Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość argos72

NAJNOWSZE ZAKUPY - NOWE NABYTKI

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Wojciech1500

To czy taki stary to taki pewien nie jestem, bo widziałem nawet takie w katalogach z lat 70-tych :) Ale Mozliwe, że z lat 60-tych, ale raczej II połowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To czy taki stary to taki pewien nie jestem, bo widziałem nawet takie w katalogach z lat 70-tych :) Ale Mozliwe, że z lat 60-tych, ale raczej II połowy.

Nowsze Vostoki 2605 nie miały szlifu  na werkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny stan ni ma co !!! to ten co ostatnio pytałeś czy wszystko z nim gra???

Naprawde ładnie zegareczek się uchował

Zdjęcie wyglada jak by ci go ktoś przez judasza w drzwiach pokazał                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                 

 Dokładnie ten co o niego ostatnio pytałem.

 

Zdjęcie faktycznie beznadziejne z I-phona 

 

Zdjęcie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 Dokładnie ten co o niego ostatnio pytałem.

 

Zdjęcie faktycznie beznadziejne z I-phona 

 

Zdjęcie 

 

Nie no - nie zdjęcia a zegarki tu oglądamy a ten prezentuje się wybornie - tarcza nieskazitelna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a da się zajrzeć jakoś od tyłu? :)


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

da się ale jest trochę rozkręcania - w tym jest chyba od strony tarczy dojscie do mechanizmu

Edytowane przez Paweł Bury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostaw, nic ciekawego tam nie ma... Chodzik z przystawka balansową. Ale nabytek fajny, "klimatyczny" :)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj zobaczyć innym :), nie każdy już widział. 


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lód w porcie Praskim i zajumał z barki, bo doszedł.  :D


<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D  nie myślałem, że tym skromny nabytkiem wywołam takie poruszenie :D . Rzeczywiście waga ciężka, rzeczywiście okrętowy, być może z torpedowca, ale pewności nie mam. W każdym razie w tym kwartale obchodzi 40-te urodziny więc trzeba to uczcić (do majstra i na ścianę :D ). Z tyłu nie ma dojścia do mechanizmu więc od strony tarczy. Ja go sam nie będę rozbierał bo się na tym nie znam, ale poproszę majstra, żeby go przy mnie rozebrał, bo sam jestem ciekawy i zrobię zdjęcia. A co do demobilu, to każdy ma swoje źródełka :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zabrzmiało bardzo tajemniczo :), miejmy nadzieję, że to źródełko to nie Kursk, bo by pewnie świecił cały w nocy :)


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tyłu nie ma dojścia bo jest lita obudowa - zegar stosowany na niemal wszystkich jednostkach pływających nawet podwodnych okrętach atomowych więc jest duze prawdopodobienstwo że na Kursku też był - nawet dzisiaj obok sprzętu elektronicznego GPS wykorzystuje się stare sprawdzone rozwiazania jak nakrecane zegary i ręczny sprzet pomiarowy typu sekstans tak na wszelki wypadek.

A czy to skromny nabytek to bym nie powiedział i nie chodzi mi tylko o rozmiary ale cene też - całkiem niezle stoją takie cudeńka w ładnym stanie - a na ścianie z ładna podstawą drewnianą :wub:  :wub:  :wub:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Kursku to raczej nie był, ale na okręcie tak, bo ma oryginalną drewnianą podstawę ;) A co do świecenia to nie sądzę, ale potwierdzenie będę miał w poniedziałek :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no ten konkretnie twój wiem że na Kursku nie był :D  :D  :D  pisałem o takich zegarach ogólnie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)  :) Też wiem, że zegary z Kurska, zostały raczej na wiecznej wachcie, ;)  ale chodziło mi raczej o wyjątkowość takich zegarów, gdyż nie ma ich zbyt dużo w powszechnym obiegu. Bardzo często z chwilą zakończenia zawodowego żywota, stają się pamiątkami ludzi którym szczęśliwie odmierzały czas i i ludzie bardzo rzadko się z nimi rozstają. Tym bardziej cenny. A znasz jego dokładne pochodzenie?


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety moje źródło na takie pytanie wzruszyło ramionami. Teoria o torpedowcu pochodzi od ciotki mojego kolegi, której całe życie zawodowe związane było z armią i bronią, również na poziomie projektowania różnych zabawek. Więc może coś w tym jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.