Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

MacAron

Zegarek „Dywizjon 303” cz. 2

Wybieramy tarczę i wielkość koperty  

153 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Policz średnią dla koloru, wyjdzie popielaty :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czarna tarcza,

Made in Poland

42 mm - Bo przy moim nadgarstku wszystko poniżej 42 mm wygląda jak damska wersja :D

Mam nadzieję, że przy takich parametrach cena zegarka nie będzie wygórowana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam lubie większe zegarki a i nadgarstek mam nie mały, to imo 42mm przy tak delikatnej kopercie to za dużo.

Wyjdzie talerz na nadgarstku

 

 

Nie myślałem, że robimy garniturowca, a zegarek militarny/lotniczy. ALe nie upieram się, zdecuduje większość - przymusu kupna nie ma :D


World Wide Watches

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczerze mówiąc to jest najsensowniejsza opcja bo niestety st2551 i pochodne są ciężkie do zmieszczenia do mniejszego zegarka,chyba że jest opcja innego mechanizmu ale wątpię czy to możliwe i czy jest sens szukać,chyba zmienię głos na 41mm bo mniejszy chyba jest mało prawdopodobny niestety

mechanizm 2551-S ma 30,4 mm średnicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba doliczyć parę centymetrów, ale ciągle mieścimy się nawet poniżej 38 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co widzę wciąż pojawiają się sugestie w sprawie polkich/angielskich napisów na tarczy zatem proponuję dodać ten atrybut do ankiety - zobaczymy jak będzie odebrany ten aspekt przez więszkość a nie tylko same lobby w postaci Tomtoma :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co widzę wciąż pojawiają się sugestie w sprawie polkich/angielskich napisów na tarczy zatem proponuję dodać ten atrybut do ankiety - zobaczymy jak będzie odebrany ten aspekt przez więszkość a nie tylko same lobby w postaci Tomtoma :D

problem w tym, że jednorazowo można zadać tylko 3 pytania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a może warto żeby wszystkie głosy były potwierdzone wpisem w tym temacie?

I tylko takie się liczyły. Unikniemy wtedy dziwnych sytuacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To od czwartku w 3 części tematu :D

Ja uważam, że jeśli chcemy, z dumą poza granicami naszego kraju obnosić historię Polskich bohaterów, to angielskie napisy są lepsze :)

Natomiast, jeśli chcemy siedzieć w domu i kotu tłumaczyć co to tam było, to wtedy polskie napisy. Ja mimo iż nienawidzę angielskiego, do którego byłem zmuszony przez wiele lat i staram się go nie używać nawet w innych krajach, jak Austria, Niemcy, czy Włochy i używam go w podbramkowych sytuacjach, a w Anglii, no cóż mus, to mus, ale na szczęście sam nie byłem. Nie musiałem go za dużo używać :D Jednak uważam, że gdy będziemy mieć taki zegarek z napisami po angielsku, łatwiej będzie pokazać piękną historię naszego narodu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie 303fs to jest coś znam z dokumentów i książek,303dm to twór na siłę i dlatego wolę angielskie napisy ale czy z polskimi czy z angielskimi i tak kupię,chyba że będzie jakoś bardzo duży albo zbyt nowoczesny to wtedy pomyślę czy warto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zagłosowałem, na białą tarczę z napisami pod 6. Podobają mi się w sumie obydwie propozycje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem język angielski na tarczy nie przeszkadza. Przecież D303 był w końcu dywizjonem w lotnictwie brytyjskim. Umieszczenie napisów po in english na pewno nie będzie niczym złym. :D

 

pozdr,

 

MKO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To od czwartku w 3 części tematu :)

Ja uważam, że jeśli chcemy, z dumą poza granicami naszego kraju obnosić historię Polskich bohaterów, to angielskie napisy są lepsze :D

Natomiast, jeśli chcemy siedzieć w domu i kotu tłumaczyć co to tam było, to wtedy polskie napisy. Ja mimo iż nienawidzę angielskiego, do którego byłem zmuszony przez wiele lat i staram się go nie używać nawet w innych krajach, jak Austria, Niemcy, czy Włochy i używam go w podbramkowych sytuacjach, a w Anglii, no cóż mus, to mus, ale na szczęście sam nie byłem. Nie musiałem go za dużo używać :) Jednak uważam, że gdy będziemy mieć taki zegarek z napisami po angielsku, łatwiej będzie pokazać piękną historię naszego narodu B)

Hendrix a co będziesz zagranica wodził obcokrajowcom przez nosem zegarek?

Patrzcie jaki mam fajny zegarek z napisem po angielsku :D

Spyta sie zainteresowany to sie mu odpowie o czym jest ów

Jak duzo wiesz o PAF? Co chciałbyś opowiedzieć temu obcokrajowcowi?

 

Poczytaj jakies wspomnienia i zobacz ile tam sie przewija zdan o polskosci, powrocie do ojczyzny i tesknocie do rodzinnego kraju.

 

Na początku naciskaliście na historyczny aspekt, tribute, rodziny, MON, tradycja i inne takie, teraz z tego wychodzicie rakiem.

Moim zdaniem język angielski na tarczy nie przeszkadza. Przecież D303 był w końcu dywizjonem w lotnictwie brytyjskim. Umieszczenie napisów po in english na pewno nie będzie niczym złym. :)

 

pozdr,

 

MKO

Nie uważam ze po angielsku bedzie czyms złym/niepoprawnym ale po Polsku było by imo lepsze, bardziej charakterne.

Można się spytać żyjących pilotów PAFczy wolał by zegarek w j.polskim czy angielskim..odpowiedz wg mnie była by tylko jedna POLSKIM :)

Zyje bodajże F.Kornicki

 

 

 

wiecie jak na poczatku mowiono w angielskiej armii?

Bloody foreigners uwazano ich za analfabetów Buta Brytyjczykow, pewność siebie i ich własne mniemanie o tym, że nikt nie potrafi walczyć lepiej od nich.

Do dzis dnia w pazdzierniku podczas obchodzenia dni 'Bitwy o Anglię" kilka zdawkowych pochwał, marginalizują udział obcokrajowców jak tylko się da.

 

 

Polecam, jak ktoś chce zagłebić temat 303.

 

Jak ktos nie ma czasu obejrzec calego filmu proponuje od 44 minuty 37 sek.


Anglicy walczą do ostatniego żołnierza swego sprzymierzeńca...- stara to prawda znana od setek lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początku naciskaliście na historyczny aspekt, tribute, rodziny, MON, tradycja i inne takie, teraz z tego wychodzicie rakiem.

Z tego, co wymieniłeś, to tylko „historyczny aspekt”, „tribute”. Rodziny i MON to już były czyjeś wycieczki :D. Ale o wersji polskiej czy angielskiej, możemy jeszcze się poankietować. Niestety, z konieczności jest to w częściach, bo ankieta może zawierać jednorazowo tylko 3 pytania. Gdyby nie to, już zrobilibyśmy ankietę z 10 pytaniami, żeby sobie wyjąśnić wszystko i byłoby dużo prościej. Ale nie jest :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to moje głosowanie:

- kolor tarczy - jasny,

- średnica koperty - 40mm,

- napis - i tu mam problem, bo chciałbym: "POLSKA" albo "POLAND" pod 6 (zagłosowałem na made in...)

 

Z całym szacunkiem do naszego Języka, ale "myśliwski" jakoś mi od początku nie pasuje. "303 Polski Dywizjon Myśliwców" ładniej by według mnie wyglądał (ale to niezgodne historycznie). Zatem ostatecznie wolę 303 Polish Fighter Squadron i POLAND pod 6.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, też wycofałem głos z 39mm, zmieniłem na 40mm, poza tym tarcza jasna, Wyprodukowano w Polsce. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

OK, też wycofałem głos z 39mm, zmieniłem na 40mm, poza tym tarcza jasna, Wyprodukowano w Polsce. :D

 

I ja swój głos poprawiłem na 40, jasna, made in...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, wszyscy spod 39-tki, wycofujcie swój głos i dawajcie na 40, W przeciwnym wypadku wygra 42 :);) ;)

Hej, wszyscy spod 41-tki, wycofujcie swój głos i dawajcie na 42, W przeciwnym wypadku wygra 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie nie mogę znaleźć informacji do kiedy obowiązuje ankieta.

 

Kurcze nie mogę się zdecydować. Bo jeśli lupka jest bardzo wąska (jak na tymczasowych wizualizacjach) i tarcza zajmuje 99% powierzchni, to wtedy już przy 40mm robi się patelnia. A jeśli lupka jest szeroka, a tym samym dużo mniejsza tarcza, to wtedy spokojnie może być 42mm. Poza tym dużo zależy od lug-to-lug.. a tego wszystkiego nie wiemy przed zaprojektowaniem koperty.

To samo z kolorami. Biały optycznie powiększa, czarny pomniejsza... Ot, dylematy...


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, wszyscy spod 41-tki, wycofujcie swój głos i dawajcie na 42, W przeciwnym wypadku wygra 40

 

Spod 43-ki też zmieniajcie na 42 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie nie mogę znaleźć informacji do kiedy obowiązuje ankieta.

 

Kurcze nie mogę się zdecydować. Bo jeśli lupka jest bardzo wąska (jak na tymczasowych wizualizacjach) i tarcza zajmuje 99% powierzchni, to wtedy już przy 40mm robi się patelnia. A jeśli lupka jest szeroka, a tym samym dużo mniejsza tarcza, to wtedy spokojnie może być 42mm. Poza tym dużo zależy od lug-to-lug.. a tego wszystkiego nie wiemy przed zaprojektowaniem koperty.

To samo z kolorami. Biały optycznie powiększa, czarny pomniejsza... Ot, dylematy...

hendrix zaproponowal do czwartku.

myślę, że wąska raczej bedzie

biały powiększa, lobbuję za 40 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje info o zakonczeniu ankiety wrzucic na początek tematu


Anglicy walczą do ostatniego żołnierza swego sprzymierzeńca...- stara to prawda znana od setek lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje info o zakonczeniu ankiety wrzucic na początek tematu

I to jest słuszna koncepcja. Można wrzucić, bo teraz pacze i nie ma, a jak będzie, to pacze i jest. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tomtom

 

Ciekawy ten film! Fajnie, że brytole coś takiego zrobili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.