Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość argos72

NAJNOWSZE ZAKUPY - NOWE NABYTKI

Rekomendowane odpowiedzi

Jakieś ukierunkowanie kolekcji na lata 50-te? :) Fajne staruszki :)

Sobiszek - aleś trafił. Mega rzadki zegarek, na który większość ostrzy sobie zęby i to jeszcze w takiej cenie :lol:

Edytowane przez buczo85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie ten z Allegro :lol:


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sobiszek - aleś trafił. Mega rzadki zegarek, na który większość ostrzy sobie zęby i to jeszcze w takiej cenie B)

 

 

No tak ostrzy, ale z tego co widziałem od roku, nie było go na allegro. Więc pozostaje ebay

 

 

A tym czasem dzisiaj wpadły mi takie oto zabytki, z czego po odpicowaniu lub nie,.... pójdą dalej w świat.

 

 

Dwa poljoty delux jeden slim z czarna tarcza w idealnym stanie, drugi 29 kamieni automat z datą również cyferblat elegancki. Tyle ze bez jednej łapki

 

post-30934-0-73696800-1331804827.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

post-30934-0-32515100-1331804829.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

post-30934-0-69651100-1331804830.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

 

 

 

 

 

A poza tym jeszcze wostok komandirski i ładna zaria nie podrabana jak to często bywa

 

 

 

 

post-30934-0-86221100-1331804831.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

post-30934-0-48447300-1331804833.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Edytowane przez sobiszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli miałbym któreś wyróżnić to zdecydowanie Wostok Mapetha i Leningrad Pmwas'a

Wskazówki w tym Wostoku jak najbardziej ok. Długo takich szukałem do swojej Drużby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pmwas, piękny ten GUB! poza tym gratuluję pobiedek, poluję na taką z czarną tarczą no i oczywiśćie gratuluję Leningrada B)

Kurcze do dzisiaj nie mogę sobie darować, że kiedyś musiałem takiego odpuścić na bazarku...

p.s. to z allegro? bo ostatnio pare ich się przewinęło :)

 

nekroskop, dzięki bardzo za miłe słowa :)

jutro oddaję wostoczka do zegarmistrza, nie omieszkam się nim pochwalić jak tylko wróci :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko w tym zestawie pochodzi z Allegro. Z kolei to, co przyszło dzisiaj doprowadziło mnie do szału. Wszystko zepsute!!! Poljot to złom nie nadający sie do niczego, z rdzewiejącym mechanizmem i chałupniczo dobrana ramką szkła (na zdjeciu można w sumie to zobaczyć, ale dopiero na żywo widać ewidentnie), Pabieda ma jakąś kombinowaną kopertę - dekiel się nie zatrzaskuje - nie wiem, jak by założony, chyba wprasowany (tu na szczęście miałem w "zasobach" kirowską kopertę w niezłym stanie to jakoś sobie poradziłem), a Prim ma coś z pierścieniem wokół dekla - jest cały poorany i nie bez przyczyny - nie da się go dokrecić tak, zeby dekiel był nieruchomy B) . Dałem radziecką uszczelkę w miejsce tego, co tam było (zresztą było między pierścieniem i deklem, żeby jakoś usztywnić :) ) i jest prawie dobrze, ale niesmak pozostał. Burd nie robie, bo Poljot to zwykłe "ryzyko zawodowe" - co jakiś czas się zdarza, a tarczę może kiedyś zagospodaruję, Pabiedę zrobiłem, a Prim zostaje bo stary i bardzo ładny. Ale normalnie sie zeźliłem - poprzedni zestaw był taki fajny, a tu wtopa. Zresztą, cały dzisiejszy dzień mam do d..., więc może tak miało być :)

Edytowane przez pmwas

Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też trochę pokupowałem z Alledrogo i trochę się martwie co dostanę. Niektórę już dotarły, ale dopiero w niedzielę bedę w domu to zobaczę.

Na pytanie o stan jednego poljota Mama mi odpowiedziała że wygląda jakby go ktoś siekierą otwierał B) . Z Allledro nidgy niewiadomo, w niedzielę się pochwalę :)

Pozdrawiam


Omega SMP300, kilka Constallation, Moonwatch. Rolex też kilka, Kocham Seiko! Poljot Chronograf  i Strela nadal cieszy , Pudelko kieszonek i wiele innych. Choroba postepuje. Pozdrawiam. Jedrzej 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto najnowsze zdobycze. Wspomniana Pabiedka '53 i Prim oraz dzisiajsza Zaria i "odratowana" Zwiezda. Ponadto od dawna poszukiwana, ale bez determinacji Zaria automat w ładnym stanie. Ma swoje wady, ale stan wizualny i techniczny co najmniej dobry. Odpuściłem licytację, a i tak za 40 zł wygrałem, nie wiem, jakim cudem :)

 

post-2232-0-63166600-1331805245.jpg

 

W Primie mamy fajny, wczesny mechanizm c/s - pierwszy kaliber Prima z dodatkowym mostkiem:

 

post-2232-0-39815300-1331805247.jpg

 

Co do zwiezdy, to od zawsze chciałem jedną w kolekcji i trafiła się taka, najzwyklejsza, ale w ładnym stanie. Kłopot w tym, że balans trzaśnięty. Próba dopasowania balansu z Pabiedy spełzła na niczym, (nieco inaczej profilowany włos) i ze złością ciepnąłem Zwiezdę do szuflady. Potem na Allegro znalazłem ciekawego trupa - Zwiezdę pozbawioną środkowego mostka, za to z dobrym (z relacji sprzedawcy) balansem. Zaryzykowałem dodatkową dyszkę i mam ;). Balans faktycznie dobry, a "gratis" koło naciągowe z czernionymi (tzn niewytartymi) napisami :) Wygląda bosko:

 

post-2232-0-16781100-1331805249.jpg


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi dzis listonosz przyniósł malutki zegareczek Wołenkę w dobrym stanie.

10712c803aa50a98m.jpg

a18c14aea3feff80m.jpg

Zegareczek ma 16 mm średnicy bez koronki.Co to za werk jest w nim jest moze wiecie?.Przyjemnie cyka to wiem na pewno.

Edytowane przez Janu1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wołga, z tego, co wiem :). Po prostu Czajka 1601. Albo - zdecydowanie ŁADNA Czajka ;)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pięknie... była świąteczna wyprzedaż gdzieś???

 

Nie uwierzysz - w warzywniaku ;)


WorldWideWatches

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pmwas świetny ten Prim i Zwiezda

szczególnie Prim mi się podoba, ale ja mam akurat słabość do tej marki B)

no i piękne seruszko w nim siedzi B)

gratuluję!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no masz rację, nie wierzę, w jakim warzywniaku takie dają???

 

W zaprzyjaźnionym B)


WorldWideWatches

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dawaj!!! Nie no, piękny :rolleyes:


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.