Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość ATCmike

Pilot watch fanclub :)

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko  Zenith ma prawo nanosić nazwę Pilot na tarcze zegarka - ma na to patent.

 

http://www.monochrome-watches.com/the-pilot-watch-finds-its-wings-with-zenith-montre-daeronef-type-20/


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrowi pewnie chodzilo o wygląd;

koronka wielkości agrestu i rozmiar budzika.... ;):D


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wieczorkiem przeanalizuję temat :) dzięki i na pewno coś dodam...


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i tarczę czarną jak węgiel ...? ;)


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok Zenith zapewne ma prawa do nazwy "pilot" ale to nie zmienia postaci rzeczy i cech jakie powinien posiadać zegarek pilot a cechy te są opisane choćby w podanym linku, pokazany zegarek nie spełnia ani jednej z wymienionych cech charakterystycznych dla ww. zegarków poza cyframi arabskimi.

Tak na marginesie to czarna tarcza daje duży kontrast dla jasnych wskazówek które powinny być znakomicie widoczne w dzień i w nocy.

Oczywiście rozumiem, ze w latach 50/60 wspomniane cechy nie były już konieczne, jednak jeśli sięgamy do początku (pomijając Santosa) i pierwszych zegarów mocowanych w kokpicie to żaden z nich nie miał białej tarczy :P.

Wynika z tego co zostało przytoczone, że zegarkiem dla pilota może być każdy zegarek jaki jest w danym czasie na nadgarstku.

Jako, że bywam tradycjonalistą to staram się trzymać wytycznych tradycji a wg. nich pokazany Zenith Pilot wcale nie jest pilotem :lol::P .

W takim wypadku prędzej już Michała WWW :D choć on to ostatnie W to bardzo mizerne ma :( .


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

We wczesnych latach ubiegłego wieku  bardzo ważna była czytelność tarczy zegarka zarówno w dzień i w nocy  jak i również duża dokładność. Ten Zenith Pilot nie wpisuje się w czytelność ale na pewno w dokładność -  to model jak każdy inny, ale o odmiennej stylistyce i świetnym mechanizmie. Mnie się bardzo podoba.. :wub: i genialnie leży na ręce

 

rok 1957, cal. 40

aj6a.jpg

0xg1.jpg

ljx8.jpg

Edytowane przez sneer

Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo jest bardzo ładny a i werk zacny :)


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość breslauer

mój pilot

post-41858-0-66134800-1387394344_thumb.jpg

post-41858-0-22669300-1387394380_thumb.jpg

post-41858-0-00839200-1387394555_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A oto i mój pilot, a do tego pierwszy zegarek z duszą. Taki gwiazdkowy prezencik od żony.

Pozdrawiam

 

 

post-67051-0-07459900-1388783486_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy kilka tygodni temu rozpocząłem poszukiwania pierwszego "porządnego" zegarka, "piloty" przegrały z Orisem Artix GT. No ale chęć posiadania także pilota była silniejsza... :) Po rozważeniu Archimede, Laco, Steinharta, ostatecznie zawitał do mnie Kemmner Mechanik Flieger A na Unitasie 6498-1:

 

pftt.jpg

 

Kilka fotek wrzuciłem też do galerii:

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/99951-kemmner-mechanik-flieger-a/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymon.

To i ja swojego wrzucę

IMG_20131225_235849.jpg

Edytowane przez Szajmon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy kilka tygodni temu rozpocząłem poszukiwania pierwszego "porządnego" zegarka, "piloty" przegrały z Orisem Artix GT. No ale chęć posiadania także pilota była silniejsza... :) Po rozważeniu Archimede, Laco, Steinharta, ostatecznie zawitał do mnie Kemmner Mechanik Flieger A na Unitasie 6498-1:

 

pftt.jpg

 

Kilka fotek wrzuciłem też do galerii:

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/99951-kemmner-mechanik-flieger-a/

ciekawy ciekawy, fotki pokazują go w bardzo dobrym świetle :] gratuluję nabytku.


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja pochwalę się swoim  PILOTEM :)

zegar zupełnie z innej epoki i stylu niż pokazywane powyżej, ale....

uważam że doskonale się nadaje na pilota, ponieważ posiada wiele funkcji przydatnych pilotowi (takiemu, który lata) hehehee:)

zegarek posiada barometr - wskazuje ciśnienie (ważne w lotnictwie) no i wysokość (jakże ważna w lataniu), do tego mamy kompasik, też przydatny podczas lotniczych przygód...

czarna tarcza jest, białe wskazówki też. Wydaje mi się, żę jest całkiem przejrzysty...a jak będzie potrzeba sprawdzenia jakiejś ważnej informacji podczas lotów nocnych to mamy podświetlenie....

dziękuję za uwagę :)

 

post-57253-0-73924700-1354561113_thumb.j

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja swojego wrzucę

IMG_20131225_235849.jpg

A co to ? oświeci mnie ktoś ? prosiłbym by podpisywać swoje piloty tak na przyszłość, chociaż  te ,,gołe"

Edytowane przez sapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymon.

A co to ? oświeci mnie ktoś ? prosiłbym by podpisywać swoje piloty tak na przyszłość, chociaż  te ,,gołe"

On taki zupełnie goły nie jest

 

IMG_20131120_163541.jpg

 

IMG_20131119_191136.jpg

 

Kemmner UDET. Bardzo fajny i całkiem niedrogi. 

Uprzedzam pytania - dostępny tylko z rynku wtórnego i to dość rzadko. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja taki zlozylem ostatnio werk Unitas 6498 koperta 44 mm.

post-65121-0-79332200-1391236083_thumb.jpg


If your watch is not ticking I will make it tock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mój jest taki

k8h3.jpg

Edytowane przez rmak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wygląda ciekawie, tzn jak rasowy lotnik. Denerwuje mnie w lotnikach zbyt duze pokrętło. wiem jednak że takie właśnie są lotniki ;)


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymon.

a mój jest taki

k8h3.jpg

 

Jak dla mnie kapkę za dużo na tarczy mu napackali. Moim zdaniem pilocik powinien byc w miarę sterylny. Generalnie ok, ale wolę Parniaki bez subtarcz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem sobie waszą dyskusję na temat pilota zenitha. Może rzeczywiście zegarek ten nie jest książkowym przykładem tego gatunku, ale sama firma reklamuje i poprzednie i obecne modele pilota w towarzystwie samolotu, więc może Piotr miał rację.

post-57210-0-98338000-1391463853_thumb.jpg


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Pilot fajny, ale z klasycznego pilota to mu tylko nazwa została. Ciekawe, co powodoało Zenithem, że taką nazwę mu nadali. Bo przecież już wtedy zegarki dla pilotów były trochę inne. Ten to klasyk ze swoich czasów. Ale czemu pilot?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.