Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość argos72

NAJNOWSZE ZAKUPY - NOWE NABYTKI

Rekomendowane odpowiedzi

Poljot ciekawy - nie spotykany. Nie wiem jednak czy coś takiego w ogóle powstało ;)

A u mnie może nietypowo, bo gabaryt nieco większy, ale stan jest piękny, na doskonałym póki co chodzi i bardzo takiego chciałem...może poszukam teraz ładnego w zieleni.....?

post-60883-0-91893800-1428002917_thumb.jpeg


Pobieda "czerwona 12" - 1-47

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poljot ciekawy - nie spotykany. Nie wiem jednak czy coś takiego w ogóle powstało ;)

 

Dziękuję za odpowiedź. Też się nad tym mocno zastanawiam.

 

Kupiony u starszego zegarmistrza, wygrzebany spośród "wiaderka" innych starych rusków.

 

Tarcza bardzo ładnie spatynowana, na pewno nie była odnawiana.

 

Zegarek na współczesny wyrób raczej nie wygląda, tworzy dość solidną całość, raczej nie młodą.

 

Dziwi mnie napis na tarczy 30 kamieni...

 

Na ten moment nie potrafię go otworzyć, jest mocno zapieczony - powalczę jeszcze z tym i zobaczę co siedzi w środku.

 

Tak czy tak po wstępnym wyczyszczeniu z zewnątrz, robi na prawdę dobre wrażenie

 

Załączam kolejne zdjęcia, może ktoś mądrzejszy coś więcej powie.....

 

post-60184-0-86242100-1428004165_thumb.jpg

 

post-60184-0-06687000-1428004189_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to przypadkiem nie jest jakiś nurek? Myślę, że kolega mayor prędzej by powiedział coś na jego temat :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakaś odmiana Poljota amfibii. Były wersje 23 kamieni i o wiele rzadsze 30 kamieni. Ale w takiej kopercie jeszcze nie widziałem. Zawsze są w kopercie podobnej wizualnie do 55G. Tu przykład Krisa:

https://plus.google.com/photos/107247623220063053982/albums/5793548151326379969/5874475956509881794?banner=pwa&pid=5874475956509881794&oid=107247623220063053982

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest to zegarek Poljot Amfibia, niestety pozbawiony bezela. Wersja 30 kamieniowa, automat, werk 2616.1H.

Jak wszystkie Poljoty Amfibie okaz bardzo rzadki i cenny.

post-64774-0-39298600-1428006493_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość liscak

Jak dla mnie ten Poljot nawet lepiej wygląda bez bezela, surowo ale i tajemniczo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Poljot Amfibia ciekawy okaz.Moim zdaniem nie jest pozbawiony bezela tylko ma wpasowany bezel od innego zegarka oryginalnie bezele były z polietylenu.Koperta rzeczywiście ma inny kształt (bardziej jak beczka) z wycięciem na koronkę.W moich Poljotach nurkach sa inne koperty(takie jak u Krisa),ale te koperty są zupełnie inne niż w 55 g.Przede wszystkim szkło w 55g jest większe i w kopercie jest otwór do mocowania nóżki pierścienia,.Warto by założyć osobny watek na temat Poljotow Amfibii bo to ciekawe zegarki może mniej pospolite od tych Amfibii z Czystopola,ale dużo lepiej wykonane,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym takiego nosił bez przerabiania i doklejania bezelka - taki typowy surowy podwodniak - podoba mi się 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje bardzo za odpowiedzi w temacie.

 

Bezel, co dziwne, jest dopasowany idealnie i bardzo ładnie "cyka" przy przekręcaniu, zastanawiam się, czy ktoś po prostu nie usunął z niego farby.

 

Mayor, czy mógł byś zmierzyć i podać średnicę szkiełka w którymś ze swoich nurków Poljota?

 

Dzis podjadę z zegarkiem do mojego zegarmistrza i ustalę co siedzi w środku.

 

Tak czy tak, biorąc pod uwagę, że dostałem go właściwie jako dodatek do innego zegarka, jestem bardzo zadowolony ze znaleziska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje bardzo za odpowiedzi w temacie.

 

Bezel, co dziwne, jest dopasowany idealnie i bardzo ładnie "cyka" przy przekręcaniu, zastanawiam się, czy ktoś po prostu nie usunął z niego farby.

 

Mayor, czy mógł byś zmierzyć i podać średnicę szkiełka w którymś ze swoich nurków Poljota?

 

Dzis podjadę z zegarkiem do mojego zegarmistrza i ustalę co siedzi w środku.

 

Tak czy tak, biorąc pod uwagę, że dostałem go właściwie jako dodatek do innego zegarka, jestem bardzo zadowolony ze znaleziska.

W środku będziesz miał 2616.1H:

http://www.ranfft.de/cgi-bin/bidfun-db.cgi?10&ranfft&&2uswk&Poljot_2616_1H

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mnie dotarły takie dwa. Przy okazji dopiszę się do wirtualnej listy i kupię w dobrym stanie ring do Poljota 55G :)

 

di-ZP6F4XXA.jpg
di-BODQC4X8.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobawiłem się dziś w przełożenie mechanizmów z jednej koperty Rakiety do drugiej. Ta z białą, nitowaną, tarczą miała kopertę w dobrym stanie, druga z czarną tarczą kopertę podniszczoną. Teraz biała trafia do użytku a czarna po jeszcze jednej drobnej naprawie (latające wskazówki po lekkim puknięciu ;) ) do pudełka.

 

post-72726-0-02187300-1428072290_thumb.jpg

 

post-72726-0-52793700-1428072290_thumb.jpg

Edytowane przez Pilot353

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ufff... już się bałem, ale dotarł przed świętami. Drugi trafiony Poljot 55G w bajecznym stanie z oryginalną koronką(?) i szkłem :wub: W zestawie oryginalna poljotowska bransa. Wygląda jak milion dolców :D

 

di-FZMWVRJE.jpg
di-81IFYI08.jpg
di-66FE2KZB.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lekka polerka szkła i będzie jak nówka :)

 

P.S. Bardzo mi się podobają Twoje zdjęcia. Robisz je w namiocie bezcieniowym, czy masz takie ekstra warunki świetlne u siebie w domu? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że się zdjęcia podobają. Szkło nosi ryski to fakt, ale tarcza jest genialna - czarna jak smoła. Napiszę na PW co i jak, aby tutaj nie śmiecić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fankaDaktarina

Pilot353 - ciśnienie mi skoczyło przez Ciebie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam dział radziecki już od pewnego czasu, ale dopiero niedawno się zarejestrowałem i wreszcie mogę tu pisać, zatem przy tej okazji pozdrawiam wszystkich piszących tutaj serdecznie.

Jestem wielkim fanem zwłaszcza Rakiet, a trzy dni temu Zajączek przyniósł mi taką ślicznotkę:

 

 

post-80620-0-95832100-1428079267_thumb.jpg

Edytowane przez Hagedorn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam dział radziecki już od pewnego czasu, ale dopiero niedawno się zarejestrowałem i wreszcie mogę tu pisać, zatem przy tej okazji pozdrawiam wszystkich piszących tutaj serdecznie.

Jestem wielkim fanem zwłaszcza Rakiet, a trzy dni temu Zajączek przyniósł mi taką ślicznotkę:

26895dee9ee68436m.jpg

Gratuluję, moja w remoncie u majstra.

To zajączek już chodzi? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pilot353 - ciśnienie mi skoczyło przez Ciebie!

Ale to nie jest Twój typ Rakiety. Koperta i tarcza ok ale wskazówki i indeksy już nie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zajączek już chodzi? ;)

Spieszył się, żeby przed śnieżycami zdążyć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie ostatnio trochę skromnych nowości.

 

Od południowych sąsiadów przyjechał Primek z małą sekundą - kompletny, ale wymagający czyszczenia i poprawy od strony wizualnej:

 

post-25327-0-49149900-1428079975.jpg

 

Rakietka kwarc kupiona stosunkowo tanio na Alle - zegarek jest bardzo zgrabny i piękny, słabe zdjęcia nie oddają nawet 50% jego urody :)

 

post-25327-0-86845600-1428080118_thumb.jpg

 

Na koniec zakup sentymentalny od jednego z forumowych kolegów:

 

post-25327-0-17280000-1428080256_thumb.jpg

 

Dlaczego "sentymentalny"? Ponieważ identyczny budzik był u mnie w domu w latach 80-tych. Tak na prawdę na takim właśnie budziku jako dziecko nauczyłem się rozpoznawać która jest godzina. W latach 90-tych budzik się popsuł i prawdopodobnie został wyrzucony - teraz jego kopia stanie na honorowym miejscu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że się zdjęcia podobają. Szkło nosi ryski to fakt, ale tarcza jest genialna - czarna jak smoła. Napiszę na PW co i jak, aby tutaj nie śmiecić :)

To wyślij od razu do mnie proszę .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.