Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość argos72

NAJNOWSZE ZAKUPY - NOWE NABYTKI

Rekomendowane odpowiedzi

Poczta przyniosła...Kristall nareszcie w lepiej niż dobrym stanie, 2-61 ,szatony ,pasy ,koronka...wszystko się zgadza :-) No i tarcza z perłowym połyskiem ...zostało teraz polować na Saluta i Łucza;-)

 

post-63389-1460734553,2941_thumb.jpg

 

post-63389-1460734580,6489_thumb.jpg

Edytowane przez jac-st

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek bez watpienia piękny ale powiedz mi jak jest obsługiwany chronograf ? on działa ? koronka wciska sie czy jest na stałe ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek bez watpienia piękny ale powiedz mi jak jest obsługiwany chronograf ? on działa ? koronka wciska sie czy jest na stałe ?

Pytasz poważnie? Koronka wciskana. Wciska się włączając, wyłączając i zerujac stoper.

Ten rodzaj mechanizmu nie posiada sekundnika zegarka ale takie mechanizm Stauferr & co robił także dla H Mosera, IWC i innych firm.

Edytowane przez rk7000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytam poważnie bo widziałem je ale z inną koronką z innym zakończeniem kominka - koronka miała przycisk.Drugie co mnie męczyło bo widziałem tą aukcję to ta grawerka - bardzo nietypowa,płytka i nie w tym miejscu co zazwyczaj.Napisałem do znajomego w Niemczech on tylko Burego zbiera i też mu to nie pasowało ale oczywiście możemy się mylić - to Ty masz zegarek w rękach i sam najlepiej ocenisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj po mechanizmie Paweł. 

Stauffer & co robili mechanizmy dla P.Bure ale też dla H.Mosera, IWC i jeszcze pewnie innych.

Mechanizm z koronką na ktorej jest przycisk występował (o ile się nie mylę) w 60 minutowym chronografie. Byly tez chronografy 30 minutowe z dolną sekundą ale nie wiem czy P Bure takie kupował i wkladał do swoich.

Zapewniam Cię, ze wszystko dziala jak w książce piszą z jednym małym wyjątkiem - wskazówka sekundnika stopera wymaga mocniejszego zaciśniecia bo zerując robi odchylke od 0. Chrono zeruje obustronnie więc nie jest to problem ale zegarmistrz musi to poprawić.

Zrobię zdjęcia i wrzucę  później.

W ustaleniu przyczyny powstawania  tej odchyłki i orientacyjnego roku produkcji pomagal mi kolega Piotr Ratyński za co jestem mu wdzięczny :)

 

Edycja 

Slaby jestem w filmikach ale jak ktoś ma chęć to można pobrać https://www.dropbox.com/s/m24qtmvtq54ri7x/VID_20160416_115227.mp4?dl=0

Edytowane przez rk7000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koperta i rozwiązanie koronki i kominka jest ok bo widziałem tez takie - pytałem jak to działa 

Co do koperty to miałem i widziałem już chyba setki zegarków Burego - zawsze grawery te fabryczne ale i też okolicznościowe były głęboko tłoczone lub grawerowane nigdy tak jak w twoim (załączone zdjęcia z netu i kilka moich) 

Czarne koperty oksydowane zazwyczaj nie miały oznaczeń poza charakterystycznymi literkami BBB nie wiem co to oznaczało ale widywałem je na wszystkich zegarkach w oksydzie - widziałem i miałem w rekach też kilka zegarków oksydowanych i sygnowanych orłem lub samymi napisami i zawsze koperta była oksydowana po wygrawerowaniu/wybiciu sygnowań - napisy nigdy nie błyszczały się tak jak w twoim - w twoim grawer został naniesiony  po oksydowaniu 

 

Jeśli już nanoszono te napisy bez godła to zawsze były na środku wewnętrznego dekla - jeśli były na krawędzi tak jak w twoim to zawsze z orłem (godłem) 

Ten napis jest za duży według mnie i źle został dobrany 

 

I teraz najgorsze co mogę dodać  -_-  według mnie ta grawerka jest współczesna i wykonana metodą laserową  a sama koperta albo oryginalna ale nie miała sygnowań i ktoś jej je dorobił, albo koperta dobrana (to według mnie najbardziej prawdopodobne) i dorobiony grawer 

To że grawerka jest współczesna jestem pewien 

Ten zegarek Kris chciał licytować ale to odradziłem

 

Kilka zdjęć zegarków z oryginalnymi tłoczeniami - jedno zbiorowe moich Buraków z różnymi oznaczeniami  i na końcu twój 

 

 

post-68206-0-20447800-1460812921_thumb.jpg

post-68206-0-35932000-1460812942_thumb.jpg

post-68206-0-03762300-1460812953.jpg

post-68206-0-61721200-1460812970_thumb.jpg

post-68206-0-20709800-1460812980_thumb.jpg

post-68206-0-99501300-1460812987_thumb.jpg

post-68206-0-86747100-1460812997.jpg

post-68206-0-33634900-1460813004.jpg

post-68206-0-68117300-1460813020.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do grawerki to być może masz rację, ja jestem początkujący w tym temacie. Jednak koperta raczej jest oryginalna, nie ma śladów po śrubkach mocujących mechanizm w innym miejscu niż tu gdzie są śrubki i ma oznaczenie BBB wewnątrz dekli. To już jest wybite głęboko.

Jeżeli ktoś laserowo dorobil napis na wewnętrznym deklu to zrobil to niepotrzebnie ale płakał z tego powodu nie będę  :)

Dzięki, taka wiedza może sie przydać w przyszłości.

Edytowane przez rk7000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj był podobny i lepiej wyceniony przez kupujących bo tu raczej wątpliwości nie było co do koperty ale widać Pani ponad 2700zł nie wystarczyło - aukcja zakończona na chwilę przed końcem

 

 http://allegro.pl/chronograf-pawel-buhre-srebrny-carski-orzel-bcm-i6097800077.html

 

 

 

 

 płakał z tego powodu nie będę   :)

Bo i nie ma o co - masz piękny zegarek z idealną tarczą no i chrono Burego a tym niewielu może się pochwalić  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny ten z linka.

 

Wewnątrz dekiel wygląda tak

post-47356-0-19670800-1460820656_thumb.jpg

post-47356-0-71902000-1460820747_thumb.jpg

 

Mam nadzieję że to rozwiewa niepewnosć co do oryginalności koperty.

 

Edytowane przez rk7000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Mam nadzieję że to rozwiewa niepewnosć co do oryginalności koperty.

No własnie chodzi o to że ja te oznaczenie BBB  BBA  czy jakoś tak bo sam już nie pamiętam widziałem praktycznie na wszystkich stalowych i potem oksydowanych kopertach - nie wiem co to oznacza, pewnie jakiś skrót z czego koperta zrobiona albo co?? sam nie wiem 

Jeśli chodzi o tego sprzedającego to kiedyś wystawiał kilka Polskich zegarków z tarczami zrobionymi tak że nawet guru od Polaków pirx wkleił początkowo jako okazje - on chyba sam jest zegarmajstrem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paweł z Romanem się rozgadali to ja tak po cichutku wrzucę dwie ze swoich nowości :D

Taka piękna Rakieta w idealnym stanie :)  (zdjęcie poranne z braku czasu :( )

 

post-49869-0-21823500-1460824557_thumb.jpg

 

I kieszonkowa Sekonda od Pani Teresy :)

 

post-49869-0-70643300-1460824599_thumb.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wreszcie coś kupiłem koronka raczej od czapy i co jeszcze to was pytam.sekundnik?

post-59322-0-82379800-1460891492_thumb.jpg

post-59322-0-11237100-1460891519_thumb.jpg

post-59322-0-42354600-1460891546_thumb.jpg

post-59322-0-76950100-1460891569_thumb.jpg

Edytowane przez daniels36

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wreszcie coś kupiłem koronka raczej od czapy i co jeszcze to was pytam.sekundnik?

Koronka wydaje się być oryginalna, sekundnik również. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafał75

wreszcie coś kupiłem koronka raczej od czapy i co jeszcze to was pytam.sekundnik?

Koronka jest ok. Mam identyczną w swoim. Jedyna różnica to u mnie jest czerwona sekunda, a u Ciebie czarna co wcale nie znaczy że jest zła tym bardziej że kształt taki sam. Sam zegarek bardzo fajny i fajnie leży na nadgarstku.  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie "Wostokowo"

Taki populares. Kiedyś miałem, sprzedałem ale jak się trafił w stanie idealnym to nie mogłem nie kupić :)

 

post-49869-0-22362400-1460900261_thumb.jpg

 

I drugi :)

"Trochę" rzadszy Precyzyjny :wub:

 

post-49869-0-78290900-1460900341_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie "Wostokowo"

Taki populares. Kiedyś miałem, sprzedałem ale jak się trafił w stanie idealnym to nie mogłem nie kupić :)

 

attachicon.gifDSC05848.JPG

 

I drugi :)

"Trochę" rzadszy Precyzyjny :wub:

 

attachicon.gifDSC05832.JPG

Pierwszy fajny, a Precyzyjny świetny!  :wub:  Gratuluję! 

Edytowane przez Qba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie "Wostokowo"

Taki populares. Kiedyś miałem, sprzedałem ale jak się trafił w stanie idealnym to nie mogłem nie kupić :)

 

DSC05848.JPG

 

I drugi :)

"Trochę" rzadszy Precyzyjny :wub:

 

 

Świetny Precyzyjny! Skąd je wszystkie bierzesz? Szukam i szukam i albo ceny chore albo kiepskie stany.

Gratuluję!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.