Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Hendrix89

G. Gerlach Dywizjon 303 - II ETAP

Rekomendowane odpowiedzi

moim zdaniem lepiej byscie zrobili gdyby ten zegarek mial plastikowe szkielko. Nie rozumiem dlaczego tak wilu ludzi boi się plastikowych szkielek...one sie swietnie sprawdzają, są bardziej transparentne niż mineralne...a w razie stłuczenia ich wymiana jest bardzo tania :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta farbka to nieporozumienie, bo sie po chińsku nie dogadali. Nie ten dialekt ;) Na pewno będzie do poprawki to a prawdopodobnie i inne rzeczy, ale to napiszę, jak dostanę to w swoje ręce. Co zauważyłem, to numery limitacji są inną czcionką niż reszta i to na pewno chciałbym zmienić.

Koronka na zdjęciach wydaje się mała, ale to też obadam na żywo, czy jej powiększenie nie będzie groziło kalectwem

:D Oj tak ! Oj tak !... Trzymaj rękę i oko na projekcie... Czy zauważyłeś że na wskazówce minutowej są ciemne przebarwienia ? czy ja już widzę plamy przed oczami ? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie ... moze sie chlopaki zapedzili i wskazowki tez pomalowali? :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie ... moze sie chlopaki zapedzili i wskazowki tez pomalowali? :blink:

Jak dla mnie to wskazówki właśnie wyglądają najgorzej. Minutowa ma wyraźnie sfazowane krawędzie, a godzinowa jest płaska jak stół. Wygląda to niezbyt spójnie. Dobrze byłoby to ujednolicić (np. zrobić lekko wypukły profil obu wskazówek albo sfazować krawędzie wskazówki godzinowej). Poza tym są wyraźne przebarwienia. Sekundnik mógłby być cieńszy, ale rozumiem, że to może być stosunkowo trudne technicznie do wykonania.

 

Co do tarczy to wygląda naprawdę dobrze (nie mam zastrzeżeń).

Koperta i dekielek są OK (poza czcionką, którą trzeba ujednolicić).

Korona do poprawki (wypukły celownik).

 

Ogólnie nie jest źle jak na prototyp, ale trzeba trochę jeszcze porzeźbić żeby było lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brawo za dekiel, wygląda o niebo lepiej niż na poprzedniej próbce :)

Czerwień na koronce dla mnie odpada.

 

@Czterolistny: z tego co pamiętam, bierzemy szafir, bo i tak nie obniżyliby ceny, jeśli wybralibyśmy minerał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o wskazówki, to ich "cętki" są efektem: barwienie termiczne + foto makro. Wskazówki barwione w ten sposób reagują na światło zmieniając barwę, dlatego zdjęcie daje inny efekt, niż jest widoczny gołym okiem. Tam gdzie widać super jednolitą barwę na zdjęciu, to fotoszop ;)

Kształt wskazówek jeszcze obadamy i uradzimy ;)

co do koronki będzie w ostatecznej wersji właściwa. Czcionkę się ujednolici (ale tą z limitki zrobi się, w stylu reszty, a nie odwrotnie, co wy na to?) :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hendrix staraj się żeby wszyscy byli zadowoleni, pamiętaj że od tego zależy Twoja premia i przyszłość w tej firmie :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o wskazówki, to ich "cętki" są efektem: barwienie termiczne + foto makro. Wskazówki barwione w ten sposób reagują na światło zmieniając barwę, dlatego zdjęcie daje inny efekt, niż jest widoczny gołym okiem. Tam gdzie widać super jednolitą barwę na zdjęciu, to fotoszop ;)

 

Prawidłowo zabarwione termicznie wskazówki nie wyglądają tak ja na tym zdjęciu. Jednolita barwa na zdjęciu nie wymaga żadnego photoshopa. W zależności od padania światła wskazówki są albo całe niebieskie ciemniejsze, albo ciemniejsze na środku i jaśniejsze na krawędziach (lub odwrotnie), na pewno nie mają plam jak te ze zdjęcia.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinowa wskazówka pokazana tutaj:

http://zegarkiclub.p...post__p__818633

była inna, tj taka, jak powinna być. A generalnie - trochę za grube one chyba są...

 

EDIT: minutowa też plaskata jest...


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o wskazówki, to ich "cętki" są efektem: barwienie termiczne + foto makro. Wskazówki barwione w ten sposób reagują na światło zmieniając barwę, dlatego zdjęcie daje inny efekt, niż jest widoczny gołym okiem. Tam gdzie widać super jednolitą barwę na zdjęciu, to fotoszop ;)

Kształt wskazówek jeszcze obadamy i uradzimy ;)

co do koronki będzie w ostatecznej wersji właściwa. Czcionkę się ujednolici (ale tą z limitki zrobi się, w stylu reszty, a nie odwrotnie, co wy na to?) :P

:blink: Chyba sam nie wierzysz w to co piszesz odnośnie tych "cętek" na wskazówkach ? a swoją drogą to ciekawy jestem gdzie znalazłeś takie informacje :P .

Co do czcionki, jestem za Twoją propozycją ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki, ile w życiu widzieliście wskazówek barwionych termicznie, co jesteście pewni że były w ten sposób zrobione? Szczególnie w zegarku za ca.1000 PLNów? :)


FORZA Robert!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki, ile w życiu widzieliście wskazówek barwionych termicznie, co jesteście pewni że były w ten sposób zrobione? Szczególnie w zegarku za ca.1000 PLNów? :)

To pytanie do Hendrixa :rolleyes: ?


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie do wszystkich. Filip, wiadomo że wskazówki powinny być jak najbardziej jednolite, ale wyrokowanie ze zdjęć tych tutaj,o jakości, bez naocznego, namacalnego obejrzenia jest imo bez sensu.

Tym bardziej że pojawiło się takie zdjęcie między innymi też:

 

imgp0386k.jpg

 

Wg mnie bidy nie ma.

 

Edit: nie tą fotkę wkleiłem.


FORZA Robert!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemek, to nie są wskazówki barwione termicznie, widać to dokładnie na tym zdjęciu i poprzednich. Widziałem w życiu dziesiątki wskazówek barwionych termicznie w zegarkach tańszych i droższych, barwiłem sam śruby termicznie, i wierz mi, że na podstawie tego zdjęcia można stwierdzić, że to nie wygląda tak jak powinno - przy założeniu, że są barwione termicznie tak jak napisał kolega prowadzący projekt.

 

Jak wrócę do domu wieczorem to mogę zrobić fotkę wskazówek chronoswissa które są barwione termicznie.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to co to wg Ciebie jest? Oksydowanie,anodyzowanie etc?

Tylko wg mnie jakby tak było, to by wyszło... równiej i "ładniej"

 

Również bawiłem się w barwienie, owszem w domowych warunkach, zawsze wychodziło mi niejednolicie, ale z zachowaniem reguły że na krawędziach było jaśniejsze, tam gdzie grzało się bardziej. Tu wg mnie również tak jest.


FORZA Robert!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie to są pomalowane farbą która udaje barwienie termiczne.. ale może tak wygląda barwienie termiczne w tanich zegarkach, albo ja się mylę jednak. Nieważne, ważne, że zegarek powstaje i projekt ma się dobrze :)


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A o tym nie pomyślałem :)

 

Projekt posuwa się całkiem fajnie i chyba wyjdzie spoko zegar. Może bez wodotrysków, ale chyba o to chodziło z założenia.

 

BTW, myślę że o wskazówkach dowiemy się więcej, wierzę w konkrety ze strony Krzyśka, Sylwka i kompanii.

 

EDytka: Pamiętasz taką fotę:

 

U1065X6.jpg

 

Dla mnie to jest baaaardzo podobne do sekundowej tutaj, ale to znów małe zdjęcie. A w Ch. chyba nie malują?


FORZA Robert!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Indeksy są w tym malowane chyba, a wskazówki w chronoswissach barwione termicznie, chyba, że w ch.(farbę)walą ;)

 

Samego zdjęcia nigdy nie widziałem wcześniej. Na żywo wskazówki w tych które macałem lub mam - są super gładkie, jednolite.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Na żywo wskazówki w tych które macałem lub mam - są super gładkie, jednolite.

 

I dlatego żeby być uczciwym należałoby poczekać na zobaczenie wskazówek na żywo ;) bo jak widać na zdjęciu Przemka makro wskazówek może pokazywać coś innego niż oko :)

Czekam na foty makro chronoswissa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy tu dobrze widać, to jest wycięte z większego zdjęcia które zrobiłem.

 

6zQg5.jpg


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, o czym w ogóle jest gadane?

Przecież w ogóle nie mamy zdjęć, na podstawie których moglibyśmy oceniać barwę wskazówek. Zdjęcia GuGe są ze słuchawki jakiejś albo z iTostera ;)

Po pierwsze to generalnie ciężko się foci termiczne barwienie. Światło robi różne numery.. mogą się robić przebarwienia, których w rzeczywistości nie ma.

A po drugie to cza mieć sprzęt :D

 

img5341hj.jpg


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarcze są tekturowe? B)


Parisien - tête de chien! - Parigot - tête de veau!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.