Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość argos72

NAJNOWSZE ZAKUPY - NOWE NABYTKI

Rekomendowane odpowiedzi

Sława też bardzo fajna :-) Ten zegarek bardzo zwraca uwagę kiedy ma się go na łapie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sława jest fajna - choć niektórym egzemplarzom to można "zarzucić" :)  że są aż w zbyt dobrym stanie - ale to widocznie taka udana długoczasowo produkcja. Natomiast z tej Sławy można zrobić mikrokolekcję bo w takim kształcie jest jeszcze Czajka i Cornavin.

Edytowane przez Gregorian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Karolus

wszystkie fajne, ale "kosmiczna" slava dość trudna do zdobycia. Gdybyś chciał się pozbyć to śmiało na pw.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nice... wiadomo ze rakieta 24 h jest na mojej wish liscie ale ja czaje sie na taka ktora ma bezel z miastami ale ta twoja w super stanie o ile dobrze widze (z komorki)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo ładna rakieta


Do zdobycia : Rakieta wieczny kalendarz i  Rakieta 24h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@profaner

 

na mojej była dokładnie ta i udało się ją zdobyć w stanie NOS :D

 

@Treevil

 

dzięki :)

 

@yorki_man

 

to życzę powodzenia :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jestem w trakcie finalizowania transakcji kupna mojego pierwszego komandira i mam do was pytanie czy aby nie jest to mina?

 

uk80.jpg

 

 

KOmandir jest juz u mnie. Stan wizualny jak na zdjęciach jakieś farfocle rdzawe na wskazowkach i chyba nieoryginalne szkielko - jakies bardzo wypukle.

To bym przebolal ale zegarek kupowalem jako pelnosprawny a on po 15 minutach sie zatrzymuje mozliwe ze jest brudny.

Cena wywolawcza 100 zl, wynegocjowalem 70 zl bardzo mi sie podoba to ze jest on rocznicowy tzn zwiazany z dniem zwycięstwa.

Przy wyciagnieciu koronki w pozycje nastawiania godziny werk rusza sie w kopercie.

Jest mu potrzebne czyszczenie lub / i wizyta u specjalisty i moje pytanie czy to jest oplacalne?

70 zl zegarek 50 zl pewnie wizyta u fachowca (dodatkowo nie mam sprawdzonego zegarmistrza wiec troche loteria moze byc).

 

Ładowac sie w to?

 

Zdjecie nie jest moje pochodzi z aukcji sprzedawcy.

 

-------------------------------------------------------------------------------------

 

blacker teraz zuwazelem twojego posta :)

Gratuje rakiety w stanie NOS no to musiales sie szarpnac.

ja 2 lata temu przebieralem w takich rakietach i mowilem sobie tak o 70 zl za duzo 80 za duzo no i ceny oszalaly :) a ja rakiety nie mam

Edytowane przez profaner

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na Komandirskiego dziwna koperta. Koronka powinna być zakręcana, osłonięta z brzegów dwiema "wypustkami". Obawiam się, że to może być "zwykły" Wostok z przełożoną tarczą..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziekuje doktorze za diagnoze :)

 

ja porownywalem go z takim komandirem

 

forums.watchuseek.com/f10/new-arrival-komandirskie-3akaz-1945-1975-a-662703.html?desktopmode=1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak wiem bo ten na bazarku row

niez bardzo mi sie podobal. super stan. ale ten mial lepsza cene no i jest okolicznosciowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wcześniej napisałeś wynika że wymaga reanimacji,a miał być sprawny jak twierdził sprzedający,patrząc na wskazówki podejrzewam że dostała się do niego wilgoć stąd te rudawe plamki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koperta jest w porządku. Jest to starszy model Komandira. Z wyjątkiem wskazówek stan powiedziałbym ładny. Wskazówki zawsze można wypełnić na nowo. Nie wiem jaka to historia z tym "ruchomym werkiem". Masz zdjęcia mechanizmu?

Ale na takie dyskusje są odpowiednie tematy. Nie rozmywajmy tego ;)

Edytowane przez buczo85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez myslalem o wilgoci ale srodek na to nie wskazuje tzn nie ma po tym.sladu poza wskazowkami

dodatkowo ten i podobne modele sa na werku 2234 moj to 2238 raz na e-bay spotkalem sie z podobnym modelem z identycznym werkiem.

kurde nie bardzo wiem co z tym zrobic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na Komandirskiego dziwna koperta. Koronka powinna być zakręcana, osłonięta z brzegów dwiema "wypustkami". Obawiam się, że to może być "zwykły" Wostok z przełożoną tarczą..

 

Jaki "zwykły"? od kiedy "zwykłe" mają na tarczy napis Komandirskie?

 

Ludziki, przejrzyjcie te wszystkie strony dostępne w sieci o radzieckich zegarkach, katalogi które są w wielu miejscach opisywane to łatwiej Wam będzie ocenić oryginalność - co bardzo Wam pomoże przy zakupach.

Edytowane przez Krzysiek_W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co przegladalem foty tego modelu koperta wyglada oryginalnie mechanizm z tego modelu to glownie 2234 ale znalazlem jeden na 2238.

werk troche wyglada inaczej kolo z gwiazdkami jak z pabiedy.

szkoda ze jak sie trafia cos co nie nalezy do "kanonu" to ciezko znalezc jakies informacje o nim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedna strona i od razu odpowiedź:

vostok1975.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki Krzysiek chociaz ta odpowiedz nie jest dla mnie satysfakcjonujaca. tzn moj mechanizm wyglada identycznie tylko ze nie jest opisany w tym samym miejscu.

jedyna wskazowke znalazlem pod kolem balansowym i tam jest malo wyrazny napis 2238.

fajny pasek z tych fotek cos podobnego by mi pasowalo.

znalazlem tez podobnego komandira w stalowej kopercie z werkiem wlasnie 2238.

na gorze mojego jest tylko duze B jako wostok i SU jako soviet union.

kolo tez z gwiazdkami.

no i badz Pan tu madry? czy sie w niego ladowac? czy nie ma sensu?

ogolnie zegarek troche maly ale ladny i z suuuper pociagajaca historia to wlasnie najbardziej lubie w sovietach

co to za strona?

Edytowane przez profaner

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O rany. Pora skończyć tę telenowelę. Jak masz za dużo wątpliwości to ja go wchłonę i tyle. Możemy szczegóły dograć na PW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wojciech1500

Jak to taki problem to ja tez go kupie, warto go odnowic bo to rzadki model.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak koledzy wyobrazcie sobie ze jest to dla mnie problem gdyby tak nie bylo to bym o tym nie pisal.

no ale dzieki za "pomoc"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.