Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Pionier

Seiko 2012

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawe jak z ceną nowego bullheada?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten mi wpadł w oko... Ciekawy kolorekyj826_post-10703-0-55328400-1351885151_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słabiutko:( Nowe 5-tki tragiczne :( ....Bulheady wszystkie na jedną modłę. Stylistyka o lata świetlne gorsza od produkcji z lat 70-80 :( ...o mechanizmach nawet nie wspomnę. GS jakoś się jeszcze bronią....ale ich nieco za wysoka cena powoduje, że nadal pozostaną w Cieniu szwajcarów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż podzielam zdanie kolegi wyżej, dla bulhead'a jak nic pasowałyby tarczki chrono kwadratowe, takie jak kiedyś były w Seiko, a dziś są w WIRED'ach, wyglądałby o wiele lepiej wg. mnie. GS'y ok, Antana też całkiem, całkiem, no i jeszcze ewentualnie Brightz'y, reszta zupełnie nie moja bajka...


ile by nie było to i tak jest za mało...
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również uważam, że nic specjalnego.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, kiedyś to i krowy więcej mleka dawały i dzieci jakieś grzeczniejsze były.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seiko GS wg. mnie ok. Jedyny problem to jak zwykle cena :)


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ananty bardzo ciekawe, szczególnie ta niebieska - ma świetną bransoletę. Jednak jeżeli rozmiar jest taki, jak w poprzednich modelach, to jak dla mnie trochę za bardzo klockowate (znaczy na mój nadgarstek).

Co do GS-ów, to mnie się bardzo podobają. Marcin, a w cieniu których szwajcarów Twoim zdaniem pozostają GS przez swoją cenę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo, że bardzo lubię Seiko tak ich nowe kolekcje kompletnie do mnie nie trafiają. Zdecydowanie brakuje mi w kolekcji zegarków pokroju Seiko SARB017 który śmiało uważam za jeden z najładniejszych zegarków Seiko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzy ostatnie Seiko 5 Sport ujdą, szczególnie model z czarną tarczą.


J.G

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to że nie urywa nie powiem czego to nie znaczy że porażka. Przy tej skali produkcji konserwatyzm w rozwijaniu linii jest jak najbardziej racjonalny i zrozumiały. Brawo za koncept Bullheada, który mam nadzieję w przyszłości będzie śmielej czerpał ze swojego heritage i rozwinie bardziej oryginalną stylistykę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ananty bardzo ciekawe, szczególnie ta niebieska - ma świetną bransoletę. Jednak jeżeli rozmiar jest taki, jak w poprzednich modelach, to jak dla mnie trochę za bardzo klockowate (znaczy na mój nadgarstek).

Co do GS-ów, to mnie się bardzo podobają. Marcin, a w cieniu których szwajcarów Twoim zdaniem pozostają GS przez swoją cenę?

 

Bardzo chciałem kupić jakiegos GS. Ale najtanszy model obecnie ok 7tys ( kwarcowy). Za 8tys kupię mechanika np. Frederique Constans na własnym werku.

No kurcze......mimo szczerych chęci....odpuściłem...za mało argumentów ZA. Mechaniczne GS to już ceny od ok 15tys ( licze z VAT , który trzeba dodac), .....za 15 tys ( taniej kupisz np. Nomoza Zuricha na własnym werku....ale i szwajcary się znajdą...jesli nie nowe to kilkumiesieczne) za 17tys kupisz już podstawowego Rolexa Explorera I nowego oczywiscie. Gdyby najtanszy mechaniczny GS kosztowal ok 8tys to zegarki te zdobyly by znacnzie wieksza popularnosc w Europie...a tak to wciąż będą niszą....dla znudzonych już szwajcarami pasjonatów....którzy dla urozmaicenia kolekcji jakies GS sobie kupią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brawo za koncept Bullheada, który mam nadzieję w przyszłości będzie śmielej czerpał ze swojego heritage i rozwinie bardziej oryginalną stylistykę.

 

Nie liczyłbym na to.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie się bardzo podoba SAEH015 z Ananty choć cena nie dla mnie. Szkoda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo chciałem kupić jakiegos GS. Ale najtanszy model obecnie ok 7tys ( kwarcowy). Za 8tys kupię mechanika np. Frederique Constans na własnym werku.

No kurcze......mimo szczerych chęci....odpuściłem...za mało argumentów ZA. Mechaniczne GS to już ceny od ok 15tys ( licze z VAT , który trzeba dodac), .....za 15 tys ( taniej kupisz np. Nomoza Zuricha na własnym werku....ale i szwajcary się znajdą...jesli nie nowe to kilkumiesieczne) za 17tys kupisz już podstawowego Rolexa Explorera I nowego oczywiscie. Gdyby najtanszy mechaniczny GS kosztowal ok 8tys to zegarki te zdobyly by znacnzie wieksza popularnosc w Europie...a tak to wciąż będą niszą....dla znudzonych już szwajcarami pasjonatów....którzy dla urozmaicenia kolekcji jakies GS sobie kupią.

Ty na poważnie z tym mechanicznym FC? Pamiętam, jak mocno irytowałeś się (IMHO słusznie), jak Ci Koledzy tłumaczyli, że "nie ma sensu kupować kwarcowego Taga, czy Omegi, bo za tę samą kasę możesz mieć fajnego mechanika". Przy całym moim szacunku do FC (szwajcar z własnym werkiem za 8k - genialne!), to jednak firma pozycjonuje się niżej niż GS.

Używanych bym nie porównywał, bo to zawsze kilkadziesiąt procent discount...

A to, że za tą kasę można mieć Explorera I? Można mieć też AT na 8500. I to jest niewątpliwie dobre towarzystwo. Ale czy GS im na prawdę tak bardzo ustępuje?

Moim zdaniem głównym "problemem" GS jest praktycznie brak sieci dystrybucji w Europie. Gdyby były u nas bardziej dostępne, cieszyły by się znacznie większą popularnością - tak uważam. Ale kto zrozumie japońską politykę handlową? ;)

 

P.S. Zwrócił ktoś uwagę, że na przykład na Seiya w dziale GS jest informacja, że nie sprzedają do UE i GB? Zakaz od Seiko?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P.S. Zwrócił ktoś uwagę, że na przykład na Seiya w dziale GS jest informacja, że nie sprzedają do UE i GB? Zakaz od Seiko?

 

Faktycznie blink.gif dopiero teraz, po Twojej informacji to zauważyłem... Ciekawe dlaczego rolleyes.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zauważyłem to wcześniej, choć do tej pory mnie to bezpośrednio nie dotykało. Tymczasem jutro losowanie, więc zaczynam się niepokoić. Choć z drugiej strony, jak wygram, to po prostu polecę do Japonii i przywiozę sobie wiadro GS-ów :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie się te bullheady podobają, choć to kwarce i bez kwadratowych tarcz chronografu. No i cena nie jest złasmile.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.