Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość argos72

NAJNOWSZE ZAKUPY - NOWE NABYTKI

Rekomendowane odpowiedzi

A i jeszcze dorzucę Pobiedkę, która przyszła w piątek, ale do dzisiaj nie sprawdziłem skrzynki pocztowej ;) więc rano jak to zrobiłem, czekała na mnie tam miła niespodzianka :D

 

post-27864-0-86560500-1331806926.jpg

 

i serducho:

 

post-27864-0-23711600-1331806928.jpg

 

z roku 54 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem na Allegro, ale ciut za drogo mi się wydało (tzn gdybym akurat miał wiecje kasy, to bym nie pogardził). Mechanizm z '54 roku to nieczęsty widok. Co ciekawe podobno ten model był produkowany ok 1949. roku, ale nigdy jeszcze na takiego nie wpadłem, nawet na zdjeciach...

Edytowane przez pmwas

Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

był wystawiony dużo drożej, ale ze sprzedawcą dało się targować ;) więc nie mogłem się powstrzymać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie masz rację, jak z większością ruskich jest dużo wersji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź oddam go do, zegarmistrza w Warszawie, widziałem że polecacie gościa na warszawskiej Pradze może cyknę zdjęcie u niego duszy tego zegara,mam jeszcze jednego też złociak firma POLET znacie?zrobię zdjęcia może jutro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) Oooo MASAKRA !

 

Piękne zegarki ! Poljot na 3133 miażdzy :) Wielkie gratki !


Pozdrawiam, Dawid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piękne okazy :)

dodatkowo bardzo fajnie zaprezentowane (jak większość Twoich zegarków)

zdjęcia są na prawdę przyjemne

co nie zmienia faktu, że w Wołnie jestem zakochany :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezupełnie nowy nabytek, ale chciałem pokazać jako ciekawostkę. Wziąłem go pomimo zniszczonej koperty z dwóch powodów

- nigdy wcześniej (ani później) nie widziałem tego modelu

- szkiełko ma najwyraźniej z prawdziwego szkła, nie z plastiku, co jest chyba rzadkością w radzieckich zegarkach?

Poljotsignal.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gosckmziz

post-23705-0-25118200-1331807318.jpg

 

Zegarki super i świetnie pokazane. W jakich latach produkowany był ten drugi od góry model Poljota, jak jest oznaczony przez producenta, jaki ma werk i jak z dostępnością (ceny?). W zegarkach rosyjskich mam zero orientacji :) a zegareczek bardzo mi się podoba. Mam bardzo podobny (w zasadzie identyczna koperta), ok. 40 - letni od ojca, ale jest w złym stanie, brak nazwy producenta na tarczy (była przez kogos ręcznie ozdabiana), ale to chyba Szturmańskie. Chetnie bym nabył coś nowszego ale prawie identycznego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się zdaje, że masz kirowskie na tarczy (takie szukaj to pewnie znajdziesz swojego) szturmańskich jest mało

 

A zegarek który pokazałeś ma napęd automatyczny podobne znajdziesz jako rodiny , mało dostępne a jak są to maja spore ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten zegarek ma ponad 40 lat. Lata produkcji 1956-1960. Dokładnie w tej kopercie były produkowane tylko Rodiny i Poljoty. Werk 22 kamienie, automat ( chyba 2415A ). W podobnej kopercie były Kirowskie, zobacz tu http://zegarkiclub.pl/forum/topic/52578-moj-skromny-zbiorek/page__st__40. Dostępność tego zegarka w takim stanie...no cóż, ja znalazłem, to i Tobie może się uda. :)


www.slavnyhans.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gosckmziz

Macie rację, kirowskie (szturmańskie coś mi nie pasowało :) ). Rozejrzę się w temacie, bo renowacji mojego egzemplarza zegarmistrz nie chciał się podjąć :) . Dzięki chłopaki za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hans,

 

Gratuluję zakupów - a pisałeś ostatnio że na Allegro nie kupujesz bo drogo.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet domyślam się który :)

 

A tego poljota automata to zdaje się na naszym Alle widziałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet domyślam się który :)

 

A tego poljota automata to zdaje się na naszym Alle widziałem

Mój nie jest z allegro.

Nekroskop gratuluję Poljota, widzę, że dziś czas na pancerne zegary.

post-29552-0-04262000-1331807760.jpg

 

post-29552-0-98174100-1331807761.jpg


www.slavnyhans.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta Sławka kwarcowa jest niezła, o ile się nie mylę to chyba nawet wygrała w konkursie na najładniejszą Sławę? tylko inny kolorek był

Edytowane przez Krzysiek_W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta Sławka kwarcowa jest niezła, o ile się nie mylę to chyba nawet wygrała w konkursie na najładniejszą Sławę? tylko inny kolorek był

O ile dobrze wiem to nie było w innym kolorze. Ona w zależności od konta padania światła jest od jasnobrązowej po prawie czarną. Niestety nie wiem o jakim konkursie mówisz. :)


www.slavnyhans.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.