Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

MacAron

Zegarek „Dywizjon 303” cz. 2

Wybieramy tarczę i wielkość koperty  

153 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Tak były osadzane szkła w zegarkach z tamtych lat.

 

RG

 

Może być wypukłe, ale zdecydowanie szafir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielce już uhonorowano, utożsamiany w powszechnym odczuciu z polskim lotnictwem w Anglii Dywizjon 303(jest zresztą za co!), w cieniu zaś, wraz z innymi Dyonami myśliwskimi, nie mówiąc o bombowych, pozostaje 302 "Poznański", choć wcześniej został sformowany i osiagnął zdolność operacyjną, może więc chociaż, przy okazji alternatywnego koloru tarczy (podobnie nieco jak z "Sokołem" i "Dzikiem"), wspomnieć "302".

BTW - tak jak "303" miał litery "RF", oznaczeniem "302" było "WX", a godłem, odziedziczony po poznańskim III Dywizjonie Myśliwskim kruk.

 

Całkiem OT - w dość holiłudzkiej superprodukcji "Pearl Harbor", Amerykanie przywłaszczyli sobie oznaczenie "RF", dla bohaterskiego (w filmie) dywizjonu "orłów" (których w rzeczywistości głównym osiągnięciem była utrata 11 "Spitfire'ów" bez kontaktu z wrogiem t.zn. 12 się zagubiło, tylko 1 znalazł lotnisko, po tym zdarzeniu jednostkę rozformowano).


Każdy dobry uczynek zostanie zawsze ukarany. Niby to wiem, a ciągle wpadam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielce już uhonorowano, utożsamiany w powszechnym odczuciu z polskim lotnictwem w Anglii Dywizjon 303(jest zresztą za co!), w cieniu zaś, wraz z innymi Dyonami myśliwskimi, nie mówiąc o bombowych, pozostaje 302 "Poznański", choć wcześniej został sformowany i osiagnął zdolność operacyjną, może więc chociaż, przy okazji alternatywnego koloru tarczy (podobnie nieco jak z "Sokołem" i "Dzikiem"), wspomnieć "302".

BTW - tak jak "303" miał litery "RF", oznaczeniem "302" było "WX", a godłem, odziedziczony po poznańskim III Dywizjonie Myśliwskim kruk.

 

Całkiem OT - w dość holiłudzkiej superprodukcji "Pearl Harbor", Amerykanie przywłaszczyli sobie oznaczenie "RF", dla bohaterskiego (w filmie) dywizjonu "orłów" (których w rzeczywistości głównym osiągnięciem była utrata 11 "Spitfire'ów" bez kontaktu z wrogiem t.zn. 12 się zagubiło, tylko 1 znalazł lotnisko, po tym zdarzeniu jednostkę rozformowano).

Jak będzie więlu chętnych, to jestem za, ale póki co musimy się skupić na białej 303. Wyprodukować to nie sztuka, tylko musi być odpowiednio liczna klientela. O ile czarna tarcza znalazłaby może wystarczająco wielu chętnych, to nawiązanie do „Poznańskiego 302” już prawdopodobnie mniej (poza Tobą i mną :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O nawiązaniu do innych Dywizjonów wyraziłem się tak, że możemy zrobić serię i wtedy nabiorą dodatkowej wartości kolekcjonerskiej.

Natomiast, 2 wersje musiałoby być po 50 sztuk każdej wersji. Może kilka sztuk mniej. Jednak trzeba liczyć się z tym, że musi być wyrobiona odpowiednia ilość :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mamy po 12 :)

Niniejszym ogłaszam, że robimy:

40 mm

Made in Poland

Białą tarczę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mamy po 12 :)

Niniejszym ogłaszam, że robimy:

40 mm

Made in Poland

Białą tarczę

 

Lotnik z białą tarczą?????

 

1111111.jpg

 

 

ja odpadam ....


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kto i gdzie napisał że to lotnik?


FORZA Robert!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kto i gdzie napisał że to lotnik?

 

No sorry - Dywizjon 303 to byli

 

1743776012.jpg

 

:)


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lawnowerman

 

Czytałeś ten tematy czy tylko na końcu postanowiłeś walnąć posta z tyłka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Członkowie 303 to byli specyficzni lotnicy a mianowicie piloci, nie bombardierzy, nawigatorzy, strzelcy pokładowi, mechanicy pokładowi itp.

I co ciekawe byli to piloci RAF, Royal Air Force. I nosili zegarki spełniające specyfikację 6B/159.

Koledzy postanowili zrobić zegarek, który nie będzie nawiązaniem do zegarków członków załóg Luftwaffe z czasów DWŚ, czy tez brytyjskich zegarków powojennych ale właśnie do zegarków noszonych na rekach przez pilotów RAF. Na nadgarstkach a nie na kurtkach, kombinezonach itp.

Przynajmniej ja tak temat widzę.

 

EDIT

Zapomniałem dodać, że byli to piloci myśliwców :). A nie kierowcy bombowców czy tez maszyn transportowych :).


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Członkowie 303 to byli specyficzni lotnicy a mianowicie piloci, nie bombardierzy, nawigatorzy, strzelcy pokładowi, mechanicy pokładowi itp.

I co ciekawe byli to piloci RAF, Royal Air Force. I nosili zegarki spełniające specyfikację 6B/159.

Koledzy postanowili zrobić zegarek, który nie będzie nawiązaniem do zegarków członków załóg Luftwaffe z czasów DWŚ, czy tez brytyjskich zegarków powojennych ale właśnie do zegarków noszonych na rekach przez pilotów RAF. Na nadgarstkach a nie na kurtkach, kombinezonach itp.

Przynajmniej ja tak temat widzę.

Bardzo dobrze to podsumowałeś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lotnik z białą tarczą?????

 

1111111.jpg

 

 

ja odpadam ....

 

+1

 

facepalm3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem dalej za czarną tarczą jak coś ... ale będę śledził w co się temat rozwinie :)

A z tym odstającym szafirem ... to trochę nie halo :/ Lekko wypukłe, osadzone w kopercie szkło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

40mm szkoda ze taki maly...


ROBERT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano szkoda, ale większość zadecydowała :)


World Wide Watches

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano szkoda, ale większość zadecydowała B)

 

Dlatego ja też odpadam :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

porażka ale mam nadzieję ,że zrobi się w paru rozmiarach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też na 42 głosowałem ;)


Pozdrawiam, Wojtek

Dążenie do bezpieczeństwa poprzez ograniczenie wolności powoduje utratę wolności bez uzyskania bezpieczeństwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można spróbować wszystkich pogodzić.

- koperta - 41 mm.

- tarcza - kolor mundurów lotników PL, dodatkowo nad "303" biało-czerwona szachownica.

- wskazówki i indeksy - lumen.

- BEZ napisów "Made in Poland" - biało-czerwona szachownica "mówi" sama za siebie.

- dekiel - logo Dywizjonu 303 (fot.1).

- pasek - skóra.

- klamra z napisem "303".

- mechanizm - ETA np. 2804, lub automatic.

- szkło - szafirowe, niekoniecznie z antyrefleksem.

- koronka sygnowana szachownicą.

 

Przesadziłem ??? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Broń Borze!

Trochę bul, że nawet nie przeczytałeś całości, ale pozostanę w nadziejii, że celowo trollujesz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie ma moderatorów to napiszcie do root admina, niech to pozamyka bo burdel się robi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.