Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość argos72

NAJNOWSZE ZAKUPY - NOWE NABYTKI

Rekomendowane odpowiedzi

Lubię od czasu do czasu założyć taką Sławkę. Klimatyczna ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie odebrany od majstra. Nowe szkiełko, koronka i sekundnik (którego w chwili zakupu nie posiadał).

Ural.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
post-2900-0-35783800-1292795496_thumb.jpgnowy nowiutki mój poszukiwany...24h rakieta 2623.H. Edytowane przez szoszi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aleś trafił!! Z ciekawości ile trzeba było za to dać we Włoszech?? Gratulacje. Niewiele jest u nas takich okazów w takim stanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile trzeba było za to dać we Włoszech??

 

 

 

15 Euro i jeszcze zastanawiałem się czy kupić (nie znając tego zegarka) pomyślałem sobie że to jakaś chińska podróbka ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, farciarz to mało napisane :lol:. A Ural fajny - wciąż nie mogę się zadnego dorobić, bo zawsze jest trzycyfrowy i zawsze akurat znajdzie się coś lepszego. Ale w końcu znajdę :)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję Kolegom!

U mnie dziś takie coś: AKCz-1. Może nie naręczny, ale zza wschodniej granicy. Mała prezentacja na Forum i zaraz zostanie zamontowany we właściwym miejscu (bo stary się zepsuł).

 

p1010714r.jpg

 

p1010715ve.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję Kolegom!

U mnie dziś takie coś: AKCz-1. Może nie naręczny, ale zza wschodniej granicy. Mała prezentacja na Forum i zaraz zostanie zamontowany we właściwym miejscu (bo stary się zepsuł).

 

 

Jaka jest częstotliwość kwarca ? Jaką ma dokładność ?

 

Chodzi mi o stabilność temperaturową - bo w samochodzie to "od Sahary do Arktyki". :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje medycznej sławy i czarnego urala :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest częstotliwość kwarca ? Jaką ma dokładność ?

 

Chodzi mi o stabilność temperaturową - bo w samochodzie to "od Sahary do Arktyki". :lol:

 

Wskazówka sekundowa zmienia swą pozycję co 1 sekundę. W starym zegarku o wiele częściej, trudno mi jest to policzyć, naliczyłem 15 w ciągu 5 sekund - chyba, że się mylę.

Dokładność wg producenta (przy napięciu 12+/-0,5 V i temp 25+/-5 st. C): +/- 1 s. w ciągu doby.

Zakres temp: od -45 do +65 st. C. Czyli można używać od Sahary do Arktyki, albo od Syberii do Pustyni Gobi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wskazówka sekundowa zmienia swą pozycję co 1 sekundę. W starym zegarku o wiele częściej, trudno mi jest to policzyć, naliczyłem 15 w ciągu 5 sekund - chyba, że się mylę.

Dokładność wg producenta (przy napięciu 12+/-0,5 V i temp 25+/-5 st. C): +/- 1 s. w ciągu doby.

Zakres temp: od -45 do +65 st. C. Czyli można używać od Sahary do Arktyki, albo od Syberii do Pustyni Gobi.

 

Częstotliwości oscylatora kwarcowego się nie policzy w ten sposób. Myślałem, że jest podana w dokumentacji.

Obecnie standardem jest 32768 Hz.

I ten zegar chyba właśnie tyle ma, bo dokładność nie jest nadzwyczajna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Częstotliwości oscylatora kwarcowego się nie policzy w ten sposób. Myślałem, że jest podana w dokumentacji.

Obecnie standardem jest 32768 Hz.

I ten zegar chyba właśnie tyle ma, bo dokładność nie jest nadzwyczajna.

OK, myślałem że chodzi o sekundnik. Częstotliwości oscylatora nie ma podanego w instrukcji. Dokładność nie jest nadzwyczajna, a zegarek jest dość tani, ale mi to wystarcza. Nie zamontowałbym lepszego zegarka do mojego samochodu, bo ich poprostu nie ma - te są jedyne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to i ja jeszcze coś dorzucę :lol:

niestety z powodu mrozów zakupki ograniczają się jedynie do allegro, natomiast udało mi się znaleźć dwa fajne zegarki w świetnym stanie.

Sorki za fotkę, ale robiona na szybko komórką.

Zegarki jeszcze przed wizytą u zegarmistrza

Wyglądają tak:

 

post-27864-0-32030100-1331804713.jpg

 

W rakiecie mechanizm otwierania szkiełka działa wyśmienicie, full original :)

natomiast wostok jest uroczym zegarkiem z przepięknym mechanizmem, ślicznymi wskazówkami i bardzo ładną tarczą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wostoczek pierwsza klasa ja w swoim mam majakowe wskazówki... i wyglądają na oryginalne hmm tylko twoje też tak wyglądają...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wostoczek pierwsza klasa ja w swoim mam majakowe wskazówki... i wyglądają na oryginalne hmm tylko twoje też tak wyglądają...

u mnie siedzą dokładnie te co tutaj

 

vostok_civil1a.jpg

 

ale już w radzieckich zegarach mało co mnie dziwi i nie wykluczone, że były różne wersje (w tym też wskazówkowe) :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wskazówki są IMO ok. Jak w Kamach :lol:

 

Mnie przez ostatnie 2 tygodnie tak oto powpadało:

 

post-2232-0-21525700-1331804719.jpg

 

Jak widać kolejna radowa Pabiedka, tym razem '56, CzCzZ Czajka '60, ZIM 2608, Leningrad 2608, na doczepkę CzCzZ Pabieda z odstającą koronką od większych braci i bratni GUB na pięknej sześćdziesiątce :)

Edytowane przez pmwas

Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie wziąłem pod lupę swojego i ... wskazówki mają białe wypełnienie a kropki na tarczy sa zielone... więc moje są do wymiany aczkolwiek wyglądają na tyle dobrze że się nie poznałem

 

hmm jak w kamach to trzeba będzie poszukać tu i tam

Edytowane przez spartasongo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GUB ma śliczna tarczę :). Głównie dla niej zdecydowałem się nieco przepłacić :lol:

 

post-2232-0-98896500-1331804721.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gub pierwsza klasa !

To jest ten z allegro ?


CДEЛAHO B CCCP - najlepsze zegarki na świecie !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.