśmiecać tematu "kupię, sprzedam, zamienię oddam"

moje pytania będę kontynuować tutaj

 

co do Kosmosa

W necie wyczytałem ze jest to werk 2416 . Poszukałem w grafikach jak on wygląda. Data jest na obrotowym pierścieniu.

Wiec mam pytania

jak to jest zrobione ze data pokazywana jest przez wskazówkę? jest to jakoś połączone z tym pierścieniem?

 

Hmmm... trzeba by wykopać foty rozebranego kosmosa, ale takich chyba nie ma. Myślę sobie, ze mechanizm zmiany daty, zamiast obracać pierścień, obraza dodatkowe koło ze wskazówką. Spokojnie do zrobienia :)

 

moje pytanie do do Kosmosa było powodem tego ze bardzo zainteresowała mnie ta Rakieta

http://fotki.yandex.ru/users/asasin0611/album/180272/

wydaje mi się ze to musi działać na podobnej zasadzie co w Kosmosie a jeśli takie coś jest do zrobienia to chciałbym wiedzieć jak

Edytowane przez Treevill

Do zdobycia : Rakieta wieczny kalendarz i  Rakieta 24h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Poszukuje wskazówek do werku 2209 dokładne łucz "de lux" .Próbowałem przeszczepic z Poliota i wychodzi na to ze średnica otworów wskazówek jest inna . Czy Łucz "De lux" ma jakieś nietypowe średnice otworów w wskazówkach.???? Prosze o odpowiedz.

Edytowane przez MWATCH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam jak to jest w Poljotach z werkiem 2209, ale w Łuczach de Luxe'owatych (bo w rzeczywistości nie istniało pojęcie "Łucz de Luxe") wskazówka minutowa ma nacięcie przy otworze służącym do osadzania. Tak więc mocowanie wskazówki minutowej na tulejce ćwiertnika odbywa się trochę na wcisk, a trochę na skutek odkształcalności wskazówki. W przypadku wskazówki godzinowej nie powinno być problemu z przeszczepem z Poljota, bo nawet jeśli średnice otworów się różnią, to można przełożyć Poljotowskie koło godzinowe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam forómowiczów

 

Mój pierwszy post i od razu z zapytaniem :)

Zwracam się z prośbą o podpowiedź jaką baterię (symbol) należy zastosować do Poljota 2456 ?

Dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie mam pytanie dostałem dwa zegarki Rakietę i Komandorski oba nie działają i moje pytanie czy jest ktoś może z okolic Gorzowa Wlkp. i zna dobraego zegarmistrza który by na nie zerknął?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.