Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

MacAron

Zegarek „Dywizjon 303” cz. 2

Wybieramy tarczę i wielkość koperty  

153 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Kontynuacja z: http://zegarkiclub.pl/forum/topic/69946-zegarek-„dywizjon-303”/page__st__860

 

Oceniamy TARCZĘ!. Koperta i koronka jest we wczesnej fazie i na wizualizacji jest tylko pomocniczo.

 

Biała tarcza (taka zlamana biel) jest z czarnym nadrukiem, a wskazówki są barwione termicznie.

post-45237-0-08225800-1329042496_thumb.jpg

 

Czarna wersja jest z lumą na wskazówkach i tarczy.

post-45237-0-97595000-1329151008_thumb.jpg

 

Doprecyzujemy też wielkość koperty.

Trzecie pytanie dotyczy formy zapisu kraju pochodzenia zegarka. Naszywka w kolorze naszywki naramiennej na 12 lub tradycyjne Made in Poland na 6.

 

Wizualizacje - Dmn dzięki;)

 

EDIT: GŁOSY ZBIERAMY DO CZWARTKU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zagłosowałem na 39mm,białą tarczę i Made in Poland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja podobnie biała tarcza ,39, made in Poland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czarna,39,made in Poland.

edit: 40 dla dobra sprawy :D


Pozdrawiam,
Zbyszek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MacAron pierwszy etap zakończony uff :)

Idziemy dalej:

ponieważ termin "złamana biel" niewiele mi mówi, prosiłbym o podanie (najlepiej podpięcie do ankiety) kodów RGB kolorów tarcz o których piszesz w ankiecie. Wtedy każdy sam będzie w stanie ocenić faktyczną barwę, dodatkowo sprawdzi sobie wygląd na innym monitorze, w pracy, przy innym świetle itp.

 

Zachęcam również pozostałych designer-ów (którzy ujawnili swe talenty w poprzednim temacie) do zamieszczania swoich projektów i twórczej burzy mózgów :D . Nowe talenty w tej dziedzinie również bardzo mile widziane :D .


" w poszukiwaniu straconego czasu..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ponieważ termin "złamana biel" niewiele mi mówi, prosiłbym o podanie (najlepiej podpięcie do ankiety) kodów RGB kolorów tarcz o których piszesz w ankiecie. Wtedy każdy sam będzie w stanie ocenić faktyczną barwę, dodatkowo sprawdzi sobie wygląd na innym monitorze, w pracy, przy innym świetle itp.

Może byc np 248/248/242. Ale to tylko jedna z bardzo wielu możliwości. I tak każdemu może się inaczej wyświetlać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIE głosuję nie ma dokładnej ankiety. :D

gdzie opcja wyboru POLSKICH napisów "303 dywizjon myśliwski" !uparliście sie na tej jezyk angoli

dlaczego nie ma opcji zamiast MADE IN POLAND- POLSKA ?

 

Pisałem wczesniej by sprecyzowac kolor tarczy wg tabeli kolrów RAL, ktora kazdy moze sobie obejrzec w kazdym sklepie z farbami !


Anglicy walczą do ostatniego żołnierza swego sprzymierzeńca...- stara to prawda znana od setek lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomtom, gdyby robić do ankiety każdą możliwą kombinację koloru, wersji językowej, jeszcze może umieszczenia logo itd, zrobiłoby sie w porywach do kilkunastu wersji a głosowanie byłoby bez sensu. Teraz decydujemy o kolorze, jak napisałem!!. To nie jest finalny projekt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIE głosuję nie ma dokładnej ankiety.

Dużo rzeczy już widziałem, ale strajków na forum dyskusyjnym jeszcze nie. :):D :D

 

Pisałem wczesniej by sprecyzowac kolor tarczy wg tabeli kolrów RAL, ktora kazdy moze sobie obejrzec w kazdym sklepie z farbami !

 

System kodowania jest sprawą drugorzędną (każdy jest niedoskonały ze względu na inne źródło odbioru każdego Użytkownika- inny monitor, różne rodzaje papieru na których wydrukowano próbki, inne oświetlenie, natężenie światła, itp.).

Ale i tak moim zdaniem należy to usystematyzować w pewien sposób, unikniemy wtedy tekstowego opisu kolorów w projektach które się pojawią, np.: "bordo paryskie z odrobiną seledynowej żółci przełamanej kroplą błękitu" :D


" w poszukiwaniu straconego czasu..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już, to podawajcie kod w formacie hex

Wtedy na forum można wizualizować

Na przykład odpowiednikiem 248/248/242 jest #F8F8F2

 

.........................

 

code

[background=#F8F8F2]
.........................
[/background]


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wow! Wracam z ferii a tu 45 stron nastukane o zegarku 303! Jak wyjeżdżałem temat został ledwie utworzony i MacAron z Hendrixem coś tam mówili o koncepci a tu proszę... Super

 

Projekt z białą tarczą i niebieskimi wskazówkami bardzo mi się spodobał, zresztą jest on zgodne dokładnie z moim pierwszym głosowaniem w ankiecie (sprzed wyjazdu). Trafiłem kolor i centralną sekundę heh

 

Od dziś jestem z Wami w rozważaniach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zagłosowałem.

Jasna tarcza, czarne indeksy.

rozmiar 42 - wg mnie idealny

naszywka ale tu jestem bardziej elastyczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macaron- Jakiej każdej wersji jezykowej? ktos pisał o czeskiej, ukrainskiej arabskiej? cięzko dorzucić jedną opcje wiecej ?

Wypracowaliśmy WSPÓLNIE jakiś tam zarys projektu wiec dalej róbmy to wspólnie. Podkreślam wspólnie- bo twoje pierwsze autorskieprojekty odpadly a spodobały się inne

 

Wersja polskojęzyczna miała być uwzględniona. Pisano o tym wcześniej i nie jestem jedyną osobą która by chętnie na taką głosowała. Po to są ankiety by wybierać.

Najlepiej zrobic ankiete z jednym projektem i dać dwie odpowiedzi: podoba się?- TAK, NIE :D

 

Z przodu po anglosasku a z tyłu po polsku gdzie konsekwencja ?

 

Co mi da kolor w formacie HEX? jak kazdy monitor pokazuje inaczej? U mnie moze byc ciemniej a u kogos innego znów duzo jasniej

Kombinujecie jak konie pod górę :)

Pisac RAL 90023[przykład] i kazdy wie o co chodzi


Anglicy walczą do ostatniego żołnierza swego sprzymierzeńca...- stara to prawda znana od setek lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zagłosowałem na białą tarczę i rozmiar 40 mm ale szczerze mówiąc jest mi w miarę obojętne czy to będzie 39mm czy 42mm. Z opcji naszywka czy bez wybrałem bez, czyli Made in Poland ale raczej preferowałbym napis "Wyprodukowany w Polsce". Ogólnie bardzo mi odpowiada ten projekt i liczę , że uda się go ukończyć. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasna tarcza, 41mm, Made in Poland

 

IMO napis Made in Poland nie jest konieczny. Co do oznaczenia dywizjonu to też samo 303 by wystarczyło :)

 

EDIT: Czarny jest niczego sobie, ale nie podoba mi się malowanie na wskazówce godzinowej :D


Pozdrawiam, Wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobimy jeszcze jedną część dla napisu i dekla prawdopodobnie, bo dekiel tak samo nie jest jeszcze uzgodniony.

Co do Made in Polska, to nie przejdzie. Może być albo tak albo tak, jak MacAron zaproponował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej byłoby po prostu POLSKA na dole pod indeksem 6, tylko bez zadnej tandetnej naszywki, prosze :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z góry przepraszam za OT a,ale co z tego zegarka faktycznie będzie wyprodukowane w Polsce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HEJ

IMHO ---Czarna tarcza i 42mm najlepszy wybór!

Czy w realu proponowana naszywka będzie czytelna bez szkła powiększającego :D ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z góry przepraszam za OT a,ale co z tego zegarka faktycznie będzie wyprodukowane w Polsce?

Otóż to. Jakie są podstawy do umieszczenia napisu "Made in Poland"? No właśnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Z góry przepraszam za OT a,ale co z tego zegarka faktycznie będzie wyprodukowane w Polsce?

 

Zadaj pytanie producentowi, to on wymaga tego napisu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co sie orientuje to więcej niźli w innych 'polskich' współczesnych produkowanych zegarkach, i pewnie więcej niż w niejednym 'szwajcarskim" z napisem swiss made :D

 

edyta: oczywiscie jesli mówimy o G.G


Anglicy walczą do ostatniego żołnierza swego sprzymierzeńca...- stara to prawda znana od setek lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jako kobieta wyrażę się krótko i na temat:

 

Tarcza: czarna

Koperta: 42

Oznaczenie pochodzenia: Made in Poland (tylko, że taki z tego polski zegarek, a same angielskie teksty się pojawiają)

 

Już wyjaśniam dlaczego tak zagłosowałam:

 

Tarcza czarna wygląda efektowniej. Bardziej elegancko i "mocniej oddaje" hołd dla Dywizjonu 303. Czarna tarcza ma ten charakter, którego nie dostrzegłam w wersji białej.

Koperta 42 tylko dlatego, aby tarcza była w optymalnym stopniu czytelna.

Przy oznaczeniu pochodzenia, nie miałam wyboru - musiałam dać MADE IN POLAND, choć milej widziany byłby polski napis, z resztą cała reszta zegarka także. Natomiast co do naszywki - szkaradny pomysł... Po pierwsze nie będzie na tyle widoczny, a po drugie nie pasuje do tego projektu. Tym bardziej w wersji z czarną tarczą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.