Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
roberto266

Nasze Budziki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chcialbym pokazac budzik figuralny, ktory przedstawia młodego chłopca (dobosza) siedzącego na bębnie. Wymiary budzika podstawa 10cm x 10cm ,wysokosc 21 cm.Mechanizm nie sygnowany bez numeracji. Podobne budziki z takimi mechanizmami widzialem sprzedawane na ebayu jako Lenzkirch. Co o tym myślą nasi eksperci? W zalączeniu przesylam fotki.

post-41769-0-80567100-1353245737_thumb.jpg

post-41769-0-18892000-1353245753_thumb.jpg

Edytowane przez FRANK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też dziś trafiłem na coś nowego. Nie mogę znaleść co to za firma.A i wychwyt pierwszy raz widzę w kształcie walca.

post-39091-0-60107400-1353251324_thumb.jpg

post-39091-0-49770400-1353251368_thumb.jpg

post-39091-0-40770500-1353251424_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oba ostatnie budziki to najpewniej konstrukcje francuskie. Najczęściej stosowany wychwyt to rolkowy. Na tarczy budzika Kol. roberto266 skrót od:

Breveté Sans Garantie Du Gouvernement oznaczający opatentowane rozwiązanie.


Wojtek + Certina Club 2000 od lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie .W moim budziku rowniez jest wychwyt rolkowy .Roznica miedzy budzikami , ktorą widac na fotkach jest nastepujaca: w moim mocowanie mlotka jest po prawej stronie wraz z zębnikiem a u kolegi roberto266 jest po lewej stronie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się no i u mnie werk do czyszczenia oraz urwana wskazówka budzika oraz chyba zerwana jedna sprężyna eh trochę wymaga pracy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie .W moim budziku rowniez jest wychwyt rolkowy .Roznica miedzy budzikami , ktorą widac na fotkach jest nastepujaca: w moim mocowanie mlotka jest po prawej stronie wraz z zębnikiem a u kolegi roberto266 jest po lewej stronie .

To efekt zamienionych miejscami bębnów ze sprężynami. Oba mechanizmy są bardzo podobne, jeden jest "lewy" a drugi "prawy", szczęśliwie wskazówki w obu chodzą w prawo :lol:


Wojtek + Certina Club 2000 od lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezwykle ciekawy ten z kompasem. Jeśli będziesz go odnawiał zamieść koniecznie fotografie.

 

 

Budzik pomału wraca do lat świetności, niestety miałem mały problem z doborem uchwytu którego brakowało i tymczasowo jest jaki jest, ale z czasem zdobęde odpowiedni.

 

jarger%20002.jpg

 

jarger%20001.jpg

 

jarger%20006.jpg

 

jarger%20005.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to srebrne to spray do felg?


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to srebrne to spray do felg?

 

:) Nie, pod paskudną brązową (lub starą czerwoną) farbą była warstwa srebrzanki poprzecierana i brzydka. Postanowiłem ją odtworzyć. Aby nie wyglądało jakby wczoraj opuścił lakiernię, delikatnie poprzecierałem ją drobną wełną stalową. Tak że z felgami ani sprayami nie ma nic wspólnego, ale żart przedni :P

Edytowane przez tarant
takie tam u...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oba ostatnie budziki to najpewniej konstrukcje francuskie. Najczęściej stosowany wychwyt to rolkowy. Na tarczy budzika Kol. roberto266 skrót od:

Breveté Sans Garantie Du Gouvernement oznaczający opatentowane rozwiązanie.

 

Niekoniecznie musi to byc Francja. Moze tez byc Szwajcaria.

Tam tez uzywali francuskiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale formułka patentowa jest francuska.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) Nie, pod paskudną brązową (lub starą czerwoną) farbą była warstwa srebrzanki poprzecierana i brzydka. Postanowiłem ją odtworzyć. Aby nie wyglądało jakby wczoraj opuścił lakiernię, delikatnie poprzecierałem ją drobną wełną stalową. Tak że z felgami ani sprayami nie ma nic wspólnego, ale żart przedni :P

Spróbuj umieszać patynę i nanieść ją na srebrną część obudowy, nadmiar zetrzesz ściereczką, a w zagłębieniach pozostanie. Uplastyczni się całość i nie będzie takiego dysonansu pomiędzy "srebrnym" i resztą obudowy.


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj umieszać patynę i nanieść ją na srebrną część obudowy, nadmiar zetrzesz ściereczką, a w zagłębieniach pozostanie. Uplastyczni się całość i nie będzie takiego dysonansu pomiędzy "srebrnym" i resztą obudowy.

 

Ok, jak tylko mi czas pozwoli zajmę się nim jeszcze raz, choć przyznam, że na zdjęciu różnica jest o wiele większa niż w rzeczywistości, zapewne przez lampę błyskową. Dzięki za podpowiedź :rolleyes:

Edytowane przez tarant
reality

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałem u was jeszcze takich kosteczek 5x5cm.Wiem że JAZ to francuz ale z jakich lat to już nie wiem,

jaz%20front.JPGJaz%20le%C5%BCy.JPGjaz%20ty%C5%82.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na płycie odbita jest tylko 5 i nic wiecej.Jeżeli jest z lat 30 ,to wygląda jak nowy!!wymaga jedynie wymycia mechanizmu z ogromnych ilości oleju i kurzu!!

Dziękuję za informacje!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NN Francuz.Odlew sygnowany, werk z roleczkowym wychwytem, niezmiernie kapryśny odnośnie wy(lub nie-)poziomowania - nie. Tarcza wymęczona, ręcznie malowana.

 

bd884a161dd1272e.jpg

Edytowane przez tarant

Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam to ja też dołanczam moje Mini mini Budziczki

Pozdrawiam Damian

post-31531-0-81404700-1354052742_thumb.jpg

post-31531-0-72582000-1354052760_thumb.jpg

post-31531-0-80811600-1354052787_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.