Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
parigot

Klub Miłośników Zegarków Breitling

Rekomendowane odpowiedzi

Ta do paska skórzanego pojedyńcza co leży na allegro za 250.

To ile on ma w uszach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak do paska, podwójne jest do gumy ;-)

 

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mazik77: super, gratuluję. Na pewno dobry wybór, Omegi są nudne ;-)

Podoba mi się na tym meshu (ciekawe jakby mój na tym wyglądał..?!) na pasku już słabiej..

 

Oryginał do mojego guma to 250zł a zapięcie 1.750zł. Drogo ale robi robotę ;-)

 

98284203433098377685.jpg

 

Możemy się wymienić na tydzień :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klamerka z cierniem, satynowa do gumy (Diver III akurat, ale chyba nie ma to znaczenia) kosztuje w Apart 290 zł, u Mr. Pieśkiewicza koło 250. Ta pełna klamra jak na zdjęciu wyżej to już wygórowane 1640 zł. Natomiast jest bardzo ozdobna i moim zdaniem pasuje tylko do dość ascetycznych pasków i gumy typu Diver II.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Omegi są nudne ;-)

 

Chyba Ty. :-)


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Zamierzam pochwalić się moim nowym nabytkiem którym jest Breitling Superocean 44. Zegarek nabyłem miesiąc temu. Jest to mój pierwszy Breitling i do dnia dzisiejszego byłem w nim zakochany. Dzisiaj postanowiłem nie rozstawać sie z nim na basenie, przecież to prawdziwy diver.. Przed wejściem na basen dokładnie sprawdziłem zakręcenie koronki... Tylko po to aby po 45 minutach moje oczy mogły ujrzeć zaparowaną szybkę ..... I teraz pytanie do znawców tematu co poszło nie tak ?! Oczywiscie prosto z basenu udałem sie do przedstawiciela Breitlinga w celu reklamacji! I kolejne pytanie czy mogą mi wmówić ze koronka była zle zakręcona i to wszystko moja wina ? Jak powiniem sie zachować podczas procedury reklamacyjnej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brales go od autoryzowanego sprzedawcy?

Aż się wierzyć nie chce ze diver z 2 kilometrami WR nie wytrzymał na basenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim nie oddawaj na gwarancję tylko powołaj się na niezgodność towaru z umową. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak kupiony w Apart Exclusive w Gdyni! Tu jest wlasnie problem, szybko zawiozłem go do apartu póki widoczne było jeszcze zaparowanie szybki...I teraz pytanie czy strzelilem sobie w kolano ?! Wlasnie sprawdziłem i wpisali zadanie reklamującego ,, naprawa" jeszcze jutro z rana spróbuje odkręcić ale watpię ze sie uda ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm, pewnie uszczelka. Nie ma opcji żeby zegarek tej klasy tak "zaszedł" w basenie.

Krisu, nie sądzę żeby to było możliwe, sklep będzie sam decydował o formie naprawy, to pierwsze zgłoszenie. Ale żeby to miało ręce i nogi to i tak rozbiorą zegarek do najmniejszej śrubki, wymienią wszystkie uszczelki itp. Więc będzie pewnie ta sama koperta i totalnie odnowiony środek.

Co nie zmienia faktu, że jeśli sam jakoś nie ukręciłeś uszczelki, jest wpadką poważną tej marki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ukręcenie uszczelki? Jestem początkującym pasjonatem zegarków i duzo pojęć jest mi obcych. Czy dobrze rozumie ze koronka ma specjalna uszczelkę którą można uszkodzić podczas normalnego użytkowania zegarka? jaki jest mechanizm uszkodzenia jej ? Nasuwa mi sie pytanie czy Apart może sie posunąć do obarczenia mojej osoby winą za uszkodzenie a nie np ekspedienta lub potencjalnych nabywców którzy mieli kontakt z zegarkiem przed zakupem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest kwestia możliwości tylko prawo klienta wynikające z ustawy. To klient wybiera czy chce skorzystać z gwarancji jaką daje producent i zdać się na zawarte w niej zapisy, czy chce skorzystać z przysługującego mu prawa do odstąpienia od umowy z powodu niezgodności towaru z umową. Tutaj nie byłoby żadnych wątpliwości gdyż zegarek jest ewidentnie nieszczelny gdzie jego szczelność powinna być zachowana do 2000m, poza tym zegarek ma mniej niż rok a do tego okresu przyjmuje się że towar był wadliwy w chwili zakupu. I teraz kupujący może żądać zwrotu gotówki, wymiany na nowy wolny od wad egzemplarz, bądź naprawy. Z tym że w tym przypadku sprzedawca ma 14 dni na ustosunkowanie się do żądania klienta, jeśli nie odpowie w ustawowym czasie roszczenie uznaje się za zasadne.

A przy skorzystaniu z gwarancji mogą zwodzić klienta, a oczekiwanie 6 czy 8 tygodni na naprawę praktycznie nowego zegarka to nie jest nic miłego.

Tak czy siak, czy to gwarancja czy niezgodność, zegarek na pewno naprawią i będzie działał jak nowy, ja bym się jeszcze jakiegoś bonusu z tego tytułu domagał w postaci jakiegoś fajnego paska na przykład ;)

W to że chcieliby zwalić na Ciebie winę nie chce mi się wierzyć, zresztą nawet gdybyś nie zakręcił koronki zegarek nie powinien stracić szczelności na tyle aby na basenie zaparować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze że co 2-3 miesiące sprawdzam sobie szczelność ;)

Na szczęście to tylko 20 zł ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj testowałem szczelność przy kąpieli synka. Było trochę obaw i nerwów ale wytrzymał zanurzenie na 20-30 cm w wanience  uffffffffffffff :)

 

 

13d185695b9c7.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest kwestia możliwości tylko prawo klienta wynikające z ustawy. To klient wybiera czy chce skorzystać z gwarancji jaką daje producent i zdać się na zawarte w niej zapisy, czy chce skorzystać z przysługującego mu prawa do odstąpienia od umowy z powodu niezgodności towaru z umową. Tutaj nie byłoby żadnych wątpliwości gdyż zegarek jest ewidentnie nieszczelny gdzie jego szczelność powinna być zachowana do 2000m, poza tym zegarek ma mniej niż rok a do tego okresu przyjmuje się że towar był wadliwy w chwili zakupu. I teraz kupujący może żądać zwrotu gotówki, wymiany na nowy wolny od wad egzemplarz, bądź naprawy.

 

(...)

 

hm, ciekawe. Oczywiście życzę popeye92 szybkiego i skutecznego załatwienia sprawy, ale ta niezgodność wydaje mi się naciągana niestety. W tym trybie można by było kwestionować każdy zakup towaru, w którym uwidoczniły się wady/usterki. Myślę jednak, że Apart stanie na wysokości zadania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, dzięki za link.

Moim zdaniem nadal niczego nie przesądza. Gdyby np kolega dostał zegar na gumie zamiast bransolety, lub totalizatory były tylko atrapą to pewnie nie byłoby wątpliwości. 

 

Współczuję popeye92, też bym się wkurzył gdyby mój najlepszy zegarek nurkowy  tak się skompromitował w sadzawce, ale wierzę, że szlachectwo marki i sprzedawcy zobowiązuje, będzie dobrze :) Ja o Aparcie i sprzedawcach, zwłaszcza z Silesii w Kato jestem jak najlepszego zdania. Szczególnie p. Jarek, to człowiek super uczynny, za friko skracał mi dwie bransolety w Breitlingach kupionych gdzie indziej, przy okazji pokazując mi wiele kolejnych egzemplarzy i przekazując bardzo ciekawe informacje o marce i poszczególnych modelach. Stąd mój optymizm, że to sieciowe standardy i kolegę obsłużą z należytą uwagą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gyc78, dnia 09 Marz 2016 - 19:01, napisał: snapback.png

Omegi są nudne ;-)

 

Kolega gyc78 ma troche racji - sa nudne :)

 

 

I jeszcze sobie dali nawzajem po punkciku do reputacji :D:lol:

 

Całe forum z Was się śmieje :)

 

 

 

Mazik77, świetny doprawdy Twój SOH. On ma mechanizm w wersji Elabore czy Top?

Edytowane przez gustaw6666

Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gustaw ale to tylko moja opinia, której nie zmienię ( Omegi są nudne i powszechne ) i w ogóle się nią nie przejmuj ;)

jeszcze ani razu nikomu na forum nie dałem punkciku do reputacji - tak dla Twojej wiadomości :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Punkciki ja dałem ponieważ uważam podobnie jak koledzy: Omegi, szczególnie w porównaniu do Breitlingów, są nudne do bólu :)

 

A odnoście jeszcze niezgodności: zegarek który nie trzyma szczelności na basenie, pomimo deklarowanej przez producenta na poziomie 2000m!, jest jak najbardziej niezgodny z umową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.