Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość argos72

NAJNOWSZE ZAKUPY - NOWE NABYTKI

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Rafał75

Witam

Moje dwa najnowsze nabytki

1) Piękna rakieta z lat 60 - jej tarcza doskonale oddaje klimat stylu zegarków tamtych lat. Długo na nią polowałem ponieważ ciężko dostać ten zegarek w ładnym stanie (po kliknieciu wieksze zdjecie).

2) Urokliwa rakieta z lat 60 - stan średni z plusem ale liczy się to co ma w środku. Moja druga rakieta z tym bardzo rzadkim zdobieniem mechanizmu 17 kamieniowego :D

A ja ciut inaczej. Fajny paseczek. Taki klimatyczny. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładne, dawno nic nie pokazywałeś :)

Ten drugi werk ma zwykłą płytę, mam taki, jeden zwykły a jeden ma nadwymiarową płytę i nie wchodzi do takiej koperty jak w twoim.

Sorki za cytowanie siebie, ale zapomniałem o znaku zapytania i wyszło jakbym informował kolegę @Treevill jaki ma werk, a raczej płytę, a ja chciałem o to zapytać, :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komandir po dziadku - autentycznie po moim rodzonym dziadku, nie "po dziadku" ;) 

 

Po wymianie tarczy, wskazówek i tarczy datownika na taką z wostoka (oryginalny miał nieoryginalne wskazówki i podniszczoną tarczę

 

post-30539-0-78211200-1460496710_thumb.jpg

 

luma na wskazówkach, uzupełniona akrylówką, nie zdążyłem poprosić zegarmistrza o zaniechanie wypełniania (które wcześniej zleciłem), ale da się przeżyć ;) 

 

post-30539-0-23352400-1460496727_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Luma na wskazówkach powinna byc biała.

 

Ale ogólnie daje radę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle ciekawych nabytków, że strach coś pokazywać, szczególnie Buran fajny, żałuję, że kiedyś puściłem.

Ja znalazłem takie trzy deluxy :)

ea0248e19fed890aa2d752a7c4a04236.jpg

 

Ten na wostoku 2214

dca699dbd958ff282c73baf68ce8c733.jpg

 

Ten na zwykłej rakiecie 2609.HA

Ma ciemnoczerwoną tarczę, tylko nie mogę tego na zdjęciu ująć...

21dc5fce3a3a8f10be40e92a8a9ef390.jpg

 

A ten na białym wostoku precyzyjnym z mikro regulacją

35e25010924bc102e8380d31719968d9.jpg

Edytowane przez Enkil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Enkil w tym pierwszym deluxie to jest oryginalna tarcza? Pytam bo otwór na datę wygląda na "ręcznie wystrugany" :blink: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też o tym pomyślałem, gdy go zobaczyłem, ale jest fabryczny, żadnego śladu, wszystko pokryte oryginalną farbą. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten pierwszy to logo firmy Meister Anker 

 

MA Meister-Anker (mit Krone) bildmarke_meisteranker.jpgMeister Anker VersandhausQuelle Unter dieser Hausmarke wurden verschiedenste Uhren vertrieben, vor 1985 meist aus Ruhla, Deutschland, später auch aus China

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Meister anker na wostoku chyba dosyć rzadki jest :), ja jeszcze nie widziałem. Żeby nie było, wczoraj miał serwis, zdejmowalem tarczę i czyściłem werk, tarcza na fabrycznych nóżkach, żadnego klejenia, lutowania, nitowania itp...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To masz unikat - gruba kasa za tym stoi  ;)  :P

 

Ed: Mówiąc poważnie zielonego pojęcia nie mam co to za twory 

Edytowane przez Paweł Bury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1e051b2d69df15afc5d742adf5f733a4.jpgb7bc3942ab9bdfc74722d309de5e861e.jpg

Tak dwa dni temu wyglądał cornavin na rakiecie, też brak jakichkolwiek śladów przeróbek, tarcza zrobiona do tego mechanizmu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja znalazłem takie trzy deluxy :)

Super! Gdzie takie znalazłeś? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ostatnio nie mam zbyt dużo czasu i rzadko zaglądam na forum, mało też kupuje - tylko trochę starych pobied z lat 50-tych. Ale trafiło mi się coś takiego na bardzo ładnym chodzie, więc się pochwalę. niestety tarcza przy godz. 12 dostała trochę wilgoci i raczej zabrudzeń nie da się usunąć (ślady korozji widoczne są na górnych indeksach:(

post-68564-0-84621400-1460562369_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ostatnio nie mam zbyt dużo czasu i rzadko zaglądam na forum, mało też kupuje - tylko trochę starych pobied z lat 50-tych. Ale trafiło mi się coś takiego na bardzo ładnym chodzie, więc się pochwalę. niestety tarcza przy godz. 12 dostała trochę wilgoci i raczej zabrudzeń nie da się usunąć (ślady korozji widoczne są na górnych indeksach:(

Gratuluję nabytku. Że też ja nie mogę upolować Radugi :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

... trafiło mi się coś takiego na bardzo ładnym chodzie, ...

To jeszcze pokaż motorek ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś większego się pojawiło:

post-61474-0-87932100-1460575927_thumb.jpg


Nawet popsuty zegarek dwa razy na dobę pokazuje właściwą godzinę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To masz unikat - gruba kasa za tym stoi  ;)  :P

 

Ed: Mówiąc poważnie zielonego pojęcia nie mam co to za twory 

Mam chyba dwa Montale, o ile dobrze pamiętam. Jeden na Wostoku, drugi na Rakiecie. Z logo Meister Anker. O ile dobrze pamiętam, to widziałem też bez tego logo. Na ebay jakiś czas temu miał tego więcej jakiś gość z Rumunii


Najlepszym paliwem jest makaron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info, a już myślałem, że mam jedyny egzemplarz na świecie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie lombard obdarował taką Amfibią :) Całkiem przyjemna, tym bardziej, że cena basz atrakcyjna była. Koperta stalowa czy jednak chromowana? Amfy, Komandiry to nie mój temat i moja wiedza jest znikoma.

 

DSC_0014.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie lombard obdarował taką Amfibią :) Całkiem przyjemna, tym bardziej, że cena basz atrakcyjna była. Koperta stalowa czy jednak chromowana? Amfy, Komandiry to nie mój temat i moja wiedza jest znikoma.

 

 

Dość rzadka tarcza, zwłaszcza w tym stanie :) Koperta wygląda na stalową - były dwie odmiany: ze szlifem na górnej powierzchni i bez szlifu - Ty masz tę drugą odmianę. Koronka na pewno stalowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Marku, wszystko jasne :) Powiem szczerze, że tarcza mi się nawet podoba z tymi pomarańczowymi wstawkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.