Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
parigot

Klub Miłośników Zegarków Breitling

Rekomendowane odpowiedzi

No znając Twoje czasomierze ciekaw jestem niezmiernie czym nas zaskoczysz. Ale pewnie z kapci będzie wyrywać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Wysłałem zapytanie do Breitling'a przez ich formularz ze strony odnośnie zakupu oddzielnie paska "military rubber" który pierwszy raz widzę w modelu Avenger Bandit. I powiem Wam ,że mija już 5 dni i nie mam odpowiedzi.  Wcześniej gdy o coś pytałem miałem szybką odpowiedz.

Edytowane przez 70soul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisz do Apartu. Jeśli chodzi o kontakt mailowy jak i merytoryczność odpowiedzi na zadane pytania - bez zarzutu, odpowiadają naprawdę błyskawicznie i widać że nie rozmawiasz ze zwykłym sprzedawcą a osobą znającą się w temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

No znając Twoje czasomierze ciekaw jestem niezmiernie czym nas zaskoczysz. Ale pewnie z kapci będzie wyrywać.

Model całkiem zwyczajny i dość popularny, ale nikt go od bardzo dawna na forum nie pokazywał.

post-33805-0-45137200-1457113195_thumb.jpg

post-33805-0-48833400-1457113216_thumb.jpg

Edytowane przez mazik77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci powiem tylko tyle że bardzo się cieszę z Twojego wyboru, a to z tego powodu że znając Twoje zegarkowe ADHD można przypuszczać że będzie fajny sikor na bazarku ;)

Choć z drugiej strony Breitlingi mają w sobie chyba jakąś magię że jak już człowiek na rękę założy to jakoś ciężko się z nim rozstać.

Ciekawe jak to będzie u Ciebie przebiegać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny kompromis pomiędzy wersją SOH 46, a 42 :)

 

Kolego @mazik77 - jakby co piszę się ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem Superoceana 38, faktycznie jest super. A mesh urywa. Wiadomo co :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie rozmiar 44 wydaje się optymalny, mam nadzieję że zagości na dłużej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak mieszkam w Londynie, a są tutaj (znane mi) dwa oficjalne salony Breitling'a, i wiele sklepów sprzedających ich zegarki które świadczą wszelkie usługi. Więc wolał bym się tutaj orientować.

Jak pamiętam na zapięciu buckle na silikonowym pasku zestawiając ze zwykłym jaki mam to różnica 720 funtów vs 180 funtów przy czym sprzedawca zaznaczył ,że w obydwu przypadkach zapięcie to zwykła stal. Można zapięcie wybrać jako matowe z czarną powłoką.

Chciałbym kupić nowy pasek silikonowo-materiałowy(military rubber) bo jest to mega uniwersalno praktyczne rozwiązanie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Rewelacyjny. Piękny w tym kolorze.


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

ptrk jak mechanizm ? Ja przestałem po pracy brać pod gorący prysznic swojego avengera i dzisiaj po 8 dniach (chwalipięta ze mnie) mam 2,5 sekundy pośpiechu. Gdy brałem go pod gorący prysznic spieszył z 1-1,5 na dobę. Ale wtedy koperta zegarka była paląca w palce :) Po miesiącu zobaczę (przewiduję jakieś 9-12 sekund). Jestem bardzo zadowolony i nie zamienił bym tego na "inhouse" innej marki.

Edytowane przez 70soul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Gratuluję!

Mój niestety nie trzyma czasu jak chronometr. Ale kilka lat ma i widocznie potrzeba już serwisu i regulacji. Niemniej cieszy bardzo :)

ED: W ogóle ten Twój Czarny Ptaszek jest jednym z najfajniejszych zegarków jakie ostatnio widziałem. Chciałbym.

Edytowane przez ptrk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czas sprzedać klika wskazówek bo Colt chodzi za mną od jakiegoś czasu.


"Jeśli bałagan na biurku świadczy o bałaganie w głowie, o czym świadczy puste biurko?" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oddaj do serwisu jeżeli kieszeń na to pozwala. Warto. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnie się tutaj naczytałem o serwisie u Pieśkiewicza. Nie wiem, czy warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o Pieśkiewicza, znajdź miejsce gdzie wyślą to oficjalnie do Brajtka.

Tylko to minimum 6 tygodni czekania ale później 5-6 lat spokoju (tyle czasu jest przewidziane po oficjalnym serwisie do następnego).

Później ma spełniać cosc wymagania i dopowiem ,że te skrajne granice dotyczą ekstremalnych sytuacji, nie znaczy ,że na co dzień lezący ma robić +6 na dobę....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Samemu wysłać nie można?

 

Pieśkiewicz wysyła do Brajtka? Nie robi sam?

Edytowane przez ptrk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pieśkiewicz nie wiem czy sam robi, w każdym razie oficjalny serwis Breitlinga jest w Suchym Lesie koło Poznania. 

Najlepiej po prostu zanieść do Apartu bo tam najbliżej (skoro jesteś z Łodzi), oni się całą procedurą zajmą. Koszt jest taki sam czyli ok. 1650zł.

W Tempusie jest taniej, mi powiedzieli ok. 800zł, ale nie mają dostępu do oryginalnych części więc tylko raczej czyszczenie, regulacja i odświeżenie zegarka wchodzi w grę. Ale na zwykłą regulację i próbę szczelności możesz do nich zanieść. 

Mój po regulacji robi 8s/dobę ale stabilne (+-1s). Muszę się wybrać ponownie aby ustawili mniejszą odchyłkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przegląd Breitlinga na ETA kosztuje 1650?


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, dokładnie pytałem Colta model A17350. Żeby być super dokładnym to od Pieśkiewicza otrzymałem odpowiedź z ceną 1640zł, z Apartu 1670zł. 

Pieśkiewicz:

standardowy serwis to:

Wyjęcie mechanizmu z koperty, demontaż wskazówek i tarczy, kompletne rozebranie mechanizmu, kontrola i umycie każdego elementu, wymiana części zużytych lub uszkodzonych ( tylko i wyłącznie wymiana na części oryginalne), złożenie ponowne mechanizmu, smarowanie i regulacja, założenie tarczy i wskazówek, montaż do koperty poddanej odświeżeniu, wymiana wszystkich uszczelek, kontrola szczelności, kontrola wszystkich funkcji zegarka, obserwacja pracy zegarka po montażu przez 72 godziny.

 

Apart:

 

Uprzejmie informuję, że istnieje możliwość przeprowadzenia gruntownego serwisu mechanizmu w serwisie Apart. W przypadku modelu A17350 koszt usługi to 1670zł.

Gruntowny serwis zakłada wymontowanie mechanizmu z koperty, całkowite rozłożenie mechanizmu; wymianę kompletu uszczelek; oczyszczenie części z zużytych substancji smarujących; wymianę bębna, kół redukcyjnych; ponowne złożenie mechanizmu oraz nałożenie nowych substancji smarujących; zamocowanie tarczy i wskazówek; kontrolę wszystkich funkcji mechanizmu, wykonanie testu szczelności. W ramach serwisu wykonywane jest odświeżenie koperty i bransolety (jeśli występuje), usługa wykonywana jest w miarę możliwości technicznych.
Powyższy serwis objęty jest roczną gwarancją na pracę mechanizmu oraz szczelność zegarka.
Orientacyjny termin realizacji zgłoszenia to 4 do 6 tygodni, w zależności od dostępności części u producenta.

Zegarek może Pan złożyć w dowolnym salonie Apart, po otrzymaniu zegarka zostanie on przekazany do ekspertyzy zegarmistrza, po jej wykonaniu potwierdzimy ostateczny koszt usługi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehehe :)  Nieźle.

Colt ma wodoszczelność 500m. Pieśkiewicz ma odpowiednie maszyny do tego? Certyfikat szczelności i chronometru na koniec daje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tego to nie wiem. Nie napisał ;)

Ja bym i tak się skłaniał bardziej oddać do Apartu bo raz że mniej kombinacji - zanosisz do salonu i masz z głowy, czekasz tylko na odpowiedź z serwisu, dwa że dają gwarancję zarówno na pracę jak i szczelność zegarka. Choć czy w rzeczywistości sprawdzają WR500 to też nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.