Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

foti

AP Royal OAK Dlaczego?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanie większość zegarków drogich m.in. AP Royal OAK ale także inne modele

mają WR najczęściej do 50 m.

Wg mnie ogranicza to liczbe klientów bo sam bym moze kupił AP gdyby miał WR większe niż 50? Bo jestem wygodny i mysle ze za duże pieniadze powinno być to uwzględnione żebym nie musiał sciągać zegarka na basenie?

Czy to jakiś problem dla producenta zrobić WR 100m zamiast 30 lub 50?

TO chyba nie sa jakies duze koszty a wg mnie bardzo ograniczają potencjalnych klientów.

Co sądzicie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie drogie divery mają większą wr niż 50 m, chcesz basen proszę bardzo Royal Oak Offshore Diver w stali lub carbonie (już dostępny!) z wr 300 m.....mało? proszę bardzo Zenith Defy Xtreme z wr 1000 m......mało? proszę bardzo Rolex DeepSea z wr 3900 m......mało?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:huh: maoooo... ;)

Schaumburg Aquamatic II chrono , Citizen EcoZilla , Glycine Lcc 3k Le , Citizen Skyhawk , Temption CGK 204   ( sprzedam ew. zamiana ) , Oris ProDiver date ( zam. na chrono ) . Pam sub 243 , Fortis square chrono , Citizen Aqualand Depthmeter , OMEGA plo - prof 

i inne ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie drogie divery mają większą wr niż 50 m, chcesz basen proszę bardzo Royal Oak Offshore Diver w stali lub carbonie (już dostępny!) z wr 300 m.....mało? proszę bardzo Zenith Defy Xtreme z wr 1000 m......mało? proszę bardzo Rolex DeepSea z wr 3900 m......mało?

 

Podajesz przyklady zegarkow bardziej "specjalistycznych" a mnie raczej chodzilo o te bardziej standardowe. CY wr na poIomie 100 to taki duzy problem projektowy? Mysle sobie ze nie skoro rozne zwykle za 300 zl maja to chyba w zegarku za nascie tysiecy tez mozna by to w cenie dac klientowi. W koncu to wieksza szansa sprzedazy a nie wplywa na wyglad. O to mi bardziej chodzilo. Po co robic wr 30 jak mozna 100 bo to chyba zadna roznica w cenie przy zegarku za 20,30 tysiecy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że odpowiedź jest bardzo prosta - w pewnych zegarkach ta wr nie jest potrzebna, więc jej się nie robi. Gdyby Porsche 911 miało seryjnie montowany hak to byłoby bardziej uniwersalne. Ale nie ma, bo nie musi być uniwersalne ;)

Poza tym istotne zwiększenie wr wiąże się ze zmianami konstrukcyjnymi, które nie do każdego zegarka pasują.

No i może jeszcze jest jeden powód - gdyby produkowano garniturowe nurki, to sprzedawano by jeden zegarek, a tak to sprzedaje się dwa :D


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też racja. a ja już się spotkałem z zegarkiem 50 WR a nazywany był nurkiem. to chyba nie pasuje.wyglądowo to by wyglądało na nurka ale te 50WR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo to nurek wannowy:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sprzedalem swojego RO poczesci z tego wlasnie powodu

 

Bylby to xla mnie zegarek uniwersalny i praktycznie do wzzystkiego pasujacy gdyby nie ta marna wodoszczelnosc .

100m wodoszczelnosci i polecalbym ten zegarek kazdemu kto chcialby tylko troche posluchac


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RO był ze na na kilku wyjazdach , normalne pływanie w morzu , oceanie , jeziorze czy basenie włącznie z " nurkowaniem" typu wskakiwanie z impetem pod wodę i plyniecie pod lustrem wody na 2/3 metrach przeżył bez problemu ..

Czegoś trzeba wiecej przy zwykłym codziennym użytkowaniu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

RO był ze na na kilku wyjazdach , normalne pływanie w morzu , oceanie , jeziorze czy basenie włącznie z " nurkowaniem" typu wskakiwanie z impetem pod wodę i plyniecie pod lustrem wody na 2/3 metrach przeżył bez problemu ..

Czegoś trzeba wiecej przy zwykłym codziennym użytkowaniu ?

 

Z tymi co narzekają na marną wodoszczelność w RO jest jak z gośćmi, którzy muszą mieć pod maską samochodu 500 - 600 KM. I kupują Astona Martina, Lamborghini po to, by 3/4 drogi do domu codziennie przestać w korkach. WR 50 m jest w zupełności wystarczająca przy codziennym, normalnym użytkowaniu. A do profesjonalnego nurkowania wykorzystuje się komputery nurkowe, np. Suunto, Tusa itp.. To, co uskuteczniają firmy zegarkowe w kontekście nurków, to zwykły marketing, przerost formy nad treścią i opowiadanie bzdetów. No ale jak ktoś chce, to niech wierzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi co narzekają na marną wodoszczelność w RO jest jak z gośćmi, którzy muszą mieć pod maską samochodu 500 - 600 KM. I kupują Astona Martina, Lamborghini po to, by 3/4 drogi do domu codziennie przestać w korkach. WR 50 m jest w zupełności wystarczająca przy codziennym, normalnym użytkowaniu. A do profesjonalnego nurkowania wykorzystuje się komputery nurkowe, np. Suunto, Tusa itp.. To, co uskuteczniają firmy zegarkowe w kontekście nurków, to zwykły marketing, przerost formy nad treścią i opowiadanie bzdetów. No ale jak ktoś chce, to niech wierzy.

 

Jesli chodzi o mnie to zegarek mialby sluzyc do plywania nirmalnego a nie do nurkowania. A wg zalecen ktore znam to Wr 30 lub 50 nie sluzy do plywania. To mialem na mysli zakladajac watek. Teraz na bazarku jest concord. Zegarek mi sie podoba. Gdyby mozna w nim plywac to juz bym go kupil a tak wr 30 mnie powstrzymuje. Rozumiem przyklad z porsche i hakiem ale w przypadku zegarka ja nie kupie wr 30 i drugiego z wr 100. Wydaje mi sie ze zegarki drogie ktore maja wr 30 sprzedawaly by sie lepiej gdyby mialy wr 100. Ja bym kupil taki zegarek a tak nie kupuje. Wg mnie wr 100 nie jest jakos wybitnie trudne konstrukcyjnie skoro maja je tanie Casio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RO był ze na na kilku wyjazdach , normalne pływanie w morzu , oceanie , jeziorze czy basenie włącznie z " nurkowaniem" typu wskakiwanie z impetem pod wodę i plyniecie pod lustrem wody na 2/3 metrach przeżył bez problemu ..

Czegoś trzeba wiecej przy zwykłym codziennym użytkowaniu ?

 

Cale zycie sie czlowiek uczy , ja zawsze myslalem ze min. 100m potrzebne jest do bezpiecznego plywania w zegarku . Widzialem kiedys pordzewialego od srodka cartier'a i troche mi przeszla ochota na experymentowanie . Ale dobfze ze inni sa odwazniejsi bo teraz wiem ze jak wroce do tego zegarka kiedys to nie bede sie musial juz martwic . Bo dla mnie jie ma nic gorszego niz isc na plaze i zastanawiac sie gdzie scjowac zegarek jak chce isc poplywac


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę Irku wszystko jest ok z moim RO i do normalnego pływania sie jak najbardziej nadaje

Trzeba tylko pamiętać aby przyciski od chrono były zakręcone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie pytanie tylko w tej dziedzinie czy to ze 15300 / 15400 ma przeszklony dekiel nie wplywa ujemnie na jego ewentualna wodoszczelnosc .

Mialem nurki ze szklem z tylu ale jakos nigdy mnie to nie niepokoilo bo z zalozenia byl to zegarek do plywania


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mi sie wlasnie wydawalo , w kazdym badz razie jak wroce do tego zegarka to sprobuje , teraz na. Wakacjach jest ze mna Rolex a nie wzialem ceramicznego Chrono bo wlasnie ma tylko 50m wodoszczelnosci.


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o mnie to zegarek mialby sluzyc do plywania nirmalnego a nie do nurkowania. A wg zalecen ktore znam to Wr 30 lub 50 nie sluzy do plywania. To mialem na mysli zakladajac watek. Teraz na bazarku jest concord. Zegarek mi sie podoba. Gdyby mozna w nim plywac to juz bym go kupil a tak wr 30 mnie powstrzymuje. Rozumiem przyklad z porsche i hakiem ale w przypadku zegarka ja nie kupie wr 30 i drugiego z wr 100. Wydaje mi sie ze zegarki drogie ktore maja wr 30 sprzedawaly by sie lepiej gdyby mialy wr 100. Ja bym kupil taki zegarek a tak nie kupuje. Wg mnie wr 100 nie jest jakos wybitnie trudne konstrukcyjnie skoro maja je tanie Casio.

 

Oczywiście, to Ty decydujesz, w jakim zegarku pływasz. Ale właściwie jaki to problem sprawić sobie ten drugi, typowo "pływający" zegarek? Przecież wcale nie musi to być zegarek drogi. No, chyba, że czujesz potrzebę pływania akurat w RO...


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widzisz Darku, prawdopodobnie wprowadzasz ludzi w błąd, bo o ile się nie mylę co do modelu, który posiadasz (zakręcane koronki), to Twój RO ma 100m, a nie 50m ;)

To bardzo duża różnica w wyczynach, o których piszesz i ktoś może mieć nieprzespanych kilka nocy z powodu zalania RO, czy innego zegarka za kilkadziesiąt tysięcy przy takich testach.

Edit: Podaj referencje Twojego modelu lub sprawdź tą informację i daj znać jak sprawa wygląda.

Ja bym nie ryzykował kąpieli przy 5atm, a już tym bardziej 2-3 metrowych zanurzeń. Co innego 10atm, które moim zdaniem ma Twój zegarek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RO Chrono ma 50m / 165ft wodoszczelności.


I.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widzisz Darku, prawdopodobnie wprowadzasz ludzi w błąd, bo o ile się nie mylę co do modelu, który posiadasz (zakręcane koronki), to Twój RO ma 100m, a nie 50m ;)

To bardzo duża różnica w wyczynach, o których piszesz i ktoś może mieć nieprzespanych kilka nocy z powodu zalania RO, czy innego zegarka za kilkadziesiąt tysięcy przy takich testach.

Edit: Podaj referencje Twojego modelu lub sprawdź tą informację i daj znać jak sprawa wygląda.

Ja bym nie ryzykował kąpieli przy 5atm, a już tym bardziej 2-3 metrowych zanurzeń. Co innego 10atm, które moim zdaniem ma Twój zegarek.

Nikogo nie wprowadzam w błąd !

Mój ma ref 26300ST.00.1110ST.05 i nigdy i w żadnym katalogi nie spotkałem sie z wodoszczelnoscia inna niż 5 ATM czyli 50m.

Nie wiem skąd wziąłeś fałszywa informacje ,ze pełny dekiel daje 100 w zwykłym RO chrono ...na pewno w offshore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, to Ty decydujesz, w jakim zegarku pływasz. Ale właściwie jaki to problem sprawić sobie ten drugi, typowo "pływający" zegarek? Przecież wcale nie musi to być zegarek drogi. No, chyba, że czujesz potrzebę pływania akurat w RO...

Nie chodzi o potrzebe plywania a ap ale o to zeby znalezc jeden zegarek ktorego nie musialbym zmieniac na inny bo jade nad morze i albo sciagam albo ryzykuje zalanie albo nie plywam. Chodzilo mi raczej o to ze szukam sobie dobrego zegarka przyjmijmy od 10.000 w gore i w ogole sie nie zastanawiam nad plywaniem bo wg mnie wszystkie w tej cenie powinny miec wr 100. Chodzi mi o to ze producenci odbieraja sobie sprzedaz wg mnie. Bo ja nie kupie dwoch zeby miec jeden do plywania ale tez wielu z tych ktore mi sie podobaja tez nie kupie bo nie maja wr pozwalajacego z nimi rekraacyjnie wejsc do basenu. I mysle wlasnie ze to blad producentow a nie zwiekszenie rynku zbytu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikogo nie wprowadzam w błąd !

Mój ma ref 26300ST.00.1110ST.05 i nigdy i w żadnym katalogi nie spotkałem sie z wodoszczelnoscia inna niż 5 ATM czyli 50m.

Nie wiem skąd wziąłeś fałszywa informacje ,ze pełny dekiel daje 100 w zwykłym RO chrono ...na pewno w offshore

Ok. W takim razie przepraszam, bo wydawało mi się, że masz właśnie Offshore.

Ps. Pełny dekiel nic nie ma wspólnego z wodoszczelnością i nigdy nawet w ten sposób nie myślałem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. W takim razie przepraszam, bo wydawało mi się, że masz właśnie Offshore.

Ps. Pełny dekiel nic nie ma wspólnego z wodoszczelnością i nigdy nawet w ten sposób nie myślałem ;)

 

Jeszcze w takim razie po co rozróżnienie WR 30 i 50 jak oba nie pozwalają wg producentów na pływanie z nimi?

Jaka jest różnica??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.