Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Hendrix89

G. Gerlach Dywizjon 303 - II ETAP

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem ale chyba wychodzi na to, że to nie są termcznie barwione wkazówki. Lakier? Farba? Wolę nie wiedzieć. Jestem w stanie dopłacić trochę więcej ale niech zrobią to porządnie. Chciałbym, żeby wskazówki wyglądały podobnie jak w mojej Evidenzie (L2.642.4) a nie jak pomalowane farbami. Wiem, że to nie ten sam pułap cenowy, ale wskazówki są moim zdaniem największym smaczkiem takiego zegarka i powinny być perfekcyjne. Co do koloru tarczy, to też polecam ten sam przykład: Longines Evidenza (L2.642.4) - kolor tarczy to prawie kość słoniowa, zaś w słońcu barwa prawie biała.

 

A tu zdjęcia poglądowe:

 

zróćcie uwagę na barwę wskazówek (efekt widoczny tylko w "pełnym" oświetleniu)

FSLE02.jpg

 

a tu na barwę tarczy (w słabym oświetleniu jest jeszcze ciemniejsza)

evidenzaspring.jpg

 

Na tym drugim zdjęciu wydają mi się nawet ciemniejsze niż w 303.

MacAron jesteś pewien, że przy "pełnym" oświetleniu (jak to napisał smyr) nie będą tak jasne?

Aktualnie mi się podobają a nie wiem czy po rozjaśnieniu wskazówek spectrum barw w różnym oświetleniu nie będzie mniejsze niż teraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli na deklu nie widać "kółek", które oglądaliśmy jakiś czas temu oceniając grawer, to nie musi być polerowany. Po prostu te "kółka" sprawiały wrażenie półfabrykatu, elementu niewykończonego.

 

PS

post-45237-0-45019000-1342558290_thumb.jpg

Testujesz ten egzemplarz? No to "kółka" widzę i już ich nie lubię;).

Testuje inny egzemplarz, z numerem 01. Kołka widać na nim mocniej, niż na tym zdjęciu, ale słabiej, niż na tych wcześniejszych. Tak wlaściwie to nie ma sposobu, by ich nie zobaczyć, ale wg mnie one niewyglądają na półfabrykat, mi osobiście nie przeszkadzają. Ale jeśli Ty i inni także chcecie polerowany dekiel czy też wykonany w negatywie, to możemy sobie taki zażyczyć. Tak sądzę ;)

 

Dualbet Wskazówki w oświetleniu sztucznym, np lampka biurkowa w każdym polożeniu są wrecz czarne, chyba, że ustawisz je tak, żeby światło odbijało się dokladnie w nich. Wtedy mają kolor atramentu

W świetle dziennym liczba ustawień, w których wskazówki nie są czarne jest wieksza, gdyż ogólnie jest jaśniej. Pokazuje to np te zdjęcie autorstwa ALAMO:

post-45237-0-49551300-1342900842_thumb.jpg

Jak widać, są wtedy niebieskie, właściwie granatowe. Ale wierz mi, nawet w dzień nietrudno o sytuację, kiedy są czarne, a takiego jasnego rozbłysku jak np w przytoczonej kiedyś Omedze, nie uświadczysz na nich chocbyś nie wiem co robił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem za zwiększeniem średnicy i wysokości koronki.

Grawer na deklu w negatywie byłby ciekawy, ale jeśli będzie taki jak przedstawiony na fotka to też oki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy zwiększenie średnicy koronki nie spowoduje, że będzie na równi z deklem? Wolałbym chyba jednak bezpieczniejsze rozwiązanie , czyli zwiększenie grubości (szerokości?) koronki o 1 mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zwiększajmy grubości, zobaczcie fotki, dorzucenie całego milimetra zrobi z niej cebulkę :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dmm - o której fotkach piszesz? (bo chyba nie o zdjęciu autorstwa ALAMO)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem za powiększeniem koronki, co do pogrubienia- myślę ze te 0,5 mm nie zrobi jej krzywdy

Ciesze się że zostaną wprowadzone poprawki, na wcięcie na kopercie przymknę oko, albo od razu dam gruby pach :)


Anglicy walczą do ostatniego żołnierza swego sprzymierzeńca...- stara to prawda znana od setek lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarcza - ciemniejsza.

Wskazówki - jaśniejsze, bez lakieru. Sekundnik może ale nie musi być dłuższy.

Dekiel - polerowany.

Koronka - większa, ale nie grubsza.

Indeksy - bez pomarszczonej farby ;)

...to chyba tyle z mojej strony ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do wskazówki minutowej - ona w projekcie było minimalnie dłuższa i sięgala mniejwięcej na 1/4 - 1/3 odległości między dwoma zewnętrznymi okręgami. Teraz sięga dokładnie do wewnętrznego okręgu. Trzeba jednak pamiętać, że na rysunku ona ma mocno zaostrzony koniec, a w rzeczywistości nie aż tak. Moim zdaniem jednak nie wygląda to jakoś źle i biorąc pod uwagę, jak wielkie oburzenie wywołuje w Gerlachu każda moja uwaga - zostawiłbym to (na CW można poczytać).

Dla mnie gorszą rzeczą jest wskazowka sekundowa, która jest za krótka o około 1 mm, może nieco mniej. Razi to jednak dużo bardziej.

 

Przy okazji od razu odpowiem, że po powiększeniu koronki do 7 mm będzie ona zrównana z deklem.

 

Uprzedzam też tych, którzy są za polerowaniem dekla, że w zasadzie zegarek położony np na stole, nie wspiera sie na uszach lecz leży na deklu. To tylko tak gwoli uprzedzenia, żeby było wiadomo, że rysowal się bedzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli i tak źle i tak niedobrze...

PS

A dyskusji o kolorze tarczy nie rozumiem, sprawdziłem sam i za cholerę RGB 244/240/234 nie jest kolorem białym. Z drugiej strony jednak nie widziałem tarczy na żywo.

http://www.colorhexa.com/f4f0ea

Laik jestem, może źle sprawdziłem...

Tarcza nawet taka jak jest teraz podoba mi się, "brudniejsza" będzie ładniejsza. Mniej podobają mi się wskazówki (bez "garbu")i inny sekundnik.


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uprzedzam też tych, którzy są za polerowaniem dekla, że w zasadzie zegarek położony np na stole, nie wspiera sie na uszach lecz leży na deklu. To tylko tak gwoli uprzedzenia, żeby było wiadomo, że rysowal się bedzie.

Makaronie, polerka ma swoje wady i zalety.

Wada- łatwiej łapie rysy

Zaleta - łatwiej te rysy usuwać... ręcznie, samodzielnie, za pomocą prymitywnych narzędzi (np ściereczka capecode)

Powierzchnie szczotkowane/satynowane - trudniej łapią rysy, ale jeśli już się pojawią, trudniej je usunąć.. wymagają wiedzy, umiejętności, wymagają specjalistycznych narzędzi lub wręcz specjalistycznych urządzeń/maszyn. Tak więc są argumenty i za, i przeciw... wybór należy do ciebie ;)


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wybór należy do ciebie ;)

Ale ja się Was pytam ,jak wolicie :) Mi jest wsio rawno. Oba rozwiązanie mnie satysfakcjonują

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem za polerowanym delielkiem. Wydaje mie się bardziej przystający do realiów ówczesnych czasów. Poprawcie mie jeśli się mylę ale w pierwowzorach na których się wzorowaliśmy przy projekcie dekielki były polerowane (?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem za zwiększeniem średnicy koronki, bez jej pogrubiania.

Jeśli dekiel będzie miał tendencję do rysowania to polerka zdaje się być zbędna, co innego głębokość grawera ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja się Was pytam ,jak wolicie :) Mi jest wsio rawno. Oba rozwiązanie mnie satysfakcjonują

Trochę ostatnio brakuje mi czasu, żeby z uwagą śledzić wasze zmagania na styku klient-producent, i nie do końca orientuję się czy grawer ma być wklęsły, czy wypukły... Jeśli grawer wklęsły, to wolę dekiel polerowany. Jeśli wypukły, to jest mi również wsio rawno ;)

Koronka - trochę większa średnica

Wskazówki - lakierowanie termicznych wskazówek, to trochę dziwaczny pomysł. Coś jak oklejanie drewna okleiną drewnopodobną. Z początku, na dzień dobry, może to wyglądać nawet lepiej (i taki jest chyba zamysł wykonawcy wskazówek), ale po jakimś czasie lakier matowieje, płowieje, czasem pojawiają się mikropęknięcia... nie, nie.. nie po to się termicznie barwi stal, żeby ją pokrywać lakierem. To już lepiej od razu pokryć metalicznym niebieskim lakierem.


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wskazówki - lakierowanie termicznych wskazówek, to trochę dziwaczny pomysł.

Z gatunku tych, żeby koronkę w manualu robić zakręcaną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli grawer wklęsły, to wolę dekiel polerowany.

+1


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro napisałem na CW, to tym bardziej powtórzę i tutaj, że jeśli ktoś z Poznania ma ochotę zobaczyć prototyp na żywo, to możemy się gdzieś umówić. Chętnych proszę o PW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wjeksza koronka z naszym projektem celownika, polerka dekla I nie lakierowane wskazowki powinny byc ... Reszta wyglada ok imho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wieksza koronka ale nie grubsza. Kolor tarczy ciemniejszy. Wskazowki bez lakieru. Reszta git.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja opinia:

Tarcza ciemniejsza, wskazówka sekundnika dłuższa, wskazówki nielakierowane.

Reszta OK

 

Pozdrawiam

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To drugie raczej niemożliwe. Generalnie, żadne zmiany w kształcie wskazówek, jak wynika z wypowiedzi na CW, nie są już możliwe.


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To drugie raczej niemożliwe. Generalnie, żadne zmiany w kształcie wskazówek, jak wynika z wypowiedzi na CW, nie są już możliwe.

 

Jak się nie da, to trudno, ale opinię sobie wyrażę. :)

 

Pozdrawiam

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja się z Tobą zgadzam. Żadna ze wskazówek zamontowanych w prototypie nie odpowiada w 100% wskazówkom z rysunków prezentowanych przez MacArona (brak krawędzi czy też garba na minutowej i godzinowej, całkiem inna sekundowa, krótsza, z inną przeciwwagą). Z drugiej strony, źle nie wyglądają. Zegarek wygląda całkiem, całkiem. En face mi się nawet podoba.


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały czas nurtuje mnie głębokość grawera na deklu, skoro zakładamy że będzie się rysował.Każda polerka bedzie go wypłycać, czy nie pogłebić go choć trochę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.