Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość argos72

NAJNOWSZE ZAKUPY - NOWE NABYTKI

Rekomendowane odpowiedzi

 

musisz mi wybaczyć... mam juz swoje lata :-)

 

do dziś się zastanawiam czy dobrze zrobiłem że nie łyknąłem tego komandira od Ciebie

 

Dobrze, bo bym napastował jak zboczeniec żeby go odkupić i to za dwa razy taką cenę xd Nie nie, byłoby lepiej , gdybyś ti był ty , przynajmniej bym może go chociaż zobaczył xd

 

Nie wiem, czy czytałeś tę historię: )!

 

"Mam nadzieję, że nie robię tutaj spamu, ale tak siedzę i siedzę, i muszę to opowiedzieć :]

 

Kiedyś popełniłem podobny błąd.

Sprzedałem komandira, od którego to się wszystko zaczęło, gdyby nie on, to może i nigdy NIE NOSIŁBYM zegarka.

 

Komandir był kupiony przez mojego świętej pamięci dziadka(krótko po sprzedaży zmarł ), później nosiła go maja mama, gdy to była w moim wieku. Widziałem go nawet na starych zdjęciach.

 

Zawsze podobał mi się ten zegarek, gdy miałem 4 lata, to porwałem go, zamknąłem się z nim w toalecie, po czym krzyczałem "nie oddam" :D Trochę go nosiłem, taki brzdąc musiał wyglądać pocieszenie, a na dzisiejsze realia, to i hipstersko :D

 

Ledwie to chodziłem, a już moje oczy przykówała charakterystyczna, czerwona gwiazdka:D

Wspomnienia wracają dzisiaj mocno.

 

Później był noszony tylko sporadycznie, aż do początku gimnazjum, kiedy to mój kolega wspomniał coś o zegarkach RAKIETA, a ja odpowiedziałem mu , że mam w domu rakiety i do tego "jeszcze jakiś, inny radziecki" :)

 

Był nim właśnie opisywany komandir. Założyłem go następnego dnia do szkoły i się zaczęło! :D W końcu chciałem się dowiedzieć czegoś więcej o nim, z trudem rozszyfrowywałem napis "KOMANDIRSKIE" (ze względu na ozdobną czciąkę) i wpisałem go w wyszukiwarkę allegro. Moje oczy wyszły z orbit gdy zobaczyłem mnogość modeli, dodatkowo byłem zafascynowany, że wiele jest podobnych do mojego okazu.

 

 

Zacząłem oglądać zdjęcia radzieckich zegarków i się zakochałem: ) Rozpoczęło się coś, co trwa do dziś.

 

Sprzedałem go, bo potrzebowałem zastrzyku gotówki, a samego komandira przestałem nosić, bo przestał mi się podobać, gdyż miał hahah malutką pajęczynkę na szkle, a wszyscy ówcześni "zegarmistrzowie" których to wtedy znałem, uznali, że szkło jest niemożliwe do wymiany. To przez tych pseudomajstrów go nie mam,no i oczywiście przez swoją głupotę.

 

Później osoba (z forum, zegarek sprzedałem na naszym bazarku) po moich pożalsię lamentach, postanowiła, że nawet może mi go odsprzedać, a była to nawet rozsądną propozycja, jednak nie miałem akurat wtedy pieniędzy(musiałbym odkupić dwa sprzedane wtedy razem zegarki)

 

Kto wie, może jeszcze kiedyś wrócę jak koszmar senny i ponownie poproszę :) Żal mogę mieć tyko do siebie. Kupujący to i tak zbyt dobry człowiek :)

 

Jego sprzedaż wyszła mi w sumie na dobre, bo już nigdy nie popelnię podobnego błędu. Teraz namyslam się 10000 razy, aż oczy mnie bolą od patrzenia na sprzedawany zegarek.

 

Oto i jego zdjęcie (swoją drogą zastanawia mnie jego fejm, prawie 800 wyświetleń)

 

gallery_40106_1307_1287640.jpg

 

Wyszedł tutaj bardzo źle!

 

Do dnia dzisiejszego, zdążyłem nawet zanabyć takiego komandira(i to NAWET DWA EGZEMPLARZE ) Jeden z nich jest unikalną, niedostępną wersją ZAKAZ MO CCCP, drugi jest zwyczajny, ale NOS :)"

Edytowane przez Daniel*Komandir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

generalnie lubi w nim farba pękać.....

Ech, szkoda, bo a

jest naprawdę piękna. flaga Robi największą robotę w tym komandirze. Ale myślę, że u mnie wytrzyma. Będę dbać i niego :)

 

musisz mi wybaczyć... mam juz swoje lata :-)

 

do dziś się zastanawiam czy dobrze zrobiłem że nie łyknąłem tego komandira od Ciebie

Coś Ciebie zacytować w poprzednim poście nie mogę :D Edytowane przez Daniel*Komandir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to zdecydowanie złe że go nie kupiłem :-)

 

po takim wstępie odsprzedałbym go po cenie zakupu :-)

 

jak już tu jestem to wrzucę nienowy nabytek ale zegarek który zawsze chciałem mieć....

Kupiłem i przeleżał rok w szafie (brak kasy na super wyczesany pasek) w końcu  kupiłem bylejaki pach za 7 zł i dziś miałem go pierwszy raz na ręku. Miała być wersja radziecka w chromie, kupiłem ruską w złocie i co? i nie żałuję cena była dobra (niestety mam przyzwyczajenie że ceny porównuję z cenami z początku radzieckiego zbieractwa).

W pracy kilka osób aż mnie się zapytało co ja dzisiaj mam na nadgarstku a miałem to:

 

2q9w1hk.jpg

 

 

 

Zdjęcie robione komórką w pracy więc przepraszam za jakość.

Podczas uploadu zacząłem się zastanawiać czy nie pokazywałem już go po zakupie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei jestem miłośnikiem Poljotów i wyrobów pierwszej moskiewskiej :). Ale moje ruskie cudeńka ubieram bardzo rzadko, i to przeważnie na bardziej formalne okazje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zdjęciach z aukcji, pora na własne zdjęcie :)

 

Po 25 latach wyciągnięty po raz pierwszy z pudełka, pierwszy raz na ręce. Zzakładam z wielkim bbólem. Chyba najpiękniejszy zegarek jaki mam. Wcześniej mnie aż tak nie zachwycał, ale na żywo prawie się przewróciłem na jego widok :D;)

 

Najtrudniejszy zegarek do sfotografowania w historii. Brzydal wyszedł jakiś! W realu wygląda 10000000xxxx...razy lepiej.

 

Zdumiewa mnie wygląd tej flagi, tutaj to średnio widać, ale sprawia jakby to była namalowana farbą do szkła, do tego położona właśnie na szklanej powierzchni . Bardzo się błyszczy i odstaje, jest lekko przezroczysta, prześwituje przez nią struktura tarczy.

 

Jak będę miał lepsze światło, to zrobię więcej zdjęć i dodam go do odpowiednich wątków. Może wyjdzie chociaż trochę strawniej.

 

Masz farta :D

Byłem pewien, że nikt go za 180zł nie kupi i czekałem na zakończenie aukcji, żeby potem ponegocjować ze sprzedającym niższą cenę.

Ale potem nie nastąpiło...! :(

Jakby wiedział, że tak to wyjdzie to sam bym go brał za tyle.. :wacko:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz farta :D

Byłem pewien, że nikt go za 180zł nie kupi i czekałem na zakończenie aukcji, żeby potem ponegocjować ze sprzedającym niższą cenę.

Ale potem nie nastąpiło...! :(

Jakby wiedział, że tak to wyjdzie to sam bym go brał za tyle.. :wacko:

Ja zapodałem 2 propozycje korupcyjne Sprzedającemu już gdy wystawił go po raz pierwszy. Był nieugięty   :( Widocznie czekał na  #Daniela*K...

Przy drugiej aukcji również myślałem że nikt go nie kupi. Cóż życie pełne jest niespodzianek!

Daniel - gratulacje!


Szukam ładnej tarczy do złotego Kirowskiego. POMÓŻCIE!!

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurczaki, ale narobiłem ;0

 

Nie no, bym się chyba zapłakał gdyby ktoś go kupił przede mną! Byłem gotów brać za pierwszym razem, ale liczyłem na to, że samemu wystawi taniej. Później tylko czekałem na koniec aukcji: ]

 

Dziękuję za gratulacje i te opowieści :)

 

Czyli rakietę , jak i komandira sprzątnąłem sprzed nosów. Na jeszcze innego komandira, którego to ostatnio kupiłem, ponoć też było wielu chętnych.

Edytowane przez Daniel*Komandir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rakieta nie nowa ale dopiero dziś ją odświeżyłem

ac2de53e7f71428f7d58897a8a73597f.jpg

Łucz już był pokazywany z tarczą poljota (franken), obecnie doczekał się swojej twarzy ;)

3ad8b9570c1c5c916c9ee23b863e51b7.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś pora na kolejny egzemplarz tego modelu. Po drobnych staraniach, prawie NOS!

 

Chociaż zdjęcie na aukcji (pokazywalem je) było niezbyt ładne, to komandir okazał się w rzeczywistości jeszcze ładniejszy.

 

gallery_40106_1307_617813.jpg

 

I TU MAM DYLEMAT, CZY ZAMIAST TEJ BRANSOLETKI, DAĆ GO NA SOLIDNY SKÓRZANY CZARNY PASEK Z POŁYSKIEM I BIAŁĄ NICIĄ NA KRAWĘDZIACH, KTÓRA TO BY BARDZO PASOWAŁA DO INDEKSÓW.

 

Jak myślicie :)?

Edytowane przez Daniel*Komandir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasek, ale jak to trudny wybór to sprzedaj zegarek :P

Ta, SPRZEDAJ ZEGAREK!!   :P  :P

Już mam propozycję korupcyjną plus owca   :D


Szukam ładnej tarczy do złotego Kirowskiego. POMÓŻCIE!!

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się udało zdobyć ( w sumie namieszaną - bo mechanizm ACzZ jest w niej od Czapy )  Mołnię w prawdziwym marmurze z dedykacją ... i kolejny olimpijski klucz.

 

post-41508-0-32878000-1417265826_thumb.jpg

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne, proponuje wkleić do budzików Slavy, Pokaż tam też mechanizm, będzie można ocenić jak wyglądały konstrukcje z latach osiemdziesiątych.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to akurat najmniejszy problem, a czy najfajniejsza - popatrz w wątku - Budziki Slava. IMHO są fajniejsze :D


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się udało zdobyć ( w sumie namieszaną - bo mechanizm ACzZ jest w niej od Czapy )  Mołnię w prawdziwym marmurze z dedykacją ...

 

attachicon.gif1.jpg

 

Ta Mołnia to z Allegro? Pojawiała się tam ostatnio taka sama, ale w dość dużej cenie. Sprzedający miał też drugą Mołnię - tańszą, ale nie marmurową. Ciężki ten marmur? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to akurat najmniejszy problem, a czy najfajniejsza - popatrz w wątku - Budziki Slava. IMHO są fajniejsze :D.

 

Przejrzałem cały wątek :) i moim zdaniem tylko te mogą konkurować ;):) (twoje zdjęcia ;) )

 

 

post-57210-0-44546800-1407532876.jpg

post-57210-0-34361300-1407532766.jpg

 

Coś wspaniałego, zwłaszcza ten pierwszy !

 

Edyt: to chyba te same :D Ale ten pierwszy ma jakby bardziej kopułowe szkło i inny wzorna obudowie.

Edytowane przez Daniel*Komandir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście ten sam, ale z tego modelu są jeszcze ładniejsze (rzadziej spotykane) wersje. (proponuje przenieść dyskusję do budzików, bo tu raczej naręczne królują ;) )


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta Mołnia to z Allegro? Pojawiała się tam ostatnio taka sama, ale w dość dużej cenie. Sprzedający miał też drugą Mołnię - tańszą, ale nie marmurową. Ciężki ten marmur? :)

Mołnia jest ze wschodu BY . Marmur jak każdy kamień nie jest lekki .  Występowały też takie Mołnie , ale plastikowe (też mam) . Na allegro była właśnie plastikowa. Kupując ze zdjęć ten model radzę pytać z czego jest wykonany bo można się przejechać. Generalnie Mołnie "kamienne" do tanich nie należą ( zawsze powyżej 100 .... _) .

W przypadku budzików SLAVA ( tylko i wyłącznie ) , " budziki olimpijskie klucz" są dość nieczęste.  Układając piramidę "rzadkości" wg. mnie są dość wysoko. Generalnie wg . mych obserwacji mamy : Budziki klucze , budziki TV , prostokątne (wszelkiej maści) , sputnik w 98% z połamaną rakietą, dla niewidomych ... pozostałe zaczynając od kurczaków.

Edytowane przez Zdzisiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mołnia jest ze wschodu BY . Marmur jak każdy kamień nie jest lekki .  Występowały też takie Mołnie , ale plastikowe (też mam) . Na allegro była właśnie plastikowa. Kupując ze zdjęć ten model radzę pytać z czego jest wykonany bo można się przejechać. Generalnie Mołnie "kamienne" do tanich nie należą ( zawsze powyżej 100 .... _) .

Mam właśnie taką plastikową, która utrzymana jest w bardzo podobnej stylistyce - kształt i wymiary obudowy zbliżone lub nawet takie same, jak w marmurowej. Oczywiście się nie przejechałem - kupowałem z pelną świadomością, że jest to plastik. A z marmurowych, to mam tylko podstawkę w Mołnii "perkusyjnej" :) W każdym bądź razie gratuluję nabytku :)

Edytowane przez sthool

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda kwarc więc brzydziłem się jak brałem do ręki ale mówię kupie bo może się przyda  :)

 

post-60538-0-83385800-1417277557_thumb.jpg


"Czas jest zbyt cenny żeby go odmierzać byle czym"

  Omega Speedmaster Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.