Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

anum47

Przeszklenie dekla

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, udało mi się za grosze <40zł> kupić zegarek seiko 5, kilkuletni, fakt że mocno porysowany ale mechanizm chodzi idealnie. Zegarek jest teraz u zegarmistrza na wymianie szkiełka, a ja mam pytanie odnośnie dekla. W zegarku jest stalowy dekiel a ja chciałbym przeszklony <chyba jak każdy kto ma automat>, czy da się dokupić taki dekiel albo zamówić, czy jakkolwiek inaczej to zrobić ?


Nie ma rzeczy których nie da się naprawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nawet uda Ci się kupić przeszklony dekiel do 5-ki, to raz - koszt przewyższy pewnie koszt samego zegarka, a dwa... Na prawdę chciałbyś oglądać goły, surowy, najprostrzy, niezdobiony mechanizm Seiko? Tam raczej nie ma się czym zachwycać :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kazdy mechanizm zasluguje zeby mozna go bylo obejrzec :lol: Nawet jak ruch balansu i przemieszczanie sie wachnika to jedyne ciekawe zjawisko (brak zdobien). Nawet tym mozna sie jarac - wiem cos o tym, bo w tissocie ktory posiadalem mechanizm byl brzydki ale i tak lubilem na niego looknac :lol:

 

Ale to fakt, przeszklenie dekla badz zakup pasujacego ze szkielkiem to wydatek wiekszy niz 40 zl.


EWOLUCJA:

Casio na komunię --> Casio od dziadka --> Q&Q --> Perfect --> Casio Edifice --> Christian Benoit --> Armani --> Lacoste --> Certina--> Tag Heuer Monaco --> Frederique Constant Automatic  --> Maurice Lacroix Pontos -->  Omega Aqua Terra --> Longines Hydroconquest Automatic + Oris Big Crown Chronograph + Frederique Constant GMT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to rzeczywiście.. no sam zegarek 45zł, wymiana szkiełka i bransoletki <bo była za ciasna> to razem wyszło jakieś 80 ;) to i tak mało jak za seiko 5 a w dodatku wizualnie i technicznie jest teraz wszystko ok.

 

Mechanizm może i zwykły, ale ja tam lubie popatrzeć. Widziałem go u zegarmistrza jak zdjął dekiel i wygląda całkiem solidnie, na pewno nieporównywalnie solidniej niż chińskie wynalazki marki goer które sypią się po miesiącu.

Co do dekla, to słyszałem że można załatwić sobie szkiełko zegarkowe i wtłoczyć lub wcisnąć szkiełko na pierścien pod deklem. Słyszał może ktoś o tym ?


Nie ma rzeczy których nie da się naprawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Co do dekla, to słyszałem że można załatwić sobie szkiełko zegarkowe i wtłoczyć lub wcisnąć szkiełko na pierścien pod deklem. Słyszał może ktoś o tym ?

 

Masz na mysli pierscien centrujacy mechanizm? Nie slyszalem o tym, choc interesowalem sie tematem. Powiedziano mi ze mozna znalezc zaklad, ktory moglby wyprodukowac taki dekiel.

 

Seiko 5 ma ladny mechanizm, co sie czepiacie ;)

 

DSC01212.JPG


EWOLUCJA:

Casio na komunię --> Casio od dziadka --> Q&Q --> Perfect --> Casio Edifice --> Christian Benoit --> Armani --> Lacoste --> Certina--> Tag Heuer Monaco --> Frederique Constant Automatic  --> Maurice Lacroix Pontos -->  Omega Aqua Terra --> Longines Hydroconquest Automatic + Oris Big Crown Chronograph + Frederique Constant GMT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz do Piotra Ratyńskiego, on chyba wspominał że robi coś takiego w swoim zakładzie.


Pozdrawiam

TomeK (Teston)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze rozumiem chęć "podpatrzenia" werku automata.Open-heart to by było dla mnie za wiele i chyba raczej denerwowało ale ruch wahnika i "ciężka orka " balansu jak najbardziej godna uwagi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wystarczy dekiel przetoczyć wstawić szkło i gotowe, i po problemie.


Liszewski Daniel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie przeszklony dekiel jest nieco pedalski i ma uzasadnienie tak naprawde w niewielu przypadkach. Duuuużo bardziej wolałbym ładny pełny dekiel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie przeszklony dekiel jest nieco pedalski i ma uzasadnienie tak naprawde w niewielu przypadkach. Duuuużo bardziej wolałbym ładny pełny dekiel

nie ma co - zabłysnąłeś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie przeszklony dekiel jest nieco pedalski

 

Ale dlaczego pedalski?? bo ja też nie rozumiem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale dlaczego pedalski?? bo ja też nie rozumiem :P

No, może wyraziłem się zbyt dosadnie ;), ale chodziło mi o to, że przeszklony dekiel to dla mnie jest taki „tani” zabieg. Bezsensowne efekciarstwo, nieuzasadnione w większości przypadków. Lepiej wygląda pełny dekiel, szczególnie, jeśli jest zdobiony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, może wyraziłem się zbyt dosadnie ;), ale chodziło mi o to, że przeszklony dekiel to dla mnie jest taki „tani” zabieg. Bezsensowne efekciarstwo, nieuzasadnione w większości przypadków. Lepiej wygląda pełny dekiel, szczególnie, jeśli jest zdobiony.

 

 

wszystko jest kwestią gustu- a z tym się nie dyskutuje. nie ma to nic wspólnego z efekciarstwem, "nieuzasadnieniem", pedalstwem i czymkolwiek jeszcze innym- podoba się lub nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jakiejś stronie pisało że wystarczy kupić szkiełko zegarkowe odpowiedniej średnicy i wcisnąć je na jakiś pierścień pod deklem, gościu pokazywał fotki zegarków zrobionych taką metodą... hm tylko czy w mojej piątce jest jakiś pierścien pod deklem na który dałoby się wcisnąc szkiełko ?

 

Co do dekla, ja wole przeszklony, bo lubię sobie popatrzec co jest w środku.


Nie ma rzeczy których nie da się naprawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jakiejś stronie pisało że wystarczy kupić szkiełko zegarkowe odpowiedniej średnicy i wcisnąć je na jakiś pierścień pod deklem, gościu pokazywał fotki zegarków zrobionych taką metodą... hm tylko czy w mojej piątce jest jakiś pierścien pod deklem na który dałoby się wcisnąc szkiełko ?

 

Co do dekla, ja wole przeszklony, bo lubię sobie popatrzec co jest w środku.

 

Gdy uczyłem się "fachu", a było to 45 lat temu, też zapragnąłem mieć wgląd do wnętrza mojego zegarka. Mój mistrz, podszedł do tego ze zrozumienie i pomógł mi dopasować ramkę ze szkiełkiem na miejsce dekla. Pamiętam, że trzymało się to nawet nieźle i mogłem imponować posiadaniem zegarka w którym można było obserwować pracę mechanizmu. Kilka lat potem ktoś zamówił sobie identyczne rozwiązanie jak moje i podjąłem się je wykonać. Zrobiłem jednak inaczej. Zegarek tego klienta miał zakręcany i dość gruby dekiel. Na tokarce wyciąłem nożem tok. otwór na wymiar ok.260, w krawędziach tego otworu wykonałem "wtok" i wstawiłem bardzo płaskie szkiełko plexi. Wyszło znakomicie, ku zadowoleniu klienta.

Tak więc - sposobów jest kilka.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma co - zabłysnąłeś

W całosci popieram wypowiedz kol. MacAron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh z przeszklonym deklem jest tak, że jak zegarek jest na ręce nikt go nie zobaczy i nie zostanie "obrażony" widokiem mechanizmu. a właściciel choćby ściągając zegarek może chwilę poświęcić i nacieszyć oko pracą mechanizmu. 7s26 seiko piękny nie jest ale ja się cieszę z przeszklonego dekla, zawsze chciałem mieć mechanika i chciałem żeby było widać mechanizm. wg mnie analogicznie jest z autami i silnikami. nie będę pisał że wszyscy ale większość ludzi lubiących motoryzację, interesujących się samochodami i nie traktujący ich jako pudło teleportujące z pkt A do B na widok starej widlastej amerykańskiej ósemki z gaźnikiem ma uśmiech na twarzy i jakoś tam marzy o aucie z takim silnikiem. A np nowe porsche? Jednym się nie podoba chociaż 911 z reguły jednak się podoba ale po otwarciu maski co widzimy? Trochę plastiku, jakaś rurka i naklejka żeby nie wkładać rąk. Nawet Clarkson się śmieje że silnik porsche wygląda jak tył lodówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W mojej opinii przeszklony dekiel to rzecz ładna i ciekawa, ale po pewnym czasie stając się rutyną i nie warta dodatkowej inwestycji.

Jeżeli kupujemy zegarek, który natywnie ma taki dekiel to miło, natomiast dopłata, niekoniecznie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.