Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
parigot

Klub Miłośników Zegarków Breitling

Rekomendowane odpowiedzi

o to ten z aukcji ?

 

moge prosic o zdjecie z wiekszej odleglosci ? i jaka lapa 18?

Edytowane przez nupel

If you want to ma­ke God laugh, tell him about your plans

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla chętnych, zwykle 7750, jednak miło popatrzeć :)

 

https://www.thenakedwatchmaker.com/decon-breitling-navitimer

 

Dzięki za linka, przyjemnie opracowanie a i cała strona ciekawa ^_^ 


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, zacząłem ją śledzić po tym jak ktoś wrzucił dekonstrukcję suba w dziale R.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o to ten z aukcji ?

 

 

Nie wiem czy pytanie do mnie

Lecz jeśli chodzi o tego Galactic , to mam go 2 lata , kupiony nowy w salonie. Łapkę mam 19 cm Breitling ma rozmiar 43 mm ale wygląda na większy w porównaniu masz Colt 44 mm a na oko mniejszy. Zajefajny zegar szczerze polecam. e9c2d45425d87b61979a12daf96487a7.jpg02610bd845b565a8162756bb49b79ac7.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edytowane przez piotrek39

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde fajny jest <yes>


If you want to ma­ke God laugh, tell him about your plans

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdjęcie powyżej pokazuje jak uniwersalny kształt koperty ma Colt 44.Niby całkiem spory,a dzięki krótkim i wygiętym do dołu uszom podczas przymiarki na moim nadgarstku 18-18,5 cm był w porządku.Mam nadzieję niedługo go sobie sprawić i zgłosić się do klubu. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Długo wyczekiwany, wreszcie jest na nadgarstku :)

 

Aerospace Evo E7936310|BC27|109W|A20BASA.1

 

LOVE <3 :D

post-98815-0-94518000-1520977424_thumb.jpg


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Graty. Aerospace'y są nie do podrobienia...

Teraz przenieś się do działu "Jaki zegarek" i tłumacz ludziom, jak można wydać ok 8-10 tyś za kwarca, kiedy w co trzecim temacie pojawia się stwierdzenie "(...) ja bym nigdy nie zapłacił więcej niż 2-3 tysiące za zegarek kwarcowy ..." :)

Edytowane przez wieloryb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Graty. Aerospace'y są nie do podrobienia...

Teraz przenieś się do działu "Jaki zegarek" i tłumacz ludziom, jak można wydać ok 8-10 tyś za kwarca, kiedy w co trzecim temacie pojawia się stwierdzenie "(...) ja bym nigdy nie zapłacił więcej niż 2-3 tysiące za zegarek kwarcowy ..." :)

Skoro można kilkanaście tysięcy za Seiko choć Grand to można dziesięć za kwarca, zwłaszcza certyfikowanego .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Graty. Aerospace'y są nie do podrobienia...

Teraz przenieś się do działu "Jaki zegarek" i tłumacz ludziom, jak można wydać ok 8-10 tyś za kwarca, kiedy w co trzecim temacie pojawia się stwierdzenie "(...) ja bym nigdy nie zapłacił więcej niż 2-3 tysiące za zegarek kwarcowy ..." :)

Wszystko zależy za jakiego kwarca ma być wydane te 2-3 tyś.

Z drugiej strony niech każdy kupuje co chce :)


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy za jakiego kwarca ma być wydane te 2-3 tyś.

Z drugiej strony niech każdy kupuje co chce :)

Hehe, nie mam zamiaru nikogo przekonywać do tego ile i na jaki rodzaj zegarka ktoś ma wydać. Każdy ma swoje upodobania, przekonania i zasób funduszy.


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I prawidłowo! Evo jest stworzone do nato. Tytan nadaje tym zegarkom świetnego charakteru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiele Breitlingów ma m.in. suwak logarytmiczny, którym kiedyś uczono się posługiwać w szkole podstawowej czy obecni ich właściciele potrafią nim operować czy traktują wyłącznie jako dodatkowy bajer?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiele Breitlingów ma m.in. suwak logarytmiczny, którym kiedyś uczono się posługiwać w szkole podstawowej czy obecni ich właściciele potrafią nim operować czy traktują wyłącznie jako dodatkowy bajer?

Nie potfafia bo dzisiaj juz malo kto uzywa. Sa komputry kaklulatory.

 

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie potfafia bo dzisiaj juz malo kto uzywa. Sa komputry kaklulatory.

 

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Nie uogólniajmy, bo są co potrafią (choćby piszący te słowa) ;)

 

W czasie robienia licencji pilota musiałem nauczyć się korzystania z kalkulatora lotniczego E6B (to właśnie on jest dostępny na Navitimerach). Do wielu obliczeni w czasie przygotowania lotu korzystam z niego do dziś, bo obliczenia są dużo szybsze niż na jakimkolwiek kalkulatorze elektronicznym.

 

Żeby nie było zupełnie offtopic - wielu kolegów za sterami też z tego korzysta mając Brajtka na nadgarstku, choć używa do tego dużego kołowrotka, najczęściej Jeppesen, bo ten na nadgarstku jest po prostu za mały. Oczywiście w wyjątkowych przypadkach można użyć i zegarka, ale jest to bardzo niewygodne.

 

Mam też X-Wind Hamiltona, gdzie teoretycznie szybciutko można policzyć kąty znoszenia, ale cyferki są tak małe, że praktyczne wykorzystanie tej funkcji jest trurne (szczególnie w czasie samodzielnego lotu małym samolocikiem).

 

Dlatego wszelkie przypadki narzędzi dla pilotów na zegarkach uważam raczej za fajny bajer, do wykorzystania w przypadkach wyjątkowych i awaryjnych, co nie znaczy, że nie ma ludzi, którzy nie wiedzą jak z tego skorzystać (choć na pewno jest ich niewielu).


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie uogólniajmy, bo są co potrafią (choćby piszący te słowa) ;)

 

W czasie robienia licencji pilota musiałem nauczyć się korzystania z kalkulatora lotniczego E6B (to właśnie on jest dostępny na Navitimerach). Do wielu obliczeni w czasie przygotowania lotu korzystam z niego do dziś, bo obliczenia są dużo szybsze niż na jakimkolwiek kalkulatorze elektronicznym.

 

Żeby nie było zupełnie offtopic - wielu kolegów za sterami też z tego korzysta mając Brajtka na nadgarstku, choć używa do tego dużego kołowrotka, najczęściej Jeppesen, bo ten na nadgarstku jest po prostu za mały. Oczywiście w wyjątkowych przypadkach można użyć i zegarka, ale jest to bardzo niewygodne.

 

Mam też X-Wind Hamiltona, gdzie teoretycznie szybciutko można policzyć kąty znoszenia, ale cyferki są tak małe, że praktyczne wykorzystanie tej funkcji jest trurne (szczególnie w czasie samodzielnego lotu małym samolocikiem).

 

Dlatego wszelkie przypadki narzędzi dla pilotów na zegarkach uważam raczej za fajny bajer, do wykorzystania w przypadkach wyjątkowych i awaryjnych, co nie znaczy, że nie ma ludzi, którzy nie wiedzą jak z tego skorzystać (choć na pewno jest ich niewielu).

Dlatego napisalem malo kto uzywa.

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.